Neparedzēta reakcija - Džins #hz [entries|archive|friends|userinfo]
kjiimikjis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Džins #hz [Apr. 15th, 2018|12:09 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |Hoth - The Unholy Conception]

Tā nu sanāca, ka šodien pēc pastaigas vislabākajā iespējamajā kompānijā mājupceļš ieveda "rozetē", jebšu Alko Outlet.

Rezultātā tika pieradināta viena pudele ārkārtīgi interesanta šķidruma: Crafter's Aromatic Flower Gin.

Biju galīgi aizmirsis, bet ar Crafter's produkciju esmu jau iepazinies, un tolaik manas atsauksmes bija stipri tālu no salūta rīkošanas, maigi izsakoties. Nav brīnums, ka neatceros, bet šoreiz labi, ka tā.

Turpat veikalā apskatoties, pudeles otrā pusē bija solīta tāda fīča, ka šis džins, redziet, pats par sevi ir kapara krāsā (reāli dzeltenīgs - vai zeltains, ja bišku piekurina iztēli), bet ja šamo pārtaisa par džintoniku, tad jamais paliekot rozā. Nu, un visādi stāsti par šamā dažādo augu saturu, kurus, būsim atklāti, uz savas stikla miesas ietetovējis praktiski da jebkurš džins (atskaitot tādus mēbeļu tīrāmos šķidrumus, kas valkā džina nosaukumu, kā dervils vai kristofors - vismaz kaut cik kaunu protas, laikam jau), tāpēc šie solījumi paši par sevi ne vienmēr garantē patīkamu garšu. Bet nu, kaut tās krāsas maiņas pēc, jāpaprovē jau bija.

Pirms atjaukšanas, uzreiz, ielejot glāzē jau - ojā, rozes! Iespaidīgas intensitātes smarža, un var jau arī kaut kādus citrusaugļus sajust. Garšā arī, tīrajā dzerot. Visnotaļ patīkami. Un atjaucot ar toniku - nudien, notiek izteikta krāsu maiņa. Pārsteidzošākais tajā gan ir tas, ka pietiekami liela koncentrācija augu pigmentvielu ir pamanījušās "pārlidot pāri" destilācijas gaitā, jo tas, ka dabas vielas maina krāsu atkarībā no vides pH (toniks ir salīdzinoši skābs) nav nekas pārsteidzošs. Bet jā, smuki. Garšai tas nemaz nekaitē, kas izbrīna mazliet vairāk - pamēģiniet karkādes tējai piebērt sodu, piemēram; krāsas maiņa būs iespaidīga, bet rezultāts garšos stipri vien sūdīgi.
Rožainums, jāatzīst, džinam ļoti piestāv. Vieglas aizdomas, ka mūsu ziemeļu kaimiņi būs šo ideju nošpikojuši no Hendrick's džina radītājiem, bet nu izpildījums atšķiras pietiekami, tā kā, lai jau. Arī trīs dažādie citrusaugļi tur aplam labi piestāv. Tajā pašā laikā, pārītis džina garšai fundamentāli nozīmīgu augu nodrošina, ka šo dzērienu no savas kategorijas diskvalificēt nesanāks - tas ir un paliek džins tomēr. Negaidīti garšīgs džins. Un jā, augstāk ielinkotais viņu saits? Ja arī nerausta ar džinu saistītā informācija, apskatiet - smuki izskatās saits kā tāds.

Būtībā, lai gan līdz šim zināju, ka pirmajā vietā manā džinu topā stāv Hendrick's, un otrā vieta bija dalīta ar nelielu pulciņu, tad šobrīd vienā setā tas pulciņš ir nobīdīts uz trešo vietu, un otro ieņem šis negaidītais pretendents. Un tikai tas, ka šis dzēriens uzsvaru liek uz aromātu, nevis, kā lai labāk pasaka, būšanu džinam, liedz tam kaut cik nopietni pretendēt uz pirmo.

Totāli iesaku, vienvārdsakot!
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:April 16th, 2018 - 08:53 am
(Link)
Interesanti. Es savukārt nesen ne ta Rimi, ne ta Vinotēkā dabūju kaut kādu Hayman's original dry "with 10 botanicals", un lai arī vairs neatceros, kā tieši garšoja, bet šķita tobrīd daudz labāks par Bīfīteriem vai Bombejiem.