laacz ([info]laacz_rss) rakstīja,
@ 2013-04-11 01:31:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
HTC One apskats

Jā, virsrakstā nav kļūdas. Un runa ir par tieši TO HTC One. Šogad ir divi androīdtelefoni, par kuriem sapņot. Viens ir Samsung Galaxy S IV. Bet otrs nu ir nonācis manās ķetnās. Labs ir. Palielījies esmu, ķeramies pie lietas.

TL;DR nepacietīgajiem

Telefons ir vairāk nekā lielisks. Androīdiem neierasti kvalitatīvs, ar lielisku telefonkameru, ņiprs. Fantastisks dzelzis. Ja piekasīties, tad pie HTC Sense saskarnes ar flīzēm noklusētajā mājas ekrānā. Pie savas Android modifikācijas viņiem ir nopietni jāpiestrādā. Pieejams būs no aprīļa. Cena oficiāli nav zināma, bet jau tagad ir skaidrs, ka tas varētu būt pats dārgākais Android telefons līdz šim. Ja uzskati, ka esi augstā plaukta mērķauditorija, un vari atļauties iztērēt šo pagaidām nezināmo summu, ņem ciet pie pirmās izdevības. Es ņemtu.

Tā kā šoreiz man ir izdevies uzrakstīt kaut ko baisi garu, tad, ja interesē izvilkt tikai pašu interesējošāku, meklē pēc atslēgas vārdiem “kamera”, “skaļ”, “kval”, “sense”, utt.


Par HTC

Izskatās, ka HTC mainās. Viņiem nekas cits neatliek. Es pats uzskatu, ka viņu pagājušā gada modelis HTC One X ir daudz pārāks par Samsung Galaxy S3. Diemžēl, ne vienmēr uzvar tas, kam ir labākais produkts. Bet tagad, mīlīši, ir atnācis jauns karalis. Lai gan, ņemot vērā masīvo Samsung mārketinga budžetu, HTC nāksies pasvīst. No otras puses, HTC jau tagad var uzskatīt par otru populārāko androīdtelefonu ražotāju.

Internets ir pilns ar minējumiem par tālāko lietu virzību. Gads ir tikai sācies, bet, skatoties uz HTC flagmani, nākamais solis nav gluži acīmredzams. Es vairāk sliecos ticēt tiem, kas raksta, ka HTC vienkāršos savu piedāvājumu un centīsies trāpīt precīzi tur, kur vajag. Neveiksmes gadījumā, tiesa, šāds piegājiens varētu kompāniju būtiski ievainot vai pat izslēgt no spēles pavisam. Piekrītu tam, ka viņi varētu nākt klajā ar mazāku One. Savukārt, Samsung izgudrotajā Galaxy Note segmentā ielīst varētu būt ļoti grūti, jo bez pašas ierīces Note nāk ar stipri bagātu funkcionalitāti.

Par telefonu

Paņemot rokā, pirmais kas iekrīt acīs, ir tā šokējoši augstā kvalitāte. Kā jau minēju – neierasta lieta androīda pasaulē. Ja nebūtu HTC uzraksta, varētu domāt, ka pie androīdu ražošanas ir ķēries Apple :>

Samsung Galaxy S4 rokā turējis neesmu, tāpēc sajūtas salīdzināt nevarēšu. To jums pastāstīs Kristaps. Taču, jāatzīst, pēc tehniskajiem parametriem Samsung šī gada galaksijs ir ātrāks, ietilpīgāks, funkcionālāks.

Telefons ir slēgts absolūti un pilnībā. Ja rūpīgāk papētīsi, pamanīsi to, ka telefonam nav nevienas pašas skrūvītes. Nevienas pašas izbīdāmas detaļas (ja neskaita microSIM slotu). Atmiņas karti neieliksi, akumulatoru nenomainīsi. Bet ar 32 vai 64 gigabaitiem tā kā vajadzētu pietikt ilgākam laikam, ne? Lai tiktu klāt iekšām un mobilo telefonu serviss spētu to izjaukt, ir jāiegādājas speciāla prese, ar kuru šo telefonu var dabūt vaļā (zinu, ka “prese” un “vaļā” kopā neiet, bet trust me). Protams, to par velti neviens nedod.

Izdaudzinātā blīvuma izšķirtspēja var sagādāt pārsteigumu, ka atsevišķās aplikācijās nebūs īsti padomāts par to. Attiecīgi, elements var paslēpties aiz elementa, bet karte dēļ cita mēroga izskatās pavisam savādāk.

Telefonu bija plānots laist pārdošanā šomēnes, taču šādu tādu piegādes problēmu dēļ (runā, ka kameras detaļas), pasākums atlikās uz aprīli. Ak, ja par kameru, kas ir viens no reklāmas saukļiem, tad skatieties paši. Zemāk esmu mēģinājis salīdzināt Nokia Lumia 920, kam pašlaik ir viena no labākajām telefonu kamerām un HTC One.

</p>

</p>

</p>
</p>

</p>

</p>
</p>

Kopumā – Lumia ir daudz prātīgāka krāsu izvēlē, kamēr HTC One izšķirtspēja un grauda izmērs tik tiešām atbilst reklamētajam. Ja nekad mūžā neliksi blakus Lumia bildes, vari būt lepns par savu HTC One kameru. Tā tik tiešām ir lieliska. Kameras aplikācija pati nāk ar šādiem tādiem bonusiņiem, bet tie vairāk vai mazāk ir standarta – dažādi režīmi, panoramēšanas iespēja, ātrfoto (pēc tam izvēloties labāko bildi), dažādi efekti, improvizēts HDR.

Par ātrdarbību nav ko diži teikt. Visi jaunākie telefoni ir ātrāki par iepriekšējiem. Visiem tiem ir lielāki akumulatori un mazāks enerģijas patēriņš. Visiem tiem ir labāki ekrāni.

Mans androīdu tests, tiesa, atklāja vienu nepatīkamu niansi. Piespraužam pie mana modificētā auto USB lādētāja (lodējums, lai telefoni pieņem to kā 100% barošanu), palaižam vienlaicīgi Waze un VideoReg. Un braucam. HTC One kādu laiku darbojās lieliski, bet pēc aptuveni 25 minūtēm paziņoja Your phone is using more current than the charger is able to deliver. Please, power off your phone or close unused applications.. Iespējams, ka to varētu risināt ar ekrāna spilgtuma samazināšanu. Ja mēs atceramies citus ierakstus, tad Nexus 4 neticami uzkarsa, bet turpināja strādāt. Kolēģis stāstīja, ka Samsung Galaxy S3 uzkarstot tik dikti, ka atslēdz lādēšanu vispār. Mans pašreizējais ikdienas androīds Galaxy Nexus darbojas labi un pat spēj uzlādēt knipucīti.

Ja iegādāsies šo telefonu, pastāv liela iespēja, ka nāksies arīdzan nomainīt turētāju automobīlī. Uz malu pabīdītais microUSB caurumiņš man neļāva smuki ievietot One turētājā.

Šis One ir pirmais, kurš nāk ar jauno HTC Sense 5 saskarni. Lai gan apakšā ir 4.1 androīds (vēēēēēcs), tiek solīta arī 4.2 versija. Ar to, visticamākais, viss oficiālais ražotāja sistēmas atjauninājumu atbalsts arī beigsies.

Telefonā nu jau ir vairs tikai divas pogas. Back un Home. Turklāt, Home poga saprot parastu pieskārienu, dublutpieskārienu (aplikāciju pārskats) un pieturēšanu (Google Now).

Kas attiecas uz pirmo ieraudzīto flīžveidīgo saskarni – mazliet apjuku. Tā cenšās apkopot un Flipboard stilā parādīt visu, kas, telefonaprāt, tev ir aktuāli, bet kaut kā.. neveicās. Varbūt es varētu šādu vidžetu laiku pa laikam apskatīt, bet iemest viņu noklusētajā mājas ekrānā? Nē. Iespaids par Sense 5, diemžēl, nav tas pats, pats labākais. Šis tas ir patīkami, bet lielākā daļa tomēr šķiet kaut kā samudrīta. No otras puses – pierastu un pat nepīkstētu. Ja negribās redzēt tā dēvēto BlinkFeed, vari uzlikt kādu citu no ekrāniem par noklusēto. Pāris reizes gribējās padauzīt galvu pret kādu cietāku virsmu. Gribētu šo telefonu, bet ar standarta androīdu.

Vēl mazliet vīlos, ka, neskatoties uz DLNA atbalstu, no mana mediju servera telefons spēja ieraudzīt un atskaņot tikai .mp4 failus. MKV palika neredzami. Savukārt, milzīgs prieks bija par audio kvalitāti. Fantastiski kā uz austiņām, tā arī uz iebūvētajiem stereo skaļruņiem (nav aktuāli, bet kādam varētu ļoti patikt). Un spēja to visu pēc noklusēšanas atskaņot no mana NAS’a caur DLNA pāri pa WiFi.

Jā, par skaņu. Nogrieziet to maksimāli minimālu :) Un pat tad, kad tas ir izdarīts, viss ir skaļš, viss ir uztraucoši skaļš. Modinātājs nemodina, bet liek izlēkt no gultas panikā, ka sācies trešais pasaules karš. Telefona zvans, kad izvilkts no kabatas, liek justies ļoti, ļoti neērti, ka tālrunī tā īsti veikli vēl neproti nospiest nospiežamo vai pavilkt pavelkamo, lai to apklusinātu. Pietrūkst feino un pārdomāto modinātāja toņu no Nokia Lumia. Negaidīti, šis telefons arī nodemonstrēja netipiski lielisku skaņas kvalitāti sarunas laikā. Pēc gadiem ar iPhone tas bija a shocker.

Runā, ka ar telefonu tu vari kontrolēt visu savu mājas televizora skatīšanos, bet to es tā īsti nesapratu. Vai arī noslinkoju saprast. Ir FM radio. Neierasti, atzīšu :)

Kas attiecas uz akumulatora darbības laiku, nevajag sagaidīt kosmosu. Dienu izvilks brīvi, bet nekas fundamentāli labāks par normālu telefonu nav.

Secinājumi

Ja mēs salīdzinām tehniskos parametrus, lielos vilcienos (un mazos tramvajos) HTC One ir ļoti tuvu pašai augšai. Ja cena apstiprināsies, tas mazliet pabojās kopējo bildi. Taču, joma, kur neviens pašreiz un tuvākā nākotnē pieejams telefons nestāv i ne tuvu, ir telefona izskats, sajūta rokā un kvalitāte. Diemžēl, tas negarantē, ka HTC spēs sacensties ar Samsung. Tas garantē to, ka HTC nekur nepazudīs un cieši turēs savu pozīciju.

Pagaidām man šķiet, ka šis ir pats, pats, pats labākais šī gada androīdtelefons, neskatoties uz viduvējiem (salīdzinot ar citiem flagmaņiem) tehniskajiem rādītājiem. Samsung Galaxy S4 var būt pārāks pēc parametriem, bet tam nekādi neizdosies konkurēt ar sajūtām, paņemot rokā un lietojot One.

Desmit no desmit lācīšiem es nedotu, bet deviņus – pavisam droši. Varbūt pat deviņus ar pusi.



Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?