Indra
rindra
.:.::

February 2020
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Indra [userpic]
Grūtības lasīt

Internets ir it sevišķi bīstams cilvēkiem, kuriem ir grūtības lasīt. (Upd: jo lielākā daļa pa īstam nopietnās informācijas ir teksts).

Man piemēram, ja ir jāizvēlas, es izvēlos tekstu. Teiksim, instrukcijas. Bet ir cilvēki, kas tekstu vispār nespēj ciest šādā situācijā un vienmēr skatās video. (Arī es skatos video, bet kā otro prioritāti).

Disleksija utml.

Visi šie bērni.

Man ir draudzene, kurai ir tāds dēls (māte latviete, tēvs krievs).

Man šķiet, ka viņš ir iegājis YouTube filter, tikai Krievija vs Latvija kontekstā: https://www.thedailybeast.com/how-youtube-pulled-these-men-down-a-vortex-of-far-right-hate

Comments

galēji labējā ideoloģija tīmeklī tiek izplatīta ar mārketinga paņēmieniem kā šis: https://en.wikipedia.org/wiki/Purchase_funnel

kreisajai tikmēr nav īsti tāda finansējuma. algoritmiskā kūrēšana labējiem nāk par labu, jo saturs ir biedējošs un lēts; to var pumpēt ārā, kamēr kreisie raksta savas esejas.

pamatā biedēšana ierakstās šajā psiholoģiskajā modelī: https://en.wikipedia.org/wiki/Attachment_theory#Disorganized/disoriented_attachment

tā vienlaicīgi biedē un rada šaubas, bet pievelk

Purchase funnel pats par sevi nav tik briesmīgs, imho. Jebkurš uzņēmējs, pat banānu pārdevējs uz ielas, izmanto purchasing funnel.
Jautājums ir, cik labi/slikti ir šī pielietojuma nolūki internetā.

Kreisie raksta esejas. Bet kreisie taisa arī Holivudas filmas (tur arī ir problēmas, protams).

Raksts par psiholoģisko modeli ir diezgan sarežģīts. Nav kaut kas vieglākā formā?

Holivudas filmu studijas ir tikai sabiedriski 'woke' kapitālisti.

Tas raksts tiešām nav labs, bet man nav labāk avota šobrīd. Būtība ir par neveselīgu pieķeršanos. Piemēram, hazing ir veids kā mēģināt to panākt (aizmirsu kā to sauc latviski).