Mūzika: | Isaac Hayes - Run Fay Run |
Vidējā "Sviesta cibas" lietotāja profils...
Emocionālās reakcijas uz apkārtējo drīzāk skopas, apvaldītas, ne vienmēr pamanāmas. Kontaktus ar citiem pēc paša iniciatīvas neveido bieži. Dod priekšroku saskarsmei ar viņam ierastām lietām, grāmatām vai dabu. Netiecas pēc kolektīvām darbībām, pasākumiem, dod priekšroku darbam vienatnē. Viņam vairāk pieņemami ierobežoti kontakti ar cilvēkiem nekā plašs saskarsmes loks, vienatnē viņš jūtas psiholoģiski komfortablāk nekā saskarsmē ar apkārtējiem cilvēkiem. Attiecībās ar tiem uzskata par labāku ieturēt distanci, nav pārāk runīgs. Darbā biežāk precīzāks, akurātāks un vairāk «pienākuma cilvēks» nekā sabiedriskie cilvēki. Viņam piemītošais elastības vai labvēlības trūkums var apgrūtināt attiecības ar cilvēkiem. Efektīvāks kā patstāvīgs darbinieks, nevis organizators, kolektīvo darbību iedvesmotājs.
Abstrakti loģiskās domāšanas spējas virs vidējā - labi aptver jauno, viegli iemācās, spēj ātri un pareizi uztvert slēptās sakarības starp lietām un parādībām. Samērā ātri un mobili domāšanas procesi. Viņam viegli padodas slēpto likumsakarību analīze, spēj labi paredzēt savstarpēji iekšēji saistītu notikumu attīstību. Intelektuālās potences ļauj prognozēt augsta līmeņa vadītājam nepieciešamo redzesloka plašumu un interešu daudzveidību, spēju risināt perspektīvus uzdevumus. Piemērota analītiskās domāšanas slodze.
Bieži neizturēts, nereti izjūt emocionālās pārslodzes un krīzes. Garastāvokļa maiņas, mirkļa aizraušanās var novest pie plānu, interešu, pieķeršanās objektu maiņas. Interešu svārstībām var būt izšķirošā loma viņa uzvedībā. Bieži var justies vājš, bezpalīdzīgs, nespējīgs tikt galā ar grūtībām, ar viņam dotajiem uzdevumiem. Piemīt nosliece uztraukties par sīkumiem, nepamatoti bažīties par savu veselības stāvokli. Emocionālā noturība un uzvedības paškontrole pazemināta. Organizatora funkcijas viņa psihei var būt par slogu.
Uzstājīgs, patstāvīgs, neatkarīgs, piemīt «caursišanas spējas», tiecas likt tās lietā izdevīgā situācijā. Izvēlas komandēt, nevis pakļauties, rīkoties, nevis apdomāties, īpaši slimīgi izturas pret mēģinājumiem ierobežot viņa patstāvību un neatkarības tieksmi. Šādos gadījumos prot rīkoties droši, enerģiski, nerēķinoties ar paradumiem, pieņemtajām uzvedības normām vai autoritātēm. No konfliktiem nebaidās, ir gatavs pats izraisīt konfliktu, ja ir pārliecināts par savu taisnību. Savas vainas atzīšana konfliktā viņam nav raksturīga. Var būt gana valdonīgs, bezceremoniāls. Viņa «līdera komplekss» ir viegli pamanāms. Organizatora lomā var būt efektīvs, padotā lomā var radīt problēmas vadītājiem savas paaugstinātās neatkarības un patstāvības tieksmes dēļ.
Atšķiras no vairākuma apkārtējo ar savu plānu, interešu, simpātiju nepastāvīgumu. Viegli pamet iesākto, nepilda paša dotos solījumus. Saistības, pienākums, atbildība viņam ir mazpazīstamas izjūtas, pret kurām viņš attiecas skeptiski. Neapgrūtina sevi ar apkārtējā vidē pieņemto morāles un kultūras normu, noteikumu ievērošanu. Viegli no tiem atkāpjas, nevēlēdamies jelkādi ierobežot sevi, savas iegribas un vēlmes. Bezatbildība, saistību nepildīšana, neapzinīgums var kļūt par viņa personiskās un lietišķās uzvedības normu, ja viņš netiek pienācīgi kontrolēts. Pārlieku rūpējas pāršāvām interesēm, kaitējot citu cilvēku, kolektīva un sabiedrības interesēm kopumā. Viegli var izšķirties par neglītu, nosodāmu rīcību savu mērķu sasniegšanai. Efektivitāte vadītāja lomā problemātiska.
Maigs, labsirdīgs, izceļas ar emociju bagātību un daudzveidību, pārdzīvojumu izsmalcinātību. Pārsvarā raksturīga tēlaina, mākslinieciska pasaules uztvere, nevis lietišķi reālistiska attieksme pret apkārtējo. Diezgan laba mākslinieciskā gaume, attīstīta radošā iztēle, fantāzija. Uzvedību jūtami ietekme normas un ideāli, kas pieņemti mākslā, nevis reālajā dzīvē. Nepatīk tieši, «rupji» cilvēki un vienkāršs, vienveidīgs darbs, kurā nevar izpaust savu fantāziju un iztēli. Bieži var izjust vajadzību pēc emocionālā kontakta, kurā otrs cilvēks pauž tēvišķas rūpes un draudzības jūtas pret viņu, uztver visas viņa dvēseles vibrāciju smalkās nianses. Arēji šī tiekšanās pēc atbalsta un sapratnes var izpausties kā kaprīzums vai ekscentriskums. Cilvēku un darījumu novērtējumos visai praktisks. Intuīcija attīstīta labāk nekā vairumam apkārtējo. To, ko citi nespēj izprast, viņš spēj nojaust. Labā iztēle var palīdzēt viņam atrast nestandarta risinājumu sarežģītās situācijās. Organizatora lomai piemērots nebūt ne visos kolektīvos.
Raksturīgs paaugstināts nemiera un satraukuma līmenis. Bieži tur aizdomās ap¬kārtējos (arī draugus un tuviniekus), ka tie jebkurā brīdī labprāt viņu apkrāps, ir gatavi uz negodīgumu, krāpšanos. Tāpēc izturas kā saspringts, piesardzīgs, neuzticīgs, greiz¬sirdīgs uz citu veiksmi, uzskata, ka apkārtējie nenovērtē viņa nopelnus. Var būt starppersonu konfliktu kodols grupā - despotisks, aizkaitināms, nepiekāpīgs. Pārliecināts, ka cilvēku uzvedības motīvi lielākoties ir egoistiski un savtīgi. Aizdomīgums ir viņa savdabīga aizsardzības forma pret satraukumu, veids kā aizsargāties pret psihiskām pārslodzēm. Viņa individuālā darbība ir efektīvāka par sadarbību.
Vientiesīgs, atklāts attiecībās ar cilvēkiem - dažreiz līdz naivumam vai netaktiskumam. Nav radis apsvērt, pārdomāt vai aprēķināt savus vārdus vai rīcību. Vāji orientējas apkārtējo rīcības patiesajos motīvos un attieksmes niansēs pret viņu pašu. Mēdz ticēt uz vārda, uzticoties pirmajam iespaidam. Mēģinājumi kļūt par «diplomātu» neveiksmīgi, jo parasti to dara tieši, «ar āmuru pa pieri». Slikti prot slēpt savas emocijas, jūtas, nodomus. Nereti rīkojas acumirkļa ierosmes mudināts, nedomājot par acīmredzamajām sekām. Viegli pakļaujas kopējam noskaņojumam. Nav godkārīgs, viegli samierinās ar to, kas ir. Gaume nav izsmalcināta, manieres paprastas, parupjas, tiešas. Var būt vientiesīga, naiva vai pārāk trokšņaina un netaktiska cilvēka reputācija. Nav diplomāts, viegli var sabojāt attiecības, pat neparedzot tādu notikumu pavērsienu. Būdams vadītājs inženiertehnisko darbinieku kolektīvā, visticamāk, izjutīs grūtības attiecībās ar cilvēkiem.
Noskaņojums parasti nelāgs, bieži izjūt satrauktību, sliktu priekšnojautu mākts, sagaida neizbēgamas neveiksmes, pie kurām iekšēji jau pieradis, kaut arī pārdzīvo tās asāk par citiem. Neveiksmēs un konfliktos tiecas vainot sevi vairāk par citiem neatka¬rīgi no savas patiesās vainas pakāpes. Sevi, savus spēkus un iespējas parasti pietiekami nenovērtē. Izturas pārlieku kautrīgi, «sasaistīti», nepārliecināti, cenšas palikt ēnā. Lielās ļaužu grupās jūtas neomulīgi. Vadītāja vai līdera loma var radīt psiholoģisku pārslodzi, nepārvaramu spriedzi.
Domāšana elastīga, intelektuālās intereses daudzveidīgas, patīk būt informētam par plašu problēmu loku - no zinātniskām līdz sadzīviskām. Saņemtajai informācijai nemēdz uzreiz noticēt, bet patstāvīgi pārdomāt, analizēt to un tikai pēc tam dot vēr¬tējumu. Parasti viņam savos jautājumos ir savs, neatkarīgs viedoklis, nemēdz paļauties uz autoritātēm, skeptisks pret lozungiem, aicinājumiem. Spēj mainīt savu viedokli, ja pārliecinās par tā nepareizību. Nosliece uz visāda veida eksperimentiem, to starpā arī saskarsmes sfērā. Patīk jaunais un negaidītais. Iecietīgs pret viedokļiem, kas atšķiras no viņējā. Līdzīgas rakstura īpašības raksturīgas vadītājiem un lietišķiem līderiem.
Parasti neatkarīgs un patstāvīgs lēmumos un rīcībā, nemēdz vērsties pēc palīdzības un padomiem. Viegli var iztikt bez apkārtējo atzinības un atbalsta, uzskatot par labāku visu darīt pašam, strādāt vienatnē, pieņemt lēmumus un pašam atbildēt par to sekām. No kontaktiem ar apkārtējiem neizvairās, bet pats tos bez nepieciešamības nemeklē. Savas problēmas cenšas risināt pats, neuzveļot citiem un nemēdz ari bez īpašas nepieciešamības citiem ļaut tās risināt. Iemesls tam nav nepatika pret cilvēkiem, gluži vienkārši - viņam nav nepieciešama citu sapratne vai atzinība. Vadītāja vai līdera lomā var būt pārlieku patstāvīgs, reizēm kaitējot efektīvam grupas darbam, - un ne vienmēr labi vadāms.
Uzvedības un emociju paškontrole, prasme vadīt savu rīcību un darbības atbilstoši sociālajām normām ir augstākas par vidējo. Pietiekami skaidri apzinās prasības, kuras attiecīgajā situācijā viņa uzvedībai izvirza sabiedrība, cenšas tajās iekļauties. Reti kad rīkojas neapdomīgi, pietiekami labi valda pār sevi, rūpējas par iespaidu, kādu radījis par sevi savā apkārtnē. Rūpējas par savu labo vārdu. Dod priekšroku plānveidīgai, neatlaidīgai rīcībai, vienmēr prot novest iesākto līdz galam. Līdzīgas kvalitātes raksturīgas labiem vadītājiem.
Bieži atrodas uzbudinājuma stāvoklī, kustīgs, nemierīgs, nepacietīgs, viegli uzbudināms, nereti izjūt nespēku, nogurumu, bet neprot atslābināties; pat ja apstākļi ir atpūtai labvēlīgi, meklē sev nodarbi. Sasprindzinājums un lielais enerģijas patēriņš tomēr neveicina produktivitāti, bet, gluži otrādi, pazemina darbības efektivitāti. Tas izskaidrojams ar lielu, slikti apzinātu vajadzību skaitu, kas nerod izlādi.