Friends

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Pa čīpo
Nesen biju pavāru seminārā un saņēmu ieteikumus, ka darbojoties recepšu biznesā pie vārda ir jābūt arī skanīgam papildinājumam. Piemēram, tādam kā Anna Panna, Našķoties Zane vai Mārtiņš Rītiņš. Tāpēc sev kā turpmāko segvārdu esmu izvēlējies Kotlešu Filips. Ja vajadzīga kāda lēta recepte, jautājiet viņam.   
Pa Čīpo recepšu kanālā ir salikti jauni video.
* * *
neesmu ievērojusi, ka visi tie kliedzēji (ok, parasti jau kliedzējas), ka kā "kaut kas šitāds var būt modē, tik šausmīgi izskatās, my eyes my eyes my eyes" ģērbtos labi, veiksmīgi vai interesanti.

dažreiz nespēju noticēt, ka it's still a thing, piepisties tam, kas cilvēkiem ir mugurā, un laika gaitā visiem cilvēkiem, kas ir šādi piepisušies, pat ja esmu piedevusi šādu vaimanāšanu - dzīvē vai internetā - agrāk vai vēlāk izrādās, ka šie cilvēki nav nekādi patīkamie cilvēki.

protams, var pateikt, ja kaut kas lien ārā, dille zobos vai kaut kas tāds, bet, akd, kāds tantisms ir šitā te ņemtne, ka mode iet ne tur vai sievietes ne tur, vai ar tādu dibenu/kaklu/potīti nevar valkāt to vai šito.

* * *
nelieli kempingi
Vai varat ieteikt šādu vietu?

Interesē kāds neliels kempings priekš teltīm trim ģimenēm ar maziem bērniem pie kāda ezera / upes / jūras:
1. elektrība
2. tekošs dzeramais ūdens
3. nojume ēst gatavošanai

* * *
Sveiki! Vai kādam ir izdevies manavakcina.lv nomainīt pieraksta laiku/vietu? Šobrīd šķiet, ka, kad pierakstījos, pamanīju tikai ierobežotu opciju skaitu, lai gan patiesībā bija vairāk un būtu varējusi tikt agrāk. Manavakcina rakstīts, ka, atkārtoti autorizējoties, parādās iespēja mainīt pieraksta laiku/vietu, bet man parādās tikai opcija "atcelt pieteikumu" un nemaz neredzu, kur ir brīvās vietas. Sazvanīt vai ar e-pastu sazināties ar manavakcina, protams, ir diezgan neiespējami.
* * *
Asās mērces
Klau, kur LV/Rīgā var meklēt labas asās mērces? Ir kāds chili boutique shop vai stends Centrāltirgū?
Gana svarīgi būtu, lai tās būtu bez etiķa vai minimāli - tādas, cik redzu, atrast ir teju mission impossible (jo etiķis tiek likts klāt kā konservants)
Apmērām zinu visu lielveikalu piedāvājumus, arī Stockmann/Sky - bet nekur tas klāsts nav baigi plašais.
Arī Cesars (https://www.cesars.lv/lv/produkti/kategorija/asas-cili-merces) ir tikai mainstream.
Esmu iečekojis arī 7 veidus no mūsu pašu Burka & Ledus (https://www.lokals.lv/veikals/category/merces/burka-un-ledus/) - dažas ir OK un ieper kā nākas, bet visām ir tas etiķis klāt un ir tas Tabasco piesitiens, kas man īpaši netīk.
* * *
vecas fotogrāfijas
labprāt savākšu kasti, čupu, maisiņu tev nevajadzīgas, no kaut kurienes pieklīdušas divdesmitā gadsimta fotogrāfijas.
toms1985 [pie] gmail
Current Mood:
gribu būt mākslinieks
* * *
Padalīšos ar labu koktēļa recepti. Piepildiet glāzi ar ledus gabaliem. Pievienojiet citrona šķēli. Tad 50gr džinu un 50gr cido dzērveņu sulu. Atveriet tonika skārdeni un pārlejiet visam pāri. 
* * *
elektriskā plīts vs indukcija
Dzirdēts, ka kopumā indukcija patērā mazāk elektrības, jo nav enerģijas zuduma - kā ir realitātē - cik ir reālā ekonomija, vai vērts ir pāriet uz indukciju.

Vēl par indukcijas skaņu - baigi dīvainā šķiet..

* * *
pfizer - ATTA / Gaiļezers?
Kurš ir potējies maijā ATTA centrā vai Gaiļezerā? Gribu pārliecināties, ka tur ir Pfizer.
* * *
Covid kontaktpersonas vakcinēšana
Varbūt kādam ir pieredze ar šādu situāciju - vai ejot vakcinēties tiek pārbaudīts vai cilvēks ir kontaktpersonu sarakstā? Ievērojot visas drošības prasības ir iespējams nokļūt līdz vakcinēšanas vietai, kur jau ir pieraksts.
* * *
Sajūta tāda ka man šodien būtu izlaidums vai kādi citi svētki pirmās potes dēļ. Citās ziņās vēl jo projām šuju kino princešu kleitas un zīda naktslietas un grandiozākos halātus pasaulē un lai cik grūti tas nebūtu un lai cik īsā laikā un čakarīgi un vispār, šis arī ir tas ko es gribu darīt, protams, jautājums, vai LV var nodarboties tikai ar kino/ teātra kostīmiem tieši šādā ražošanā?
* * *
nacionālās īpatnības cibā
ciba ir ~99% mononacionāla. cik zinu, ir 2 izņēmumi: chimera ir krieviete, virginia_rabbit ir ebrejiete. vai kāds zin vēl?

būtu interesanti redzēt kā mentalitāte atspoguļojas cibas ierakstos.

* * *
elektrība
Mēģinu saprast, bet..

Man ir elektriskā plīts, 6600W. Sadales tīkls rāda, ka man ir: 1 fāze, 20A, 0.4kV. Kāpņu telpā ir drošības slēdzis C20, dzīvoklī ir B20, kas sadalās uz mazākiem B16.

Ja klasiski sarēķina, tad, 6600W / 220V = 30A.

1. Kā pilnībā ieslēgta plīts ar 30A var strādāt pie 20A (vismaz minūti manā gadījumā), nerunājot par visām pārējām elektroierīcēm!? (Sāku meklēt vainu, jo plīts šauj korķus ārā ik pa laikam)
2. Sarēķinot kopā visas elektroierīces, sanāk virs 22kW, kas atiecīgi būtu 22000W / 220V = 100A, bet tādu jau vispār nepiedāvā. Protams, visas ierīces jau kopā netiek lietotas.
3. Kas ir šie 0.4kV? Sanāk, ka 0.4kV = 400V, bet mājās taču klasiski ir 220V.
4. Vai vispār mani aprēķini ir pareizi, vai ko ņemt vērā, jo kaut ko īsti es neizprotu līdz galam.

* * *
Pārdodu:
jaunu smago segu 7 kg, Sagino (55 eiro)
elektriskās zobirstes galviņas vecam birstes modelim (kā sarunā)
wasgij 5 puzli, trūkst viena nesvarīga gabaliņa rāmī (4 eiro)

https://photos.app.goo.gl/yUHy2u2kmCPeau4d6

* * *
Tikko piezvanīju uz LR1 brīvais mikrofons diennakts uzticības tālruni un informēju visus, ka Latvijas literatūras gada balva bija forša, stilīga un man ļoti patika. Paldies, jūsu zvans ir pieņemts. Uzreiz pēc tam  ielēju sev viskiju, pasūtīju cēzara salātus un hitā uzliku critical mass.
* * *
lampas
Varbūt varat ieteikt kādu lampu veikalu Rīgā ar lielu izvēli un laipnu apkalpošanu? Situācija ir tāda, ka man ir divas nestandarta lampas, kam izdegušas spuldzes, bet es vienkārši nespēju internetveikalos tādas atrast (noteikti ir, nav arī tik nestandarta, bet es šaubos, vai ir īstās). Gribētu aiznest izskrūvētās spuldzes uz veikalu, parādīt un ideālā gadījumā iegādāties jaunas. Nav ne jausmas, uz ko skatīties, neesmu droša, ka vispār jebkad dzīvē esmu bijusi lampu veikalā. Jā, vēlams centrā vai tā tuvumā.

Paldies!

* * *
pirts rituāls
Lūdzu iesakiet kur un kā (lai ir labi un skaisti pie dabas)
Pavirši gūglējot redzu, ka tiek piedāvāts parasti tikai diviem cilvēkiem (..pārim..)
A ja es gribu ar mīļajām draudzenēm (4 cilvēki) ?
Tags:
* * *
Varbūt būs taisnība, ka iesnas etc. nelaiž to sūda c19 klāt. Man ir mūžīgās iesnas jau ncik gadus (vasarā prakstiski nav, bet rudenī kā likts klāt). Ir dauzīti aizdegunes dobumi etc. Kā ir tā dzīvojam.
Es pieļauju varbūtību 10-20%, ka esmu jau pārslimojies bez simptomiem, bet tā būtu spekulācija. Tāpat pēdējā pusotra gada laikā esmu regulāri lietojis sab. transportu, gājis uz veikalu katru dienu, ticies ar cilvēkiem etc. Jā- ballītēs gan neesmu piedalījies :(
* * *
Kad negribas būt pieaugušajam....
Labdien!
Zinu, google pilna, bet negribas būt pieaugušajam un kaut kā kritiski izvērtēt kas un kāpēc, jo varbūt drīkst atļauties, brīžiem, būt vaļīgāks un paļauties uz ieteikumiem no pieaugušiem cibiņiem.

Jūlija sākumā vēlos savam kambarim=darbnīciņai nomainīt logu. Kur ir visatsaucīgākais un laipnākais, un kvalitatīvākais lēto logu kantoris Rīgā, Zoļikā? Plastmasa, 150 cm laikam, ar vienu šauru vēdināmo logu.

Es no tā neko nesaprotu, galvenais, lai varu atvērt un ir ciet visas spraugas (kas ir svarīgi, jo šo kambari=darbnīcu vēlos izmantot arī ziemā).

Budžets nav liels, maksimums 120 Eur.

Tā, ka atbrauc, nomēra, uztaisa un pēc tam uzmontē.

* * *
telefona dzesētājs
Vai kāds no jums lieto tādu figņu kā mobilā telefona dzesētājs? Kādi iespaidi?

(Ja es skatos filmas datorā, izmantojot telefona internetu, man bail, ka mobilais izcepsies.)

* * *

Previous