zudušais laiks - svaigākās dienvidu atmiņas [entries|archive|friends|userinfo]
kants

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| dienišķā maize augustīns mācamies vāciski sirdsapziņa franču gardumi dievišķais Šrēbers ]

svaigākās dienvidu atmiņas [11. Okt 2018|12:12]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, , , , ]

lisabonai ir viss nepieciešamais lieliskai dienvideiropas pilsētai + pastes de nata, tomēr ierastais laimības skurbums izpalika. gan jau tāpēc, ka šogad trešais braucien uz dienvidiem. centrs šķita aplam tūristu pārbāzts, barība pārāk bieži dārga un/vai viduvēja, drogu pārdevēji kaitinoši. airbnb mājoklis unikālā veidā apvienoja pagrabu un bēniņus, pie tam ca 8 m2 platībā. milzīgais okeanārijs gan pacilāja. citādi sueta - vīns garšīgs, anis salds, skati smuki, fadō skanīgs. pēdējās divas naktis palikām nomalē pie lidostas, tur pat bija jaukāk. divi izbraukumi - uz sintru un cabo de roca - tūristu mokas. lai gan vietas (pasakaini) skaistas. cabo de roca, eiropas vistālākajā rietumu stūrī, labākais izrādījās nelegāla nokāpšana pa aplam stāvu un bīstamu nogāzi uz peldi okeānā tukšā pludmalē.

azoru salas pārsteidza gluži pretēji - laikam pateicoties tikai 600 (un mierīgas) civilizācijas gadiem vai kā, izkāpjot jau no lidmašīnas sajūti - šī ir vieta, tik brīvi elpot! dziļš miers un plašums. ponta dedgada - apmeklētās san migela salas galvaspilsēta - izskatījās pārsteidzoši īriska, tikai pabus neredzējām. divām dienām īrējām auto un apbraukājām salu - vieni vienīgi lekna zaļuma klāti kalni un bezgalīgs okeāns visapkārt; nopeldējos gan tajā, gan termālajos baseinos un kalnu ezerā, izgājām lieliskā pastaigā pa negaidīti mežonīgu dabas taku mākoņos. pēdējais vakars dāvāja arī satriecošāko maltīti. restorāns pie baznīcas, tāpat kā reibinošais kaktuss, nosaukts par sao pedro - sv. pēteri. trīs labu vēstošas zīmes: ēdienkarte nav par biezu, interjerā ir dīvains kičs, un apkalpo pieauguši vīrieši. skaidrs, ka viņi ar skatienu vien liek tev justies speciāli gaidītam un pateicīga par šo iespēju. iesaka, kuru no verdēm paņemt, un tad nāk ēdiens. ēdiens! cik žēla ir latviešu valoda, kur tādai barībai nav cēlāka vārda. 8kājis ir bijusi mana pirmā izvēle daudzās valstīs un vietās, bet šeit man to pārdefinēja un pacēlā standartu par desmito tiesu augstākā līmenī. pārējais - tikai perfekti.
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]rasbainieks
Date:11. Oktobris 2018 - 13:25
(Link)
tas jums sods par to, ka pirms braukšanas nekā nepaprasījāt. zinkā, ja tu rīgas tripā dzīvotu vecrīgā un tur staigātu apkārt un ēstu, arī diez kas nebūtu.
[User Picture]
From:[info]kants
Date:11. Oktobris 2018 - 13:46
(Link)
vismaz uz robežas neizsēdināja:p
[User Picture]
From:[info]rasbainieks
Date:11. Oktobris 2018 - 15:51
(Link)
mēs vispār tajās savās eiropas savienībās esam izlaisti kā sūdi uz šķipeles!
[User Picture]
From:[info]kants
Date:11. Oktobris 2018 - 17:32
(Link)
āmen!