Starptautiskā Sabiedrība (nekad neesmu zinājusi, kas tā tāda, taču gara acīm redzu garu soliņu, uz kura sasēdušas tantītes dažādu etnosu tautastērpos un bariņš dienvvidniecisku večuku)ir pamatoti satraukta, ka kodolbruņojums varētu būt tādai valstij, resp., Irānai, kura izteikusi draudus citai valstij.
Starptautiskajai Sabiedrībai, lai kas tā arī nebūtu, ir pamatots miers un pofigs attiecībā uz bruņojumu, kas atrodas tādas valsts rīcībā, kura regulāri izsaka draudus tai pašai Irānai.
Es, protams, zinu, ka mans antiamerikāniskums ir plebejisks un kaunos par to.
Starptautiskajai Sabiedrībai, lai kas tā arī nebūtu, ir pamatots miers un pofigs attiecībā uz bruņojumu, kas atrodas tādas valsts rīcībā, kura regulāri izsaka draudus tai pašai Irānai.
Es, protams, zinu, ka mans antiamerikāniskums ir plebejisks un kaunos par to.
Tā kā ANO ir, kā min Dunduks, kur ap 250 valstīm, bet ASV akciju vārdos un darbos atbalstīja maksimums 25, + vēl ANO noraidīja (tātad ar balsu vairākumu) šo priekšlikumu, varam droši runāt par vairākumu, tb atgriežoties pie sākuma topika, par pasaules sabiedriskās domas viedokli.
Ja atmiņa neviļ, inspektori tika ielaisti, izdzīti, atkal ielaisti utt. līdz viņus piespieda no turienes aizbraukt Vašingtona ar savu ultimātu, ka uzsāks spēka akciju viena pati, bez ANO akcepta. Inspekcijas vadītājs par to gana daudz medijos nīgri izteicies.
Vai man jautāji par vēstniecībām??? Trīz reizes izlasīju "kādēļ daļai par karikatūrām sašutušo demonstrantu noteikti vajag uzbrukt kādam, lai pierādītu sašutumu" un tā arī neatradu vārdu "vēstniecība". Acīmredzot izsakies tik precīzi (citādi takš nepārnmestu neprecizitāti citam), ka es savā haotismā to nespēju novērtēt. :P
Aber kur problēma? LR vēstniecību Maskavā arī regulāri ar ko apmētā - iesniedz notu un piedzen par nodarīto skādi. Ja mūsu "zaļie" būtu, pret suņu gaļas kotletēm protestējot, Ķīnas vēstniecību nomētājuši ar olām vai degmaisījuma pudelēm, valsts segtu zaudējumus ij tiesību sargājošās instances gādātu par vainīgo sodīšanu. Elementāra starptautiskā prakse. Pie tam gana bieži sastopama. Kas tur apspriešanas vērts?
Vēl aizrādu, ka Onslovs vieglprātīgi mētās ar skaitļiem. It kā viņam vienalga būtu, cik ir alga - Ls500 vai Ls380, cik īre - Ls125 vai Ls97.
P.S. Arvien gaidu pierādījumus, ka 160 valstis bijušas "pret".
Pret starptautiskās tiesības pārkāpušo valsti deleģētas soda akcijas akts ir pavisam cits dokuments.
ASV atbalstīja aptuveni 25 valstis. Tb grūši saprast, ka visas pārējās tātad neatbalstīja?
Ja AAV atbalsta 25 valstis, no tā nekas neizriet par pārējo 170 viedokli. Piemēram, Eiropas vai musulmaņu valstis, kas pateica "pē!" amerikāņiem un ļāva savu territoriju izmantot Sadama gāšanai - atbalstīja vai nosodīja?
Viļ, viļ Tevi atmiņa. Iegūglē ka kaut vai par ANO rezolūcijām par Irāku un palasies, kurā brīdī sākas tas, ka Irāka neļauj strādāt ieroču inspektoriem. Nekas, kam negadās kļūdīties.
Savos izteikumos esmu bijis precizāks par Tevi. Jo, redz, kaut gan abi mēs sevis teiktajā vispirms minējām plašāku jēdzienu un vēlāk to sašaurinājām, es, atšķirībā no Tevis, nenoraidu diskusiju par to sākotnējā plašākā jēdziena daļu, kas paliek ārpus vēlākā, šaurākā jēdziena.
Pārstāvniecību neaizskaramību garantē daudzpusēji un divpusēji starpvalstu līgumi, tātad, šīs neaizskaramības pārkāpumi attiecas arī uz starptautiskajām tiesībām. Un Tevi taču interesē starptautisko tiesību (nevis likumu, btw, Tu neprecīzi izteicies - starpvalstu attiecībās nav likumu kā juridiskas parādības; ar šo terminu apzīmē iekšējos tiesību aktus, kas pieņemti noteiktā kārtībā) pārkāpumi, kā pats izteicies. Nu tad painteresējies gan, un par to .lv vēstniecību apmētāšanu mok arī :))