nekurlande

Recent Entries

You are viewing the most recent 20 entries

August 16th, 2018

04:29 pm: Es esmu tik nogurusi, ka kādas 5 minūtes no vietas darbā smejos. Uzlieku 'Bet stunda nāk' un smejos vēl. Labi atcerēties labas lietas.
Nu kāpēc vairs nav 'Runā Rīga' automāta? Svēti ticu, ka starp tiem mēsliem, pa laikam iespīdētos kāda pērle. Tas automāts bija viena no foršākajām lietām mūsu valsts vēsturē.Ps.vai tos ierakstus ir iespējams kaut kādos arhīvos aplūkot?

August 15th, 2018

04:29 pm: Mani aizvien laiku pa laikam izbrīna tie naidīgie komentāri ikreiz, kad kāds kaut ko uzraksta, vai pasaka par marihuānas dekriminalizāciju, vai nedod dievs - legalizēšanu. Es tiešām nesaprotu - kas par naidu? Es arī nelietoju ikdienā marihuānu, bet kāpēc lai es būtu pret tās dekriminalizāciju? Man, piemēram, negaršo doktordesa, vai cukurs, bet tāpēc es neiestāšos par šo produktu aizliegšanu. Lai gan man ir tāda aizdoma, ka pēdējie nosauktie pārmērīgas lietošanas gadījumā cilvēkam nodara stipri lielāku ļaunumu.

August 14th, 2018

11:42 am: Laiku pa laikam, stresainās situācijās, man prātā atkal atgriežas tas pats jautājums, kas man galvā uzrodas laiku pa laikam - ko cilvēki tik ilgi dara tualetēs? Piemēram, kāpēc pie sieviešu tualetēm nereti ir tik garas rindas? Un es domāju pie tādām tualetēm, kurās iekšā nav spoguļu, vai drukātās preses. Ko viņas un viņi tur iekšā tik ilgi dara? (Un te es nerunāju par pulveru patērētāju rindām naktsklubos). Tie ir aizcietējumi, telefona lietošana, bidē izlietnē, vai kas tas ir? Es tiešām mulstu, kad iznākot no labierīcībām, cilvēki ieplestām acīm slavē cik esmu bijusi ātra... ko tas vispār nozīmē? Es aizeju tur izdarīt to, kam tualete ir paredzēta, nomazgāju rokas un eju prom. Kas tieši man tur vēl būtu jādara? Un nesakiet, ka nomainīt higiēnas preces ir laikietilpīgi - maksimums 10 sekunžu jautājums. Ir kaut kas tāds, ko es nezinu? Varbūt jums ir kādas interesantas teorijas, vai personīgās pieredzes stāsti, ar kuriem varētu padalīties?

August 10th, 2018

03:12 pm: Nupat zvanīja cilvēks no Bermuda salām, kurš vēlas iegādāties biļeti uz Stūra mājas ekskursiju. Tad nu gan tā informācija tālu aizpeld...
(Es,protams,izmantošu iespēju pačīkstēt un teikšu, ka es viņa vietā labāk paliktu vārtīties smiltīs pie okeāna)

02:31 pm: Ak, kungs, kā es gribētu kaut vienu dienu aizdoties līdz jūrai un pagulēt karstās pusdienlaika smiltīs kaut uz stundiņu. Iemērkt pēdas vēsā jūras ūdenī. Jā, pagrabā ir daudz patīkamāk kā ārā šobrīd, jā - man būs mazāk vēža. Jā - jūrā visi čurā.
Nepārprotiet mani - es tiešām mīlu savu darbu, bet tā vairs ilgi izturēt nevarēšu. Es izdarīšu eksperimentu - pēc darba nomaiņas pāris mēnešus pavērošu sevi. Ja pēc strādāšanas gaismā un svaigā gaisā es kļūšu nedaudz pozitīvāka (aptuveni tāda, kāda esmu tajās retajās reizēs, kad man ir vairākas brīvdienas pēc kārtas) es droši zināšu, ka pirmie soļi uz apmierinātību ar dzīvi un nosvērtību ir nevis kaut kādi mistiski pašpalīdzības treniņi, nauda un ideālā karjera, bet, piemēram, gaisma un siltums.

August 9th, 2018

03:29 pm: Paskaidrojiet man nezinītim, lūdzu, kādēļ tiek alā iesprūdušajiem svinīgā ceremonijā piešķīra Taizemes pilsonību? Kāpēc cilvēku, kas pakļauj riskam bērnu dzīvības, kura dēļ iztērē milzīgus resursus ir jāapbalvo svinīgā ceremonijā? Kopš kura brīža neapdomība, citu pakļaušana riskam un milzīgu resursu iztērēšana savas vainas dēļ ir apbalvojama? Ja tai pilsonības piešķiršanai nav nekāda sakara ar reklāmu - Taizemes vārda nešanu gaismā alas incidenta dēļ un viņi nejauši visi tur trāpījušies vienā rindā svinīgā apbalvošanā - viss kārtībā, nesprēgāju. Bet ja tam ir kāds sakars, vai tad pieņemot tādus pašus mērogus, nebūtu tā, ka pie mums pilsonības būtu jāpiešķir dzērājšoferiem, Vanšu tilta kāpējiem un 'Sms kredit' parādu rekordistiem? Viņi arī caur ciešanām sev un apkārtējiem mums atgādina par dzīvības trauslumu. Daudzi no viņiem arī kā varoņi cieš savu rīcību sekas.
Ja tur ir kāds sakars, tad es no sirds nesaprotu kāpēc ir jāglorificē stulbums un pārgalvība. Vai visas pasaules rūpes, palīdzība un glābēja dzīvība, kas gulstas uz trenera pleciem, jau nav gana liels 'apbalvojums'? Viņš taču zināja par plūdu riskiem ar 12 bērniem lienot 4km dziļā alā, un, ja nezināja - tad viņš ir slikts treneris, kas iepriekš nepārliecinās par laikapstākļiem, riskējot ar bērnu drošību. Nav taču tā, ka Taizemē tāda rakstura dabas parādības notika pirmo reizi. Un, ja cilvēku personībām nav nekāda sakara ar to nolāpīto alu un viņi visi ir godam nopelnījuši pilsonību - kāpēc tad jāizceļ, ka pilsonību ieguvuši tieši šie cilvēki? Īsāk sakot - kaut kas nerīmējas.

August 8th, 2018

04:50 pm: Es nesaprotu kā Ždanoka var tik ļoti izskatīties pēc Boba Dilana.
Kādreiz ļoti, ļoti baidījos, ka Dilans kādreiz nomirs. Man vairs nav bail.

August 3rd, 2018

01:31 pm: Pirmo reizi septinu gadu laikā nebraucu uz 'Labu dabu'. Pirms pāris gadiem būtu grūti iedomāties, ka šodien man tā šķitīs pilnīgi vienaldzīga. Protams, ka jebkuram aunam ir skaidrs tas, ka tur jau sen viss ir slikti. Nerunājot nemaz par policiju, kuri spīdina lukturus un rīda virsū suņus dienas laikā, izvarošanu ģimenes zonā un zagļiem, kuri sašauj pāris apmeklētājus. Tā kaite ir smalkāka un dziļāk ielaista.
Tā ir dīvaina, bet tanī pat laikā ļoti atbrīvojoša sajūta, kad kāda tradīcija sevi ir izsmēlusi.
Kādam tas nelaiķis, kuru stutēju, vēl aizvien liksies interesants sarunu biedrs, bet mani pleci ir noguruši. Es palaižu tevi vaļā. Es aizveru acis un atsvabinu iekrampējušos pirkstus no savas ilgi mīlētās, aptaukojušās pasaules, atstājot to drošībā uz pusgrimušas mēbeles un nogrimstu atsvaidzinošajā okeāna dzelmē. Jums manis vairs nav.
Kopā bijis gan ļoti viegli, gan ļoti grūti. Bet ceļojums viennozīmīgi bija skaists. Paldies par to Tev, 'Laba daba'!

July 25th, 2018

12:27 pm: Vakar jūrā bija +25 grādu temperatūra. Tas ir oficiāli - mēs atrodamies paradīzē.

July 20th, 2018

03:52 pm: Es laikam esmu pazudis cilvēks, ja šādā brīdī spēju domāt par ko šādu, bet es teikšu - šodien sociālajos tīklos parādījās ziņa, ka grafiskajam dizainerim - reklāmistam Dāvim atklāts ceturtās stadijas vēzis aknā. Visi iekrājumi iztērēti, atlicis lūgt palīdzību sociālajos tīklos. Tā nu viņi izveido modīgu lapu, ar nosaukumu 'Dāvja papildspēki', saraksta personas aprakstu, fotogrāfijām, neaizmirstot pieminēt, ka Dāvis ir dizainējis vāku vienam no Prāta Vētras albumiem. Dienas laikā viņam saziedo vairāk kā 30 tūkstošus, tuvinieki pasaka paldies, paziņo, lai vairs naudu nesūta un gatavojas nākamajai ziedošanas tūrei nākotnē. Dāvim ir dota iespēja cīnīties - paldies par to un es tiešām no sirds par to priecājos, un turu īkšķus, lai šis cilvēks spētu sagaidīt laimīgas vecumdienas ar savu skaisto sieviņu. Bet uzreiz kaut kādas melnas domas nāk prātā - bet ja nu Dāvja vietā būtu santehniķis Toļiks no Ziepniekkalna, vai nauda tiktu tik pat ātri savākta, un vai vispār tiktu? Nu, pirmkārt, Toļikam, ļoti iespējams, nebūtu iespēja un izdoma izveidot skaistu lapu feisbukā un Toļika draugi, iespējams, būtu visparastākie Ziepniekkalna iedzīvotāji - pārdevēji, elektriķi, autobusu vadītāji, telefona operatori, pensionāri, krāvēji un kas tur vēl nē. Toļikam būtu skaista sieva un 2 bērni. Bet Toļikam neaizdotos, vai izdotos mēnesi vēlāk, kad būtu par vēlu. Tāpēc, ka Toļiks nav izvēlējies strādāt reklāmā un viņa draugi nestrādā nedz reklāmā, nedz dizainā un vienīgie projekti, kurus viņi vada, ir Centrāltirgus un kapusvētku apmeklējumi. Tāpēc ar tādu pašu dizagnozi, tādā pašā vecumā, kreisajā Daugavas krastā Toļiks no mums aizies. Un uz to visu smejošs noraudzīsies dievs (nauda). Izdzīvo tie, kuri to var atļauties un kuru draugi to var atļauties. Nabagie mirst. Un nabagie nespēj ziedot Dāvjiem un Toļikiem, pat lai kā gribētu. Kur nu vēl runa par kādiem iekrājumiem? Kā es varu iekrāt kaut ko no tiem 400 eiro, ko man kontā pēc nodokļu maksāšanas ieskaita? Ar visu augstāko izglītību, trijās valodās, nedrošos apstākļos - jā, tas ir tas, ko es saņemu un es nespēju ziedot, jo mēneša pēdējās dienās pašai reizēm nākas domāt par kādas ziedojumu kastes uzlaušanu. Labi, laikam tā ir skaudība, laikam jau - par to, ka neviens neziedoja, kad manās mājās ciemojās ķīmijas terapija un līdz dzīves beigās ciemosies tās sekas. Gan jau, ka tāpēc, ka neienāca prātā lūgt palīdzību un likās, ka pašiem jātiek galā ar, vai bez kredītu kalniem. Un tā ir sasodīta skaudība par to, ka palīdzēt nevarēju es. Pat divos darbos nodarbināta es nekā vērā ņemami nespēju palīdzēt. Bet man prieks, ka kādam tas izdevās labāk par mani un ceru, ka izdosies labāk izkārpīties no tās tumsas. Īsāk sakot - kamēr valsts nepalīdzēs tik trakiem gadījumiem - pastāvēs šķiru naids un skaudība, un tumsa. Melnas domas. Es esmu slima, slima meitene.

02:00 pm: Laikam ejot mīlu 'Draugiem.lv' arvien vairāk. Ar katru sekundi tur valda arvien patīkamāks klusums un gaisā karājošo spoku profilu smarža. Tev ir absolūti ekskluzīva iespēja būt vienīgajam cilvēkam tiešsaistē. Šī vieta dus svētā mierā. Tā ir Černobiļa, kur tu lēnām slīdi caur radioaktīvajām bilžu galerijām, dienasgrāmatu ierakstiem un NLO domu biedru grupām. Tur marinējas liela daļa no jauno laiku vēstures. Tur stāv iebalzamēta mūsu jaunība. Nerunājot jau par absolūti brīnišķīgo mūzikas sadaļu, kur vienuviet var atrast tik, tik daudz kā, ko esi sen aizmirsis, vai kas modernajos laikos vairs netiek afišēts. Tur ir draugi ar drediem, grebenēm, melni krāsotām acīm. Tur ir draugi rozā t-krekliem un mirdzošiem bižutērijas auskariem ausīs. Tur ir kedas, vilcieni un vīna pudeles uz jumtiem. Tur ir stulba pārgalvība un stulba kautrība, un tur ir mirdzošas, nākotnei gatavas, satrauktas acis.
Uz to var skatīties visādi un labāk vispār neskatīties atpakaļ. Bet man šķiet, ka savā 'Draugiem.lv' profilā izskatos daudz stilīgāka un kaut kas liek domāt, ka tas ir tāpēc, ka man bija mazāk bail.

July 16th, 2018

04:26 pm: Man otro dienu no vietas sāp miesa pēc dejošanas Kartupeļpalmā, kas laikam liecina, ka pasākums izdevās.

July 10th, 2018

02:59 pm: Palasīju Wikipēdijā par Rīgu. Tur ir saraksts ar 'ietekmīgiem' cilvēkiem, kas te dzimuši. Kāpēc starp Padegu, Barišņikovu un Mihailu Tālu pieminēts kas tāds kā Elīna Fūrmane? Nopietni? Kas pie....

12:05 pm: Kāpēc 'Satori' dienas citāts trīs dienas no vietas mēdz būt viens un tas pats? Man nepatīk. Bet vispār man šobrīd viss patīk un ir labi.

July 9th, 2018

04:04 pm: "Par dzimstību Pasaules kausa laikā rūpējusies arī kāda Ņižņijnovgorodas aptiekas darbiniece Ludmila, kura ārzemju viesiem esot pārdevusi apzināti bojātus prezervatīvus. To viņa esot darījusi rūpēs par "Krievijas genofondu".
Ludmila pati pēc 1980. gada olimpiskajām spēlēm laidusi pasaulē divus bērnus. Tomēr aptiekas vadība kundzes labos nodomus nav atbalstījusi un viņai esot bijis jāuzraksta iesniegums par aiziešanu no darba "pēc pašas vēlēšanās".


(/"Sport Ekspress"/)Kaut kur tālā Ņižņijnovgorodā kāds vēl cīnās par savas nācijas nākotni. Paldies, Ludmila!

July 6th, 2018

10:36 am: Šodien visas nakts garumā sapņoju, ka esmu galvenā varone Rozmarijas bērna sižetā. Tikai pasaulē, kurā atrados es, apkārt bija vienīgi tumšs mežs. Bija ļoti skaisti un ļoti sāpīgi.

June 18th, 2018

11:31 am: Jums ir gadījies tā, ka nodeg augstskolas diploms divas dienas pirms to jāiesniedz jaunajā darba vietā? Man arī nav. Bet vienalga gribētu uzzināt kā man jārīkojas. Gūglēju un šmuglēju, bet labāk dzirdētu to no virtuāli dzīva cilvēka. Tātad - man jāiet uz augstskolu, jāiesniedz pases kopija, kaut kāds iesniegums un jāsamaksā nauda, ja? Vai kā citādi? Cik man vajag par to maksāt?

June 15th, 2018

10:04 am: Redzēju kaut kādu rakstu par latviešu slavenībām, kur bija fotogrāfijas. Aiša un Lauris Reiniks tuvplānā izskatās vienkārši biedējoši, ja vienam otram bezpajumtniekam pie 'Gaiziņa' uzliktu identisku makiāžu, goda vārds, būtu grūti atšķirt. Vai tiešām šejienes popmūziku pārņēmusi alkohola, stimulantu un bezmiega sērga? It kā no malas reizēm šķiet - Kas tad viņiem? Uzstājas labdarības koncertos, dzied par pīrādziņiem un mēnestiņiem, danco un skrien. Labi, ko es te runāju muļķības... Protams, ja zem tā visa viņi ir saprātīgi cilvēki, viņi dzer un neguļ. Man žēl. Man mūs visus ļoti žēl.

June 11th, 2018

06:05 pm: Man nupat piedāvāja kļūt par Instrumentu fona dejotāju lielajos koncertos. Vienīgais mīnuss esot, ka viņi par to nemaksā. Instrumenti-grupa,kurai noteikti nav naudas. Katru dienu arvien vairāk cienu LIELOS mūziķus.

June 5th, 2018

12:40 pm: Vai tas, ka cilvēks sāk pats sev arvien vairāk nepatikt, ir pieaugšanas pazīme?

Powered by Sviesta Ciba