kverkagambo ([info]kverkagambo) rakstīja,
@ 2007-12-24 20:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Aktīvais nacionālisms Latvijā 1922-1934
Nolēmu, ka jāvelta kāds laiks, lai sakārtotu domas par izlasītajām grāmatām.
Uldis Krēsliņš, "Aktīvais nacionālisms Latvijā 1922-1934".

attēls
Grāmatas tēma ir uzmanības vērta un sniedz labu iztirzājumu par "aktīvā nacionālisma" kustības attīstību demokrātiskajā Latvijā līdz brīdim, kad pati valsts sāka iet aktīvā nacionālisma ceļu. Uzrakstīts skaidri un saprotami, lasīt autoru, kurš skaidri spriež un pauž savas domas, vienmēr ir patīkami. Ilustrācijas var novērtēt kā apmierinošas, piemēram, no divām shēmām tikai vienai ir kaut kāda jēga:
attēls
LNK dibināšanu nezin kāpēc attēlo no Tālajiem Austrumiem atgriezušos Imantas pulka karavīru ierinda. Man patiktu, ja sīkāk būtu parādītas organizāciju emblēmas un tamlīdzīga simbolika. Trūkst galveno grāmatā pieminēto personu portretu, kaut arī aktīvās nacionālisma vadošā sastāva raksturojumam veltīta vesela tabula pielikumos.
Īpaši meklēju biedru ietērpa aprakstus (aktīvā nacionālisma organizācijas var saukt par paramilitārām organizācijām), tomēr tie piemineti tikai garāmejot: LNK, Imantas apvienība, LTA Pērkoņkrusts valkāja pelēkus kreklus, NAK - zilus, Latvijas sargi - melnus. "Vairākām organizācijām uz krekliem un biedru galvassegām bija īpašas uzšuves, kas norādīja biedra statusu organizācijā un viņa piederību konkrētai organizācijas struktūrai." Kādas bija uzšuves, netiek apskatīts.
Var papildināt no E. Andersona "Latvijas bruņotajiem spēkiem un to priekšvēstures", ka J. Štelmahera ALNSP valkāja "garas, tumšas bikses, tumši zaļus kreklus, dzeltenus kalautus un dzeltenas akselbantes".

Tā nu es paskatījos, kas manos krājumos var papildināt ilustrācijas:
attēls
Krišs Ķūķis

attēls
LANS loterijas biļete.

attēls
1993. gadā izdota Merta-Lapiņa grāmata "Republika gaisā".


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?