Mirkļu konservācija - If you like Latvia, Latvia likes you... jeb "patriotisma nedēļa" [entries|archive|friends|userinfo]
Saprāta balss

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

If you like Latvia, Latvia likes you... jeb "patriotisma nedēļa" [14. Nov 2013|11:23]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pateicoties faktam, ka esmu izolēts no TV kultūras tikai šogad uzzināju, ka ir tāda patriotisma nedēļa (cik saprotu LNT tādu izgudrojis jau pirms dažiem gadiem). Šis nosaukums pats par sevi mani nedaudz kaitina, jo... man nez kāpēc liekās, ka patriotisms vai nu ir vai nav. Un patriotisms, kas ir nedēļu gadā vai kamēr mūsējie uzvar hokejā drīzāk nav, nekā ir. Bet whatever - svētku nedēļa, patriotiskā nedēļa... neveiksmīgs vārdu salikums.

BET

Vakar, pa ceļam pie friziera, mani uz ielas apstādināja kāds vīrietis un jautāja "Kāpēc tev nav sarkanbaltsarkanās lentītes? Kas tu neesi patriots?" Uz ko es atbildēju "Bet vai tu visus nodokļus esi nomaksājis?" Viņa "Bet..." palika man aiz muguras - es kavēju un strīdēties ar idiotiem nav pats produktīvākais, ko varētu darīt trešdienas pēcpusdienā.

Jā, arī manī ir zināms sašutums par Osipova izteicienu par sarkanbaltsarkanajām figņām, bet esmu vairākkārt dzirdējis, ka tiešām skolās bērniem ļoti uzstājīgi "iesaka" šīs lentītes nēsāt - vai tiešām šāds uzspiests "patriotisms" ir kā vērts? Nerunājot jau par to, ka šāda lentītes piespraušana ir līdzvērtīga "like" nospiešanai feisbukos. Esi Latvijas patriots? Tiešām? Vai tu cel Latvijas ekonomisko stāvokli maksājot visus nodokļus un radot jaunas darba vietas? Vai tu uzlabo Latvijas demogrāfiju dzemdējot vismaz 3 bērnus? Vai tu rūpējies par Latvijas drošību un esi bijis brīvprātīgajā militārajā dienestā? Vai tu rūpējies par Latvijas politisko stāvokli un ar ko vairāk kā "balsi" latvija.lv esi atbalstījis kādu politisku vai sociālu iniciatīvu? Un ja tu to visu nedari - man nav problēmu, ka tu laiko "laiko" Latviju, bet nepārmet man, ka es to nedaru.

Peace, love and understanding! http://www.youtube.com/watch?v=iU4_-sPC9EU
LinkPiebilst