Neparedzēta reakcija - Džins #hz [entries|archive|friends|userinfo]
kjiimikjis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Džins #hz [Apr. 15th, 2018|12:09 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |Hoth - The Unholy Conception]

Tā nu sanāca, ka šodien pēc pastaigas vislabākajā iespējamajā kompānijā mājupceļš ieveda "rozetē", jebšu Alko Outlet.

Rezultātā tika pieradināta viena pudele ārkārtīgi interesanta šķidruma: Crafter's Aromatic Flower Gin.

Biju galīgi aizmirsis, bet ar Crafter's produkciju esmu jau iepazinies, un tolaik manas atsauksmes bija stipri tālu no salūta rīkošanas, maigi izsakoties. Nav brīnums, ka neatceros, bet šoreiz labi, ka tā.

Turpat veikalā apskatoties, pudeles otrā pusē bija solīta tāda fīča, ka šis džins, redziet, pats par sevi ir kapara krāsā (reāli dzeltenīgs - vai zeltains, ja bišku piekurina iztēli), bet ja šamo pārtaisa par džintoniku, tad jamais paliekot rozā. Nu, un visādi stāsti par šamā dažādo augu saturu, kurus, būsim atklāti, uz savas stikla miesas ietetovējis praktiski da jebkurš džins (atskaitot tādus mēbeļu tīrāmos šķidrumus, kas valkā džina nosaukumu, kā dervils vai kristofors - vismaz kaut cik kaunu protas, laikam jau), tāpēc šie solījumi paši par sevi ne vienmēr garantē patīkamu garšu. Bet nu, kaut tās krāsas maiņas pēc, jāpaprovē jau bija.

Pirms atjaukšanas, uzreiz, ielejot glāzē jau - ojā, rozes! Iespaidīgas intensitātes smarža, un var jau arī kaut kādus citrusaugļus sajust. Garšā arī, tīrajā dzerot. Visnotaļ patīkami. Un atjaucot ar toniku - nudien, notiek izteikta krāsu maiņa. Pārsteidzošākais tajā gan ir tas, ka pietiekami liela koncentrācija augu pigmentvielu ir pamanījušās "pārlidot pāri" destilācijas gaitā, jo tas, ka dabas vielas maina krāsu atkarībā no vides pH (toniks ir salīdzinoši skābs) nav nekas pārsteidzošs. Bet jā, smuki. Garšai tas nemaz nekaitē, kas izbrīna mazliet vairāk - pamēģiniet karkādes tējai piebērt sodu, piemēram; krāsas maiņa būs iespaidīga, bet rezultāts garšos stipri vien sūdīgi.
Rožainums, jāatzīst, džinam ļoti piestāv. Vieglas aizdomas, ka mūsu ziemeļu kaimiņi būs šo ideju nošpikojuši no Hendrick's džina radītājiem, bet nu izpildījums atšķiras pietiekami, tā kā, lai jau. Arī trīs dažādie citrusaugļi tur aplam labi piestāv. Tajā pašā laikā, pārītis džina garšai fundamentāli nozīmīgu augu nodrošina, ka šo dzērienu no savas kategorijas diskvalificēt nesanāks - tas ir un paliek džins tomēr. Negaidīti garšīgs džins. Un jā, augstāk ielinkotais viņu saits? Ja arī nerausta ar džinu saistītā informācija, apskatiet - smuki izskatās saits kā tāds.

Būtībā, lai gan līdz šim zināju, ka pirmajā vietā manā džinu topā stāv Hendrick's, un otrā vieta bija dalīta ar nelielu pulciņu, tad šobrīd vienā setā tas pulciņš ir nobīdīts uz trešo vietu, un otro ieņem šis negaidītais pretendents. Un tikai tas, ka šis dzēriens uzsvaru liek uz aromātu, nevis, kā lai labāk pasaka, būšanu džinam, liedz tam kaut cik nopietni pretendēt uz pirmo.

Totāli iesaku, vienvārdsakot!
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:April 16th, 2018 - 08:53 am
(Link)
Interesanti. Es savukārt nesen ne ta Rimi, ne ta Vinotēkā dabūju kaut kādu Hayman's original dry "with 10 botanicals", un lai arī vairs neatceros, kā tieši garšoja, bet šķita tobrīd daudz labāks par Bīfīteriem vai Bombejiem.
[User Picture]
From:[info]petro
Date:May 9th, 2018 - 08:59 pm
(Link)
Šī ieraksta iespaidā esmu apstaigājis: 4 "alko outlet" veikalus, 1 "dzērieni bez uzcenojuma", 1 "spirits & vines", un vēl vismaz pāris parastu veikalu dzērienu plauktus, un nevienā nebija pārdošanā Tevis pieminētais padzēriens. Vai Tu nebūtu tik laipns un neuzrakstītu precīzu tā veikala, kurā var iegādāties Tevis aprakstīto brīnumu, adresi?
[User Picture]
From:[info]kjiimikjis
Date:May 9th, 2018 - 10:31 pm
(Link)
Tā bij tā bode, kas atrodas Avotu ielā 48. Kopš mana šī ieraksta gan viņu sortiments varētu būt mainījies, kāds laiciņš tomēr pagājis, tā kā nevaru garantēt, ka viņiem vēl būs.
[User Picture]
From:[info]petro
Date:May 9th, 2018 - 10:38 pm
(Link)
Paskatīšos. Apmēram ar cik lielām naudiņām jārēķinās?
[User Picture]
From:[info]kjiimikjis
Date:May 9th, 2018 - 10:45 pm
(Link)
Ko nu neatceros, to neatceros. Kaut kas 15-20 robežās varētu būt, bet dikti pārliecināts neesmu.
[User Picture]
From:[info]petro
Date:May 9th, 2018 - 10:53 pm
(Link)
Ok, paldies. Viņu ražotais "london dry gin" alko outletā bija par ~15, kas ir gandrīz uz pusi lētāk nekā viņu pašu internetveikalā. Man bij tāda klusa cerība ka ar šo būs tāpat.
[User Picture]
From:[info]kisswithafist
Date:June 8th, 2018 - 04:59 pm
(Link)
Šodien redzēts Avotu ielas Alkoutlet, 22.99
[User Picture]
From:[info]petro
Date:June 12th, 2018 - 09:24 am
(Link)
Sakarā ar intensīvu antibiotiku kursu aktualitāte gan ir nedaudz zudusi, bet paldies. Ja sanāks kādā brīdī iet garām, tad laikam būs jāpaņem - lai stāv līdz brīdim, kad atkal varēšu lietot.