mtldd - [entries|archive|friends|userinfo]
mtldd

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 7th, 2019|01:40 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |All Them Witches]

līdz šim man tiešām likās, ka manis nav nevienā jēdzīgā bērnības bildē (izņemot no obligātās skolas fočēšanās), ka mūsu ikdienā trūka rūpju un mīlestības, lai vispār kādam būtu bijis svarīgi jelko no tā visa piefksēt, bet izrādās, ka uzņēmumu ir daudz un tie ir visnotaļ jauki.

piemēram, tāds, kur zem lietusmēteļa kapuces mūsu piezaļojušajā, pielijušajā dārzā tieši un nopietni kamerā skatās maza cilvēciņa divu lielu acu pāris. nākamajā tas pats cilvēciņš jau smaidīgāk liek vaigos no dārza salasītās zemenes. vai vēl, piemēram, pirmais ārzemju ceļojums (māsas kāzes) - mēs vairumā no tām tādas nedaudz nobijušās, diezgan kautrīgas, jo visi apkārt mazliet kā citplanētieši, runā un uzvedas daudz citādāk, nekā mūsu ģimenē un ciematā ierasts. pie viņiem arī ir forši spēļu laukumi, tādi ar lieliem pūķiem-šūpolēm, uz ielām ir itāļu saldējums un kafejnīcas, un piemīlīgas rūķu mājiņas, veikalos ir eskalatori un iepirkumu ratiņi, bet mājās ir lielas vannas istabas un pagalmi, kuru bruģis neatgādina vietējā bomža pelēko smaidu, bet ir izkārtots skaistos rakstos, un no kaimiņu dzīvokļiem neviens nevienu skaļi nelamā.

izrādās, ka es bērnībā biju tieši tāds pats bērns, kā visi - ar saviem iekšējiem konfliktiem, saviem smiekliem un priekiem, savu fantāziju un savu raksturu. un varbūt pēdējais laiks pienācis mammas "visiem bērni, kā bērni, bet manējie.." uztvert mazāk nopietni, kā ļoti neapdomīgu teikumu, ko lietot, bet ne kā īstenības atspoguļojumu.

pagātne ir tieši tikpat svarīga, cik nākotnes un savu beigu apzināšanās. un tur pa vidu, tajā esencē starp šiem diviem, tieši te un tagad esmu es. un vēlos šeit būt ilgi.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]magnolia
Date:May 7th, 2019 - 02:15 pm
(Link)
jauki uzrakstīji. atradu vienu bērnìbas bildi, kur man ir ap 2 gadi un jau tāda skumja un nopietna, it kā jau zinātu, ka ceļojums, kas priekšā būs grūts
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:May 10th, 2019 - 06:02 pm
(Link)
paldies!

es domāju, ka pa lielam ceļš viegls nav nevienam, bet jā - dažiem bērniem ir izlikti lielāki izaicinājumi un daži agri iemanto pat pārlieku lielu nopietnību un bažas par dzīvi, pazaudē drošību un uzticību, es vismaz biju tāda.