Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Tāds nu ir tas ziemeļu pavasaris, tu, cilvēks, gaidi viņu, gaidi, jau augusta beigās sāc gaidīt, pārciet oktobra lietavas, novembrī izdomā visādus patriotiskos svecīšspraužamos vakarus, kad dzert karstvīnu ar draugiem, lai vieglāk gaidīt, trīs nedēļas pirms Ziemsvētkiem sāc svinēt korporatīvās burzmas, lai dienas nav jāskaita, pusjanvāri lāpies šī paša iemsla dēļ, bet aiz loga joprojām tikai tumsa, sals un melns, slapjš izmisums kā pašas Nāves pakaļas caurums, tu ciet un ilgojies, ciet un ilgojies, zaudē ticību nodzīvot tik ilgi, un tad - jā! - beidzot ir, sniegs nokusis, pirmais krokuss, pirmais taurenis, un tad dažās nedēļās hops-hops, viss saplaucis, saziedējis, saputnojis, naktis gaišas, smaržas, dziesmas, gaviles, kas nez tur vēl, katrs mirklis jāizbauda, jo tūlīt viss atkal būs cauri, bet tev vairs nav ne spēka, ne varēšanas, ne morālu tiesību, klepodams ārā pēdējo plaušu, tupi pie virpas un zini, ka tūlīt, tūlīt, tavs Sīzifa akmens jau ripos atkal lejā no kalna...
  • Jā. Pat nezinu, ko citu piebilst
  • Labi, ka tu nedzīvo tundrā.
  • Jā, šogad es kaut kā īpaši smagi to izjūtu. Un siltāks nekļūst un nekļūst. Pāris dienas, kad uz pāris stundām varēja jakas nomest.
    • Labi vien ir, ka nekļūst - tagad plaukšana un ziedēšana būs drusku ilgāk, citādi viss nozied divās nedēļās un tad jau Jāņi klāt!
  • nu beidz, tu visu izdarīsi un tev vēl paliks vasaras siltākā daļa
Powered by Sviesta Ciba