Friends

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info

July 15th, 2024


asiize
11:16 pm
O, Biedrības nams atbild Mākslas muzeja jogai ar pilatēm Māmuļas Zelta zālē.

(2 comments | Leave a comment)

dienasgramata
09:30 am
DELFI. Vāc parakstus par "TikTok" aizliegšanu Latvijā

(4 comments | Leave a comment)

July 14th, 2024


f
08:07 pm - : 90210
kaut kā skumīgi palika, kad izlasīju, ka brenda rip.

(3 comments | Leave a comment)

dienasgramata
02:10 pm
DELFI. Tobijam Magvairam nav attiecību ar 29 gadus jaunāku modeli

(Leave a comment)

July 13th, 2024


reportiere
10:28 pm
Pirms gada Monzā mīņājoties tajā absurdi milzīgajā autodroma parkā, pie mums pienāca kāda itāļu pēc skata vlogere ar savu operatoru un uzdeva to pašu jautājumu, ko acīmredzot visiem - mīļākā Brūsa Springstīna dziesma.

Šo epizodi es bieži atceros, un bieži domāju, vai mana atbilde bija pareiza (man pašai priekš sevis, nevis svešiem cilvēkiem, par kuriem nekad neko nezināšu un vienalga). Jo patiesībā jau vienas nemaz nav.

Born to run bija tad, kad nu... bija jāskrien. Un tas bija ilgi (un nevarētu arī teikt, ka pa īstam beidzies). Bet šobrīd tā ir palikusi par skaistu dziesmu, kam ļoti ilgu laiku bija gigantiska nozīme manā dzīvē.
I'm on fire un Jersey girl katra bija mīļākā Brūsa (jā, Tom Waits ir jāsaprot un jāpiedod) dziesma uz īsu brīdi, kad dzīve iegriezās tajās sliedēs par kurām likās, ka Boss runā 1:1. Jungleland savā nozīmē kļuva par otro, mazliet nobriedušāka, bet aizvien bēgoša cilvēka Born to run. Girls in their summer clothes, Streets of Philadelphia un Secret garden bez mazākās piepūles vienmēr atrod un izvelk tādas manis versijas, kas mūžīgi paliks dzīvas kaut varbūt ne vienmēr gribētos.

Pēdējos gados stabili mīļākās ir No surrender un Wrecking ball, kas saprotami. Uz visa fona no jauna piedzimt tam cilvēkam, kam Boss ar vienu rokas vēzienu sev uz mūžīgiem laikiem ieguva lielu stūri manas sirds, šobrīd ir tikai loģiski.

Un jūtu, ka savu vietu plēš ārā jauna "mīļākā Springstīna dziesma".

"“It’s like Bruce knows everything I’ve ever felt, everything I’ve ever wanted,” Javed tells Roops. This comes after a stirring sequence where the words of songs like “Dancing in the Dark” and “The Promised Land” come alive for him as he hears them for the first time. They swirl around his head and appear on a wall behind him as they foment a storm inside him as potent as the one blowing outside. It’s an incredibly moving moment: There in Javed’s face and the words inscribed on the screen is the experience of what it’s like to listen to Bruce’s music writ large. It’s all-consuming, elemental, even feral — a head-on collision smashing in your guts, man." Tā ir, jā. Viena mīļākā dziesma nevar būt reāls koncepts, ja otrs par tevi zina visu, lai gan ir dzimis 40 gadus agrāk citā pasaules malā, citos apstākļos un citā realitātē. Kā tad citādi viens cilvēks, pats to nezinot, varētu glābt tik daudz citu cilvēku pašus no sevis. Un pāri visam, pavisam pāri visam atdot gribu dzīvot.

Satiku atkal viņus 18 uz skatuves pirms nieka 24 stundām, un, vells, jau atkal sāpīgi pietrūkst.

(3 comments | Leave a comment)

July 12th, 2024


virginia_rabbit
10:06 pm
nopirku trad-wife blūzi

(2 comments | Leave a comment)

virginia_rabbit
10:05 pm
simo: nekad nevar būt par daudz trakuma

(Leave a comment)

f
09:55 pm
vispār jau mani uztrauc, ka tad, kad tas atvaļinājums būs, es nemaz tā nevarēšu atslēgties. kaut kāda iemesla dēļ arī vakaros nevaru tā vienkārši atslēgties. atkal. visvairāk man pietrūkst tieši rakstīšanas. write like nobody's reading, es te nesen dzirdēju. kur tas bija, luckiest girl alive, jā. da kaut vai it kā kāds lasītu. tagad kaut kādi filtri.

(2 comments | Leave a comment)

dienasgramata
12:53 pm
LSM. Pārsteigumus samita beigās sagādāja ASV prezidents Džo Baidens, divas reizes pārsakoties un nosaucot Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski par Putinu un savu viceprezidenti Kamalu Harisu par Trampu.

(3 comments | Leave a comment)

July 11th, 2024


iztulko
[sodienliist]
09:29 pm
Sveiki, kāds te varbūt spēlē golfu? :D meklēju tulkojumu vārdam mulligan. paldies

(1 comment | Leave a comment)

July 9th, 2024


krii
02:01 pm
Здравствуйте.
Извините, что к вам обращаюсь.
Моя фамилия Лот.
Если коротко,
у нас был ночной прилёт,
и все побежали,
ну и мы с супругой
рванули из-под обстрела.
Мы уже понимали,
что главное - не смотреть назад,
но вокруг нас был такой невозможный ад,
что она,
наверное,
просто запутавшись,
посмотрела.
Мне самому нелегко поверить,
что это моя жена,
и я не про внешность,
не про все эти чертовы эталоны,
хотя она у меня восхитительно сложена,
и даже была моделью,
не курила и не пила…
Все меняются с возрастом,
но всё же это была
модель человека,
а не колонны.
Вы простите, что в личку,
я которую ночь без сна,
и я знаю, что это, конечно, не та страна,
чтоб просить о помощи,
но прошу, подскажите
какой-нибудь алгоритм,
что мне делать,
если теперь она
никуда
действительно никуда
не проходит по габаритам?
Мы не просим много,
она же как дерево,
ей не нужна еда,
и я обойдусь,
подумаешь, не беда,
что попишешь, у нас любовь.
И мы можем вместе стоять
тупо стоять
смирно стоять
молча стоять
вечно стоять
в любой отдаленной роще…
Просто в Европе
все очень строго насчёт столбов,
А тут,
как нам объяснили,
пока попроще.

Женя Беркович

 

July 8th, 2024


watt
11:53 am
Biju apmeklēt Lampu. Nepaliku apmierināts: sajutos svešs [šajos dzīves svētkos].

Staigā skaties, viss lieliskā līmenī, tehniski brīnišķīgi, lieliski saorganizēts, tēmas arī it kā interesantas: bet karalis ir kails. Pārāk skaidra plaisa starp runāšanu un darīšanu.

Festivāls: viss notiek.
Cēsu pilsēta: kas? ko? kur? stāvlaukums festivāla viesiem? pirmā dzirdēšana. (visas stāvvietas aizsistas, pašvaldības policijai riktīga algas diena)

Kā Latvijas valsts pārvaldes modus operandus: milzīga vēlme smērēt papīrus, gudri izrunāties, bet nevēlas kaut ko darīt reālu. Visa festivāla zemstraume, kā rīkoties pret valsts pārvaldes nevēlēšanos kaut ko darīt.

Un sarunās es nedzirdēju risinājumu.

***

Sašķeltība sabiedrībā. Plaisas starp paaudzēm. ASV piemērs: prezidenta kandidāti vecūkšņi tipa Tramps (78), Baidens (81) atsakās pakāpties malā, turas pie varas, plēšas pie varas. Tie kam vara, no tās ar labu neatkāpsies. Varu būtu jāatņem: tikai vardarbīgā veidā viņus varētu nogrūst no siles. Bet kaut kā mēs (mana paaudze) neesam spējīgi šo protestu veikt.

Vai trūkst vēlēšanās? Vai trūkst varēšanas? Nesaprotu.

(3 comments | Leave a comment)

f
09:47 am - : call me old fashioned
brīvdienās biju ballītē, un vienā brīdī sajutu, ka, velns un elle, man te nav neviena, ar ko parunāt. jautrība visapkārt, kustība notiek, sarunas notiek (citiem), tāds on the outside looking in sanāca. kokteiļi nedeva nekādu žvinguli. un tā nu es aiznesu dažas mantas uz mašīnu un atpakaļ negāju, bet uzņēmu kursu uz mājām ar kājām. uz mājām jāsoļo bija stundu. beidzot varēju apskatīt pati savas saspraustās lampiņas. visas deg.

(Leave a comment)

reportiere
08:26 am
Pirmās ar dziju saistītās atmiņas ir folkloras skolotāja Olita no bērnudārza un pirmajām klasēm. Olita mums lika adīt ar pirkstiem (pavediens pirkstam pa augšu, nākamajam pa apakšu, pagrieziens atpakaļ pie mazā pirkstiņa, līdz rindas beigām, tad vēl vienu rindu, tad pirmās rindas valdziņus pārceļ katru savam pirkstam pāri un turpina tāpat līdz izveidojusies nezcik gara virtene ar pilnīgi nekur neizmantojamu dzijas murčkuli). Šķiet, ka nepraktiskums tajā manu bērna prātu tracināja visvairāk. Bet arī tas, ka Olitai dažreiz vienkārši vajadzēja, lai mēs sēžam un pirkstadam klusumā, ilgi - ļoti ilgi. Pa apakšu, pa augšu, pa apakšu, līdz mazajam...

Vēl Olitai bija tendence mūs nodarbināt kā tītaviņas (šodienas acīm skatoties - absolūti ģeniāli). Acīmredzot viņai bija nebeidzami krājumi nesatītu dzijas šķeteru un vismaz 20 pāri mazu roku darbaspēka. Katram priekšā pa vienam mazam krēsliņam, šķetere uz krēsla pleciem un tin. Kad tagad, gadus 25 vēlāk, satinu savu pirmo apzināta vecuma šķeteri, motoratmiņā tas sēdēja kā no vakardienas. Arī pirmos cepuru bumbuļus saulgriežu dekorācijām bija jātaisa sākumskolā. "RCDP Saļika marinādē" noteikti nebija slikta skola, arī tad, ja pēc visām šīm aktivitātēm, aizejot uz lielo skolu, tikām saukti par Silavas mežoņiem (man ir pamatotas aizdomas, ka tikai mēs paši sevi tā saucām).

Dzija kā tāda man bērnībā bija vienaldzīga. Laikam šad tad ieskatījos krustmātes milzīgajā cilindrveida rokdarbu grozā, kas kā sākumskolniekam bija manā augumā, jo (laikam) bijību radīja apziņa, ka kādam 90tajos jebkā - kaut vai dzijas - var būt tik daudz, lai ar to aizpildītu veselu cilvēka lieluma grozu, taču vēlmi to aiztikt, šķiet, nejutu gan.

Pamatskolā nesekmība liecībā bija divreiz - mājturībā un matemātikā. Mājturībā es nespēju tikt pāri riebumam adīt, bet matemātikā - riebumam domāt ģeometriski.  Es neatceros neko par izmantotajām dzijām vai to, kuru piespiedu pabeigt to šalli vai zeķi, bet atceros, ka atmosfēra gan nebūt nebija slikta. Fonā ļāva likt european shit radio, un arī ļerkstēt no zvana līdz zvanam, ar norunu, ka adatas kustas. Kustējās gan viņas ar mokām, pārsvarā es tikai izlikos, lai it kā padarīto pēc tam nestu mājās droši vien mammai - padarīt pa īstam. Sekot norādēm, vēl jo vairāk izteikti ģeometriskām, es ne spēju, ne gribēju spēt.

Pēc tam ilgu laiku dzija nekur nefigurēja. Agrīnos 20+, apciemojot omes māsīcu sociālajā namā ar nolūku pierakstīt dzimtas koka faktus, tantīte aicināja, lai dodu jaunas mājas dzijām, kas palikušas no nesen mirušās kaimiņienes nākamajā dzīvoklī. Man dziju īsti nevajadzēja, bet šķiet, ka jau toreiz vācēja gēns bija mazliet ieslēdzies un neprasme pateikt "nē, paldies, neinteresē" vēl nebija izslēgusies. Maiss bija paliels, lielākoties saturēja dažādus atlikumus. Toreiz es to vēl nebūtu pratusi "uz aci" noteikt, bet lieliem projektiem tur nebija daudz. Kas varbūt arī labi, jo šķiet, ka jau no sākuma nekad neesmu pratusi izbaudīt mazus (paralēles?), un pretējā gadījumā būtu 'izšķērdējusi' krietni vairāk dzijas. Vismaz viens milzīgs džemperis no šiem agrajiem mēģinājumiem joprojām dzīvo laukos uz plaukta. Arī mazākie kamoli un kamolu pārpalikumi atrada savu vietu nākamo desmit gadu garumā. Es zinu, ka to saka visi adītāji, arī kad tā nedomā, bet es tiešām godprātīgi izmantoju visus savus krājumus un pielietojumu atrodu visai dzijai, tā tas ir bijis no sākuma (tas vai pielietojums pēc tam tiek arī izmantots - cits jautājums), no šī pirmā dzijas maisa. Tagad tas vienkārši notiek lēnāk, un krājumu ir vairāk.
Paši pēdējie atlikumi no svešās tantītes maisa kļuva par ļoti raupjas segas daļu īsi pirms manas 30. dzimšanas dienas.

Es neatceros pirmo dziju, ko pati pirku, bet droši zinu, ka tas nevarēja būt nekas dārgs vai īpaši kvalitatīvs, taču svarīgs bija apzinātības faktors. Tagad, kad maksāju par to naudu, tās šķiedras drīkst šķērdēt vēl mazāk. Bija jāpaiet vēl dažiem gadiem, lai saprastu, ka process nekad nevar būt šķērdēšanās, neatkarīgi no rezultāta.

Es atceros pirmo 100% vilnu, ko pirku. Tas bija Sunākstē un vēlāk tajā pašā vasarā Pācē. Abās vietās varēja izskriet fiksu riksīti pa ražošanas telpām, kas, būdama jauka pieredze, tomēr atstāja mazuma piegaršu, un kārtīga ekskursija (vismaz Pācē) kopš tā laika ir bijusi kādreiz darāmo darbu sarakstā. Strādājot ar vilnu pirmās reizes, es patstāvīgi gāju cauri visam vilnas trial and error procesam, un arī tas iemācīja šo to par šķērdēšanos.

To, kad es pirmoreiz pieskāros aitai, es skaidri neatceros, bet šķiet, ka kādā skolas ekskursijā. Pieskarties kažokam bija dīvaini, vismaz pirmās pāris reizes, to sajūtu gan atceros. Cik intensīvi drīkst paijāt? Kāpēc kažoks ir tik netīrs? Ko viņa tur slēpj aiz tām dīvainajām acīm? Lanolīna ķepīgums mulsināja, bet smarža jau toreiz likās kaut kas no ārpus šīs pasaules. Atskatoties uz visām reizēm, pārāk maz sanācis satikt aitas salīdzinot ar to, kā es reaģēju, redzot kādu tālumā garāmbraucot vai instagrama ārēs. Bet arī tas ir darāmo darbu sarakstā, tajā, no kurienes darbi nekad netiek izsvītroti.

Manas attiecības ar dziju šodien ir citādas. Tajās ir mazliet trauksmes (man vajag to visu) un mazliet dzīvību un veselo saprātu glābjošu elementu. Tad, kad dzijas sen nav bijis manās rokās, tad tiešām ir slikti. Joprojām tā ir cīņa, bet tā man ienāca cīnīties gudrāk. Māca palaist vaļā, māca septiņreiz [nomērīt] izlasīt pirms griezt, māca pacietību, māca būt iecietīgai pret sevi. Un mazliet māca izturēt arī to sasodīto ģeometriju.

(Leave a comment)

July 7th, 2024


reportiere
02:50 pm
Izbaudi, hei, priecājies! Atver rīkli un nekunksti, mēs tev aizspiedīsim nāsis un tu norīsi to "izbaudi" tā, ka pat nemanīsi, BAUDI!
O, tev ir meita (kas jau ienīst gan sevi, gan tevi)? Izbaudi, par tevi vecumdienās kāds parūpēsies (varbūt)!
O, tev ir dēls (ko mēs visi draudzīgi kopā izlaižam, jo tas taču ir puisītis)? Cik skaisti, izbaudi (jo agresijas taču šajā maskulīnajā pasaulē ir par maz)!
O, tev ir vīrs (kuram ir alerģija uz visu, ieskaitot baudīšanu)? Izbaudi (tu neesi viena, HEHEHE)!
O, tu studē? Priecājies (tev nav jātērē nauda, kuras tev nav)!
O, tev būs tiesības strādāt medicīnā (kur un kad tu vienmēr būsi zemāka par zāli)? Izbaudi taču (tev vienmēr būs darbs, par kuru nekad nemaksās pienācīgi)!
O, tev vēl ir divas rokas un kājas, un izvadkanāls pa vidu? Izbaudi, ka orgāni nepadodas (jo prāts nav svarīgs)!
O, tev ir radinieki? IZBAUDI. Faking izbaudi visu. Priecājies. Nu bet cik feini. Tas taču brīnišķīgi, izbaudi! Iz-bau-di.

Tik daudz ir ticis baudīts, ka nav vairs resursu mīlēt.

(Leave a comment)

dienasgramata
01:57 pm
LSM. Pārtikas rūpnieki sagaida lielāku sazobi ar augstskolām

(1 comment | Leave a comment)

dienasgramata
01:18 pm
DELFI. Zinātniekus pārsteidz skudru zināšanas ķirurģijā, diagnostikā un dezinfekcijā

(5 comments | Leave a comment)

dienasgramata
01:12 pm
DELFI. Krāpnieki publicē neīstus "Delfi" rakstus; aicinām būt vērīgiem! Šajos viltus rakstos bieži atrodami materiāli, kas var atgādināt "Delfi" medija izskatu, tāpēc vēlamies lasītājiem atgādināt, kā atpazīt īstas ziņas no neīstām.

Nepieciešams pievērst uzmanību virsrakstam, proti, vai tas izceļ ziņas galveno būtību, vai arī izveidots sensacionāls, lai pievērstu uzmanību, "LV portālā" atgādina pētniece Klinta Ločmele. Šādiem virsrakstiem raksturīgi pamatīgi pārspīlējumi un mēģinājumi šokēt.

(Leave a comment)

July 5th, 2024


dienasgramata
03:38 pm
DELFI. Pusaudzis Indijā peldas piesārņotā ūdenī un nomirst no smadzenes ēdošām baktērijām
DELFI. Valsts kase atkal piedāvā iedzīvotājiem ieguldīt sešu mēnešu krājobligācijās

(1 comment | Leave a comment)

f
08:48 am - : garden state (tā saucas mans pinterest dēlis)
mans carpe diem vakar izpaudās ar to, ka izravēju divas puķu dobes. ap astoņiem vakarā. šodien līst lietus, - manuprāt, ļoti laicīgi paspēju.
vēl tik jāsāk naktīs blandīties apkārt, lai redzētu, kā spīd visi dārza gaismekļi, kurus esmu saspraudusi.

(Leave a comment)

f
08:45 am
agrāk es visur biju jaunākā.
tad pēkšņi - vecākā.
kur visi vienaudži, tā arī nesapratu.

(2 comments | Leave a comment)

wowow
12:49 am
Liaison (2023)
beigas gan iesūkāja bet citādi labs
upd: pēdējā sezonas sērija ir tāds nonsenss, ka nespēju rekomendēt, par spīti labajiem aktieriem
Tags:

(Leave a comment)

July 4th, 2024


dienasgramata
09:42 am
no jaunākajiem darba sludinājumiem:
Latvijas Radio meklē risku vadības speciālistu, bet Rīgas Satiksme - procesu attīstības vadītāju.

(1 comment | Leave a comment)

f
08:55 am
iztēlē redzu kā ir agrs rīts, es pieeju pie liela stiklota loga, caur kokiem var redzēt debesis, zinu, ka tālāk ir ūdenstilpne, saule jau spīd, taureņi lido, putni čivina, man rokās kūpoša kafijas krūze, un es varu apsēsties pie šī loga ar savu tasi, un ir pilnīgs ommmm.

(Leave a comment)

July 3rd, 2024


krii
11:35 pm
Man ļoti patīk, ja man dāvina ziedus.

Meitenes, kad jaunība un skaistums jūs neatgriezeniski pametīs, ņemiet vērā, ka pedagoģija ir glābiņš!

(5 comments | Leave a comment)

iztulko
[sodienliist]
08:38 pm
Sveiki! Vai angļu valodas vārdam scrubs, kas apzīmē darba drēbes ārstiem un medmāsām ir specifisks tulkojums latviešu valodā, vai arī tās būs vienkārši "darba drēbes"? Paldies

(3 comments | Leave a comment)

f
06:45 pm
virspusēji iepazīstoties ar pētījumiem par kolagēna efektivitāti, summa summarum ir tāds, ka vienīgais, no kura esot efekts, ir tas, kurš ir hidrolizētā (pardon, tas, kurš šķidrā) formā, tas, kurš nācis no dzīvniekiem, un efekts esot tikmēr, kamēr tu to kolagēnu lieto. t.i., nevar tā, ka tu tagad izdzer 10 ampulu kursu un tev, vsjo, visu gadu vairs neko nevajag. no, my lady. tā ka visādi kursi ir pupu mizas. bet kaut kādi pulveri... skrollējiet garām.

(2 comments | Leave a comment)

reportiere
03:17 pm
Es paņemšu atpakaļ visu, kas bija labs! Nevis pieprasīšu. Nevis dabūšu. Paņemšu.

(Leave a comment)

July 2nd, 2024


watt
04:57 pm
Starp citu, Tesla tā vietā lai kičītos un mēģināt lekt augstāk par dirsu ar Full Self Driving (FSD) varēja iesākt ar ceļa zīmju un atļautā braukšanas ātruma atpazīšanu. Vislabākais FSD būs atsēdies sūdos, ja vilksies uz 50 tur kur atļauts 90, un otrādi, mauks uz 90 tur kur ir zīme 70.

(Parasti gan viņš vairāk spiež uz to lēnāko - neatpazīst laika ierobežojumus ātruma zīmēm, neatpazīst krustojumus, aiz kura ierobežojums beidzas, utt utjp.)

(Leave a comment)


> Go to Top
Sviesta Ciba