nemierīga prāta piezīmes [entries|archive|friends|userinfo]
koks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 5th, 2018|08:54 pm]
Atfriendojamais garastāvoklis, hmmmm...
linkpost comment

[Jan. 31st, 2018|04:08 pm]
Tāpēc, ka man, protams, nav nekā cita labāka, ko darīt, noskatījos vēlreiz The Hateful Eight. Vispār šoreiz man patika labāk kā skatoties iepriekšejo reizi. Depresijas mākonis paslīdējis nostāk vai kas, nav man zināms, bet tie krāsainie dialogi un vienkāršie jociņi mani paķer. Un vēl tas neprātīgais, puišelīgais prieks par "sātaniskās kuces" pakāršanu beigās...

The Hateful Eight
linkpost comment

[Jan. 27th, 2018|08:33 am]
Es nebeidzami mīlu Tool

https://youtu.be/iOKV9Stri_M
linkpost comment

[Jan. 24th, 2018|04:58 pm]
Maikls Medsens.

https://www.youtube.com/watch?v=QQFuzaSWKK0
link3 comments|post comment

[Jan. 23rd, 2018|11:01 pm]
Baigi auksts, bet tūlīt es ēdīšu saldējumu. Speciāli iekūru plīti, lai siltāk šajā situācijā.
linkpost comment

Namejiņa Gredzens [Jan. 22nd, 2018|11:58 am]


Biju "Kino Citadele" un lepnajā "SCAPE" zālē, kā kārtējo pašmāju veikumu, noskatījos filmu "Nameja Gredzens". Bija jau, protams, samērā nojaušami, ko sagaidīt - jau no tautā dzirdētā un zinot arī kāda bija tā paša A. Graubas filma "Rīgas Sargi". Vispirms, jāatzīst, ka bija labāk kā es biju gaidījis un nebija pārāk daudz jādomā kāpēc es vispār tur atrodos. Par filmu, manā skatījumā, ir gana daudz par ko cepties, tāpēc pirms iekarst un pacelt balsi, pievērsīšos tam, kas man tur patika.

Neesmu speciālists, bet man šķiet, ka šīs filmas stiprā puse ir vizuālais noformējums. Nevaru spriest cik tas viss tiešām ir atbilstošs laikam un arī nav tā, ka es ievērotu visas tās reizes, kur uz dunča ir pārāk maz asinis vai sejas ir pārāk tīras priekš tikko notikuša kautiņa, bet tīri vizuāli man šķita patīkami izveidots. Bija daudz skaistu ainavu un labi kadri tīri kompozīcijas ziņā, taču, vienīgi, radās iespaids, ka cīņu ainām vietām vai nu nepietika budžeta vai arī tam ir kāds cits iemesls, bet brīžiem tās bija samērā vienveidīgas un likās, ka viss tiek filmēts tikai no kāda ierobežota leņķa un pozīcijas. Ne visur tas bija novērojams gan. Pat ļoti man patika pēdējā cīņa purvā, dūmu aizsegā. Šur tur un īpaši šajā ainā bija arī audiāli patīkami momenti un gribējās pastiprināti ieklausīties skaņu celiņā un skaņu efektos.

Tad tālāk seko lietas, par kurām iedomājoties, gribas dziļi nopūsties… Pirmais, proti, skaidrs, ka Edvīns Endre ir labi daudz redzēts prestižajā “Vikingi” seriālā un vispār man šķiet, ka viņš ir harizmātisks aktieris, kuru ir patīkami redzēt uz ekrāna, bet vai tie ir pietiekami iemesli, lai viņu ieliktu lomā, kura viņam galīgi nepiestāv? Viņš nebija Namejs… Viņš bija Namejiņš. Jā, nenoliedzami, viņš ievērojami varētu vairot interesi par šo filmu, bet faktiski rodas jautājums vai tiešām nevarēja ielikt kādu nobriedušāka paskata vīru, kurš iedveš zināmu respektu ar savu ārieni vien un no kura staro reti sastopama nosvērtība un spēcīgs, stratēģisks intelekts? Tā vismaz es personīgi iztēlojos Nameju.

Tāpat arī dabiski, ka ir prakses, ko ir vērtīgi (jeb arī mēs letiņi bez tā neiztiksim) pamācīties no Holivudas kino industrijas, bet vai tiešām tie ir tie visi bezgaumīgie, it kā lipīgie, izteicieni, kuri filmā bija konkrēti par daudz, manā skatījumā? “Let me get this straight...”, kad to izrunāja ar intonāciju, kad uz brīdi šķiet, ka skaties kādu “meme review” Youtube. Vai tiešām interneta kultūra ir jābāž iekšā filmā ar vēsturisku tēmu? Tāpat “They will tell you to fuck off”. Vai tik es nedzirdēju vēl kaut kur “No shit!”. “Vikingi” vismaz iztika ar, šķiet, vienu vienīgu “Have you got the balls to join us?”, par ko arī ir lasīts gana daudz kritikas. Šis aspekts man tiešām šķiet bezgaumīgi. Šajā gadījumā, protams, arī saprotami, ka ir gana daudz skatītāju, kuriem to vien vajag, kā dzirdēt kādu no šīm frāzēm, lai smadzenēs izdalītos laimes hormoni un tad nu popularitātes ziņā tas ir stratēģiski labs gājiens, tāpat kā iepriekšminētā lieta par galveno aktieri.

Vēl par šo to es varētu turpināt cepties vēl uz dažām minūtem, piemēram, kā filmā vispāresošo naivumu un to, ka angliskajā versijā nebija ne smakas no jebkā latviska, kas šādai filmai varētu ļoti labi piestāvēt, plus vēl tas, ka Daugava nez kāpēc jāizrunā kā “Dagava”. Vispārībā man prieks, ka, mums latviešiem, parādās šādas filmas, kurām vismaz ir attāla saistība ar mūsu vēstures mantojumu un tas arī ir iemesls (vienīgais?), kura dēļ es, personīgi, šo filmu vēlētos noskatīties arī vēlreiz. Ja vien viss šis tautiskums nebūtu kā ar darvas karoti medus mucā pieziests ar visu to nelāgo Holivudisma pusi un filmā būtu kārtīgs Namejs nevis Namejiņš, tad vērtētu filmu par galvas tiesu augstāk, bet citādi jāpaliek kaunā, ka es kā kārtējais cilvēks “kuram nekas nepatīk” nopeļu filmu pie kuras citādi ir kārtīgi strādāts un nopietni sponsori tukšojuši savas kabatas.
link13 comments|post comment

[Jan. 16th, 2018|06:54 pm]
Garastāvoklis
linkpost comment

[Jan. 13th, 2018|03:20 am]
"I was wondering why the baseball was getting bigger, then it hit me."
-Someone

link3 comments|post comment

[Jan. 8th, 2018|12:10 am]
Māksla ir beztermiņa. Man nav saprotama cilvēku cenšanās vislaik skatīties/klausīties/novērtēt tikai jauno un svaigo. Jā, ir vairāki iemesli sekot līdzi tieši pēdējam - it kā aktuālākais un arī visi par to runā, jaunākie specefekti.. Bet satura ziņā daudzi vecāki darbi ir salīdzinoši pilnīgāki. Mazāk "muļķību" un vairāk pie lietas. Tādi nosacīti svariņi - socializācijai vērtīgais vs reāli personības attīstībai vērtīgais. Tādas izplūdušas pēdējā laika izjūtas.
link9 comments|post comment

[Jan. 4th, 2018|05:11 pm]
Fargo (TV)

Fargo
link5 comments|post comment

[Jan. 3rd, 2018|04:58 pm]
Šodien sagribējās vēlreiz pārskatīt Django Unchained.
Nabaga vāciešu nacisti - jāsamierinās ar melnādainu Zigfrīdu "pūķa kāvēju".

Django Unchained 1

Django Unchained 2
link4 comments|post comment

[Jan. 1st, 2018|10:43 pm]
Konusiņi un skafandri...

Breaking bad
link4 comments|post comment

[Jan. 1st, 2018|10:42 pm]
Breaking bad
linkpost comment

[Dec. 23rd, 2017|03:14 am]
Mani tikko skāra atskārsme, ka nesen ir palikuši 10 gadi kopš esmu laulībā ar melnmetālu. Uz to arī jāiedzer. Tēja.
linkpost comment

[Dec. 20th, 2017|10:26 pm]
Kā jau parasti, skatos vecas filmas. Nesen noskatījos pirmo Alien, starp citu, pirmo reizi pilnā garumā. Un vakar arī Aliens, arī pirmo reizi.

Par Alien man kaut kā daudz nav ko teikt. Gaumīgi nostrādāta filmas atmosfēra un forši aktieri. Un Stantons, patīkams pārsteigums. Un re kā - androīdiem asinis(?) ir strutains šķidrums. Nekas apetlīgs. Filma bija kārtējais pēdējā laika pierādījums tam, ka Ridlijs Skots nav nemaz tik nepatīkams kā man agrāk likās.

Aliens - filma par mātēm. Patīkams filmas ritums, kaut kā labi ievillka un saintriģēja. Visas tās klišejas gan pa brīdim vajadzēja berzēt ārā no acīm kā iekritušas skropstas. Nezinu, varbūt tajā laikā tās vēl nevarēja uzskatīt par klišejām, bet jebkurā gadījumā tās likās biezā slānī. Riplija - protagonists uz proteīniem. Kur var vienu tēlu tā pārbāzt!? Vai viņa maz ir cilvēks? Jādomā, ka es kaut ko par to visu nezinu. Daudzas situācijas prasījās pēc vismaz kaut kāda reālistiskuma. Sērskābes asinis ir briesmīgi, kā paši filmā nosaka, bet praktiski vienīgais, ka pašiem nedaudz uzšļācās. Metāla grīdai iet cauri taču kosmosa kuģim neko nenodara un tai pašai grīdai arī ne vienmēr iet cauri. Kā arī Riplija skrien pa metāla kāpnēm, kur, pēc visiem zibeņiem, acīmredzot, notiek nekontrolēta elektriskā izlāde un vispār tas tā kā nekas. Nu jā, man nepatīk tipiskās action filmas ar supermeniem un dekoratīviem zibeņiem. Pārmest aktieriem, it īpaši, maziem bērniem, ņemot vērā mazā Anakina aktiera likteni, ir kaut kā neētiski, bet tomēr nevaru palaist garām cik mazā meitene (Newt) slikti tēloja. Koda acīs katrā trešajā ainā. Laikam Kamerūns juta, ka nav labi un saprata, ka bez gandrīz pusplikas Sigurnijas Vīveres parādīšanas neiztiks un tāpēc brīžiem bija tuvplānā jāparāda kā viņa it kā ikdienišķi izģērbjas vai vazājas apkārt ciešās apenēs. Man nav nekas pret seksīgām ainām filmās, bet šis jau bija apkaunojoši. Taču, lai gan izklausās briesmīgi, uz minētajām nepilnībām var arī pievērt acis, izbaudīt meistarīgu spriedzes manipulēšanu un paskatīties uz Gīgera veidotajiem briesmonīšiem.
linkpost comment

[Dec. 13th, 2017|09:40 pm]
Daudz Wardruna un labs Odindienas sekss.
link2 comments|post comment

[Dec. 6th, 2017|04:34 am]
Patīk šīs ziemīgi vējainās naktis, kad apkārt ir nemiers un mākoņi skrien. Un laimīgi nosalt stāvot pie kādas egles.
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2017|09:06 pm]
Svinu pirmo kārtīgo sasaluma vakaru.

Skandināvu kompānijā, protams.

https://www.youtube.com/watch?v=oO5IwprThPc

https://www.youtube.com/watch?v=WXBWFRY4LUc

https://www.youtube.com/watch?v=b2fjD8itfvA
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2017|12:07 pm]
Labrīt.

Man gribas atvaļinājumu.

Un seksu.

Un sieru.

https://youtu.be/q8MqQWhKvpE
linkpost comment

[Nov. 28th, 2017|07:58 pm]
Daudzas atmiņas pēdējās nedēļas "soundtrekā". Dažas tikai nesen kā norimušas.

last.fm
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]