porcelāna lellīte [userpic]

22. Janvāris 2020 (01:30)

kopš chimera sāka tā nopietnāk ņemties ar indiešu ģimeņu tēmām un kopš manā freidlistē un starp tiem, kas mani lasa, arvien biežāk (vai drīzāk konsekventāk) ir ieraksti par psihoterapijas tēmu es daudz domāju. citreiz ir tādi komentāri, kuros gribētu turpināt sarunu, bet grūti saprast par ko tieši, jo būtu daudz ko piebilst, man arī pēdējā laikā grūti izteikties kodolīgi un nepārprastai, turklāt saglabājot domu un iekšējo pārliecību, ka beigās paliek 'ai nu lai'. bet žēl. bet tas ir arī svētīgi - tā doma var viļāties un muļāties un šad tad kaut kas iznāk. reti gan ir laiks nestaidzīgi pierakstīt

nu jā. man daudz jādomā par tām ģimenēm. es zinu ļoti ļoti maz tādas latviešu (o.k, Latvijā esošas) ģimenes, kas ir siltas kā vanna, kurā gribas iegulties. ir jau arī tā, ka mēs varam cits bez cita, t.i. nav objektīvas vajadzības būt kopā jo citādi nevaram. tajā pat laikā arī disfunkcionālās, nepilnās un visādās citādās ģimenēs kas ir manā lokā ir rūpēšanās. nu tā, ka kāds izmācās, dabū darbu, sāk palīdzēt ģimenei kaut ar mazumiņu, tad dabū labāku darbu, atdod studiju un studējošo parādus/palīdz atmaksāt hipotēku, tad sāk nostāties uz kājām, pamazām atliekot naudu citu ģimenes locekļu izglītībai vai sponsorējot kādas dārgākas vajadzības. nu un tā simtiem variācijās

Comments

Posted by: Birjuza ([info]ninona)
Posted at: 22. Janvāris 2020, 15:25

Cik dzīvē nomanīts, tas lielais ģimenes siltums un pavards, kur tiek arī ārējiem, ir daudzbērnu ģimenēs. :)
Es te par ģimenēm, no kurām mūsu paaudze nākusi, zinu vairākas tādas 5 bērnu superģimenes. Un, jā, ar MAMMU, kura pamatā nodarbojas ar to pavardu nevis naudas darbu. (Tajās ģimenēs gan arī bērni dzimuši ilgā laika periodā [kad jaunākais bērns ir vecākā bērna pirmā bērna vienaudzis], tāpēc uz jaunāko bērnu pusaudzību jau mammas to laiku agrajā pensijā).
Bet tas viss tāds - bērnu un mīlestības, ko tiem bērniem dot, daudz, jo tas viss ir arī starp ģimenes pamatā esošo pāri arī. Un tas vīrietis ir stiprs, balstošs, sargājošs. Un tā sieviete ir stipra, mīloša, mātišķa. Un ģimene kā dzīvesveids, bet arī nepazaudējot sevi.
Bet to nevar panākt ar "es tagad sekošu vēdu principiem, un tad mēs kļūsim par ūbermīlošuķipuķi paraugģimeni". Cilvēka daba, man tā šķiet, tāpat ir atslēga.

15 Lasīt komentārus piebilst