zudušais laiks - indija: 1. diena [entries|archive|friends|userinfo]
kants

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| dienišķā maize augustīns mācamies vāciski sirdsapziņa franču gardumi dievišķais Šrēbers ]

indija: 1. diena [12. Jan 2020|10:54]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, , , ]

Kopumā te ir auksti, bet visi ļoti klanās. Pēc nakts reisa Helsinki-Deli ar taksi uz Hardivāru. Slavenie vilcieni esot jārezervē ilgi iepriekš un tur neesot vietas un vēl kas. Pa ceļam palaikam pamostos, lai pavērotu neticamo satiksmi: pilnīgā haosā motocikli, rikšas, ragulopu pajūgi, kravas mašīnas, vieglās mašīnas ar likumsakarīgi noskrāpētiem un sabultētiem sāniem. Vjetnamā un Kambodžā, salīdzinot ar tejieni, ir Vācija. Ceļmalās klejojoši suņi pa vispārējo netīrību gaiņā noskretušas klejojošās govis, tālāk arī cūkas un mērkaķi.
Asiņaino pilnmēnesi sagaidām jau pilsētā pie svētās upes Gangas. Lasīšu lekciju vietējā universitāte, tur arī manu un pavadošo latviešu diplomātu izmitina. Aukstas, bet ērtas istabiņas, apkalpošana atsevišķā ēdamzālē mums diviem, pat internets ir. Duša tikai bez silta ūdens, krāns un spainis ar kausiņu.
Vakarā pieņemšana pie vicerektora. Kādu laiku bez apaviem jāgaida rindā, pēc tam nonākam kabinetā ar daudzām dievību skulptūrām citām parafernālijām, tai skaitā led lampiņu izpildījumā. Uz galda grāmatu kaudzes. Pats doktors Pandi piedāvā vietējo 16 augu tēju un rāda slaidšovu par universitāti, un izstāsta par visu savu organizāciju. Vairs nejūtos uzmanības cienīgs. Organizācijai 150 miljoni sekotāju. Nodibināja viņa vectēvs – 40 gadus meditēja, tad saņēmās nodibināja 4000 ašramus, un uzrakstīja 3200 grāmatas. Prasmes palīdzēja būt vairākās vietās vienlaikus un taml.
Universitātes teritorijā divi tempļi – viens, Krišnas, īpaši aizsardzībai pret čūskām, agrāk tās te bijušas daudz. Pašiem savs ūdenstornis, barības un ārstniecības augu dārzi, govju kūtis un gāzes ģenerators, strāva no saules baterijām. Visu, ko var kā pārstrādāt, pārstrādā, pat savs papīra gatavošanas vokrkšops, par govju un cilvēku izdalījumiem nerunājot. Citādi te valda komunisms – dzīvošana, ēšana un mācības ir bez maksas, vienīgi jāziedo gadā 45 brīvprātīgā darba dienas. Dibinātājs, viņš arī svētais, iedibināja, ka zināšanās bez personīgās attīstības rezona nav, un tāpat arī otrādi. Un ka par vidi jārūpējas. Tāpēc tāda jōgas universitāte.
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:12. Janvāris 2020 - 11:22
(Link)
Tās 3200 grāmatas var apskatīt nu vai vismaz sarakstu? To viņi piedāvā?
From:[info]kants
Date:12. Janvāris 2020 - 15:08
(Link)
jā, tām ir veltīts pirmais no 4 bibliotēkas stāviem
[User Picture]
From:[info]cimone
Date:12. Janvāris 2020 - 11:38
(Link)
labs
[User Picture]
From:[info]inese_tk
Date:12. Janvāris 2020 - 14:35
(Link)
Dev Sanskriti?
From:[info]kants
Date:12. Janvāris 2020 - 15:17
(Link)
jā! zināms? varbūt arī kādi mājieni, kāpēc restoti logi un istabu durvīm ārpusē pamatīgi aizšaujamie?
[User Picture]
From:[info]inese_tk
Date:12. Janvāris 2020 - 16:28
(Link)
pavadīju tur 2 nedēļas 2015. gadā.
par restēm un aizšaujamiem īsti neatminos. reku mans posts par turieni, var salīdzināt vai un kas mainījies pa šiem 5 gadiem :D
http://klab.lv/users/inese_tk/876896.html
From:[info]kants
Date:13. Janvāris 2020 - 04:44
(Link)
lieliska reportāža! izskatās viss tieši tāpat, tikai akupunktūras pēdu shēmai ir nogājusi krāsa:)
[User Picture]
From:[info]nistagms
Date:12. Janvāris 2020 - 17:01
(Link)
sen nebiju tā smējies