kihelkonna - gulbji [entries|archive|friends|userinfo]
kihelkonna

[ website | kihelkonna - apdzīvota vieta sāremā salā ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

gulbji [5. Maijs 2014|06:49]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
dīķī nu jau nedēļu dzīvo divi gulbji. tur katru pavasari iemetas kāds pārītis, bet vēlāk aizlido prom.

viņi parasti turas abi kopā. bieži kāds no viņiem sēž uz kritalas saliņas dīķa vidū, un otrs sēž ūdenī turpat blakus. bieži viņi peld apkārt pa dīķi un barojas. un vienmēr peld kopā. viens aiz otra vai abi blakus.

(paskatoties pa logu mēdzu padomāt, ka labi, ka neesmu gulbis, jo tad man tagad būtu ar pakaļu aukstā ūdenī jāsēž, un barojoties galva zem ūdens jābāž. pareizs instinkts; cilvēki aukstā ūdenī noliek karoti, bet gulbji nē.)

jautājums (atbildi nezinu) - kāpēc viņi allaž peld abi divi kopā? varētu tak katrs peldēt uz savu pusi paiku meklēt. varētu kaut 5 metru attālumu savā starpā ievērot. bet nē, rumpja attālumā viens no otra.

drošība viņiem nevarētu būt svarīga. viņi tur ir paši lielākie, turklāt gaigalas un pīles dažkārt redzamas meklējot viņu tuvumu, jo varbūt tā ir drošāk. kopīgu olu un mazuļu viņiem nav, jo uz tās ligzdai līdzīgās saliņas viņi sēž pārāk mazu laiku no diennakts. nav arī redzēts, ka viņi fiziski kontaktētos. kas viņiem traucētu mazliet izklīst? viņi ko, dzeju viens otram skaita?

upd
priekš jūtām, man liekas, viņiem ir pārāk mazas smadzenes. turklāt ja cilvēkiem ir jūtas, tad tas nenozīmē, ka viņi kopā iet uz mazmājiņu un govi slaukt. es, piemēram, paprasu, lai laulenis atnes man kafiju gultā un nevis eju viņam līdzi uz virtuvi. bet tie gulbji pat nokārtojas blakus, novicinās ar asti un viss. otrs turpat blakus bāž galvu zem ūdens un meklē ēdienu.
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]shelly
Date:5. Maijs 2014 - 10:39
(Link)
"Although swans only reach sexual maturity between 4 and 7 years of age, they can form socially monogamous pair bonds from as early as 20 months that last for many years, and in some cases these can last for life."
[User Picture]
From:[info]kihelkonna
Date:5. Maijs 2014 - 11:15
(Link)
jā, bet kāpēc. kāds evolucionārs izskaidrojums ir tam, ka viņi gadiem ilgi neatiet viens no otra vairāk kā rumpja attālumā? citi putni, lai cik monogāmi, tomēr plivinās arī atsevišķi.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:5. Maijs 2014 - 16:51
(Link)
Ir dzirdēts, ka ir arī tādi, kas iet (līdzi uz tualeti).