pupinators' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Thursday, April 15th, 2021
  honeybee
  8:29p
  Jaunais netaktiskais veids, kā pajautāt sievietei viņas vecumu: "Tu vakcinēties iesi?"
  vilibaldis
  6:13p
  Palīga vajag
  Stipri vajag vīru ar zāģi.
  Kaimiņi nogāza vecu kļavu man no viņas vajadzētu izzāģēt "vietas". T.i. dažus dēļveidīgus objektus.
  Varbūt kādam ir zināms kāds, kas varētu palīdzēt?
  Wednesday, April 14th, 2021
  _re_
  8:12p
  lauku balodis gāzelēdamies apstaigā teritoriju otro dienu, bija nokāpis līdz upei, slinki pamētā atrastos čužikus, smukas, baltas brošas saspraudis sev kakla sānos
  vai tā būtu mirusī vecāmamma, daļu sava mūža pavadījusi baložu vārdā, sapņos viņa jau man mieru neliek
  _re_
  5:37p
  nesen nodomāju, ka cibā miljons gadu nav bijis cepetis, lai arī fiziski slikti panesu pašas tiešu iesaistīšanos un lielākoties tupu novērotāja postenī, bet šis ir tik garlaicīgs, cienītie
  saccharomyces
  4:59p
  Poll #21438 vēlies, vēlies, kaut ko vēlies
  Open to: All, results viewable to: All

  vai tu zini, ko tu gribi?

  View Answers


  14 (70.0%)


  6 (30.0%)

  kihelkonna
  12:38p
  zin n
  ja pareizi saprotu, zinātnieku nakts tiek organizēta 30. aprīlī un attālināti.

  ļoti interesanti! Mēs varēsim piedalīties no krūmiem!

  https://www.zinatniekunakts2021.lv/

  >> Pasākuma laikā, no 18.00 līdz 23.00, platformā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, kuros būs iespējams vērot ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju sagatavotos eksperimentu demonstrējumus, virtuālās ekskursijas, lekcijas, diskusijas, īsfilmas un citas aizraujošas aktivitātes. Daļā no tā būs iespējams arī piedalīties un laimēt vērtīgas balvas.
  Tuesday, April 13th, 2021
  honeybee
  10:24p
  Jeij pavasaris klāt, tas ir briesmīgi un exciting vienlaikus

  Un šis ir, iespējams, pirmais pavasaris, kad es esmu pārāk veca visādiem kreņķiem par to, ka nevar dabūt to, ko gribas, (jo sobstvenno nezinu, ko gribas, kas varētu būt daļa no iemesla, kāpēc nevar dabūt ^.^) es vispār daudz kam esmu par vecu, which is very nice

  Current Music: Xiu Xiu - Sad Pony Guerrilla Girl
  honeybee
  1:13p
  Vakar tātad "veicu izpēti", uz divām izdzērām šampanieti un pudeli balzama, pa ceļam mājās sasmīdināju taksistu, aizgājām pie Daugavas uzpīpēt. Mazuzticami avoti ziņo, ka pirmo daļu sejā nevarot redzēt. Droši vien taksists Klāvs pie vainas. ^.^
  klusais_okeans
  12:02p
  vienīgais, ko varu bilst par cibas cepienu - jūsu interese par ārpasauli ir apbrīnojama, es ceru, ka drīz vien atkal spēšu par kaut ko aizrauties, apvainoties, dusmoties <3
  honeybee
  11:39a
  Ja tu esi situācijā, kurā ārēju apstākļu dēļ tiek apdraudēti daudzi cilvēki, piemēram, visa latvju nācija un viņu nemirstīgās dvēseles, un vari paraut sviru, lai viņu vietā apdraudētu nelielu skaitu cilvēku, piemēram, tos cilvēkus, kas grib kļūt par dzīvesbiedriem, "pareizā atbilde šajā mākslīgajā dilemmā ir: nepieskarties svirai. Sviras paraušana padara parāvēju līdzvainīgu". (Galv. red. citāts izrauts no konteksta, bet, manuprāt, ne dramatiski. Pirmajā teikuma daļā savukārt lietots pārspīlējums, manuprāt, diezgan dramatisks.)
  Monday, April 12th, 2021
  honeybee
  1:04p
  "galīgi nedomāt līdzi" ir tad, kad tu mēnesi pirms maģistra nodošanas pasūti grāmatu, kas "studijās varētu noderēt", nu jeziņ kurš teica, ka tu turpināsi tur studēt?
  (bakalaurā ap šo laiku es biju pārliecināta, ka turpināšu studēt antro)
  vilibaldis
  10:01a
  putni
  Wīīī! Mūsu pagalma Sarkanrīklīte ir atgriezusies! Nē nu labi, gan jau ka tās aizaizpērnās mazmeita vai mazmazmeita, jo nu mazputniņu dzīves ilgums un tā... Šī tāda šmauga, bet ko var gribēt pēc tik gara ceļa.
  Visnotaļ atvainojos, ka "es te ar saviem putniem!", bet man tāds prieks viņus ieraugot. Ir vērts turpināt uzturēt bardaku un dzīvotnes. Citādi, iedomājies, lido tāds maziņš tūkstošiem kilometru, atlido un... pļurkts! Māju nav.
  Sunday, April 11th, 2021
  honeybee
  11:28p
  Eu, kas ar snorki?

  (Un kāpēc es pēkšņi aizmirsu, kā ielinkot?)
  honeybee
  5:51p
  - palasu cibā, kā cilvēkiem nepatīk nespējas teorijas
  - atceros, ka man ir nespējas teorijās jāpalasa lasāmteksts
  - lasāmtekstā starp visu citu tiek izstāstīti arī nacistu estētikas principi (nu, to, kas trū nacisti, no Hitlera laikiem)
  - sajūta tāda, it kā būtu lasījusi pukošanos par mākslu pie cibiņiem, kam nepatīk nespējas teorijas (nu, labāk savilkta kopā loģika, bet ciba jau nau zinātnisks teksts)
  Saturday, April 10th, 2021
  honeybee
  8:33p
  dienišķās sarunas
  - Tu redzēji? "Lācis" tagad ir tabuēts vārds
  - "Lācis" vienmēr ir bijis tabuēts vārds, vai tad ne? Nu, no tiem, kas ir izdomāts, lai nepiesauktu nelaimi? Bet mēs varam turpmāk lietot vārdu "Pekainis"
  honeybee
  8:36a
  Nākamreiz, kad rakstīšu grāmatu bērniem, tā sauksies "nāves mandarīnu kaste" :)
  Friday, April 9th, 2021
  honeybee
  11:56p
  OK, pārlasīju savu cibu un konstatēju, ka principā zem atslēgas lieku tikai
  - to, kas ir tieši saistīts ar bērniem un viņu dzīvi un ko es tāpat nepubliskotu,
  - to, kas ir reāli aizskaroši cilvēkiem, par kuriem es runāju, un turklāt cilvēkiem, kurus es nevēlos aizskart. nu, jo tas, ka cilvēks mani ir personiski nokaitinājis, nav tas, pēc kā citiem būtu par šo cilvēku jāspriež + ļoti bieži ir tā, ka es īslaicīgi aizkaitinos, paburkšķu cibā un tad vairs neesmu aizkaitināta,
  - lietas, kas ārpus konteksta nolasās ne tā, kā tām būtu jānolasās, un es jau rakstīšanas brīdī esmu bijusi pārliecināta, ka neesmu gatava skaidrot kontekstu.

  That said, vispārējais sentiments, kas uzvirmo zematslēgas ierakstos, ir par to, ka ir vienkārši bailīgi stāstīt, kā tu jūties (un es zinu, kā tas ir) un ir riebīgi tad, kad cilvēki vienkārši atnāk pateikt kaut ko pretīgu, lai arī viņiem to nevajadzētu darīt.

  Kādreiz sensenos laikos cibā bija tā, ka nebija ok banot cilvēkus, jo, nu, vienmēr taču varēja gadīties, ka cilvēks nāk pie prāta un tad pasaka kaut ko jēdzīgu. Bet man šķiet, ka tas ir done, ka ir cilvēki, kas nenāk pie prāta, un kas redz visus tos klusējošos un čukstošos cibiņus kā savu uzvaru, jo, lūk viens "tās puses" cilvēks apklusināts. (Tajā laikā gan cilvēki tiešām mēdza banot nevis par konstantu diršanu virsū, bet par to, ka cilvēks vienreiz pateicis kaut ko tādu, kas nolasās kā aizskarošs.)

  Starp cilvēkiem, kurus es esmu šādā veidā izbanojusi (uz, teiksim, 24 stundām), ir bijuši cilvēki, kurus es cienu un uzskatu par jēdzīgiem cilvēkiem, bet kam vienreiz (uz mazāk kā 24 h) kaut kas galvā nošķiebies.

  Tātad tagad testa režīmā varētu ieviest opciju "screen comments: by non-friends". Nav jau tā, ka pie manis miljons komentētu, gan jau paspētu ķeksīšus salikt.
  Un ar anonīmiķiem tas ir fantastiski efektīvi - ieviešas te, par provi, kaut kāds krīps, pāris reizes iekomentē, un konstatē, ka viņa komentārs netiek atskrīnots, un surprisingly atpišas. Man ir aizdomas, ka vēl daži cilvēki atpistos, ja ierubītu savos maigajos prātiņos, ka viņu komentāri absolūti neko nepienes diskusijai.
  penny_lane
  9:35p
  es cibu turu aiz atslēgas jau sen. tā no sirds sāku to darīt tad, kad kāds zēns cibā ielika manu bildi ar aicinājumu mani kārtīgi seksuāli izmantot, lai es kļūtu par labāku cilvēku.

  tajās reizēs, kad iepīkstos publiski (un tas vienmēr ir rūpīgi pārdomāts lēmums) bieži atnāk tie daži cilvēki, kas, šķiet, to vien gaida, kad būs publisks ieraksts, lai varētu ielikt mazu liekšķerīti savu mēsliņu.

  pēdējās dienās redzu viņus pie draugu ierakstiem. un kāda jēga? kur prieks? atnākt augstprātīgi pasludināt patiesību? un svētā, tīrā un visaugstākā patiesība ir - "tu neko nesaproti".

  esmu nogurusi no žults. bet vēl vairāk esmu nogurusi no cilvēkiem, kas neprasmīgi maskē žulti aiz jebkā cita. īpaši liekulīgi man šķiet žulti maskēt aiz dieva, bet - tas ir tikai mans neinformēta neticīgā skatījums. kā jau minēju - varbūt jēzus otrā atnākšana būs caur anonīmiem interneta komentāriem.

  ciba reiz bija silta vieta. ciba aizvien ir silta vieta, bet tā ir jāietin, jāpaslēpj, rūpīgi jānoglabā. cibā esmu satikusi tik daudz brīnišķīgu cilvēku. reizēm esmu satikusi brīnišķīgu cilvēku un tad satikusi viņu cibā.

  ciba ir vieta, kas ir palīdzējusi tad, kad nav reāla cilvēku tuvuma. ciba ir bijusi vieta, kur iemīlēties. ciba ir bijusi vieta, kur pieķerties. ciba ir vieta, caur kuru esmu ieraudzījusi varbūt ne tik pieejamus cilvēkus plašāk, tuvāk. ciba ir spējusi dot padomu, apskāvienu un iejūtīgu klusumu.

  turpiniet savu karu, turpiniet. tikai atcerieties, ka tas karš ir ar sevi pašu.
  honeybee
  6:34p
  Iespējams - un šis ir ļoti egocentrisks domu gājiens, bet whatever - kaut kāds lūzums ir iekš tam, ka man personiski šis tas vairs nepiš. Nu, parasti, kad cilvēki uzvedas nejauki, es varu mīlīgi noempatizēt vai arī vismaz padomāt "ja es būtu labāks cilvēks, tad empatizētu", bet tagad ir skaidrs, ka dažu cilvēku jūtas man tiešām ir vienaldzīgas, dažu cilvēku "es patiešām nespēju iedomāties, kāpēc es besīju tiem labajiem cilvēkiem, droši vien tāpēc, ka viņi patiesībā nav labi cilvēki, un tas ir tik bēdīgi". Šī nav patīkama vieta, kur būt, bet es arī vaguely atceros, ka esmu tepat bijusi jau agrāk, un tas drīzāk ir empātijas nogurums, nevis kaut kas tāds, kas mani tagad raksturos permanenti.
  Tas reizēm ir [pasniedzēja] sejā, kad ar grupu tiek nošērots kaut kāds rakstiņš, kur cilvēks, ilgi analizējis veidus, kā mēs cenšamies būt iekļaujošāki pret kādu grupu, tomēr atklāj, ka dažos veidos šī iekļaušana nav pietiekami jūtīga un redzīga, un tad nodarbībā pēkšņi panesas kaut kāda nenormāla huiņa, kuru tak šķita, ka visi ir izrunājuši jau bloody 60ajos, un tagad, vēl pēc sešdesmit gadiem kāds ir izracis no kaut kādas pakaļas un aiz priekiem nezina, kur likt.

  Bet varbūt tas ir no tā, ka es pēc paraduma esmu mēģinājusi empatizēt ar cilvēkiem, un tad tu vienreiz nejauši sajūti, kā ir būt tajā pasaulē, kurā valda uzstādījums "man ir pilnīgi vienalga, kas tu esi un kā tu jūties, bet man ir svarīgi, lai tad, kad es uzdiršu tev uz spilventiņa, tu to sūdu tā vienkārši neizmet ārā, jo tas taču ir Mans Patiesais Sūds".

  Un, pie viena: paņemt traģisku un šausminošu pieredzi kāda cilvēka dzīvē, paņemt cilvēka izmisumu un izmantot to, lai nosodītu un atstumtu visus pārējos, kam varētu būt šāds izmisums un vēl vairāk nosodītu un atstumtu tos, kuriem nav tik smagi? Tas ir totāls dick move. Jā, arī tad, ja tas ir tavs personiskais izmisums. Un jebkuram jūtīgam cilvēkam būtu jāredz, ka tā nevajag darīt, būtu jāpietur rociņa un jāsaka "nedari tā, pat ja tev šķiet, ka tev ir taisnība, tas nav mīļi", nevis jāizmanto situācija savu varas mērķu labā.

  (jā, jā, ieraksts ar atvērtiem komentāriem un bez atslēdziņas, redzēs, cik ilgi)

  (šis gan varētu būt tas gadījums, kurā kāds varētu no manis arī padzirdēt "atpisies", nu tas tā, jūtīgajām dvēselītēm zināšanai :) )
  Thursday, April 8th, 2021
  saccharomyces
  7:56p
  gaidu, kad NA publiski vērsīsies pret Rimi par Latvijas sabiedrības graušanu. mēs taču visi zinām, ka ģimeni tā patvaļīgi neizvēlas, tā ir "balstīta laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā, [un tās] pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis)".

  ģimene

  lai gan paga, varbūt nē, ja jau savulaik tieši NA Pūpols piedāvāja viendzimuma pāriem dibināt nevis ģimenes, bet SIA, šis varbūt vienkārši ir loģisks nākamais solis, no vienkārša SIA uz veselu ķēdi.

  UPD: ja nu kāds (piemēram, krišjānis) nesaprata, šis ir joks. galvenokārt par to, kā NA izvēlas savas prioritātes, par/pret ko iestāties, jo kaut kāda Satversmes čakarēšana nevienai ģimenei šajos laikos nepalīdz. un, nē, LGBTQ+ kopienas cilvēku ģimenes nečakarē Satversmi, to ir čakarējuši un mēģina turpināt čakarēt visādi šleseristi un NAciķi, kas baidās no līdztiesības likuma priekšā, jo, nedod dievs, pazaudēs tiesības justies pareizāks par citiem un saņemt labumus (tiesisko aizsardzību), kas citiem tiek liegti
  vilibaldis
  5:50p
  Putni
  Baloži atveda ierādīt ēdam vietu jaunajam tirliņam.
  Neticami, tas tiešām tā var būt, ka pirmais šī gada metiens jau tik lieli?
  Wednesday, April 7th, 2021
  honeybee
  11:02p
  Tas neveiklais mirklis kurā saproti
  14 g.v. lielais plāns bija "panākt, lai pasaule mani saprot"
  40 g.v. lielais plāns ir "panākt, lai pasaule saprotas"

  Tb 14 gados kā troubled tīnis es biju kudiš reālistiskāka un ar sasniedzamākiem mērķiem nekā tagad

  Toč labāk būtu pirkusi sarkanu sporta mašīnu or smth
  missalise
  8:40a
  Savas gaitas mūzikas skolā es uzsāku nejauši - mani brāļi tajā jau mācījās un reiz mammai tur bija kaut kādas darīšanas un viņa paņēma mani līdz. Mamma gaitenī sāka runāt ar kādu ļoti skaistu, jaunu un moderni ģērbušos mūzikas skolotāju, kura pievērsās man un gribēja noskaidrot manas muzikālās dotības. Neievērojot mammas biklos protestus, viņa paņēma mani pie rokas un ieveda kādā kabinetā, kur atradās klavieres. Viņa palūdza man kaut ko padziedāt, ko es arī izdarīju. Dzirdētais viņu ļoti apmierināja un viņa labprāt gribēja, lai es nāku mācīties pie viņas.

  Un tā nu noteiktajā oficiālo iestājeksāmenu dienā es biju klāt un kopā ar citiem bērniem un viņu vecākiem drūzmējos gaitenī pie kabineta, kurā atradās uzņemšanas komisija. Pienāca mana kārta un es iegāju kabinetā.

  Pie klavierēm sēdēja kāda mūzikas skolotāja, kura mani laipni uzrunāja.
  -Kā Tevi, Alisīt, sauc? - viņa man jautāja.
  -Alise, - es atbildēju. Tālāk viņa man palūdza nodziedāt tās skaņas, kuras viņa spēlē uz klavierēm, kaut ko paplaukšķināt un kaut ko nodziedāt. Nekas no tā nebija man nekas sarežģīts. Kad izgāju no kabineta, man pajautāja, kā man gāja. Uz ko es pacēlu uz augšu īkšķi un parādīju žestu, kas nozīmēja "Pa pirmo" (jāpiezīmē, ka agrā bērnībā es biju samērā augstās domās par sevi).

  Principā jau īpaši melots nebija, jo man patiešām iestājeksāmenā bija gājis labi un man piedāvāja mācīties vijoles klasē, taču es gribēju mācīties pie brīnumdaiļās klavierskolotājas, kas arī notika.

  Un tā sākās manas gaitas mūzikas skolā. Tā bija sena divstāvu ēka ar baltu apmetumu un apaļām metāla krāsnīm katrā kabinetā. Pirmajā stāvā pa kriesi atradās divas klases, kurās mācīja pūtējus, gaiteņa galā atradās manas skolotājas klase, tai blakus - vēl kādas klavierskolotājas klase, bet tai blakus - garderobe, kurā mēdza tusēties tie bērni, kuri jau bija ieradušies no skolas un gaidīja savas stundas sākumu. Labajā pusē atradās mana brāļa akordeona skolotājas kabients, vēl kāds kabinets (šobrīd neatceros, kas tur īsti mācīja), gaiteņa galā bija labākās solfedžo skolotājas - vēlāk - arī kokles skolotājas) kabinets, bet tam blakus - aktu zāle. Otrajā stāvā bija vairāki kabineti, kuros notika solfedžo vai mūzikas literatūras stundas, bet šeit kabinetu izkārtojumu es atceros sliktāk, jo šajā stāvā man bija mazāk nodarību.
  missalise
  8:36a
  Zināms robežas dod lielāku vietu iztēlei, nekā neierobežotas iespējas. Vismaz manā gadījumā tā ir. Vieglāk ir kaut ko uzrakstīt, ja kāds iedod tēmu. Jo katram no mums ir mūsu stāsti. Par katra mūsu personīgo pieredzi.
  missalise
  8:25a
  Es neesmu kādu pusgadu redzējusi nevienu no saviem tuviniekiem - no savas dzimtās ģimenes - ne brāļus, ne mammu. Esmu sailgojusies. Tāpat esmu sailgojusies pēc tikšanās ar savām draudzenēm, ar kurām sanāk parunāt tā - no sirds. Pa telefonu sarunas man tā īsti nevedas - nekad neesmu bijusi baigā runātāja pa telefonu - biežāk piezvanu, lai kaut ko konkrētu sarunātu, nevis dalītos emocijās un iespaidos.

  Man pietrūkst emociju un jaunu iespaidu. Varbūt bērni tāpēc ir tik priecīgi - jo viņi katru dienu piedzīvo ko jaunu? Ja tā padomā, tad es arī vispriecīgāk dzīvoju tad, kad kaut ko studēju vai mācījos. Bet studijas studiju pēc ir diezgan liela bezjēdzība, tāpat kā mācību kurus jēgu pa lielam nosaka tas, kāds ir pasniedzējs. Laikam jau pat lielāka jēga būtu mācīties gandrīz jebko, bet pie aizrautīga pasniedzēja, kurš prot ieinteresēt un labi pārzina savu jomu - pat ja tā man būtu samērā sveša, nekā kaut ko, kas man interesētu, bet pasniedzējs būtu tāds - ne visai.
  [ << Previous 25 ]
Laura   About Sviesta Ciba