zudušais laiks - indija: 2. diena [entries|archive|friends|userinfo]
kants

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| dienišķā maize augustīns mācamies vāciski sirdsapziņa franču gardumi dievišķais Šrēbers ]

indija: 2. diena [13. Jan 2020|05:23]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, , , , ]

Kamēr no rīta biju jogas galvaspilsētā Rišikešā un vakarā uz Šivas dievkalpojumu Hardivārā pie upes, pa visu jānolasa lekcija. Pirmo reizi mūzā to darīju zeķēs. No sākuma vispār nelaida iekšā zālē (80to gadu semināru telpa) – bija jānāk kopā ar vicerektoru. Skanot mantrai, mēs kopā iededzām uguni uz mini-altāra ar universitātes trīsvienības ikonu – svētajam vectēvam dibinātājam, viņa sievai, un dievietei pa vidu, iespējams, Lakšmi. Pēc tam bija jāupurē – no pasniegta trauciņa jānoliek samtenes zieds turpat. Man kaut ko uzzīmogoja uz pieres un tad ļāva apsēsties uz svinīgu vicerektora runu un universitātes himnas dziedāšanu. Tad vēl sekoja apdāvināšana ar neatņemamu fotografēšanos, un vēl mantra pasaules mieram, un tad tikai tiku pie uzstāšanās. Pārējais kā parasti.
Nakts pienāca ar vienu no mežonīgākajiem braucieniem mūžā: divos naktī uz Deli, jo rektoram no rīta lidmašīna, bet mēs braucam reizē ar viņu, jo ar divām mašīnām esot drošāk, jo visu nakti ir migla. Drošāk my ass! Nesties pārliekā ātrumā ar diviem džipiem pa krimināli bedrainiem ceļiem, kur no tumsas un miglas ik pa laikam iznirst randomā uz šosejas noparkotas mašīnas, sarūsējušas barjeras, betona stabs vai traktors bez gaismās ar milzu cukurniedru kravu. Pavadonis vēma, mani tikai šķebināja. Labi, ka klejojošās govis gulēja! Attiecībā uz tām arī fotogrāfiska aina: kā govs no miskastes apēd avīzi.
p.s. rektors un viņa kabinets ar durgas statuju, kā arī citi dev sanskriti uni brīnumi apskatāmi pie iepriekšējā ieraksta komentāros jz.ineses_tk reportāžā.
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]dejavu
Date:13. Janvāris 2020 - 11:09
(Link)
tā kā es tās vietas labi zinu, tad lasu un tik ķiķinu tevi tur zeķēs iedomājoties :)