Marts 12., 2024
| 15:29
|
Comments:
bet lielākā daļa psihozes lēkmju jau arī ir visnotaļ netraucējošas apkārtējiem, par ko Tu vispār
un vispār kāda robeža, par ko Tu runā?
t.i., ja cilvēks ir autisma spektrā nedaudz un vienkārši neēd specifisku ēdienu, tad viņš ir neirodiverss, bet ja cilvēks ir autisma spektrā pietiekami, lai no pārāk skaļa trokšņa sarautos stūrītī, iespiestu galvu rokās un kliegtu, tad viņš nav neirodiverss?
//t.i., ja cilvēks ir autisma spektrā nedaudz un vienkārši neēd specifisku ēdienu, tad viņš ir neirodiverss, bet ja cilvēks ir autisma spektrā pietiekami, lai no pārāk skaļa trokšņa sarautos stūrītī, iespiestu galvu rokās un kliegtu, tad viņš nav neirodiverss?//
Nu vispār jā man šķiet ka tas tā strādā, līdzīgi, ja cilvēkam ir dažas mazas dzimumzīmes tad viņš ir vesels, ja cilvēkam ir liela niezoša asiņojoša dzimumzīme tad viņam ir jāskrien pie dermatologa - onkologa. Bet abas ir displāzijas, vienkārši viena atipiskāka, t.i. stiprāka.
ēēē
atritini, lūdzu, savas definīcijas līdz galam, kā tad Tu sastrukturētu cilvēkus?
Cilvēkus ar izmaiņām organismā pēc izmaiņu veida un tad izmaiņu mēroga jeb intensitātes. T.i. vispirms paskatamies vai dotā atšķirība ir defekts vai nav. Piemēram kreilis nav, neaizaudzis Botalla vads ir. Tālāk tās izmaiņas kuras ir defekti šķirojam pēc intensitātes jeb smaguma, kā iepriekš piemērā ar dzimumzīmēm vai teiksim nebūtisku iedzimtu aortas anatomijas atšķirību, ja nav sašaurinājuma var likt mierā un cilvēks to nekad nesajutīs, kamēr Fallo tetrāde ir jāoperē tūlīt, citādi viņš nomirs.
nē, nu, es domāju, ja ir kaut kāda skala, kurai pa vidu ir "neirodiversitāte", tad kas ir tālākajos spektra galos?
Vesels cilvēks - neirodiversitāte - mentāla slimība, te gan ir drusku tricky jo neirodiversitāte ne obligāti ir pēdējā pietura pirms slimības, bet var būt arī vesela cilvēka variants. Hm, līdz ar to ir 2 dažādas neirodiversitātes: Viena kas ir kaut kas tāds kā kreilis teiksim vai cilvēks ar noteiktu temperamentu, katrs temperaments ir atšķirīgs, visi diversi, visi veseli. Otrs veids ir kaut kas tāds kas ir OK bet ja būtu tas pats un smagāk/ izteiktāk/ intensīvāk tad tā būtu slimība. Piemēram aspergers vai obsesīvi kompulsīvās kondīcijas - kā tajā parciālajā jokā: 2x pārbaudi vai gludekli izslēdzi, OK. 6x pārbaudi - jāiet pie ārsta.
Nja ok Tas nav tas, kā es to biju sapratusi, bet ok |
|
|