Hedera helix L. ([info]hedera) rakstīja,
@ 2019-10-15 18:01:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Principā, baziliks ir visīstākā nezāle, viņam tikai paveicies, ka ir tik garšīgs. Kalendāru arī šis nepazīst, neviens viņam nav pateicis, ka rudens klāt. Kopš augusta beigām 100% no spraudeņiem (n=12) sadzinuši pamatīgas saknes. Nu ok, sastādīju tos, kas vēl nebija sastādīti, tādēļ tagad man vispār palodze noklāta ar bazilika podiņiem. Bet tie oriģinālie, sentēvi, kuri pavasarī izauga no sēklām, podiņos visu zemi ir izrijuši, sakņu murskulis vien. Vai tā ir problēma? Nē, bazilikam tā nav problēma, baziliks var pārtikt no svaiga gaisa un mīlestības ūdens, un uz pārkokojušamies zariem vēl dzīt jaunas atvases. Dzinumus nogriezu jauniem spraudeņiem, pārējo izvirtību nahrenizēšu dārzā. Nezinu gan, kā tiem sakņu murskuļiem klāsies Latvijas ziemā, mazums, vēl izdomās, ka nav nemaz tik traki. Ā, bet ja arī jaunie spraudeņi (n=20) sadzīs saknes, būs jāsāk dāvināt cilvēkiem bazilika stādiņi, jo man nav tik daudz palodžu.

Un starp citu, kad es saku "podiņi", tās īstenībā ir konservu bundžas. Kā podiņi funkcionē izcili (vismaz bazilikam), un arī izskatās stilīgi.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]santech
2019-10-15 22:39 (saite)
tad tas laikam arī man ir bazilisks, kas vienīgais izdzīvojis. viss pārējais nonīcis un saimniecība pamazām iek likvidēta. bet kas vēl nav likvidēts un zaļo, tad laikam tas pats nešķīstenis.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2019-10-15 22:49 (saite)
Noplūc lapiņu, paberzē un paosti - bazilika smarža ir ar citām nesajaucama. Ja tas tiešām ir baziliks, tad iesaku vai nu paturēt, vai darīt kā es - nogriezt zaļos dzinumus, noplūkt apakšējās lapiņas, atstājot tikai pašu augšējo lapu kronīti, un ielikt ūdens glāzē. Jau pēc ~divām nedēļām būs sadzītas saknes un varēs stādīt. Jebkurā gadījumā, kad bazilika stādiņš jau kārtīgi salapojis, ir svarīgi ik pa laikam garākajiem dzinumiem nokniebt mazos galotnes lapu kronīšus, tad viņš aug kuplumā un neizstīdzē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]santech
2019-10-15 23:03 (saite)
aijjj baigā ņemtne un jau apnicis. pamēģināšu ka labāk alu uzbrūvēt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2019-10-15 23:10 (saite)
Ar šito lietu Avotos savulaik Zupcis kādu laiku aizrāvās, pēc vairākiem piegājieniem viņam pat sāka sanākt kaut kas iedzerams. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?