Nodarbojos ar pašdarbību galvas ādas ārstēšanā. Šogad ziemas sezona (ar niezi un "sniedziņu") sākās jau septembrī, divu mēnešu laikā piebesīja. Tagad pirms mazgāšanas skalpu ieziežu ar Dzintara kāju krēmu (aha) un šampūnam pievienoju propolisu spirtā un eikalipta ēterisko eļļu. Pēc dušas pieri, uzacis un matus gar pieres virspusi atkal sasmērēju ar kāju krēmu (mhm), pārējo seju ar propolisu eļļā.
Pie ārsta iet ir problemātiski, naudas specšampūniem nav. Lietoju tos pretsēnīšu līdzekļus, kas ir mājās.
Šķiet, ka pēc pirmās reizes jau bija labāk - mati sāka mazliet niezēt un prasīties mazgājami pēc 4 vai 5 dienām nevis 2, veiksmīgi nodzīvoju līdz mazgāšanai 6(!) dienas nevis 3.
Tas vieš cerību. Jautājums tikai - vai tas palīdzēs ilgtermiņā, t.i. varēšu kaut kad iztikt ar vienkāršu mazgāšanu.
Par laimi man vēl nav pārāk jāciešas. Mazgāju, kad nieze un nesmukums sāk nomākt. Priecājos, ja līdz tam paiet vairāk dienu nevis mazāk. Vēl labāk, ja nieze neparādās vispār. Man ir gari, samērā biezi un grūti žūstoši mati, bieža mazgāšana un žāvēšana ir mocības. Arī reta mazgāšana un žāvēšana ir mocības.
Mani arī šī problēma piemeklē. Izmēģināju visādus pretsēnīšu šampūnus gan tautas receptes, bet vienīgais kas man līdz ir Natura Siberica pretblaugznu šampūns. Mati pāri lāpstiņām, biezi un taisni, mazgāju katru trešo dienu.
Ideālais variants ir aiziet pie matu ārsta vai vismaz ierindas dermatologa (man blaugznojas arī piere, uzacis), uzzināt, kāda tieši sēne un tad meklēt efektīvāko risinājumu. Bet, kuram gan mūsdienās tam ir laiks...
bet arī šis, kā smejies no nerviem.. ti stresa rezultātā krīt imunitāte un ja tās ir sēnes, tad sāk augt, bet ja nav sēnes - tad arī kā rezultāts ir zemā imunitāte ( tas no daktera) tāpēc jau visādos matu vitamīnos ir B grupa lielās devās
bet ne gluži man, bet visveiksmīgākais līdzeklis izrādījās - darvas šampūns , pirms kura tika liktas piena sūkalu maskas matos ( jā garos taisnos biezos matos) + nu un protams - pretsetresa vitamīnu kurss
Es ar šito gadiem esmu cīnījusies. Vienkāršāk nekā kāju krēmi un propolisi ir atšķaidīt ābolu etiķi 1:1 ar ūdeni, ieziest skalpu, un censties kādu pusstundu vismaz paturēt - bet jo ilgāk, jo labāk. Kad izmazgā, pēc etiķa pārāk neož, bet sniedziņam atā.
Baltvīna arī varētu būt itin labs. Ābolu it kā mazāk odīgs, un mazliet maigāks nekā, teiksim, galda. Baltvīna es pamēģinātu, jo princips jau visiem viens - proti, skābā vide iznīcina draņķus, kas galvas ādā saviesušies (īpaši sēnes), un pēc tam izmazgāšana ar šampūnu to visu satīra.