Oktobris 29., 2004
| 08:34
|
Comments:
es nezinu kā Tu saproti šo vārdu "Dievs" ;) bet labi runāšu. Pasaule ir skaista, jo uz tās patiesā fona (vardarbības šūpulis, izdzīvošanas likumi) izceļās patiess skaistums, tie cilvēku centieni, kuri pretojās, kuri kaut ko maina, kuri saprot savādāk, kuri ir vīlušies Viņa izvēlē. Eņģelis ir izmests un dzīvo starp mums un notiek kari, notiek slepkavības, jau kopš pirmsākumiem, slimais prāts ir apsēsts, bet pat viņš dod brīvu izvēli, atturēties ir grūtāk. izdarīt ir vieglāk, bet padomāt sarežģītāk. šizofrēnija ir cilvēks starp to un to, viņš ir atteicies pakļauties abiem un nespēj atrast mieru, atrast patiesības vārdus. tas savā ziņā pēc maniem uzskatiem arī ir skaistums, tas labais, šai pasaulē, bet reizē slimais. jā viss ir kaut kāneloģiski, bet tam pateicoties tiek izcelts tas burvīgais, kas vispārībāpastāv, pat, ja tas nav īsts, pat, ja tas ir tikai tapēc, lai būtu vieglāk.
nu, runa šobrīd nav par ētisko/neētisko, sāpīgo/patīkamo, slimo/skaisto. jautājums drīzāk ir par to, vai pasaule ir iekārtota saprātīgi, vai tai ir kāda jēga, virzība, kaut kas tāds, ko Dievs ar to ir gribējis pateikt.
parasti es šo vārdu nelietoju, jo drīzāk sliecos uz daoisma pusi (ja vispār uz ko sliecos), bet, tā kā man bērnībā tika iepotēti kristietības priekšstati (diezgan smaga psihotrauma, actually), tad stresa brīžos reizēm sanāk runāt arī kristietības simbolikas ietvaros. kā šajā gadījumā.
redzi, bērnībā tevi iepotēja, un Tu dzīvo pēc tiem principiem. man pašam krustinšap kaklu, vienreizn oņēmu un pēc kāda laika viņš atkal man bija ap kaklu.
cilvēks netic sev...
nez nez varbūt vienkārši kristietības mitoloģija man ir tēlaini saprotamāka + atbilstošāka stresa apstākļiem... ķīniešu simbolika tomēr man ir svešāka
man gan viss kopā, kiš miš ar rozīnem. katrā ir savs labums, jāsaka kā ir. Kristietība, lai cik nežēlīga tā nav bijusi ir devusi daudz ;) parasti es nekad neko 100% ne ne...;)
Tas bija pravietojums? :)
smej, tu mani nervozē padari nervozu, tu to pats zini?
nezināju. man kas- aizvērties vai atvērties? |
|
|