koks - [entries|archive|friends|userinfo]
koks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 21st, 2018|11:31 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pirms dažām dienām spontāni noskatījos "Tēvs Nakts" un prasās pēc nelielas atskaites. Filma ir biogrāfiska drāma par Žani Lipki un viņa ģimeni, kuri slēpa ebrejus 2. Pasaules kara laikā. Viena no 16 filmām programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".
Atskaitot drūmo tematiku pašu par sevi, viena no pirmajām lietām, ko filma kārtējo reizi atgādina ir tas, ka latvieši tiešām māk veidot drāmas. "Tēvs Nakts" lakoniski un efektīvi, bez nekā lieka, izstāsta savu stāstu. Bez pārlieku mēģinājumiem pielabināties skatītājam vai izklaidējošām atkāpēm. Filma ievelk sevī pakāpeniski un neuzbāzīgi, tā, ka radītāja centienus to panākt, manuprāt, pirmajā brīdī nemaz nevar īpaši izjust, atšķirībā no dažādiem citiem kino momentiem, kad to var sajust gluži kā sniegu uz galvas. It īpaši Holivudas filmās jeb arī varbūt esmu par maz skatījies latviešu kino.
A. Skrastiņš Žaņa lomā kā parasti ir savos augstumos un, manuprāt, šo konkrēto viņa sniegumu pat varētu nedaudz izcelt pār pārējiem, kas pieredzēti no viņa puses. Likās, ka viņš ar šo lomu pilnībā saplūda.
Par ne tik iepriecinošām lietām. Bez ļoti redzami datorgrafiskās Pēterbaznīcas torņa degšanas varbūt varēja arī iztikt, taču, protams, ne jau vizuālie efekti ir šīs filmas galvenais elements. Kas, manā prātā, noved pie pārdomām vai agoniskā vistas nokaušanas aina bija naturāla vai tomēr 3D grafika šeit bija, izņēmuma kārtā, līmenī. Tas tā, ņemot vērā, ka cilvēki vēljoprojām šādu ainu radīšanai reizēm izmanto reālus skatus.
Patīkams brīdis bija, ka pēdējajās filmas minūtēs, kad nebija skaņas pavadījuma, kino zālē starp cilvēkiem valdīja neierasts kapa klusums. Varbūt vairāk jāiet uz drāmām.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:December 22nd, 2018 - 11:14 am
(Link)
kaut kā neticās - tas režisors ir velkamists un neticu, ka var eksistēt politkorekts mākslinieks, tur ir pretruna pašā saknē. visticamāk, tas ir to lipki slaviņošs vēstījums ar nolūku apgūt līdzekļus.
[User Picture]
From:[info]koks
Date:December 22nd, 2018 - 12:11 pm
(Link)
Sorry, nesapratu, kas tieši ir neticams.
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:December 22nd, 2018 - 07:58 pm
(Link)
nevar eksistēt politkorekts mākslinieks, tā būs propoganda. jo viņš nevar parādīt tēlu no visām pusēm, viņam ir jārāda slavinošā puse.
[User Picture]
From:[info]koks
Date:December 22nd, 2018 - 10:31 pm
(Link)
Nu šāda satura filmu taisīt no dažādiem skatupunktiem varētu būt diezgan sarežģīti, lai neteiktu vairāk. Ja tā nebūs ebreju glābšanas "propaganda", tad tā būs nacisma propaganda. Citā ziņā, pats Žanis arī nemaz nebija parādīts kā 100% labais tēls bez "second thoughts", bet arī ar saviem dēmoniem.
[User Picture]
From:[info]telefontubbie
Date:December 22nd, 2018 - 01:26 pm
(Link)
Tās simtgades filmas lielākoties labas, gaidu kad šī būs ltv redzama.
[User Picture]
From:[info]koks
Date:December 22nd, 2018 - 10:25 pm
(Link)
Jā, pārsvarā visas ir likušās tādas, kuras vērts noskatīties. Vēl gaidāmā "1906" izskatās tāda, kas varētu būt interesanta. Vēl gribēju redzēt, bet tā arī palaidu garām "Kriminālās ekselences fonds", bet man ir aizdomas, ka man varētu arī nepatikt.
[User Picture]
From:[info]heda
Date:December 23rd, 2018 - 07:12 pm
(Link)
Labs kino. Bergmans pasen sūkstījās, ka kino zaudē māku izstāstīt stāstus bez vārdiem. Bet joprojām uzrodas režisori, kuri to prot. Sīmanis arī prot.