Mirkļu konservācija [entries|archive|friends|userinfo]
Saprāta balss

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

If you like Latvia, Latvia likes you... jeb "patriotisma nedēļa" [14. Nov 2013|11:23]
Pateicoties faktam, ka esmu izolēts no TV kultūras tikai šogad uzzināju, ka ir tāda patriotisma nedēļa (cik saprotu LNT tādu izgudrojis jau pirms dažiem gadiem). Šis nosaukums pats par sevi mani nedaudz kaitina, jo... man nez kāpēc liekās, ka patriotisms vai nu ir vai nav. Un patriotisms, kas ir nedēļu gadā vai kamēr mūsējie uzvar hokejā drīzāk nav, nekā ir. Bet whatever - svētku nedēļa, patriotiskā nedēļa... neveiksmīgs vārdu salikums.

BET

Vakar, pa ceļam pie friziera, mani uz ielas apstādināja kāds vīrietis un jautāja "Kāpēc tev nav sarkanbaltsarkanās lentītes? Kas tu neesi patriots?" Uz ko es atbildēju "Bet vai tu visus nodokļus esi nomaksājis?" Viņa "Bet..." palika man aiz muguras - es kavēju un strīdēties ar idiotiem nav pats produktīvākais, ko varētu darīt trešdienas pēcpusdienā.

Jā, arī manī ir zināms sašutums par Osipova izteicienu par sarkanbaltsarkanajām figņām, bet esmu vairākkārt dzirdējis, ka tiešām skolās bērniem ļoti uzstājīgi "iesaka" šīs lentītes nēsāt - vai tiešām šāds uzspiests "patriotisms" ir kā vērts? Nerunājot jau par to, ka šāda lentītes piespraušana ir līdzvērtīga "like" nospiešanai feisbukos. Esi Latvijas patriots? Tiešām? Vai tu cel Latvijas ekonomisko stāvokli maksājot visus nodokļus un radot jaunas darba vietas? Vai tu uzlabo Latvijas demogrāfiju dzemdējot vismaz 3 bērnus? Vai tu rūpējies par Latvijas drošību un esi bijis brīvprātīgajā militārajā dienestā? Vai tu rūpējies par Latvijas politisko stāvokli un ar ko vairāk kā "balsi" latvija.lv esi atbalstījis kādu politisku vai sociālu iniciatīvu? Un ja tu to visu nedari - man nav problēmu, ka tu laiko "laiko" Latviju, bet nepārmet man, ka es to nedaru.

Peace, love and understanding! http://www.youtube.com/watch?v=iU4_-sPC9EU
LinkPiebilst

Jelgava 94 [2. Sep 2013|16:22]
[Skaņas |Nirvana - Where Did You Sleep Last Night]

Es neatceros iepriekšējo reizi, kad es būtu paņēmis rokās grāmatu un atlaidis tikai tad, kad izlasīts pēdējais burts.

Mēs, protams, nebijām lielāki par vilcienu, bet mēs nebijām no metāla. Metāls bija tikai mūsu sirdīs. )
Link1 izteicās|Piebilst

Mani sapņu kristieši [22. Jul 2013|11:25]
Es ar saviem pamatskolas klasesbiedriem izlēmu apceļot jahtā Baltijas jūru. Kaut kur pie Zviedrijas krastiem jahta apgāzās.

Attapos milzīgā telpā, a la 19. gadsimta greznas pils zāle ar balkonu un trepēm uz otro stāvu. Aiz logiem skats uz kopenhāgenu, apkārt cilvēki baltās drēbēs. No paaugstinājuma kāds stāsta par to cik dievs ir labs. Lielākā daļa piekrītoši māj ar galvu. "Nē, nu paldies par izglābšanu, bet uz šito es neparakstījos," nodomāju es. Es garlaikoti skatos pa logu un plānoju, ka vakarā varētu aizdoties uz Gamla Stan pastaigā, tikmēr stāsts par dieva valstību un elles liesmām turpinās. Pēkšņi telpā sāk skanēt izteikti nepatīkama augstas frekvences skaņa, atveras durvis pa kurām ieplūst sarkani dūmi un stindzinošs gaiss. Sākas panika, pūlis sāk skriet augšā pa trepēm, glābjoties no skaņas un smakas. Ar acu kaktiņu es pamanu durvju ailē "sātanu", kas šķietami uztaisīts no lupatām (droši vien izgatavots Rīgas leļļu teātrī). "Are you kidding me?" es nodomāju, bet tā kā man nav ne mazaka noskaņojuma tikt sabradātam, es aizspiežu ausis un skrienu kopā ar pūli augšup pa trepēm.

Augšējā stāvā miers un klusums, no griestiem nāk balta gaisma, bet uz grīdas izbērts aizdomīgs balts pulveris, ta putekļi ir sacelti gaisā un sitas degunā. Bet cilvēki apkārt laimīgi, laimīgi. Tālākos stūros redzami orgijas iedīgļi. "Kokaīns!" nodomāju es un cenšos neelpot. Tālāk neatceros.

Pēc pamošanās gan konstatēju, ka kokaīns var būt nav labākā narkotika ar ko simulēt dieva valstību un iedvest mieru un laimi, bet gudri tie mani sapņu kristieši šā kā tā. Lūk kā vajag sludināt dieva vārdu - ar seksu un narkotikām!

Man ir lieliska zemapziņa.
Link3 izteicās|Piebilst

[13. Maijs 2013|15:08]
Nu ko biedri (ex)goti [info]antikrists, [info]daeve, [info]cruelty, [info]chimera, [info]ravena kurš sestdien uz Depo pasēdēt pie vīna glāzes un īgni pašķielēt uz jaunaudzi?
Link7 izteicās|Piebilst

[22. Apr 2013|12:07]
Šis neiekļaujas twittera ierobežojumā, bet noteikti ir pieminēšanas vērts.

Vakar dekoratīvās mākslas muzejā redzēju vecmāmiņu ar diviem, pēc skata, piecgadniekiem. "Es jūs šeit atvedu, lai jūs redzētu, ka māksla nav tikai gleznas - mākslai ir arī citi veidi," viņa teica. Prieks, ka ir tādas vecmāmiņas. Prieks, ka arī man tāda bija.
LinkPiebilst

Once in a blue moon [16. Apr 2013|19:42]
Atmiņa ir fantastiska lieta. Pēdējā laikā sanāk aizdomāties par atmiņām un konkrētām ģeogrāfiskām vietām.

Vienas paliek atmiņā nemainīgas, citas - uznirst tikai tad, kad atrodies konkrētā vietā. Ar ko gan man varētu asociēties Imanta vai Bolderāja - guļamrajons paliek guļamrajons, tikai šīe abi ir tūplis (ierunājā Pļavnieku iemītnieks). Bet tad pamani TO māju un TO krustojumu un saproti cik daudz atmiņas un emocijas saistītas ar šo vietu, par kuras eksistenci jau sen biji aizmirsis. Un vēl ir vietas, kas atmiņā palikušas pavisam citādākas. Sākot ar Linčepingas universitāšu kompleksu, kas studiju laikā likās neaptverami milzīgs, moderns un viscauri kruts, bet pirms gada viesojoties likās "nasink spešal"; beidzot ar... beidzot ar divām garākajām ielām Rīgā - vismaz kādreiz man tā likās. Šodien, meklējot stāvvietu iegriezos Rūpniecības ielā aiz Viesturdārza. Ar ko gan man Rūpniecības iela asociējas? iDejas māja... varbūt Rimi? Nē, pabraucot garām vienai no ēkām, sapratu, ka tā ir garākā un nīstāka iela no manas pagātnes - ak, cik es ilgi pa viņu bridu, lai atrastu kursa biedra darba vietu un savāktu ģitāru. Tas parks taču bija nebeidzams, bet es - vasaras tveicē savā oranžajā džampsjūtā... Kas lika atcerēties aŗi otru garāko Rīgas ielu no manām pagātnes atmiņām - turpat blakus - Ganību dambi. Un lai arī šī iela objektīvi ir krietni garāka, ievērības cienīgs (ja neskaita divriteņa veikala meklējumus)ir tikai posms no Pētersalas līdz Lugažu ielai. Tas laikam bija agrs rudens, lai arī man nez kāpēc gribas domāt, ka tas bija pavasaris - pavasarī taču pieklājas iemīlēties. Es viņu pavadīju uz mājām, laikam jau mēnešbiļetes neesamības dēļ mēs gājām ar kājām kā nabaga studentiem pienākas un pastaiga bija tik gara un tik ļoti gribējās, lai iela nebeidzas nekad.

Lūk, kāda atmiņas raisās braucot ar atvērtu logu, klausoties regeju un meklējot stāvvietu - PAVASARIS!!!
LinkPiebilst

[3. Jan 2013|16:50]
Šodien dzirdēju kārtējo stāstu par to, ka universitātes pasniedzējs atsakās studentiem dot savu prezentāciju aizbildinoties ar "Tas ir mans intelektuālais īpašums." For FUCK'S SAKE - Tu esi pasniedzējs, Tavs DARBS ir dalīties ar savu intelektuālo īpašumu, Tev par to maksā!
Link7 izteicās|Piebilst

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]