mtldd - visi vieglākie ceļi ved uz elli [entries|archive|friends|userinfo]
mtldd

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

visi vieglākie ceļi ved uz elli [Feb. 3rd, 2019|04:42 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |Daniel Johnston]

visi vieglākie ceļi ved uz elli. visi vieglākie ceļi ved uz elli.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:February 3rd, 2019 - 05:06 pm
(Link)
Bet vai tāpēc, ka viņi ved uz elli, tie nekļūst (morāli) grūti, un tad vairs neskaitās "viegli"?
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 3rd, 2019 - 05:38 pm
(Link)
iespējams, mums katrai ir sava izpratne par to, kas tieši ir "elle". es šeit īsti nerunāju par kādu pēcnāves elli, bet drīzāk esošo dzīvi, kurā "elle" nozīmē nonākšanu dvēseles strupceļā, iesprostotai it kā nepārraujamā un mūžīgā aizvainojuma, dusmu un vilšanās trīsstūrī. vietā, kas liek justies pa dzīvi nelaimīgai un nepiepildītai, kurā viss ir kļuvis vienveidīgs un garlaicīgs.

turpināt darīt kā iepriekš un neko nemainīt ir viegli, jo tā ir vispasīvākā iespējamā darbība, pat ja cena, ko par to maksā, ir dvēselei smaga.

iet pretēji esošajiem priekštatiem un iet grūtībām dziļumā, pārvarēt bailes un nevārtīties emociju jūrā, bet gan rīkoties un riskēt, prasa daudz mentālās un fiziskās enerģijas, laika un sevis ieguldīšanas, tā ka tas vienmēr būs grūti. toties atalgojoši.

[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:February 3rd, 2019 - 05:40 pm
(Link)
Es jau tieši tā arī to domāju - pirmā izvēle ir grūtāka, jo dzīve ellē ir grūtāka!
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 3rd, 2019 - 06:04 pm
(Link)
es runāju ne par dzīvošanu ellē, tās jau ir sekas, ar kurām pašam jādīlo, un tā ir katra paša izvēle, vai uzkavēties tādā vietā vai tomēr tiekties uz ko citu. es vairāk par to, kāpēc mēs tur vispār nonākam.

un kāpēc sākam vai nesākam kārpīties laukā. ir cilvēki, kurus pilnībā apmierina skatīšanās bildītēm galvā, nevis to īstenošana un radīšana īstajā dzīvē, viņi elli nesaredz kā problēmu.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:February 3rd, 2019 - 06:19 pm
(Link)
Nu jā, es tevi pilnībā saprotu un piekrītu. Vienkārši gribējās spēlēt devil's advocate, jo ir gan jau arī cilvēki, kas zina ka inerce rada elli un jūtas par to smagi un smagāk nekā par actual pūliņiem dzīes uzlabošanā, bet tikuntā to izvēlas, jo ir gatavi panest šo smagumu.

Vienkārši pati esmu tādā dzīves situācijā, kur ir izvēle starp vieglāku un grūtāku lietu, un tavs ieraksts aizķēra tāpēc!
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 3rd, 2019 - 07:41 pm
(Link)
ja jau ir gatavi panest to smagumu, tad jau arī izsit kādu labumiņu (izdevīgumu) sev. citādāk neredzu jēgu labprātīgi dzīvot sev nepatīkamās vietās, no kurām ir izeja.
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 3rd, 2019 - 07:44 pm
(Link)
šo gan es saku bez "viegluma", ieraudzīt pašsabotāžu un godīgi atzīt savu artavu savas dzīves esošajā iznākumā + kārtīgi izdomāt, ko darīt, un attiecīgi realizēt to, nav nekas easy-peasy, man pašai pie tā vēl milzu darbs priekšā
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:February 3rd, 2019 - 08:10 pm
(Link)
Varbūt vienkārši no totālas neziņas un apmulsuma, iedomājoties, ka ja jau morāli grūtāk tad labāk.
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 3rd, 2019 - 09:06 pm
(Link)
nja, pazīstams tāds priekštats, ka labāk ir turpināt ciest un paciest, nekā kārpīties uz izeju. tas gan man visbiežāk tāpēc, ka es gaidu, ka kāds cits palīdzēs pārtraukt ciešanas un izglābs, un sakārtos pasauli manā vietā neizslimota "mazuļa visvarenība", kas, kā es redzu, riktīgi ved tupikā.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:February 3rd, 2019 - 09:10 pm
(Link)
Bet varbūt vienkārši pateicība par esošo un nebūšana lepnam un mantkārīgam (vienalga materiālas vai garīgas "mantas").
[User Picture]
From:[info]mtldd
Date:February 4th, 2019 - 08:33 am
(Link)
šis tas ir, par ko būt pateicīgai, kas noticis tā kā ārpus manis un ļāvis virzīties un nonākt ne pavisam sliktā punktā dzīvē, bet ļoooti daudz kas ir un būs tikai un vienīgi pašas ieguldījums un darbs, ja ir tiešām vēlme tiekties uz ko citu, uz izaugsmi, uz lielāku sasaisti ar realitāti (jo elle ir tieši dzīve zem filtru kārtām) utml.

ik pa laikam es nonāku neitrālā, bezpārmaiņu punktā, un, zini, tur nekad neesmu jutusies pārāk ērti. pēc stagnācijas seko atkritiens atpakaļ un tad atkal - vai nu palikt sinusoīdai apakšā vai vilkt sevi uz augšu. 3 soļi uz priekšu, 2 atpakaļ.