koks - [entries|archive|friends|userinfo]
koks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 28th, 2020|01:56 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Vakar, kā pie pēdējajām atvaļinājuma dienām, beidzot pienāca laiks noskatīties Chernobyl. Nobindžoju visu vienā dienā + tad sāku skatīties no sākuma, ejot cauri iespaidīgākajām daļām. Kaut kas šajā traģēdijas gaisotnē ir reizē sirdi plosošs un reizē nihilistiski nomierinošs, jo vai tad beigu un neizbēgamas nāves tuvums kaut kādā mērā tomēr nav nomierinošs?. Liek atkal aizdomāties cik liela ir atšķirība skatīties seriālu, kas ir tīrā fantastika pret kaut ko, kas ir balstīts uz reālu traģēdiju, kura vismaz kaut kādā mērā ir skārusi arī pazīstamus cilvēkus.

Katrā ziņā daudz iemīļotu, lielisku aktieru, meistarīgs un ievelkošs soundtrack un patika nelineārais stāstījums, kas reizēm var būt nedaudz kaitinošs, bet te bija tieši laikā.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]heda
Date:July 28th, 2020 - 04:44 pm
(Link)
Ļoti precīzi par plosošā un nomierinošā apvienojumu. Bet man šķiet, ka tas lielā mērā saistīts ar tēliem, stoiski cilvēki nomierina, lai kāds arī nebūtu viņus plosošais stāsts.
[User Picture]
From:[info]koks
Date:July 29th, 2020 - 10:54 pm
(Link)
Paldies. Jā, ir arī tāda lieta, ka stoiski cilvēki piedod nomierinošu efektu, bet tas tomēr ir kaut kas cits kā šis nihilistiskā nāves tuvuma nomierinošais efekts. Stoiski cilvēki šajā gadījumā drīzāk ir tie, kas to nolemtības sajūtu tomēr pavērš veselīgākā virzienā jeb atjauno zināmu ticību cilvēcei.
[User Picture]
From:[info]telefontubbie
Date:July 29th, 2020 - 08:31 pm
(Link)
Seriāla zelta frāze "Because its cheaper", stulbas traģēdijas notiks vēl un vēl,kamēr būs koruptīvā Sovjet 'čerez ž...' domāšana, kur nošmaukt vairāk $$ par nekvalitatīviem materiāliem. Latvijā dzīvais piemērs bija Zolitūdes tirdzniecības centrs.

Baltkrievijas AES nekas labs nebūs (Astravets Nuclear Power Plant)
https://en.wikipedia.org/wiki/Astravets_Nuclear_Power_Plant
P.S.
Šobrīd ltv.lv atkārtoti rāda seriālu Banka (Pank) un ieraksti ir iekšā lapā. Filmēts Igaunijā un atspoguļo sociāli ekonomiskās traģēdijas no 90tajiem gadiem līdz apmēram 2009/2010.gadam. Tumšs, estētisks, bet atšķirībā no Chernobyl nemoralizē, bet parāda to caur smalkām vizualizācijām.

[User Picture]
From:[info]koks
Date:July 29th, 2020 - 10:58 pm
(Link)
"Pank" izklausās interesanti. Parasti tādas lietas neskatos, bet pa laikam jau der paplašināt savu redzeslauku.

Par Baltkrievijas AES - kāpēc tik pesimistiskas prognozes? Cik saprotu, pēc Černobiļas jau daudzas AES problēmas tika apzinātas un salabotas. Domā moderns reaktors arī varētu būt tik nedrošs?