koks [entries|archive|friends|userinfo]
koks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 22nd, 2023|01:17 pm]
Vakar gribēju paklausīties kaut ko smieklīgu un lai gan nojautu, ka neko labu latviešu Youtube neatradīšu tomēr izdomāju paskatīties. Izejot cauri dažiem video nonācu pie šī te un sapratu, ka neveiklāku stand-up latviski laikam neesmu dzirdējis. Pilnīgi tāda sajūta, ka tas ir tikai, lai būtu. Ir sajūta, ka daļa standupistu mēģina atdarināt ārzemniekus, it īpaši amerikāņus, kas man šķiet īpaši neveiksmīgi, jo mēs, latvieši, savā būtībā esam pilnīgi citādāki kā amerikāņi. Tas, kas būtu pilnīgi iederīgi amerikāņu pasākumā Latvijas kontekstā mēdz izskatīties diezgan neiederīgi. Es neticu, ka visiem tiem cilvēkiem, kuri tiek kaut kā izcelti publikā un apsmieti tas būtu ok, es domāju, ka liela daļa tomēr īsti nejūtas, ka tā būtu jādara, bet, hei, to dara ASV, tātad tas ir baigi moderni un forši. Noteikti, ka ir kāds, kurš māk stendapu pārcelt uz latviskākas nots un radīt kaut ko tiešām dabiski smieklīgu, bet man tie centieni taisīt to pašu, bet citā valodā šķiet cringe.
link1 comment|post comment

[Feb. 2nd, 2023|10:37 am]
Nelielas pārdomas par teātra izrādi Brands un pašam par sevi.

Es īsti nezinu neko vairāk tikai par to, ka ir tāda izrāde, kas ir balstīta uz jau iepriekš zināmu stāstu un tā, cik saprotu, ir kaut kādā mērā pielāgota mūsdienu skatītājam un progresīvajām idejām, jo galvenais varonis oriģināli ir vīrietis, bet to tēlo sieviete. Ja es mēģinātu īsumā aprakstīt par ko ir izrāde un savu skatījumu uz to, es teiktu, ka tā ir par kristīgiem (varētu arī teikt, ka vispārēji reliģiskiem) ideāliem, ego, dusmām, ģimeni un cilvēku būtību kā tādu. Es neteiktu, ka ir izteiktas līdzības, bet man kaut kā brīžiem atsita Trīra Dogville - stāstījuma veids ir kaut kādā ziņā līdzīgs, tā pati cilvēka būtības ideja, bet citādākā veidā.

Kas man parasti ir galvenais takeaway pēc šādas tematikas darbiem - atvieglojums ka es vairs īsti nejūtu emocionālu saiti ar visu šo ņemšanos par laicīgām piesaistēm un visu šo kristīgo vai pat vispārēji spirituālo tematiku. Neopagāns? Varbūt tas ir tas. Es teiktu, ka visu vienkārši uztveru par vienu. Kas man ir miesisks baudījums, manā skatījumā, arī vismaz kaut kādā mērā ir manai dvēselei. Nav viena bez otra. Protams, es izšķiru vairāk ego-orientētas lietas un vairāk it kā garīgākas lietas - tādas, kas mani paceļ augstāk, padara manu un es domāju - arī apkārtējo dzīvi labāku. Senāk es tā nedomāju, senāk manī arī bija šīs garīgais pret laicīgo mūžīgās pārdomas. Manā skatījumā tā ir īsta elle! Protams, negribētos trivializēt izrādes tematiku, jo tajā parādītas dažādas izvēles, kas cilvēkam savā dzīvē jāizdara un es domāju, ka tas varētu tik pat labi arī attiekties uz pieturēšanos pie jebkādām lietām, ko turi vērtē un tas patiešām ir grūti. Tas pats arī par pieturēšanos pie saviem ideāliem un sava vārda turēšana.

Zinu, ka patiesi reliģiski cilvēki tā nedomātu, bet man tomēr tāda, izrādes varones uzvedībai līdzīga, tiekšanās pēc ideāliem un citu cilvēku "izsvēršana" caur tiem šādā mērā, šķiet visai izteikta sava ego izteiksme. Diezgan pretēja pret to, kas, manuprāt, mums būtu jādara, ja vēlētos kļūt garīgāki vai kā man labāk gribētos teikt - ētiskāki. Šo vārdu savietojamība noteikti vēl ir cits, liels atsevišķs jautājums. Tomēr tajā pašā laikā sekošana saviem ideāliem tik lielā mērā pat varētu būt apbrīnojama, ja vien tas tā neietekmētu apkārtējos un, visvairāk tieši, tuvākos cilvēkus.

Par izrādi kā tādu negribētos teikt neko sliktu. Galvenās aktrises sniegums bija intensīvs un iespaidīgs, ne mirkli nebija šaubu par paustajām emocijām. Filmētājs Jēzus, kas arī taisa video-selfijus - kur 21.gs. bez tā. Otrā dimensija izrādei, kas tika panākta ar projicētu video (nesapratu tomēr līdz galam vai tas tika straumēts no kameras vai nē - brīžiem likās, ka jā, bet brīžiem - ka nē) bija interesanti un deva iespēju saskatīt aktieru sejas izteiksmes un ķermeņa valodu arī vairāk tuvplānā.
linkpost comment

[Nov. 29th, 2022|12:04 pm]
Silencer ir izteikta ziemas un sasaluma mūzika. It īpaši (ne)mīlīgās, vēlās, sniegainās ziemas naktis, kad vējš kuļas pa sniegu.
linkpost comment

[Nov. 24th, 2022|01:33 pm]
Skumji putni tavā salonā.
* * *
Gurķūdens ir tikai apmeklētājiem un tavs mētelis smird pēc cigaretēm un lētiem draugiem. Mani draugi nedzer Narvesen kafiju un neskatās Marvel, tāpēc es nevaru būt tavs draugs. Taču es gribu būt jauks tāpēc esi laipni gaidīts manā insta un varbūt arī uzzināsi kaut ko par gaumi un intelektu.
* * *
Tava grēcība ir cikliska un tavs Jēzus pauzē Netflix nepienācīgos brīžos. Tavs oranžais portāls (ne jau tas) smaržo pēc lēta odekolona un silikona. Tavas kafijas kapsulas nepareizi izrunā "r" un kaķis par tevi ņirgājas, jo naktīs tu ilgojies pēc viltus garīguma un klēpja kvēpināšanas. Dievam ir plāns par tevi, bet tu jauc kreiso pusi ar labo un domā, ka visur ir gājēju pāreja.
* * *
Kā viņai iet? To ledu iekšā nav viegli noturēt mīnusos un noteikti, ka kādā brīdī tas kūst. Netīras piles krīt tavā rīta kafijā, kas pēc tam garšo pēc viltus dzīves un divkosības. Dievi viņai piedod, jo nekad nav bijis lemts. Taču piedošana nav gucci un agresīva matu laka neatrisina dzīves problēmas.
* * *
Neaizmirsti ielaist Jēzu savā sirdī!
link1 comment|post comment

[Sep. 3rd, 2022|03:40 pm]
Par House of the Dragon. Bez spoileriem. Es jau dzirdēju pirmo kritiku no skatītājiem. Ka esot plakani un paredzami tēli un nestāv ne tuvu Game of Thrones. Man vispār tieši šķiet pretēji kopumā. Lai gan es varu saredzēt kāpēc tāds viedoklis man visādos veidos jaunais seriāls patīk labāk. Tam ir tāds kā dabiskāks plūdums, tas šķiet atmosfēriskāks un episkāks. Lai gan es nevarētu teikt, ka mani ļoti konkrēti aizrautu drakoni un to klātbūtne vien varētu būt iemesls man skatīties kādu filmu vai seriāli, man jāatzist, ka House of the Dragon pūķi ir labi uztaisīti (būtu gan kauns, ja šādā seriālā tā nebūtu). Un tā viena aina ar drakoniem otrajā sērijā ir tik vienkārša, bet reizē tik artikulēta, ka man pilnīgi skudriņas skrien pār muguru to skatoties.
linkpost comment

[Sep. 2nd, 2022|12:08 am]
Senāk šis datums nozīmēja, ka laiks atgriezties garlaicīgajā skolas solā pēc vasaras brīvdienām. Nu kaut kāds pozitīvs satraukums tajā jau bija, cik atceros, bet principā tas nozīmēja atgriešanos stingrākā režīmā. Vasaras brīvlaika ieceres parasti tā arī nebija tā īsti piepildītas. Tagad tas ir laiks, kad paliek vēsāks un ir pienācis gadalaiks, kurā es vairāk sajūtos kā cilvēks un priecājos par ekstra kārtu, kas norobežo mani no cilvēku masām ielās. Šogad arī nu gandrīz ar rudens mēnesi tieši palika ievērojami vēsāks, kas ir patīkami un atsvaidzinoši. Taču, atgriežoties pie idejas par režīma maiņu, reizēm šķiet interesanti salīdzināt kā laiki mainās. Neskaitot manu, tā sacīt, "depresijas atvaļinājumu" starp pamatskolu un vidusskolu, kas laikam ir vismaz profesionālā ziņā neproduktīvākais laiks manā dzīvē, kopš es dabūju savu pirmo darbu neilgi pēc 12 klases, es nekad neesmu bijis atvaļinājumā ilgāk par 2 nedēļām un nekad neesmu bijis bez darba. Interesanta sajūta, ka pagājis ir tik ilgs laiks šādā režīmā un kāds ir kontrasts aizdomājoties, ka agrāk katru vasaru bija tās brīvās 90 dienas no vietas, kurās varēja laist muļķi. Taču es neilgojos pēc tām dienām, būšana patstāvīgam un iespēja izdarīt savas izvēles dzīvē tomēr ir pāri visiem brīvlaikiem un muļķa laišanām.
linkpost comment

[Jul. 16th, 2022|03:25 am]
Man patīk tas impress the ancestors moments. Abi mani vectēvi bija dzērāji. Ir tikai maza frakcija atmiņās par viņiem par kurām es gribētu dalīties un arī par to pašu es nedalīšos, jo tas vienkārši ir tikai man. Taču nu, apgriezt to keponu otrādāk un iedzer Vanagu. Man šķiet, ka tas bija vanags. Dzīvo vesels, patērētāj, jo tieši Tu esi nākotne.
linkpost comment

[Apr. 12th, 2022|11:37 am]
Pēdējās nedēļas, laikam pēc Vikings Valhalla noskatīšanās, es pārtinu vecos Vikings un skatos fragmentus, kuri man vislabāk patīk. Man šķiet, ka mana mīļākā sērija ir tā, kur Ragnārs nogalina karali Horiku. Horiks dabūja to, ko bija pelnījis (got what's coming to him citos vārdos). Viņš ir interesants, bet viens no tēliem, kas man riebjas visvairāk. Tajā sērijā kaut kas patīkams arī ir tajā, ka visa viņa shēma izgāžas pavediens pa pavedienam un visi beigu beigās tomēr paliek lojāli Ragnāram un nodod Horiku. Nāvējošais trieciens arī tiek izdarīts ar nazi, kas tika iedots Sigijai, lai nogalinātu Ragnāra bērnus.
link2 comments|post comment

[Apr. 12th, 2022|11:35 am]
Svarīgākais šodienas jautājums ir tas vai luksoforiem ielās labāk patīk būt sarkaniem vai zaļiem vai varbūt pa vidu - oranžiem. Būdams cietējs un pesimists, es domāju, ka tiem labāk patīk būt sarkaniem.
link2 comments|post comment

[Mar. 28th, 2022|04:32 pm]
Noskatījos "Vikings Valhalla". Vispār kopumā iespaids pozitīvs un man patika noskatīties, bet kaut kā sēriju pēc sērijas skatoties, visādi momenti sāk kost acīs. Jau pirmais seriāls (Vikings, uz ko šis ir bāzēts) bija pilns ar visādām pārspīlētībām tajā kā cilvēki ir apģērbti, bet Vikings Valhalla ir nākamais līmenis šajā ziņā. Izskatās, ka visi cilvēki viens pēc otra ir izkāpuši no kaut kāda pārbagātu vikingu modes žurnāla un vēl pie tam apšaubu tie tērpi pat tajā laikā bija tehnoloģiski iespējami. Viss ir vienmēr tīrs, pat ja pāris minūtes atpakaļ tas ir bijis dubļos. Kaut kā visiem ir iespējas nākamo reizi parādoties jau atkal būt jaunā tērpā un sievietēm - ar jaunu frizūru. Citas lietas, piemēram, ka skuķis tikko uztrenējusies un kļuvusi par shield maiden, jau it kā ir kompetenta vadīt karaspēku, nemaz nerunājot par to, ka viņa pat izrādās īstā, kam tas būtu jādara. Tas pats arī ar viņas brāli.
link1 comment|post comment

[Jan. 22nd, 2021|08:26 am]
Labrīt Freijas dienā!

Brave static builds būvējās 6 stundas, neņemot vērā laiku, kas sākotnēji jāpavada ar 4G lejupielādējot 25GB Chromium source, uz kā Brave ir būvēts, taču tāpat Brave Rewards jau otro reizi neielādējas un pārlūks crasho, neatkarīgi no versijas un build metodes. Hmm.

Kas ir? Izdomāju būt kvlt hakeris un beidzot uzkompilēt pārlūku no source.
linkpost comment

[Jan. 7th, 2021|02:09 pm]
Kamēr citi nodarbojas ar sēņu mikrodozēšanu, es mikrodozēju DSBM.

https://youtu.be/9a-adqbp1tA
linkpost comment

[Sep. 4th, 2020|04:07 pm]
Yes.

Un pievilcīga basa spēlēšana.

https://www.youtube.com/watch?v=5YkmBaoKBS0
linkpost comment

[Sep. 2nd, 2020|01:29 pm]
Epifānijas XXI (Kas nav epifānijas). Ne(Epifāniju) ieraksti sākās, kad es strādāju ofisa darbu, vai tām ir lemts drīz atgriezties?

-Rīts gāja kā pa jenotu, pa sliktu jenotu - tagad man jāosta stipra melnā tēja, lai atgūtos.
-Ir arī tādas pilngraudu pārslas, bet tās jau neiet iekšā kā cukurotās.
-Tavam prātam ir šķība maliņa
-Un progresīva sanese
-Manam nav.
linkpost comment

[Sep. 2nd, 2020|01:24 pm]
Nedaudz bedroom popa. Nu ne tāda kā IAMX, bet lietaina sestdienas slinkā rīta mūzika, kuras lipīgumu es pat īsti neizprotu.
https://www.youtube.com/watch?v=Da3FBTjOwVM
linkpost comment

[Aug. 7th, 2020|07:54 pm]
ES4: Oblivion in a nutshell?

https://www.youtube.com/watch?v=R9dRuaTOyBY
link2 comments|post comment

[Jul. 28th, 2020|01:56 pm]
Vakar, kā pie pēdējajām atvaļinājuma dienām, beidzot pienāca laiks noskatīties Chernobyl. Nobindžoju visu vienā dienā + tad sāku skatīties no sākuma, ejot cauri iespaidīgākajām daļām. Kaut kas šajā traģēdijas gaisotnē ir reizē sirdi plosošs un reizē nihilistiski nomierinošs, jo vai tad beigu un neizbēgamas nāves tuvums kaut kādā mērā tomēr nav nomierinošs?. Liek atkal aizdomāties cik liela ir atšķirība skatīties seriālu, kas ir tīrā fantastika pret kaut ko, kas ir balstīts uz reālu traģēdiju, kura vismaz kaut kādā mērā ir skārusi arī pazīstamus cilvēkus.

Katrā ziņā daudz iemīļotu, lielisku aktieru, meistarīgs un ievelkošs soundtrack un patika nelineārais stāstījums, kas reizēm var būt nedaudz kaitinošs, bet te bija tieši laikā.
link4 comments|post comment

[Jul. 14th, 2020|11:37 pm]
Viens lielisks basa kovers, lai pavisam nesajuktu prātā ar BLM un tehnisku terminu pārdēvēšanu, lai tie izklausītos mazāk aizskaroši. (master/slave, blacklist)

https://www.youtube.com/watch?v=N_9FL5GC7p8
linkpost comment

[Jul. 9th, 2020|11:54 am]
Šorīt es jūtos lieliski, bet nevienam tas nav jāzin.

varbūt atskaitot tos, kas lasa.

Marriages - Less Than
linkpost comment

[Jul. 1st, 2020|07:41 pm]
Nākamo Joker varētu taisīt Nic Pizzolatto, True Detective settingā, no detektīvu perspektīvas. Mhm.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]