Ja Dabas muzejam trūkst beigtu putnu, viņi var nākt ar maisiņu uz manu pagalmu. Vārnas un kaijas te regulāri slepkavo visādus sikputnus (strazdus, zvirbuļus, zīlītes, čurkstes, cielavas), bet ne vienmēr uzreiz apēd. Jāteic, ka arī mazo putnu populācijas necik strauji nerūk, viņi lakam ņipri un priecīgi vairojas.
Es esmu tepat Rīgā, dažu kvartālu attālumā un man nebūtu grūti šodien pat aiznest. Tur šodien ir kāds no zoologiem? Baigi negribas līķīti turēt vēl kādas dienas...
Nu, ja līķis, kuru es atrodu un redzu, ka tas neder muzejam, bet der man, tad to pievācu es. Šaubos vai līķis, kurš neder ne muzejam ne man kādam derētu, ja nu vienīgi kā barība līķmušu kāpuriem.
Klau, es zvanīju uz muzeju un man teica, ka pašlaik neviena zoologa neesot un līdz trešdienai varot arī nebūt. Tā ka, vai nu mēs sarunājam kādu tikšanos tuvāko stundu laikā, vai arī es to līķīti roku nost.
Vajag. Tie mums kolekcijā ir tikai ādiņu formātā. Izbāzeņi ir ekspozīcijā un ja vajag demonstrēt ārpus ekspozīcijas vai dot fotografiem bildēšanai, tad nav ko.
Mhm, allaž esmu brīnījies, ka ekoloģisko pēdu aprēķinos iztrūkst jautājuma "jums ir kaķis?", jo viena kaķa uzturēšana, kazi, ir būtiskāks faktors par ieradumu katru rītu mežā izkaisīt klēpi PET pudeļu ;(
Ne jau visiem kaķiem tiek nodrošinātas iespējas piekopt savus tradicionālos sporta veidus. No mūsu mājas vairākiem desmitiem kaķu īpašnieku, savējos regulāri laižu ārā tikai es. Turklāt jāatzīst, ka pabarota mājas kaķa medīguma koeficients, salīdzinot ar tām pašām vārnām un kaijām, ir nožēlojami zems. Manas tuklās kundzītes nemēdz noķert vairāk kā vienu-divus medījumus vasarā, bet citos gadalaikos nemedī nemaz. Tikmēr plēsīgie putni plosās uz nebēdu visu gadu.
Jāteic, ka arī mazo putnu populācijas necik strauji nerūk, viņi lakam ņipri un priecīgi vairojas.
Otrs variants - kāds no zoologiem aizdodas pakaļ. Iepriekš sarunājot kur ceļi varētu krustoties. Tā es no Liepājas vedu, mans kkolēğis no Ogres...
Turklāt jāatzīst, ka pabarota mājas kaķa medīguma koeficients, salīdzinot ar tām pašām vārnām un kaijām, ir nožēlojami zems. Manas tuklās kundzītes nemēdz noķert vairāk kā vienu-divus medījumus vasarā, bet citos gadalaikos nemedī nemaz. Tikmēr plēsīgie putni plosās uz nebēdu visu gadu.