radars
.:.::.
Back Viewing 0 - 20  
Windows 7 un mirrors

Brīvdienās Windows 7 mani piečakarēja divas reizes -
1) izrādās ka softiskais mirrors ko zem Windows 7 ar tā paša līdzekļiem var izveidot nav piemērots boot diska mirrorēšanai. T.i. mirrorējot boot partīciju tikai viena no tām (primārā) ir bootabla. Otra nav bootabla un nav par tādu piedabūjama. Iespējams tas ir kautkādu paranojisku drošības apsvērumu dēļ, taču tas nekur netiek pieminēts ne taisot mirroru, ne arī pēc tam mēģinot no viņa boototies.

Bet tā ir tikai pusbēda. Man sanāca tā, ka pēc mirrora izveides arī primārais disks vairs nebūtojās. Palaižot startup fix no uzstādīšanas DVD tas saka ka viss ir ok - visa veida pārbaudes iziet. Taču iebūtoties nevar - ekrāns paliek melns ar mirgojošu kursoru pašā ekrāna augšā. Nekādu paziņojumu par kļūdām, nekā. Izmēģināju gan ar diskpart uztaisīt aktīvu to partīciju, gan ar visādiem boot CD to dakterēt - nekā. Inetrnetā redzēju ka vēl paŗis cilvēkiem ir tāda problēma, taču neviena skaidra risinājuma.

2) Izdomāju ka lai rauj viņu jupis, pārinstalēšu windows uz tā otra diska, kurš bija kā neveiksmīgais mirrors. Laižu setupu, norādu otro disku, primāro nemaz neatvienoju. Noformatēju, laižu next, instalācija iziet, pie pirmā restarta atkal nekā. Ienāca prātā pamēģināt, vai gadienā vecais, primārais windows disks nav pēkšņi atnācis vaļā un sācis boototies. Izvēlos biosā to, - o, jā, brīnums ir noticis - bootojas. Bet pag, kāpēc pie bootošanās vajag 'Updating registry settings'? ĀAAAAA!!!! Izrādās ka windows ir uzinhalējies uz vecā primārā mirrora diska, pilnībā nonesot veco instalāciju. Tai skaitā arī visus dokumentu/bilžu folderus.

Pārliecinājos par savu veselo saprātu - mirrora sekundārais disks arī ir noformatēts tīrs, tieši kā setupā es to norādīju lai viņš dara. Tikai uzinhalējies tas ir uz nepareizā.

Labi, ka visam svarīgajam bija backupi. Nopietni apsveru pāriet uz Ubuntu pilnībā.

mja. Pavasaris?

Things not to say

- Baigi foršais tu esi, kad piedzeries!
- Tu arī esi baigi foršā, kad es piedzeros!

- No jūsu dzīvokļa vakaros skan briesmīgi smiekli un nāk tāda gruzdošu lupatu smaka! Ko jūs tur darāt?
- Neko īpašu..dedzinām lupatas, smejamies ..

No nekaunības līdz bailēm - viens sitiens.

Diplomātija - māksla kādam iedirst dvēselē tā, lai viņam mutē paliktu viegla meža ogu garša.

Un šie ir sanāksmēm ar klientu:
- Lūdzu, turpiniet, es vienmēr žāvājos, kad man ir interesanti.
- Kā parasti, bija neparasti.
- Kad tev ir tikai āmurs, viss sāk likties līdzīgs naglai.
- Visas mūsu problēmas rodas no attieksmes pret mūsu problēmām.
- Nauda ir jāpelna, nevis jāekonomē.
- Man ir viens trūkums - es neprotu biedroties ar mudakiem.

:)

Я очень вежлива и когда посылаю человека на х*й, то всегда перезваниваю
и спрашиваю как он добрался.

:)

RT @cuu508: Šorīt mācību trauksme, visi iziet pagalmā, pa to laiku kafejnīcā kas palicis ieslēgts un tiešām sāk svilt

:)

RT @eksperts: SWH: Pārvadājot mašīnā pasažieri ar izkārtu pakaļu pa logu, ja pakaļa karājās tālāk par 30 cm no sāna, tajā jāiesprauž sarkans karodziņš

APC ups zem linux

Bišķi panervozēju šodien ar APC upsi - piespraudu, uzinstalēju apcupsd - upsi pazīst, ciparus rāda. Uzinstalēju arī kautkādu GUI verķi kas visu rāda. Nervozēju par citu lietu - kamēr es tur instalējos, šis kādas 5 reizes pārslēdzās uz bateriju un atpakaļ, vienu reizi sāka pat pīkstēt. Domāju - viss, vāks, vai nu UPSis bojāts, vai elektrība galīgi sūdīga. Sapratu, ka jāuzliek sensitivitāte mazāka, lai pārslēdzas retāk. Meklēju, meklēju, neko neatradu.

Beigās izrādās, ka ir tāds apctest (maldinošs nosaukums), kas ne tikai ļauj palaist selftestus un kalibrāciju, bet arī mainīt visus uzstādījumus no konsoles. Minūtes 15 pagāja, kamēr atradu. Vienu brīdi pat likās, ka to šim upsim nevar izdarīt (tai pat laikā uz otra pleca sēdošais šaubu enģelis teica 'var, protams var, arī lētākiem upšiem to var'). Labi, ka viss beidzās labi.

:)

Рано или поздно ты выйдешь замуж. Или человек хороший попадется или презерватив плохой.

pozitīvā pieredze ar Linux (Ubuntu)

Riņķī apkārt kāds ik pa brīdim uzraksta savu pierezi ar linux desktopiem, lai konstatētu vai tie ir kļuvuši draudzīgi parastam lietotājam. Es arī laiku pa laikam paskatījos, neko pārāk pozitīvu vai negatīvu parasti nesaskatīju, tāpēc arī līdz šim neko par šo tēmu nerakstīju. Tomēr, laiks ir pagājis, un beidzot arī man bija ļoti pozitīva pieredze ar Ubuntu, tik pozitīva, ka gribējās padalīties.

Stāsts tāds - mājās gribēju palaist vienu lētu un ekonomisku datoru, uz kura grieztos neliels serveris un arī torrentu kačātājs, lai nav mājas dators jātur ieslēgts pa naktīm. Pirmais posms bija pats dzelzis - izvēlējos AMD X2 4450e 45W procesoru- tie pēc watiem ir taupīgāki nekā intel, un es tomēr subjektīvi gribēju divus kodolus. Mātesdēlis vienkāršs ASUS AM2+ GF7050PV ar onboard VGA un tīklu, procesoram uzliku lielu radiatoru, līdz ar to nav vajadzīgs ventilators, paņēmu bezventilatora PSU un portatīvā datora 80 GB disku - rezultāts ļoti pozitīvs, vienīgā dūcošā detaļa ir disks, kurš pats par sevi jau ir kluss, un kastē vispār nav dzirdams. Tik tālu viss jau bija ļoti pozitīvi ;)

Tad nokačāju jaunāko ubuntu, uzmānīju to uz 4GB flash diska, un te jau sāka viss notikt kā pasakā. Tiko saliktais dators iebūtējās no flash, un jau pēc 5 minūtēm (!!) bija gatavs darbam - atpazina visas iekārtas, tīkls uzreiz aizgāja, varēju sabrowsēt jaunākās ziņas un nopriecāties cik tas viss smuki strādā. Protams, tas bija live cd režīms, tāpēc palaidu instalāciju. Instalācija arī notika ātri un raiti, un jau pēc pāris minūtēm varēju lietot pilnvērtīgu ubuntu.

Tātad pirmā pozitīvā lieta - nekādas čakarēšanās ne ar kādiem draiveriem, viss strādā uzreiz, 'out of the box'. Tālākie pozitīvie momenti:
1) flash un ārējais disks atpazīstas uzreiz, nav vajadzīgas nekādas montēšanas, beigās tikai jāatmontē lai izņemtu (tas tāpat kā visiem OSiem);
2) izdomāju nošārēt vienu folderi, lai varu piekļūt no pārējiem mājas datoriem - mēģinot to izdarīt uzinstalējās samba, nācās pārlogoties, un šāre strādā bez problēmām;
3) uzinstalēju wmvare playeri (no bundle faila), uz kura griežas Ubuntu serveris, pārcelts no windows datora - 5 min un viss strādā.
4) Torrentus kačāju ar to pašu transmission, kas nāk komplektā - nav tik skaists un ērts kā uTorrent, taču strādā labi.
5) filmas un mūziku atskaņo tāpat kā windows dators.

Vienvārdsakot vakara gaitā nesaskāros ne ar vienu draiveru\kāršanās\nesavietojamības problēmu whatsoever. Domāju, ka arī OpenOffice uzliekot viss strādātu superīgi. Vakarā pamēģināšu, tai skaitā pieinstalēt uz windows nošārēto printeri - ja arī tas viss izdosies ok, tad es roku uz sirds liekot teikšu ka Ubuntu desktop ir lietotājam tikpat draudzīgs kā xp vai vista, un es šobrīd nevaru iedomāties nevienu argumentu, kāpēc lai to neieteiktu saviem radiniekiem, kas pērk jaunus datorus biroja lietošanai (par spēlēm neko nezinu, pats nespēlēju).

Reāli joki (t.i. joki, kas būtu smieklīgi, ja nebūtu realitāte)

Atnāk pacients pie ārsta un saka:
- Labdien, bezmaksas dakteri!
Ārsts viņam atbild:
- Labdien, neglābjami slimais pacient!

Interesanti, vajadzēs papētīt

iekomentēts te - http://www.financenet.lv/board/?parentid=45602&id=200412&offset=20#last :

"Reiz sen senos laikos 43 000 latviešu pārstaigāja Krieviju no Pitalovas līdz Čuhotkai un iznīcināja visus kuri stājās pretīm, tādā veidā šī valsts - cariskā Krievija tika iznīcināta uz neatgriešanos.
http://www.russia-talk.com/latyshi.htm#t16

Bet Pirmā Latvijas republika karoja ar Padomju Krieviju, kad svaru kausi nosvērās par labu latviešiem, krievi saprata ka latvieši var atgriezties Maskavā vēlreiz, tāpēc 1920.gadā tika noslēgts Miera līgums.
http://www.historia.lv/alfabets/L/la/miera_ligums/miera_ligums.htm "

Kolēģis par krīzi basņu izstāstīja:

Zobārstniecības kabinets, visi vajadzības spiesti savākušies. Viena no gaidošajām - naturāla latvijas lauku vecmmāmiņa, tāda kā pasaku grāmatās attēlota, gadi tā ap 72. Stāsta savu stāstāmo, iz dzīves: "Mazdēls atnāk no skolas, prasa Tēvam - Tēti, kas ir tā krīze, par ko visi riņķī apkārt runā? Tēvs atbild - krīze, dēliņ, tas ir bagātajiem. Mums, nabagiem, ir pizģec, vienkārši pizģec."

Biju domājis izdzēsties, taču paskatījos, ka te ir dažas interesantas lietas tomēr pāris gadu laikā piefiksētas. vajadzēs atsākt kautko rakstī.

:)

Серена Вильямс разговаривает с папой:
- Папа, у меня от твоих таблеточек волосики растут там, где у девочек не должны расти!
- Где?
- На яйцах!

Jaudas trūkums

nē, ne man. un ne mašīnai. Kapeikpisējiem koncetu organizatoriem.
Pirmkārt, dziesmusvētki. Viss 30 tūkstošu lielais kopkoris skanēja kā maiga fona mūzika, ko viegli pārčaloja blakus/aizmugurē sēdošie blakussēdētāji. Un vietas pat nebija tālu no skatuves. Daudz foršāk ir klausīties vienu kori slēgtā telpā, un izbaudīt. Es gan nezinu, vai šeit pie vainas vairāk ir kapeikpi(s?)šana, vai arī neveiksmīgā estrādes rekonstrukcija.

Otrkārt - Busuļa koncerts operā. Sēdējām pirmajā balkonā (operā ir zāle, tad pa vidu kautkas, ko es nezinu kā sauc, un tad pirmais balkons, t.i. bijām 3 stāvā). Orķestris uz skatuves labi dzirdams dzīvajā (~5 metri no skatuves sanāk taisnā līnijā), taču solists tiek laists pa skaļruņiem, kas nolikti, protams, pirmajā stāvā (uz skatuves) un skan tikai zālei. Vārdus mūsu balkonā atšķirt bija pagrūti, un skaņa bija tāda, itkā viņš dziedātu mucā. Vai tiešām nevienam neienāca prātā uzkāpt augstāk par zāli, un uzstādīt to aparatūru tā, lai visi dzird puslīdz normāli? Rezultātā skaidrs, ka Busulis dzied forši, taču īsta baudījuma nav. Iespaids tikai skaņas kvalitātes dēļ tāds samocīts.

Sūdabrāļi, goda vārds. Kad es taisu disenes, es labāk paņemu 1.5 reizes vairāk aparātu, jo tieši mūzikas jaudā ir spēks, kas aizrauj.

brokastis fabrikā

kafija - 0.49
siera pankūka ??
biezpiena pankūka ??
krējums - 0.30
--------------
Kopā - 2.07

cool

Man tuvākajā ļaužu lokā visiem viss ir puslīdz labi.

izņemot tos, kuri paši mērķtiecīgi nodzeras.

bet arī tiem nav īpaši sūdīgi.

Satelītu trajektorijas ap zemi

Šajā adresē - http://science.nasa.gov/Realtime/jtrack/3d/JTrack3d.html var in real time apskatīt satelītu trajektorijas. Mans mērķis ir to izmantot vasarā, sēžot laukos, lai varētu novaktēt, kad nākamais satelīts ies pāri. Turpmāk zināšu, kas tas ir ;)

Back Viewing 0 - 20