Ok - ar nosacījumu, ja Tu arī padomāsi par šo mazliet plašāk. Vīrietis piedāvāja man kopā ar viņu stiept tumbu. Tumba ir visai smags priekšmets. Sievietēm, staipot smagumus, var rasties veselības problēmas. Attiecīgi - es domāju, ka sievietēm nevajadzētu darīt ko tādu, kas apdraud viņu veselību. Pat tāpēc, lai viņas vīriešiem pierādītu, ka viņas var tieši to pašu. Nu, labi, es pierādīšu, ka es varu pastiept tumbu. Bet ja man pēc tam būs problēmas ar bērnu dzemdēšanu, vai tas būs tā vērts? Manuprāt, nē.
atvaino, tās ir pilnīgas blēņas. nepareizi (tieši nepareizi) staipot smagumus, problēmas var rasties abiem dzimumiem. un pārāk lieli smagumi ir pārāk lieli abiem dzimumiem. bet kā sanāk, tavuprāt sievietēm vajadzētu būt pasargātām no tā, bet vīriešiem nē? un, starp citu, tieši sadarbojoties, tā nesamā nasta tak ir vieglāka katram iesaistītajam. jezusmarija, cik tad tā tumba bija smaga? šis man nudien uzdzen dusmu – lūk, cilvēkam ir sastāstīts "nesīsi tumbu, nevarēsi dzemdēt", un cilvēks svēti tic un pēc tā dzīvo un māca tālāk un vēl citus ar to čakarē. tā vietā lai mācītu "cel ar kājām, nevis muguru". un ka gan puikas, gan meitenes var sadarboties.
Vīrieši parasti ir lielāki un fiziski spēcīgāki, tāpēc viņi ir piemērotāki smagumu nešanai. Jo es proporcionāli savam augumam un spēkam varu panest mazāku svaru. Tātad - no manis - kā no smaguma nesēja ir mazāka jēga. Ja no manis tiek prasīts stiept tādu pašu smagumu kā vīrietim (kas viņam ir ok un nekaitē) es varu sačakarēt sev veselību - jā, es ikdienā nestaipu tādus smagumus un mani neviens nav mācījis, kā tādi jāceļ un jānes. Bet es īsti nesaprotu, vai Tu domā, ka pilnīgi vienādas prasības vīriešiem un sievietēm arī būs tā ideālā līdztiesība? Man jau liekas, ka ir labāk, ja cilvēki dara to, kam viņi ir vairāk piemērots un ar otru dzimumu sadarbojas. Ir lietas, kuras es daru labāk, es tad daru tās, ir lietas, kuras labāk dara otrs cilvēks - viņš tad dara tās un mēs viens otru papildinām.
zinkas ir pats jautrākais šajos "pasauļu karos"? pēc būtības jau te nemaz nav baigo pretrunu :) tā arī ir, ka panest var proporcionāli augumam, spēkam, muskuļu masai utt. bet tas ir atkarīgs no indivīda, nevis no viņa dzimuma. un tieši par sadarbošanos es arī runāju – taču ne nozīmē "es tamborēšu, tu nes, jo tā mums ir iedzīts", bet "nesam divatā, tā būs vieglāk". kas ir ļ. svarīgi – pareizi pacelt lietas ir jāmācās pilnīgi ikvienam, bez nekādas koķetēšanas "ai, es taču meitene" vai citām atrunām. mugura mums katram ir viena, un ar to visu mūžu jādzīvo. sačakarēt muguru var arī ceļot nemaz ne tik šaušalīgi smagas lietas. starp citu, darba drošības instruktāžā, kuru taču nosaka likums (labojiet, ja kļūdos), par šo ir gana daudz.
Jā, iemācīties celt smagumus var noderēt, piemēram, lai nestu piedzemdētos bērnus vai viñu ratiñus.
| |