Заметки алкоголика и придурка

Draugi

12.7.20 01:16 - [info]ctulhu - siers slazdā

raksts

https://zoom.cnews.ru/news/item/510825?//

un komentārs

Это новая ловушка для дурачков, а то на старые приемы уже почти никто не ловится. Тут суть в том, что твое Ноу-Хау связанное с проектом при регистрации тихо регистрируют на подставную фирму в оффшорной зоне с датой хотя бы на день опережающей твою, хотя дата не так и важна. Если твой проект выстреливает, то все параллельные патенты подставная фирма продает одному из мировых лидеров у которого получаются все права на твое Ноу-Хау. Ты можешь судиться, но суд стоит миллионы и шансов выиграть у компании с неограниченными финансовыми возможностями практически нет. А если твой проект не выстреливает, то ты будешь платить деньги за производство (прикормленного производителя тебе же подсунут при регистрации проекта и вся "бесплатная" разработка будет привязана в его технологии) пока они у тебя не кончатся. Так что для устроителей это выгоднее чем игра в рулетку, — казино всегда в выигрыше. Классическое американское надувалово. По честному они уже давно не могут. Сейчас вообще в тренде разработка моделей динамического бизнеса по теории открытых систем. В такой модели только один честный элемент это сам изобретатель Ноу-Хау, а все остальные элементы это жулики разного пошиба. Считается, что таким образом внедрение Ноу-Хау происходит самым быстрым образом и это на благо прогрессу. А изобретатель это необходимая жертва заранее обреченная на облапошивание. Типа разделение труда: дело изобретателя изобретать (а лучше всего это делать на голодный желудок), дело производителей производить, а дело бизнесменов обогащаться за чужой счет. Маркс рыдал бы от счастья.

http://www.offtop.ru/dustyattic/v20_671591_24_.php

11.7.20 22:06 - [info]mapats

Vīrietim nevajadzētu pārāk daudz uzticēties dieviem, jo viņi nesmaida vājiem cilvēkiem, kuri nespēj paveikt lietas ar gribas spēku.

(C) no tīkla.

11.7.20 20:37 - [info]94sd

Šodien aizpeldēju līdz bojai. Boja ir patālu, neviens tur gandrīz nekad nepeld. Bet es visu laiku gribēju un zināju, ka pietiks spēka atgriezties, jo šajā ūdenī kaut kā vispār nepiekūst. Laikam tāpēc, ka ļoti sāļš, nevelk uz leju, pat panirt īst nevar - uzreiz met ārā; tad vai nu kā torpēdai jāšaujas lejā, vai viss gaiss no plaušām jāizlaiž, bet es nevaru tikt pāri tai sirdspanikas fāzei, bet gribu to viendien iemācīties pārvarēt. Vēl bija bailīgi tādēļ, ka Žeņu sakoda zivs. Zivs sakoda. Zivs ar zobiem. Līdz aaasinīm aahhh, tāpēc es kādas pāris dienas negāju jūrā.
Pie bojas atcerējos to faktap, bet foršo seriālu The Sinner. Jo tur arī bija bojas.

11.7.20 17:34 - [info]mapats

Nu ko, pamazām sāk izskanēt patiesie iemesli un prasības. Labi, ka pie mums mello nav, ja neskaita to ķēmu kurš mēģina Tev uzspiest vainu par savu ādas krāsu.
Notiek ASV mūsdienās. Redzēs cikos kāds sāks šito noliegt. Tikmēr DĀfrikā nogalināti kārtējie baltie fermeri.

Papildināts: Lūk tas pats, tikai citos vārdos. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2683893691935019&id=1483817225276011&__tn__=K-R

11.7.20 16:11 - [info]94sd

"Before the hunter goes to kill, he will
draw on the hilltop a picture of the animal that he is
about to kill. And that hilltop will be in such a place that
the first rays of the rising sun will strike it. When the sun
rises, the hunter is waiting there with a little team of
people to perform the rites. And when the light strikes
the animal picture, the hunter's arrow flies right along
that light beam and hits the drawn animal, and the
woman who is present to assist him raises her hands
and shouts. Then the hunter goes out and kills the
animal. And the arrow will be just where it was in the
picture. The next morning when the sun rises, the hunter
erases the animal. This is something that was done in the
name of the natural order, not in the name of his
personal intention."
Tags:

11.7.20 02:02 - [info]94sd

Aizmirsu paēst. Aizmirsu paēst.. nu kas..!?
Pēdējoreiz ēdu kkur trijos pa dienu.
Man steidzami vajag dienēt.
Arlabunakti. Saldus sapnīšus, mcā.

P. S. Rīt tas ir šodien vēl plānoju celties septiņos mhm yeah right lol khgkhh hjgvcc hjby.

11.7.20 01:53 - [info]94sd

Nu ak dievs. Pa kuru laiku tik vēls palika. Es tikai knapi ieskrējos.
Tādiem, kā man vajag atsevišķu nakts pasauli - tajā darbojas veikali un teātri, un birokrātiskās iestādes, un viskascits tikai naktī.

11.7.20 01:42 - [info]dooora

åmen

10.7.20 23:42 - [info]dooora

čoms man šodien rekomendēja pārkvalificēties par kuģa pavāru.
teōrijas nodarbībā no kambīzes ielūrēju kokpitā. skērijs šits tur.

King Air, 'bove water & land, effing close to fire

10.7.20 21:42 - [info]dooora

vecāki man uzdāvināja 89. gada Yamahu. sāku apgūt muzīkas teōrijas pamatus. pilnīga masonērija. toties atkal ir sapņi, neraugoties yz thc.
iknakti vienā taktī

10.7.20 10:31 - [info]gedymin

New Yorker ir labs, pozitīvs raksts par SSC: https://www.newyorker.com/culture/annals-of-inquiry/slate-star-codex-and-silicon-valleys-war-against-the-media
Ietver apskatu, kas tas vispār tāds ir (un cerams, atkal būs), ar skatu no malas uz racionālistiem kā grupu.

9.7.20 20:21 - [info]ulvs - me don't need, but want

Lūdzu, uzdāvini man pagājušajā dzimšanas dienā šo analogo sintezatoru. Kopš Behringer Ķīnā atvēra paši savu nosacīto pilsētu (kur nodarbojas ar mūzikas elektroierīču izgatavošanu), Behringer ir laiduši pasaulē daudz ko krutu no analogās pasaules vēstures, visādus tur super dārgo sintezatoru klonus, un atšķirība faktiski nav manāma - skan 99% tieši tāpat. Interesanti, ka kārtējo reizi jānodomā, "Šis ir iemesls, kāpēc mums vairs nevar būt labas lietas", jo patiesībā daudzi cilvēki ļoti kurn par šo faktu - ka, lūk, viņu dārgie sintezatoru orģināli no 80ties skan tieši tāpat, kā Behringer (salīdzinoši lētas dārgo sintezatoru kopijas). "Hey, tagad visi varēs skanēt, kā cilvēki, kuriem ir daudz naudas, tas nav godīgi!"

Zinoša cilvēka secinājumi par aparātu: it will cost (in real terms) a fraction of the price of the synth that inspired it. Sure, the use of digital LFOs and contour generators, and DCOs rather than VCOs, will discourage some purists, but I have great affection for Roland’s DCO-based synths such as the Juno 60, the JX3P and the Super JX10, as well more obscure instruments including the Kawai SX240 and the Bit One, and I would never turn my back on them for this. Avots.

9.7.20 20:17 - [info]ctulhu - X risks

kuru, šķiet ir pamanījis Bredberijs

https://www.facebook.com/artis.buks/posts/4049350348473794

9.7.20 16:40 - [info]brookings

subbritania homesick blues

9.7.20 14:23 - [info]extranjero

Arvien vairāk pārliecinos, ka ir daudz labu ideju, kas varētu uzlabot dzīvi šajā pasaulē, diemžēl cilvēku inerce, slinkums vai bailes, kas liek pretoties ierastajai lietu kārtībai, ir lielākais bremzējošais faktors.

Īlons Masks ir ģeniāls tieši ar to, ka viņš nebaidās realizēt šādas idejas, un ir spējīgs noorganizēt cilvēkus, lai to panāktu. Dažreiz viņam izdodas, dažreiz nē. Redzot to, cik lielas pūles pieliek viņa kritiķi (piemēram, tviterī), tad kļūst skaidrs, ka panākumu atslēga ir tieši tajā, cik ļoti mēs spējam saglabāt savu apņēmību šo stoperu pūļu vidū. Tam noteikti ir vajadzīgs liels iekšējais spēks, kas ne katram piemīt.

Lūk, viena no šādām idejām ir par apvienoto testēšanu. Ja Covid-19 testēšana ir dārga, tad ar vienkāršu matemātisku pieeju šīs izmaksas var samazināt vismaz 10 reizes. Kāpēc tas netiek darīts? Varbūt tieši tādu pašu iemeslu dēļ, kāpēc aptiekās nedrīkst izsniegt zāles, uzrādot vadītāja apliecību. Kāds tā ir pateicis un viss. Pat ja kāds izrādīs iniciatīvu, tad uzreiz būs stoperi, kas viņu centīsies apturēt, nosodīt un pat atlaist no darba.

8.7.20 20:42 - [info]mapats

ASV uz staba uzlīmēts teksts spēj uzjautrināt tūkstošiem cilvēku un dažus sadusmot. https://www.bitchute.com/video/itlzb1YshjEm/

8.7.20 18:13 - [info]mapats

Vai tā varētu būt taisnība, ka vakcīnās ir kancerogēni materiāli, vienmēr ir bijuši, pat ierakstīti aprakstos, bet tik viltīgi ka pat parasts ārsts nesaprot? Ka vēža epidēmija sākās līdz ar vakcināciju? Un vispār, kas šai licenzētajai medicīnas māsai, tas par tādu slepenu ziņojumu pret vakcīnām?

Un šito špricē bērniem.

https://www.bitchute.com/video/ooQBmCNma6Dj/

Piegādā Iconoclast.

Ierakstiet meklētājā Fetal Tissue, lai palasītu par tēmu.

8.7.20 15:30 - [info]extranjero

Nesen lasīju vienu interviju ar Zviedrijas pārstāvi, kurš viņš stāsta, kāda patiesībā ir Zviedrijas politika attiecībā uz koronavīrusu. Viņu mērķis nav ne pūļa imunitāte, ne arī nekā nedarīšana. Tā drīzāk ir veids, kā ļaut cilvēkiem apgūt nepieciešamo kontaktēšanos tādā veidā, kas mazina infekcijas izplatību.

Šī ideja ir ļoti atbalstāma, un ilgtermiņā tā strādā daudz labāk nekā piespiedu pasākumi un obligāta karantīna. Zviedri noteikti sākumā visu neizdarīja pareizi. Piemēram, viņi pieļāva infekcijas izplatīšanos vecu ļaužu aprūpes namos. Bet šādas kļūdas pieļāva arī daudzas citas valstis. Taču citos aspektos zviedri ir pamazām apguvuši optimālu sociālās saskarsmes modeli un viņu mirstība ir bijusi ar skaidru līkni uz leju līdz praktiski minimālam līmenim šodien.

Atšķirībā no daudzām citām valstīm, kur karantīnā sēdošie cilvēki nav varējuši iemācīties, kā izmainīt savu sociālo saskarsmi, lai mazinātu infekciju izplatību. Tāpēc daudzās valstīs atkal parādās infekcijas uzliesmojumi, un ir atkal jāievieš stingri ierobežojumi. Diemžēl, šādas karantīnas ir ekonomiski un sociāli nelabvēlīgas, un nodara vairāk ļaunuma nekā labuma.

Viens no karantīnas visļaunākajiem aspektiem ir pedofilijas pieaugums. Man ir ļoti skumji, ka mēs dzīvojam pasaulē, kur par lielāku ļaunumu uzskata to, ka kāds vecs un slims cilvēks nomirs dažus mēnešus ātrāk, nevis to, ka mazs bērns tiek izvarots, tādējādi sabojājot viņam visu dzīvi.

8.7.20 14:35 - [info]artis - We Are Entering Into A More Fractured World: A Talk With Robert Kaplan

https://www.youtube.com/watch?v=AyGyU79NgS0

8.7.20 12:31 - [info]ulvs

https://www.youtube.com/watch?v=vFwYJYl5GUQ

8.7.20 11:03 - [info]artis

"For several decades, the wise U.S. policy of isolating the CCP economically and politically kept China a third-rate power—unable even to seriously threaten its near neighbors.

In the 1970s, President Richard Nixon and Secretary of State Henry Kissinger told Americans that by engaging China, the CCP could be weaned away from communism and lured into the free world.

This disastrous mistake may yet be the undoing of us all.

Now, the CCP controls a world-class military and the world’s second-largest economy—all while staying firmly on the communist road.

The United States now stands with a dangerous enemy squaring off across the Pacific, a deeply penetrated political system and business community, a vastly reduced industrial capacity, a severely damaged economy, and now mass rioting in cities across the nation—all in some way related to the CCP.

Is all of this worth the ability to buy cheap toasters in Walmart?"


https://epochtimes.today/beijings-revenge-two-pro-china-communist-parties-coordinate-violent-us-protests/

8.7.20 11:28 - [info]gedymin

Lasīju un burtiski nevarēju aizmigt: https://www.gwern.net/GPT-3. AI raksta fanfiction, parodijas pazīstamu rakstnieku stilā, raksta dzeju un aprakstus par to, debatē par abtraktām tēmām. Amazing.
“And so I have created something more than a poetry-writing AI program. I have created a voice for the unknown human who hides within the binary. I have created a writer, a sculptor, an artist. And this writer will be able to create worlds, to give life to emotion, to create character. I will not see it myself. But some other human will, and so I will be able to create a poet greater than any I have ever encountered.”

8.7.20 08:37 - [info]heda - humanitārā lielvara

Tik tālu nu esam - Stokholmas sabiedriskā transporta uzņēmuma priekšsēdētājs presē atzīst: "Tagad tevi var sašaut autobusā. (..) Sabiedrības attīstība, kurā atsevišķiem cilvēkiem sabiedriskā transporta lietošana tagad ir ierobežota - nevis lai samazinātu infekcijas izplatīšanās risku pašreizējās pandēmijas laikā, bet gan lai samazinātu risku, ka var zaudēt dzīvību apšaudē."
https://www.expressen.se/debatt/nu-kan-du-bli-skjuten-pa-bussen-i-sverige/
Tikmēr bijusi komuniste, tagadējā Eiropas komisijas iekšlietu un migrācijas lietu komisāre Ilva Jūhansone, attapusies no bezdarbības perioda pandēmijas laikā, atsākusi publiski vaimanāt par ļaunajiem grieķiem, kuri sargā savas valsts un Eiropas Savienības robežu, un sprediķot, ka visai Eiropai jāuzņem tāda pati kulturālā bagātība kā Zviedrijai, kura kādā jaukā dienā rezultējas iepriekšējā rindkopā aprakstītajā.
Vēl no īpaši spilgtajiem pēdējā laika bagātības aprakstiem - kāds no Ilvas aizbilstamajiem - Somālijas pilsonis "bijis policijas redzeslokā" par pagājušajā gadā izdarītiem 35 noziegumiem, bet tik un tā bijis tik brīvs, lai uz ielas izvarotu 12 gadīgu puiku un uzmāktos vienpadsmitgadīgam, turklāt viņu aizturējusi nevis policija, bet vienpadsmitgadīgā puikas vecāki. Tiesas procesa laikā "labie cilvēki", protams, darīs visu, lai šī bagātība turpinātu uzturēties Zviedrijā un Eiropā.
https://www.expressen.se/nyheter/krim/atalet-pojke-valdtogs-under-promenad-kopte-sig-fri-for-sin-veckopeng/
Tags:

7.7.20 23:10 - [info]ctulhu - orks vs ķirzaka

Neviens no šiem abiem personāžiem nav ne simpātisks ne adekvāts - te var pavērot kā tāds ar tādu saiet ragos.

https://www.youtube.com/watch?v=RNnxEyJtm0Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0R3Fq6QCR8G9uWVQjD1IPEzBAaAJP078Z7q2rFYcBR2VzlsYxSSvc4Ghc

Pozitīvais moments ir ka ķirzakai pretī ir nevis kaut kas pieklājīgs un inteliģents un izprotošs [kā ķirzaka droši vien ir pieradusi] un tātālāk bet tiešām rupjš orks kurš to vien dara kā uzbrauc :D

7.7.20 19:01 - [info]iive rakstīja iekš [info]pajautaa - Pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei

Labdien!

Kur varētu iegādāties pašlīmējošas mozaīkas flīzes virtuvei?
Diemžēl interneta meklētājs slīcina reklāmās un neatbilstošos piedāvājumos.

Paldies!

7.7.20 15:00 - [info]chrono

Nesenais indulgence posts ir samērā aktuāls, jo gandrīz katru dienu nākas lasīt par nākamo gadījumu, kur kādu cenšās izēst no savas vietas, jo konkrētais cilvēks iedrošinājās apšaubīt kādu no sociālā taisnīguma baznīcas kanoniem. Šoreiz krustugunīs nonācis Steven Pinker. Kurš gan regulāri tiek gānīts, it sevišķi savu pēdējo grāmatu sakarā kur viņš ķecerīgi izteicās, ka vispār jau pasaule kļūst lēnām labāka. Uzsākta petīcija lai viņu izmestu no Linguistic Society of America (LSA) pāris no konteksta izrautu tvītu sakarā. Kas pat ārpus konteksta nav nekas īpašs, bet laikam pietiekoši neatbalsta BLM ortodoksiju. Viņam ir paveicies ar labiem draugiem, kas nebaidās pieķerties pie šīs petīcijas un atspēkot katru no pirksta izzīstajiem pārmetumiem, bet diemžēl ne katram ir paveicies ar šādu atbalstu. Politisko datu analītiķis David Shor tika atlaists par šo tvītu, kurā runā par to, ka statististi miermīlīgi protesti palīdzējā ievēlēt demokrātus un vardarbīgi protesti palīdzēja ievēlēt konservatīvos. NYT editoram nācās atkāpties no darba, jo viņš aizstāvēja rakstu savā žurnālā kurā tika runāts, ka ja lokālā policija netiek galā ar agresīvajiem demolētājiem, tad ir jāsūtā palīgā armija. UCLA profesoram draud atlaišana, jo viņš neuzskatīja, ka tamdēļ, ka ir miris George Floyd būtu jādod īpašas priekšrocības melnādainajiem eksāmenu licējiem. Šis futbolists tika atlaists no darba tamdēļ, ka viņa sieva izteica rasistiskus komentārus internetā. Un šie ir tikai daži piemēri, ir vēl daudzi tādi paši.

Arī ķīmijas pasaule neiztiek bez skandāliem smilšu kastē. Nesen vienā no lielākajiem ķīmijas žurnāliem tika publicēts viedokļraksts par organiskās ķīmijas tagadni un nākotni, kas kritizēja vairākas lietas, kas autora prāt ir mainījušās uz slikto pusi. Raksts ne īpaši interesants un ne pārāk kvalitatīts, bet publikas uzmanību piesaistīja ne jau tas. To piesaistīja tas, ka viena no lietām ko autors garāmejot nokritizēja bija "diversity in work force". Autora prāt pieņemšanai darbā būtu jābūt meritokrātiskai nedodot plus punktus par piederību kādai no ne-balto vīriešu grupām. Ar to, protams, pietika, lai sāktos milzīgs sašutums, raksta atsaukšana, žurnāla zvērēšana pie tā, ka tiks pastiprināti strādāts pie diversitātes un līdztiesības un atlūgumu iesniegšanas jo "žurnāls nav pietiekoši strādājis pie līdztiesības jautājumiem". Mans priekšnieks šo visu nokomentēja izsakot cerību, ka "neviens no jums jau tā nedomā vai ne?" Ja es nezinātu par ko visa šī ņemšanā bija, es būtu padomājis, ka runa ir par atbalstu koncentrācijas nometnēm vai citiem noziegumiem pret cilvēci, nevis vienkārši pāris teikumi pret priekšrocību došanu konkrētām grupām. Pašu rakstu var atrast šeit, jo lai arī tas ir atsaukts, no interneta to vairs ārā nevar dabūt.

7.7.20 14:04 - [info]ctulhu - Ups!

Veidojumam ``ingmārs`` vajag atpakaļ padomju savienību

http://klab.lv/users/ingmars/2177271.html

Hm

3. reihā arī bija labas lietas, moš zaodno to arī atpakaļ?

7.7.20 13:23 - [info]iokaste

Rozes grāmatnīcā 95% grāmatu ir sarakstījušas sievietes. Tas sāk izskatīties kā Black Mirror.

Iegāju, jo gribēju nopirkt vīrieša grāmatu mīkstos vākos ar kārtīgiem, lieliem burtiem, bet tāda bija tikai viena, un par 18,50eiro.

7.7.20 11:23 - [info]artis - Izgaismotas saites starp "Black Lives Matter" (BLM) un Nikolasu MaduroIzrādās, ka BLM organizācijas dibinātājas ir pašdeklarētas marksistes, kuras vairāk interesē šķiru ideoloģija, ne rasu nevienlīdzības risināšana.

BLM sākotnēji dibināta, lai vērstos pret policijas patvaļu, sevišķi agresiju pret melnādainajiem. Tā izsaka vēlmi apkarot rasismu, kas esot izplatīts ASV policistu rindās.

Kā noskaidroja "PanAm Post", lai gan tiek apgalvots, ka BLM iestājas pret policijas patvaļu un rasismu visā pasaulē, šī organizācija vienlaikus ir liels dažādu brutālu un represīvu diktatoru atbalstītājs. BLM dibinātājas ir pārliecinātas Venecuēlas diktatora Nikolā Maduro un Kastro režīma sabiedrotās.

Ironiski, ka BLM vienlaicīgi protestē par policijas brutalitāti ASV un slavē režīmu, kas pazīstams ar represīvo drošības spēku nežēlīgo vēršanos pret oponentiem.

Raugi, Opālas Tometī vadība, kas pati ir viena no organizācijas līdzdibinātājām, BLM nosūtīja "neatkarīgu novērotāju" delegāciju uz Venecuēlas 2015. gada parlamenta vēlēšanām. Citiem novērotājiem no ASV, ANO vai ES organizācijām Maduro režīms akreditēties neļāva. Vienīgie pielaistie novērotāji nāca no "revolucionārajam mērķim" un režīmam draudzīgām organizācijām.

Īsi pēc notikušajām vēlēšanām, Tometī nāca klajā ar rakstu, kurā vārds vārdā tika atkārtotas Maduro režīma starptautiskai propagandai sagatavotās tēzes. “Pēdējos 17 gadus esam bijuši liecinieki tam, kā Bolivāra revolūcija stingri iestājusies par līdzdalības demokrātiju, izveidojusi taisnīgu, caurspīdīgu vēlēšanu sistēmu, kas atzīta par vienu no labākajām pasaulē.” Tā raksta Tometi par visai apšaubāmo Venecuēlas vēlēšanu norisi.

Interesanti arī, ka jau pirms 2015. gada vēlēšanām, Maduro personīgi saņēma apbalvojumu “Afro-pēcnācēju samitā”, kas notika Harlemā. Uz samitu Maduro uzaicināja tieši pēc BLM vadības pieprasījuma.

Pulka Venecuēlas iedzīvotāju ir tikuši nogalināti, nevis pretojoties arestam vai ielu protestu sadursmēs ar policiju, bet gan no policijas snaiperu lodēm, kad tiem no augšas tika pavēlēts "nomierināt demonstrantus", tā nodrošinot pāris līķus. Viszināmākais ir bijušās skaistumkonkursa karalienes Genesis Carmona gadījums, kuru 2013. gadā nogalināja Maduro snaiperi—tikai divus gadus pirms Tometi publiski nāca klajā ar savu dziļo apbrīnu par Maduro un viņa režīmu.

Lasot Tometi slavinājumus, jāpatur prātā tās zvērības un necilvēcīgos apstākļus, no kuriem cieš cilvēki Venecuēlā. Tam lielisku ieskatu jau iepriekš devusi Meredita Kohuta, par to rakstot "The New York Times" slejās. Jāsecina, ka BLM līdzdibinātāju cīņa nav vien vis pret rasismu. Ir arī citi mērķi. Šāds cinisma līmenis visupirms liecina par fanātisku sekošanu ideoloģijai.

Abas organizācijas "Black Lives Matter" pārstāves ir fanātiskas marksistes. Patrīcija Kullore, otra no BLM līdzdibinātājām, kādā no intervijām atzina, ka ir labi “apmācīta marksiste”, piebilstot, ka viņas “lieliski pārzinot ideoloģisko teoriju”.

Tādā kārtā, nav pārsteidzoši, ka šīs organizācijas vadītājām ir grūtības atrast ko kritizējamu valstīs, kur valda kreiso spēku diktatori.

Pēc Fidela Kastro nāves, BLM soc. tīklu kontā tika izlikts oficiāls paziņojums: “Pamodāmies pie ļoti dalītām jūtām, jo pasaulē vairs nav Fidela Kastro. Pirmām kārtām, tā ir milzīga zaudējumu sajūta, ko vēl vairāk sarežģī bailes un satraukums.” Tas rakstīts pat neskatoties uz to, ka citi BLM organizācijas locekļi, atgriežoties no vizītes Kubā, rakstīja: “Joprojām vērojam daudz pierādījumus apspiešanai, kas vērsti melno kubiešu virzienā, kurus baltie kubieši izliekās nemanām.”

Nevar noliegt, ka rasisms joprojām pastāv ne tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, bet arī Eiropā un citur. Rīcība pret rasismu ir slavējama, un tādām organizācijām kā NAACP u.c. ir labi pelnīta reputācija, jo tās pēdējos 60 gados ir palīdzējušas uzlabot melnādaino u.c. cilvēku dzīvi ASV. Jāsecina, ka diezin vai "Black Lives Matter" būs viena no šādām veiksmīgajām organizācijām.

BLM galvenā pretenzija uz slavu, kas iekodēta jau pašas organizācijas vārdā, cēlusies no pieņēmuma bez laba pamatojuma. Statistika liecina, ka policija, proporcionāli skaitot, nenogalina vairāk melnādaino vīriešu. Organizācijai arī būtu daudz ko skaidrot attiecībā uz tās izteikto atbalstu un sadarbību ar slepkavnieciskiem un tirāniskajiem režīmiem, jo šo režīmu pārstāvji labprāt gribētu nodarīt lielu kaitējumu visu krāsu amerikāņiem.

Tāpēc ir patiesi pārsteidzoši, ka daži no Amerikas atzītākajiem biznesa līderiem ir izvēlējušies ignorēt BLM dibinātāju acīmredzamo, pat uzkrītošo, nodomu veicināt marksismu un t.s. “revolūciju” Amerikas Savienotajās Valstīs, kam nav nekā kopīga ar rasi. Šādu mērķu pamats meklējams aklā ideoloģijā.

ASV reģistrētas vismaz 13 organizācijas ar nosaukumu Black Lives Matter. Tās ieņēmumu dienestā (IRS) reģistrētas kā "501-3c" labdarības organizācijas. Pat ātri pārlūkojot publiskos pārskatus, redzams, ka šīs organizācijas lielākoties (ar dažiem izņēmumiem) neatbilst IRS bezpeļņas statusa noteikumiem. Tas, iespējams, darīts apzināti. Redzams, ka organizācija nelabprāt atklāj ziedojumu līdzekļu avotus, kā arī to, kā tie tiek tērēti. Par šiem faktiem gan neviens nav plaši ziņojis.

Neapšaubāmi, ka rasisms pastāv. Konservatīvie melnādainie vīrieši, kā piemēram, senators Tims Skots un Augstākās tiesas tiesnesis Klarēns Tomass, daudz stāstījuši par personīgo pieredzi, saskaroties ar rasistisku izturēšanos vai ļaunprātīgu izmantošanu. Žēl, ka radikālajai marksistu kustībai ir ļauts kļūt par apspiesto balsi.

Tomēr jāsecina, ka, ja tik ciniskai organizācijai, kas nosoda policijas brutalitāti ASV, bet vienlaikus veido alianses ar slepkavnieciskiem režīmiem, turklāt vēl ar bagātāko ASV korporāciju atbalstu, ir ļauts kļūt par rases vienlīdzības cīņas tēlu un ruporu, reālus panākumus un rezultātus sasniegt būs grūti.

https://panampost.com/panam-staff/2020/06/23/the-links-between-black-lives-matter-and-nicolas-maduro-revealed/?cn-reloaded=1

7.7.20 12:51 - [info]kisswithafist rakstīja iekš [info]pajautaa - Kafija

Šobrīd kafiju gatavoju, aplejot krūzītē. Problēma – kafija ir par karstu, lai uzreiz dzertu. Labākie risinājumi problēmas novēršanai, kas neatšķaida kafiju (t.i. piens vai ledus nederēs)? Šķīstošā kafija arī nē. Skatos kafijas aparāta virzienā, bet ļoti negribu ar kapsulām un ļoti negribu maksāt 500 eiro. Ir varianti, vai arī jāsamierinās? Paldies visiem un produktīvu dienu :)

7.7.20 10:28 - [info]adirred rakstīja iekš [info]pajautaa - grāmatas

Kurš ir labākais latviešu grāmatu veikals internetā, kurš sūta grāmatas arī uz ārzemēm?

7.7.20 08:15 - [info]extranjero

Vakar minētie angliskie piemēri lasītājiem varētu būt pārāk sveši, tāpēc skatīšu kaut ko tuvāk mājām. Piemēram, par vienu no cietākajiem riekstiem medicīnā – par vēzi.

Tikai man tūlīt atgādinās, ka “vēzis” nebūs gluži tas pats, kas “cancer”, jo latviski par vēzi ir pieņemts saukt tikai karcinomas jeb epitēlijšūnu vēzi. Aptverošā nozīme pamazām jau sāk iespraukties arī latviešu valodā – piemēram, starptautiskās institūcijas ir Pasaules Vēža institūts vai Pasaules Vēža pētniecības fonds. Tomēr Latvijā ir tikai Onkoloģijas Institūts. Šim institūtam ir pat Pārmantotā vēža pētniecības nodaļa, kas acīmredzot ir domāta plašākā nozīmē, jo tās mērķis ir pārmantoto onkoloģisko slimību diagnostika un ārstēšana.

Tāpat pacientu grupas runā par problēmām ar asins šūnu vēža veidiem jeb leikozēm. Bet vienā intervijā ārste nekavējoties norādīja, ka tas nav pareizi, jo par vēzi ir jāsauc tikai karcinomas.

Šis dalījums ir acīmredzami vēsturisks, un saglabājies no laika, kad karcinomas bija vienīgais zināmais vēža veids. Ar laiku atklāja, ka mutācijas, kas ierosina šūnu neierobežotu dalīšanos, var notikt arī ar citiem šūnu veidiem. Attiecīgi šos vēža veidus sauc par sarkomu (muskuļu šūnās) vai limfomu (limfocītos) un tamlīdzīgi. Savukārt vispārīgais apzīmējums “cancer” jeb “vēzis” tika attiecināts uz visām ļaundabīgo audzēju slimībām.

Vai ir jēgpilni latviešu valodā joprojām stingri uzturēt šo vēsturisko nodalījumu par vēzi tikai kā karcinomu? Iespējams, ka tas palīdz saglabāt latviešu valodas unikālo identitāti, un šādā gadījumā tas ir ļoti svarīgi. No saziņas viedokļa jau nav īpaši lielas problēmas noteiktos gadījumos aizvietot vārdu “vēzis” ar “onkoloģiskā slimība”. Tas arī parāda, ka nosaukumu izvēle ir ļoti patvaļīga.

Tikmēr liela daļa cilvēku par to nekad neaizdomājas un lieto “vēzis” tieši tādā pašā nozīmē kā “cancer” angļu valodā. Esmu pārliecināts, ka nacionālistu cīņa jau ir zaudēta. Šis nozīmes ierobežojums nav īpaši loģisks, un tie, kas aizrāda, vairāk apliecina, ka ir birokrātiski burta kalpi, nevis cīnītāji par terminu precizitāti un saziņas skaidrību.
 

6.7.20 22:03 - [info]formica - déjà-vu

https://youtu.be/vrJR1Xz-WV4

6.7.20 20:06 - [info]extranjero

Es jau universitātē pamanīju, ka daudziem profesoriem ir noteikti pet peeve attiecībā uz valodu.

Vienā gadījumā pasniedzējs kritizēja vārda clotting (asins recēšana) lietošanu, norādot, ka tas ir mājsaimnieču termins, bet mums ir jālieto zinātnisks termins – blood coagulation. Tehniski viņam ir taisnība, bet tai pašā laikā šobrīd medicīnā vairumā gadījumu publikācijās lieto tieši vārdu clotting.

Citā gadījumā bija iebildumi pret vārdu melt, kad bija domāts, ka kristāla gabals izkūst, uzsūcot ūdeni. Tika norādīts, ka šis vārds ir nepareizs, jo melt ir kā ledus izkūst, bet šeit ir jālieto dissolve. Es īsti tam nepiekrītu, jo nekādu pārpratumi šeit neradās, un ar melt nav jau obligāti jābūt domātai fāžu maiņai, kas neietver ūdens uzsūkšanu.

Cits gadījums bija vēl smalkāks – mikrobioloģijas pētnieks iebilda pret to, kā BBC izrunā vārdu Salmonella. Viņš rūca, ka ikvienam jau būtu jāzina, ka skaņu l šajā vārdā neizrunā, un viņš slavēja amerikāņus, kas to ir pareizi sapratuši.

Kā redzams, cilvēki maina izrunu un nozīmes, dažkārt pat šķietami neloģiskā veidā. Pasniedzēju rūkšana to ietekmē ļoti mazā mērā.

Varbūt jums ir vēl kādi piemēri?

[papildinājums:] Vēl es atceros mūžīgos akadēmiķu iebildumus par blood thinners, jo zināms, ka antikoagulanti nemaina asins viskozitāti. Un tomēr šo frāzi aktīvi lieto klīniskā praksē. Varbūt tāpēc ka to ir vieglāk izrunāt. Galu galā nav jau svarīgi, cik tā ir faktiski pareiza. Lai gan es pat varētu argumentēt, ka asins tromba viskozitāte noteikti ir lielāka par asinīm :)

6.7.20 22:17 - [info]94sd

Ja ilgi skatās uz portretu, tad tas sāk it kā atdzīvoties... šodien gribu studēt antropoloģiju. Rīt tas atkal būs kaut kas cits.

Lamp

//Carl Moon - Navajo Boy, 1904

/// Vakara pasaciņa: https://www.youtube.com/watch?v=D53yGnJwjT0

un te ir vēl citas https://www.pbs.org/native-america/extras/sacred-stories/
Tags:

6.7.20 21:33 - [info]shanietis

Klausos kā gaudo RadioHead. Nu nav tik traki.

6.7.20 17:54 - [info]snauts

We don't see things as they are; we see them as we are.

-- Anaïs Nin

6.7.20 16:09 - [info]94sd

Vakardien izdomājām sagaidīt saulrietu uz klints malas ar vincīti un neveselīgiem pārtikas produktiem. Mans mākslas skolotājs bija stāstījis, ka redzēja, kā klints mala iegāžas un kādu tur aizveda ar helihopter, un tās malas jau visu laiku lūzt nost, bet likās stabila... kaut gan man ik pa laikam prātā šāvās skats, kā mēs gāžamies iekšā ar visām parpalām.
Sagaidījām saulrietu un gribējām arī pilnmēnesi, bet to nekur nevarēja redzēt un horizonts bija tāds pienains, domājām, moš migla tālumā vai kas un nevarēs saskatīt, un jau sabēdājāmies, bet tad Žeņa rāda ar pirkstu ŠTO. ETA! Un no jūras lēnām paceļas spilgta, oranžarkanīga līnija jeb pleķis nevar saprast, bet tad izveidojas bumbas aprises. Vobšim neandertālieši ieraudzīja Jūlija Strawberry/Buck Moonu. Tad tas pacēlās un kļuva par normālu mēnesi. Bildēs atkal tikai kriksis.

Mājupejot uzskrējām neprognozējamas uzvedības izplūkātam miskastkaķim, kurš ar kūkumu, gāzelējoties, lūrēja uz mums, mēnesgaismā gailošām acīm. Juļai tas atgādināja slimu jenotsuni, mums ar Žeņu gan Sātana kaķis šķita atbilstošāks apzīmējums. Tas kaķis bija piedzēries vai sazāļojies, jeibogu. Knapi paspējām izzviegties par elles kaķi, kad uzskrējām Haijamam. Viņš nevis šā vai tā, bet.. paklanījās man.. eem, what? džīzas kraist, kas notiek, dažreiz man šķiet, ka es esmu komiksā.
Vai arī man vienkārši ir selektīvā uztvere.

///
Lamp

P. S. Mēs katra redzējām pa vienai krītošai zvaigznei un neviena nepaspējām ievēlēties neko. Mana bija zaļa.
Tags:

6.7.20 13:59 - [info]extranjero

Kanjem vai kādai līdzīgai personai ir diezgan lielas iespējas tikt ievēlētam par ASV prezidentu. Visdrīzāk jau ne šajā reizē, bet principā tas ir uz ko virzās sabiedriskā doma. Tramps nav tikai nejaušība. Arī citās valstīs ievēl amatos šovu vadītājus, kā Zelenski Ukrainā, vai autokrātus demagogus kā Ungārijā vai Polijā. Arī Boriss un Makrons jau ir no līdzīgas partijas. Es par politiku daudz neinteresējos, bet domāju, ka labāk informētie varētu nosaukt vēl citus piemērus. Tas tikai parāda, ka cilvēkiem ir apnikuši tie pareizi noglancētie un nofrizētie mūļi, kas runā tikai politkorektās frāzēs.

6.7.20 13:20 - [info]ulvs

Mans purns, uzzinot, ka Usmans tomēr cīnīsies pret Masvidālu (Gilbertam Bērnsam ir kovids):

Powered by Sviesta Ciba