Hedera helix L. ([info]hedera) rakstīja,
@ 2018-11-08 13:02:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Vai man ir cerība izraisīt kaislīgu diskusiju, kur cilvēki aizstāvētu kādu drakonisku, piemēram, eko-raw-vegan ar "sārmainās diētas" un no-fat elementiem papildinātu uzturu? Respektīvi, kaut ko līdzvērtīgi bīstamu kā strictly-meat-only diētu, bet no otra gala. Tādas diētas bīstamības noliegšanai atļauju izmantot līdzīgus argumentus kādus redzēju iepriekšējā diskusijā: varbūt cilvēkam unikāla ģenētika, varbūt bioķīmija pārstrukturēsies, veselīgs vs. neveselīgs attiecībā uz uzturu ir 100% individuāla lieta, un galu galā mums taču tomēr nav pētījumu, kuros būtu tiešā veidā pierādīts, ka tāds uzturs obligāti būtu nāvējošs.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]pinjons
2018-11-08 13:29 (saite)
Elementāri - galvenais ierakstā minēt Trampu, Pītersonu, Brexit, vai vēl ko no tās pašas triggerējošo atslēgvārdu sērijas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 13:31 (saite)
Oi, jā, pieļāvu kļūdu un nepieminēju. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-11-08 19:53 (saite)
Kristīgā diēta :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]pinjons
2018-11-08 23:30 (saite)
Bet komentāru skaits jau tuvojas simtam. Tā, ka nākamreiz piemini kādus no triggervārdiem, vēlams saistībā ar reliģiju, lai tie triggerē arī ctulhu un krišjāni (atceramies 500+ skaitu pie attiecīgā ctulhu ieraksta) un megacepetis garantēts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-09 00:23 (saite)
Welp, kateram ir savi trigervārdi. Tev u.c. diegabikšiem tur būs kaut kas par kristietību, tikumību, ģimenes vērtībām, patriotismu etc. Katram savas vājības. Ar savu izmisīgi tēloto nončalantismu tu nevienu nepiemāni.:)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2018-11-09 00:30 (saite)
Awww. Nabaga gnidrīša kārtējā butthurta izpausme. Cik aizkustinoši un neprognozējami. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-09 00:36 (saite)
Šodien tikai tavai mammai bija butthurts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2018-11-09 00:37 (saite)
Joprojām neesi izaudzis no "yo mama jokes" līmeņa?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-09 00:58 (saite)
pai, pai, mazulīt. dikti smieklīgi Tev sanāca

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chrono
2018-11-08 13:42 (saite)
Nu aizstāvībai jau arī dažādas pakāpes. Ja Tu apgalvotu, ka kāds melo sakot, ka ir vairākus mēnešus pārticis tikai no tādas diētas, jo viņam jau būtu jābūt mirušam vai nopietni slimam, tad es arī šādu apgalvojumu sliegtos vismaz apšaubīt. Ja Tu teiktu vienkārši, ka tā izklausās pēc sliktas idejas kas ilgermiņā radīs problēmas un citiem to nevajadzētu mēģināt, tad es piekristu tāpat kā man izklausās pēc slikta idejas pārtikt tikai no gaļas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 13:58 (saite)
Ja cilvēks man teiktu, ka vairākus mēnešus pārtiek no tādas raw-vegan/no beans and potatos (sārmainā diēta) un vēl low-fat (nekādas augu eļļas), un nekādi uztura bagātinātāji, bet jūtoties lieliski, nemaz neesot piedzīvojis neveselīgi strauju svara samazināšanos, un vēl arī asinsaina esot laba un neuzrāda dzelzs trūkumu, man noteikti iedegtos bulšita lampiņa: a) cilvēks melo; b) cilvēks nonācis pašapmāna varā. Unikālas ģenētikas un pārstrukturētas bioķīmijas man salīdzinoši šķiet ļoti vājš skaidrojums.

Papildjautājums tieši tev. Ja par tādu bīstamu diētu stāstītu kāda slavenība, piem., kāda jauniešu vidū populāra dziedātāja, vai tas tev nemaz neliktos problemātiski, pat, ja viņa vienmēr sāktu ar atrunu "šī diēta man der lieliski, bet neiesaku to citiem"?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2018-11-08 14:03 (saite)
Sitas ari ir meli/pasapmans?

https://en.wikipedia.org/wiki/Vilhjalmur_Stefansson#Advocacy_of_an_exclusively_meat_diet

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 14:15 (saite)
Pirmkārt - tauku/proteīnu sadalījums gaļā. Pievērs uzmanību šim teikumam: During this experiment his intake had varied between 2,000 and 3,100 calories per day and he derived, by choice, an average of almost eighty percent of his energy from animal fat and almost twenty percent from protein.
Otrs: kuras dzīvnieka organisma daļas tiek patērētas un cik daudz termiski apstrādātas. Ja ēd arī iekšējos orgānus, kā to noteikti dara inuīti, tad var "savākt" lielāku daudzumu vitamīnu.
Trešais: inuītu tradicionālais uzturs nav 100% meat, vasaras mēnešos viņi lieto pieejamos augus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]riobravo
2018-11-08 14:18 (saite)
Pirmkārt, tātad, pareizi darot, to var darīt? :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 14:35 (saite)
Es teiktu, ka pareizi darot inuītu diētu cilvēks parastais dažu mēnešu laikā varbūt arī neiedzīvosies nopietnās veselības problēmās. Bet, ja tu neesi inuīts, kura organismam jau iedzimti ir labāka spēja tikt galā ar šādu diētu, tas tomēr nav nekas ieteicams.

Ņem vērā, ka vakardien apspriestā JP piekoptā diēta nav tas pats, kas inuītu diēta. JP ekskluzīvi ēd tikai liellopa gaļu (beef - kas angliski parasti nozīmē tieši muskuļu daļu, nevis aknas u.c.), viņš to ēd ceptu, viņš neēd zivis un viņš neēd roņu gaļu, kā to dara inuīti.

Principā, ja inuītu diētu kāds uzskata par pierādījums, ka JP diēta nav bīstama un potenciāli nāvējoša, tad es varu piesaukt sabalansētu vegānu diētu kā argumentu, ka raw-vegan-no-fat-no-beans diēta arī nav bīstama un potenciāli nāvējoša.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chrono
2018-11-08 14:14 (saite)
Šajā gadījumā pat nav jārunā par unikālu ģenētiku, bet vai tas ir fundamentāli iespējams vidējam cilvēkam. Jo tieši kādi rādītāji norāda, ka nav? Ir jāskatās cik un ko viņš uzņem ikdienā, cik šo lietu ir nepieciešams un tad ir jārunu jau ar skaitļiem. Piemēram, jēla liellopu gaļa uz 100 g satur 50 mg C vitamīna, kas ir puse no dienas devas. Ja viņš gatavo pareizi, tad viņš var dabūt vajadzīgo daudzumu. Kādas ir citas lietas ko viņš varētu neuzņemt pilnībā? Vēl man joprojām nav skaidrs vai organisms spēj pārstrādāt tik daudz proteīna, jo arī tevis norādītajā papīra bija teikts, ka pētījumu par to nav.

Es neturu slavenības atbildīgas par katru savu izteikto vārdu,ja viņm uzdod jautājumus par savu personīgo dzīvi tad viņas var teikt ko vēlas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 14:52 (saite)
Vienā no intervijām viņš saka, ka gaļu viņš kārtīgi cep, tā kā nekas daudz tur pāri no tā C vitamīna nepaliek.

"Kādas ir citas lietas ko viņš varētu neuzņemt pilnībā?"

Internetos ir daudz populāra līmeņa rakstu par šo jautājumu, ieguglē. Man diemžēl šodien nav laika meklēt nopietnus pētījumus, taču pēc paviršas iepazīšanās ar info domāju, ka apgalvojums "liellopa gaļā ir visas cilvēka organismam nepieiešamās vielas" ar augstu ticamību ir noraidāms kā aplams. Ja atrodi, ka tomēr tā nav, labprāt uzklausīšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chrono
2018-11-08 18:23 (saite)
Pagaidām no lasītā es arī varu secināt, ka dzīvot tikai uz ceptas liellopu gaļas nav reāli ilgtermiņā.

Lielākā problēma izklausās jau Tevis vairākkārt minētais C vitamīna daudzums, jo tas ir ūdenī šķīstošais vitamīns un tamdēļ ir jāatjauno ikdienā un to nav iespējams izdarīt, ja tiek lietota tikai labi izcepta liellopu gaļa kurā C vitamīns ir praktiski 0 mg. Ēdot gaļu, kas ir jēla vai termiski mazapstrādāta to varētu panākt, bet varam arī argumenta pēc pieņemt, ka viņš tiešām vienmēr to gaļu izcep kārtīgi, ja reiz pats tā ir teicis.

Par taukiem un glikozi var neuztraukties, jo aminoskābes vajadzības gadījumā tiks konvertētas gan vienā, gan otrā un gaļā ir pietiekoši taukvielu pašā.

Es pagaidām neredzu pietiekošu pamatojumu runāt par proteīna pārdozēšanu. Tevis citētajā rakstā ir minēts, ka ikdienā pieaudzis vīrietis spētu tolerēt līdz 325 g dienā neizrādot nekādus pārdozēšanas simptomus. 100 grami ceptas liellopu gaļas satur 200 kCal (ko uzturzinātnē mēdz dēvēt neprecīzi vienkārši par kalorijām) un 20 g proteīna. Pie 2000 kCal kalorijām dienā tas atbilst 200 g proteīna. Visdrīzāk arī gaļa tiek cepta eļļā, kas piemet klāt vēl papildus kalorijas pie tās, bet tas šajā aprēķinā nav tik svarīgi. Lai pārdozētu proteīnu viņam būtu jāapēd krietni vairāk un maz ticams, ka viņš uzņem vairāk par 3000 kCal no gaļas.

Minerālvielas gaļā ir pamaz, bet ņemot vērā, ka viņš ēd noteikti vismaz 1 kg gaļas dienā, pat nātrijs un varš tiek uzņemti 30% no ieteicamās dienas devas un jautājums cilvēks var atļauties to uzņemt, varbūt ar šo pietiek, vismaz lai ilgstoši izvilktu. Mangāns ir apaļi 0%, pagaidām neesmu skatījies cik svarīgs tas ir, tā varbūt ir problēma. Par šo vēl derētu palasīt.

Runājot par skaitļiem es izmantoju šo tabulu, kas nerada īpašas aizdomas uzticamības ziņā. https://nutritiondata.self.com/facts/beef-products/8001/2

Varbūt šeit ir kaut kas netīrs vai kaut kas līdz galam nepateikts. Drusku trūkst informācijas, jo viss ir balstīts uz atsevišķiem izteikumiem intervijās. Ja tiek ēsta tikai labi izcepta gaļa, tad C vitamīna iztrūkums liek domāt, ka pēc neilga laika vajadzētu sākt parādīties simptomiem. Potenciāli arī citas problēmas, piemēram vitamīna E trūkums, kas ir vēl viens ļoti svarīgs vitamīns. Tiesa, tas ir taukos šķīstošais, tamdēļ kādu laiku noteikti var dzīvot uz tā rezervēm organismā un vismaz 20% no ieteicamās dienas devas tas tiek uzņemts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 18:49 (saite)
Ir divas lietas: proteīna daudzums gramos un proteīna īpatsvars. Pēc tevis norādītās tabulas - proteīns veido 42% no kCal. Par drošu proteīna īpatsvaru no kCal tiek uzskatītas robežas 5-35%.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chrono
2018-11-08 19:24 (saite)
5-35% ir vienkārši ieteicamā dienas deva pie tā, kas tiek uzskatīts par sabalansētu uzturu. Proteīna toksiskums parādās tajā brīdī kad aknas vairs nespēj pārvērst neizmantoto slāpekli urīnvielā un tas ir atkarīgs no absolūtā uzņemtā proteīna daudzuma nevis no relatīvā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 20:41 (saite)
Hm, nu skaidrs. Laikam.

Ja vēl ir interese par šo tēmu, var iemest aci rakstā ar DOI: 10.1053/j.jrn.2014.06.002 Svaigāks (2014) tēmas apkopojums par to, ko biju atradusi iepriekš.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2018-11-08 15:03 (saite)
Vēl būtu arī jāpēta, kā cik daudz C vitamīna saglabājas katrā gatavošanas veidā. Es nedaudz atceros par to sākotnējo jūrnieku pētījumu, ka vēlāk tika atklāts, ka viens iemesls, kāpēc daudziem jūrniekiem bija cinga, vairāk bija saistīts ar to, ka viņi tradicionāli gatavoja ēdienu vara traukos, un varš īpaši katalizē C vitamīna degradāciju. Gatavojot citos traukos C vitamīna noārdīšanās notiek mazākā mērā, tāpēc rezultāti bija nekonsekventi un daudzi citi jūrnieki neslimoja ar cingu, pat ja citādi viņu diēta bija līdzīga.

Šeit ir tas, ka bioķīmija ir ļoti smalka lieta, kurā katrs vides faktors var spēlēt nozīmīgu ietekmi katrā reakcijas solī. Tāpēc vispārīgi apgalvojumi ir ļoti riskanti. Pat ja ir veikti pētījumi, kas saka, ka gatavotā gaļā C vitamīna ir maz, tas visdrīzāk attiecas uz pētījumā izmantoto gatavošanas veidu un mēs nevaram zināt, ka konkrētajā gadījumā tas tā ir, jo tas var būt atkarīgs no ļoti daudzām niansēm, varbūt pat no tā, kādos traukos to gatavo, cik minūtes gaļu vāra vai cep, un vai spiedienkatls kaut ko maina šajā sakarā utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 23:38 (saite)
tas tak skaidrs, ka jāķer zivis un jāvāra Zaļgas (?) cepurē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 14:04 (saite)
a man šitie 'ja-ka-ka-jo-tad' jau apnika ;P

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chrono
2018-11-08 14:28 (saite)
Tev ir visas tiesības to nekomentēt, it sevišķi ņemot vērā, ka šī konkrētā diskusija ir "kas būtu ja būtu".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 14:02 (saite)
oi, tas tak uzreiz skaidrs, ka ko tādu var darīt kaut kāds nojūdzies sisītis. turklāt noteikti vēl arī (ē, pag, kādi vārdi jālieto..)... ē,nu, libtārds un sjw kaut kāds.

(Atbildēt uz šo)


[info]begemots
2018-11-08 14:06 (saite)
Man šinī ziņā patika tavs viens no taviem komentāriem par bioloģiju un norāde uz open source pētījumu. Jo, ja ir skaidrojums, kāpēc plikas bioloģijas līmenī kaut kas nestrādā, tas tomēr ir daudz būtiskāk nekā, ja vienkārši runā par diētām.

I mean, mēs taču visi esam redzējuši time-travelling dietician?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 14:22 (saite)
Vakar redzēju pirmo reizi. Izklaidējoši, asprātīgi un vispār mesidžs ir atbalstāms. Es varu skrupolozi piesieties par vienu lietu - t.s. "paleodiēta" ir modes diēta, un tās popularitāte nav nākusi no tā brīža aktuālajiem dietoloģijas pētījumiem, kā tas bija ar pārējiem skečā piesauktajiem "noteikumiem". Bet tas ir sīkums, jo galvenais mesidžs cilvēkam parastajam ir skaidrs - nav vajadzības pārspīlēti ņemt vērā katru jauno skaļo paziņojumu par diētu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]klusums
2018-11-08 14:58 (saite)
Man patika arguments "viņš jau nemelotu, es viņam ticu", to man šķiet arī ir vērts pieminēt.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 15:14 (saite)
Šito vajadzētu uzlikt par defaulto parametru: cilvēks, kura teiktajam tu tici, stāsta, ka jau mēnešiem pārtiek tikai no svaigiem kāpostiem, un viss ir lieliski. Tavs uzdevums: atrodi visus iespējamos skaidrojumus, lai nezaudētu ticību šim cilvēkam. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chrono
2018-11-08 17:09 (saite)
Es nezinu vai kāds to teica, bet es personīgi minēju, ka pēc visa no viņa redzētā man ir ļoti grūti noticēt, ka viņš melo tik stulbā lietā, tamdēļ es gribu redzēt cietākus pamatojumus par vispārīgiem apgalvojumiem un pats vairāk iedziļināties pirms secināt ko tādu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 17:34 (saite)
Lai kā arī tur būtu, es atsakos ticēt, ka JP ir melis. Varbūt viņš maldās kaut kādos savos uzskatos, bet viņš ir patiess cilvēks.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chrono
2018-11-08 18:25 (saite)
OK, skaidrs. Tā kā es arī atsaucos uz savu iespaidu par viņu tad katram gadījumam precizēju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snauts
2018-11-09 10:25 (saite)
Es neteicu, ka ticu visam ko viņš saka, es teicu, ka es ticu, ka viņš nemelo, un tas nebija arguments, tas bija mans viedoklis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mako
2018-11-08 15:15 (saite)
Varu padalīties ar savu pieredzi, dzīvojot ar vegānu.
Ēd griķu putras, maizi, ja nav ar raugu, štovētus kāpostus, ja nav ar cūkgaļu.. Eļļu diezgan daudz, visādus sojas izstrādājumus, tumšo (bezpiena) šokolādi, riekstus, ogas, augļus, dārzeņus. Neizskatās, ka kas trūktu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 15:22 (saite)
Nu jā, sabalansēts vegāns uzturs. Un?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mako
2018-11-08 15:46 (saite)
Un tādu ekstrēmistu, kā tu apraksti, neesmu saticis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 15:52 (saite)
Man šķiet, ka tu nemaz nasaprati, par ko šeit ir runa. Šis ir kontekstā ar iepriekšējā ieraksta sraču.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 15:55 (saite)
varētu būt, ka džeipijs vai viņa meita tuvākajā laikā neplāno ievākties Tev kaimiņos vai nostaigāt garām :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 16:03 (saite)
starp citu, papētīju par 'inuītu diētu', no kuras visas tās kājas vismaz daļēji aug.
atslēgas vārdi tur ir medījuma (!) tauki un svaigu iekšu ēšana, visādas vaļu ādas utt. komplektā ar palielinātām aknām, interesantu urīnu. un mīti par viņu milzīgo veselīgumu. well, tie tiešām ir mīti. un, lai arī maz, ogas kaut kādas jau viņiem bija un kaut kādas ķērpju tējas arī dzēra.

nevis gadu gadi ar liesu, fermā audzētu sarkano gaļu (beef-only).

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 16:17 (saite)
ā, hedera jau apmēram to ir ierakstījusi agrāk.
starp citu, bija arī informācija par medniekiem, kas diezgan nopietni nelabi sāk justies, ja vienīgais medījums labu laiku ir tikai kalsni zaķi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 16:20 (saite)
Tā ir tā proteīnu pārdozēšana, pie iepriekšējā ieraksta UPD ir wiki links par šito, kur arī ir par tiem zaķiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 18:37 (saite)
jap, jap, kamēr visam te izseko.
es pats aizlasījos visādos neceļos. jāatzīst gan, ka par šo tēmu šķita mazāk esam tādu 'ko var d-rst'.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ze
2018-11-08 16:21 (saite)
es nudien nesaprotu, kāpēc tev nav vienalga, ko ēd pītersons? cik saprotu, tev sevišķi nepatīk ne viņš, ne viņa sekotāji, tad kāpēc tāds uztraukums par svešu, turklāt ideoloģiski tālu cilvēku veselību? ja es zinātu kādu left social justice 3 viļņa feministi, kas ēd tikai melnzemi un sludina to saviem sekotājiem, kā lielisku diētu, man būtu vienalga, vai arī prieks par to, ka viņa ilgi neizvilks un pārstās izplatīt ideoloģiju, kas man šķiet nevēlama.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 16:33 (saite)
Par šo man jau tika jautāts, un es jau atbildēju.

Man iecepī, ka pie maniem ierakstiem vai komentāriem par memory water, vai antivakcinatoriem, vai mezolīta ceļamkrāniem utml. pret-bulšita tēmām parasti neviens nejautā, kāpēc man satraukums, kādēļ man nav vienalga, un kādi ir mani slēptie ideoloģiskie iemesli vērsties pret konkrētiem bulšita izplatītājiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2018-11-08 17:15 (saite)
Man ieslēdzās bulšita lampiņa par taviem izteicieniem, ka tā ir “nāvējoša diēta”.

Formāli, ja kādu ieliks krātiņā un baros tikai ar šo diētu, tev ir taisība. Taču tas nav, kas reāli dzīvē notiks. No cingas mūsdienās nemirst. Uz diētas faniem es vairāk skatos, ka dīkdieņu izklaidi. Nu varbūt kāds pārforsēs un iedzīvosies cingā un nonāks slimnīcā, bet dažu nedēļu laikā atkal būs uz kājām. Neatgriezeniski traucējumi ir ļoti mazticami.

Šoreiz tu esi iebridusi dziļā bulšita lauciņā, jo neņem vērā sociālo aspektu. Tas ir līdzīgi tiem, kas stāsta, ka marihuānas legalizācija ir milzīgs ļaunums, jo zinātniski ir pierādīts, ka tā ir kaitīga. Nu ir kaitīga, bet vai tas ir “milzīgs ļaunums” sociālajā aspektā, kas saistīti ar tās legalizāciju vai kriminalizāciju?

Es varu iedomāties, ka kādam legalizācijas pretiniekam varētu nepatikt kādas slavenības apgalvojums, ka viņš smēķē marihuānu un tas uzlabo viņa dzīvi visos aspektos (Īlons Masks?). Un viņš gribētu pateikt, ka tas ir bulšits ar apgalvojumiem, ka marihuānas smēķēšana padara cilvēku traku un pats Īlons Masks drīz sajuks prātā. Jā, varbūt nav labi popularizēt marihuānu tiešraidē, varbūt vajag atspēkot dažus pārāk optimistiskus apgalvojumus, ka marihuāna ir tīrais nektārs, bez kaitīgām sekām. Bet pārspīlēti apgalvojumi par tās kaitīgumu tiks pamatoti uzskatīti par vēl lielāku bulšitu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 18:10 (saite)
Formāli, ja kādu ieliks krātiņā un baros tikai ar šo diētu, man ir taisība, bet es nedrīkstu norādīt, ka tā ir (potenciāli) nāvējoša diēta? Kā tad tā? Nesaprotu. :( Tad jau nedrīkst arī teikt, ka saules ēdāju paradumi ir "nāvējoša diēta", jo pēc kāda laika neēšanas to nabaga cilvēku visādi sociālie aspekti nogādās slimnīcā, sabaros pa caurīlīti, un iekšas atkopsies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2018-11-08 18:24 (saite)
Tu drīksti to teikt. Vienkārši tā teikt ir bulšits.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 18:45 (saite)
ak jel, ko var pļurkstēt 'vakrug da okolo'. fakts ir, ka kāds (ar, nenoliedzami, paplašu auditoriju) atklāti vai nu dirš par savu diētu, vai, ja tā mats matā ir, kā saka, ilgi neizvilks. tas arī viss. vai viņu sauc Juris, MC vai JFK.
viss. tas viss, kas te ir panesies tālāk, ir kaut kāds absurds.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ze
2018-11-08 17:15 (saite)
antivakcīnims teorētiski var ietekmēt daudzus cilvēkus, arī tevi, "herd imunity" kontekstā, memory water un homeopātija nostiprina pseidozinātņu pozīcijas, kas arī pastarpināti un ilgtermiņā var nebūt labi plašam cilvēku lokam, bet pītersona diēta ir viņa privāta izvēle, ko viņš arī uzsver. šoreiz tu vērsies nevis pret antizinātniskuma ideoloģiju, bet konkrēta, tev ideoloģiski netīkama cilvēka izvēli, kas arī rada aizdomas par tendenciozitāti. lai atspēkotu aizdomas, varu ieteikt cepienu par linkā minēto daiļavu, kurai arī ir liels sekotāju skaits un, kas noteikti ir pītersona ideoloģiskais pretstats.

https://www.radiolive.co.nz/home/on-demand/long-lunch/2018/11/why-a-190kg-model-wants-to-become-the-worlds-heaviest-woman.html

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2018-11-08 17:33 (saite)
Arī runājot par antivakcinētājiem, es ieteiku izvairīties no tādiem bulšita vārdiem kā “nāvējoša izvēle”.

SSC bija interesanta diskusija par to, vai vakcinācijām būtu jābūt obligātām. Tā mani pārliecināja, ka nē, jo valstīs, kur tā ir brīva izvēles lieta, ir augstāki vakcinācijas rādītāji, nekā ASV štatos, kur tā ir obligāta.

Dažreiz krīzes vai epidēmijas situācijās varbūt ir pamatoti to noteikt kā obligātu lietu, bet vispārīgi man daudz labāka šķiet sabiedrība, kas panāk vienprātību brīvās diskusijās. Stipri uzbraucieni šādu diskusiju neveicina.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]slikts
2018-11-08 20:49 (saite)
> ieteiku izvairīties no tādiem bulšita vārdiem kā “nāvējoša izvēle”

ieteiktu iet dirst. no bērnības ar vakcināciju novēršamajām slimībām var mirt vai rasties smagas komplikācijas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2018-11-08 21:02 (saite)
Protams, bet arī braucot auto tu vari iekļūt avārijā un nomirt.

Jautājums ir par to, cik lieli ir šie riski, un kā tu pārliecināsi anti-vakcinētāju? Ja tu viņam šādi uzdirsīsi, tad diskusija jau būs beigusies.

Mediķi, kas reāli popularizē sabiedrībā vakcīnas, iegulda tajā ļoti lielu darbu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 21:04 (saite)
zini, visiem nav tik daudz laika tukši pļurkstēt kā Tev.
es ieteiktu to pašu, bet -- es jau vienreiz konkrēti pasūtīju :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 21:06 (saite)
un es te kaut ko manīju, kā Tu stāsti par valstīm, kur bez obligātās vakcinēšanas ir augstāks vakcinācijas īpatsvars. (ergo -- noņemam obligātumu, visi skries vakcinēties? vai ko gribēji atkal miglaini pateikt?) un kāds avotiņš uz datiem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 21:09 (saite)
starp citu, avārijā var iekļūt, arī nebraucot ar auto. kas tas vispār bija?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]slikts
2018-11-08 22:12 (saite)
aiz zināmām robežām saprātīgāk ir pasūtīt dirst, un šī ir viena no tām robežām, balstoties gan uz paša jautājuma (šaubu sēšanas par salīdzinošajiem vakcīnu riskiem), gan jautātāja, ar kuru nav vērts runāt

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2018-11-08 22:31 (saite)
Šī pasūtīšana gan parasti liecina, ka pats anti-anti-vakcīnists runā bulšitu, un tas var iedarboties pretēji cerētajam. Jo viena lieta vairs nepiedalīties diskusijā, jo saproti, ka nav vērts. Cita lieta ir radīt antagonismu, kas vēl vairāk polarizēs uzskatus un tikai apgrūtinās turpmāko saprašanos.

SSC adversiālās diskusijas, no kurām viena bija, kur antivakcīnists sadarbojās raksta veidošanā ar vakcīnu atbalstītāju, bija ļoti vērtīga. Tur arī bija vēlāk apspriests, kā cilvēki arī nemaina domas pēkšņi no vienas diskusijas, bet pamazām sakrāj iespaidus un atziņas, kas beigās var likt nomainīt uzskatus, tāpēc pieklājība ir ļoti svarīga. Es saprotu, ka reizēm ir grūti noturēties, visi esam tikai cilvēki. Viss tiek piedots.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 22:40 (saite)
kas ir SSC?

anti-anti-vakcīnists. nu Tu tāds dzenis esi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 22:56 (saite)
Viss tiek piedots.
===
Tu jau kaut kādā jēzū esi sagājis?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]slikts
2018-11-08 23:30 (saite)
runa nav par "cilvēkiem", runa ir par noteiktu cilvēku ar kuru nav vērts runāt

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-09 01:32 (saite)
un ko Tu, lingvist un farmaceit, esi sasniedzis vairāk par 'ķļauzas' uzrakstīšanu cita cibiņa darba devējam?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 22:39 (saite)
es pilnībā piekrītu. ko es gribēju pateikt bija, ka es to jau esmu tā ļoti konkrēti izdarījis. atkārtoties būtu nepieklājīgi :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 17:44 (saite)
mirstoša sieviete ir izvēlējusies pavadīt savas pēdējās dienas, baudot ēdienu/pierīšanos...un? ko tur cepties?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2018-11-08 17:58 (saite)
Zini, taviem pārmetumiem par tendeciozitāti būtu kāds taustāmāks pamats, ja es patiešām aizrautos ar JP personas un viņa ideju pārspriešanu un atspēkošanu. Es neaizraujos. Es viņu paklausījos, kad viņš kļuva populārs, un sapratu, ka viņa idejās ir par daudz misticisma un par maz taustāmu pamatojumu, lai es viņu uztvertu nopietni.
Es nesaprotu, JP ir kaut kāda svētā govs vai nemaldīgais orākuls, ka vienīgais iemesls viņu kritizēt ir ļauni ideoloģiski nolūki?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2018-11-08 18:00 (saite)
Jā, un kas ar to linku? Tas bija mājiens, ka JP ar savu diētu īstenībā apzināti cenšas izdarīt pašnāvību? :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]slikts
2018-11-08 20:34 (saite)
ir iespējams godīgi kritizēt vienu aspektu (pseidozinātniskumu), ja nepatīk arī cits (reakcionārisms). otrkārt, cilvēki nav ziņu organizācijas, kam būtu jāievēro līdzsvars, un tas, ko tu prasi, jebkurā gadījumā būtu mācību grāmatas piemērs viltus līdzsvaram. tas "lielais sekotāju skaits" tviterī ir 788

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 21:02 (saite)
tāpat es arī neko nepamanīju par šīs mirstošās sievietes ideoloģiju...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]slikts
2018-11-08 22:01 (saite)
ironiski, bet tāda veida neorganiski avoti (radiolive.co.nz) liecina par neveselīgu mediju uzturu; resp., atrašanos trokšņu burbulī, kas tevi baro ar atlasītiem ķēmīgiem piemēriem

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2018-11-08 21:57 (saite)
Vienīgais iemesls kāpēc tu izraisīji diskusiju ir tāpēc, ka topiks bija obv. uztaisīts aiz transparenti personīga butthurta pret personu nesaistītu iemeslu dēļ, nevis tāpēc, ka interesē apkarot nepareizus uzturus vai aiz cēlām rūpēm par līdzpilsoņu veselību. Piešpricējam tam klāt tev raksturīgo melošanu un salmu vīrus (jams aģitējot vai esot kaut ko apzināti melojis par savu ēdmaņu) un here you go.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-08 22:04 (saite)
Analogs būtu, ja es, piemēram, uztaisītu ierakstu, kas fokusējas uz kāda leftwing politiķa ultra vegānisko diētu, par kuru viņš tā starp citu būtu ieminējies intervijās un šausminātos par to, ka vaimanuvai šarlatāns un think of the children. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-11-08 22:05 (saite)
nu var jau. sameklē un nodemonstrē :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-08 22:41 (saite)
Es neesmu Hedera. Man neinteresē, ko man ideoloģiski nepatīkami cilvēki lieto uzturā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-11-08 22:44 (saite)
Hm, cik es acceros, tu sev ideoloģiski nepatīkamiem cilvēkiem (ctulhu) piekasījies par lieko svaru piemēram :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-08 22:47 (saite)
It's a banter, dude. Memuārus par to netaisīšu, neuztraucies.:D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]slikts
2018-11-08 22:07 (saite)
tu esi sazombēts debilenis, tas arī viss

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 22:22 (saite)
Meh, nav vērts viņu apsaukāt. Aizdomāties tas viņam neliks, toties potenciāls uzsākt bezsaturīgu apsaukāšanās maču gan ir liels, un man nepatīk, ja manā cibā panesas tādas izklaides.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]slikts
2018-11-08 22:26 (saite)
sorry

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2018-11-08 22:45 (saite)
"tu esi sazombēts debilenis, tas arī viss"

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-08 22:53 (saite)
ōūūū, bilžuki :) jūs esat uzvarējis diskusiju :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]slikts
2018-11-08 23:15 (saite)
mēģināt apliecināt individualitāti ar atražotu mēmu jau tā būtu ņirdzīgi, bet tajā vēl ir kļūda, kas liek domāt par garīgu atpalicību – saplacināts atspīdums spogulī

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-09 00:14 (saite)
nevaru saprast, kāpēc gnidris kavējas atbildēt uz šo ar mēmu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2018-11-09 09:48 (saite)
heh :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-08 22:55 (saite)
Tev tiešām neienāk prātā, ka kādam citam ir pilnīgi pie vienas vietas, vai tas ir JP, JFK vai MC Hammer?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-08 23:03 (saite)
Tieši tā. Ja tiktu melots par kādu citu cilvēku, komentētāji, būtu norādījuši uz autora bullšitu tieši tāpat. Ja autoram būtu interesējusi tēma "vai ekskluzīva gaļas diēta ir ok", nekāda sirbora nebūtu, bet OPs bija obvious ēsma. Cilvēks mēnešiem neko cibā neraksta, bet te pēkšņi uzkašņājis kaut kādu senu antipātiju jakobi diētiskuma kontekstā. Pilns internets ar pīpļiem, kas stāsta daudz trakākas lietas, bet nu mums jāapspriež izdomājumus par to ko privātajā dzīvē dara ļauns "reakcionārs". :))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-08 23:05 (saite)
"Ja tiktu melots par kādu citu cilvēku.."

Kur es meloju?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2018-11-08 23:26 (saite)
Tu neorientējies gnidrrunā. Tajā "kreisie" ir tie, kuri nav naciķi (gnidrrunā - "īsti liberāļi"), "butthurt" nozīmē nefanot, kā to dara gnidris, "melot" - paust gnidrim nepatīkamu viedokli u.t.t.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-09 00:18 (saite)
"Tu neorientējies gnidrrunā. Tajā "kreisie" ir tie, kuri nav naciķi"

Fanīg, jo realitātē ir s točnosķju do naaborota. Tu un tavs bojfrends melubiksis lietoja vārdu "naciķi" atiecībā uz jebkuru nacionālistu/anti kreiso since forever un tieši tā pat tas notiek mūsdienu socmēdijos. Neesi ar mums, tātad naciķis. Tipisks zagļa "keriet zagli" bļāviens pūlī.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2018-11-09 00:23 (saite)
Kopš kura laika tavām fantāzijām ir jebkāds sakars ar realitāti?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2018-11-09 00:33 (saite)
Turpinam papildināt gnidrrunas vārdnīcu: "Realitāte" - gnidra vēlmju domāšanas ģenerētās fantāzijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2018-11-09 00:15 (saite)
"Kur es meloju?"

>ka viņš cenšas popularizēt tautās savu ekstrēmo diētu
>ka viņš apzināti melojot, jo citādi jau sen būtu miris or smth

Ne vienam ne otram nav nekādu evidenču, ja vien tu neesi savākusi absolūti pilnu portfolio ko un kad viņš ko teicis par šo tēmu un būtu norādījusi uz konkrētām instancēm. Pievērst uzmanību šim visam, protams, nav nekas slikts un pati tēma pat ir interesanta, bet veids kā tu to pasniedz un zinot, ka tev ir axe to grind.. welp.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2018-11-09 00:27 (saite)
Bet es neesmu teikusi. Iemācies lasīt. Ej prom, vēlams, un tur mācies lasīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-09 00:45 (saite)
Pītersonu popularizētā diēta cilvēka organismu var burtiski sagraut un novest līdz nāvei dažu mēnešu laikā.*
Izskatās, ka Pītersona zīmols nu jau ir strauji un bez liekām ceremonijām neslēpti iebridis totāla šarlatānisma lauciņā, jo viņi paši nebūtu pie normālas veselības, ja mēnešiem ēstu tikai gaļu.

Tur jau tā lieta, ka abi Pītersoni saka, ka ēd/dzer tikai gaļu, sāli un ūdeni. Nekādas apelsīnu sulas vai citi normāla daudzuma C vitamīnu avoti. Tādēļ jau mana reakcija ir "wow! bulšits!".

Viņi apgalvo, ka nē - pat ne tēju ar citronu vai kafiju ar cukuru, tikai: gaļa, sāls, ūdens. Bet es tam neticu, tas nav reāli.

etc.

Btw, es nebūt neesmu viņa fans. Lielā daļā lietu viņš ir sell out bullšiters un tipisks Rietumu liberasts - anti nacionālists (izņemot tad, ja iet runa par (((cilti))), gļēvs fence sitters Trampa un Eiropas raitwing partiju sakarā, tēlo kaut kādu kvazispirituālismu, bet baidās izlemt vai ir vai nav kristietis, jo baidās no 'izglītoto' peeru reakcijas un vispārīgi pārāk daudz muld par lietām, par kurām viņām vajadzētu paklusēt, bet naudiņa nāk kak kot naplakal. Bet nu nafig jāpiesienas par šitādu non-issue, izdomājot kaut kādas pasakas?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-09 01:06 (saite)
kas tās par izdomātām pasakām?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2018-11-09 09:44 (saite)
Tātad, pateikt, ka saskaņā ar manā rīcībā esošajām zināšanām, kaut kāds apgalvojums nav reāls un ir bulšits, tagad ir melošana. Neko sev, "new speak".

Un paldies par kūkām, bet man nav vajadzīgi tavi padomi, ko man rakstīt vai nerakstīt savā cibā. Lūdzu ej prom, ja tev nav nekā jēdzīga, ko pateikt par tēmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mansgan
2018-11-09 00:15 (saite)
Melots???

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?