Заметки алкоголика и придурка

Draugi
 

27.11.22 00:51 - [info]formica - cita kule

https://youtu.be/D0B2wZYNrn8?t=1160


#SnakeOil

27.11.22 00:17 - [info]mapats

Psihiatrijas izmantošana(piespiedu ārstēšana slimnīcā, piespiedu zāles, ieslodzījums) kā soda veidu par nesadarbošanos ar valdošo režīmu. Cerams visiem ir zināms, ka tā ir tieša totalitārisma pazīme.
 

26.11.22 22:00 - [info]formica - Rats

https://www.nationalgeographic.com/animals/article/151006-giant-rats-landmines-cambodia-science-animals

https://youtu.be/8d6bJQs3JFo?t=320

26.11.22 19:30 - [info]ulvs

Neatceros, kur un kā, bet šorīt internets mans piedāvāja šo patiesi aizraujošo rakstu:


26.11.22 15:16 - [info]mindbound

Nogulēju sākumu BCI & Neurotech Masterclass Baltic Region 1.0 semināram. Cik labi, ka pasākumu ierakstīšana no opcijas ir kļuvusi par normu.

26.11.22 14:10 - [info]ctulhu - Līgums

Tātad kā izskatītos starpvalstu klimata izmaiņu kontroles līgums ja viņiem tas klimats tiešam interesētu?

Tas izskatītos pamatlīnijās šādi:

1) Apņemamies līdz 2050 gadam pievienoto valstu enerģētiku padarīt pilnībā nukleāru, ar atjaunojamajiem enerģijas avotiem kā papildinājumu un lokāliem risinājumiem.
2) Apņemamies līdz 2060 gadam visu virszemes transportu padarīt elektrisku un ūdeņradi kā degvielu izmnatojošu, strādāt pie ūdeņraža aviācijas dzinējiem.
3) Līdz 2100 gadam pabeigt katalītisku un/ vai biotehnisku CO2 absorbcijas staciju tīkla pirmās kārtas celtniecību (tur jānoprecizē skaits un jauda)


Tas arī viss.

26.11.22 13:10 - [info]ctulhu - Tante nemāk skaitīt.

Lasu tātad interviju ar tipa vides zinātnieci:

https://jauns.lv/raksts/bizness/531868-asv-vides-zinatniece-darbavietu-saglabasana-nav-aizbildinajums-novecojusu-nozaru-uzturesanai

lasu, lasu, nekā konkrēta. Inervētājs malacis, tieši uzjautāja par atomenerģiju.

Tad nu sākas:

//Domājot par jaunu atomelektrostaciju būvniecību, būtu jāatceras par visiem ar to saistītajiem riskiem. Es domāju, ka ar laiku no atomenerģijas būtu jāatsakās par labu atjaunojamajai enerģijai. Pašlaik fosilā un atomenerģija tiek subsidētas. Ja no subsīdijām atteiktos, būtu iespējama straujāka virzība uz atjaunojamajiem resursiem. Tomēr tīri politisku iemeslu dēļ es domāju, ka atomenerģija ar mums būs vēl ilgu laiku.//

Ta kādi ``atjaunojamie resursi`` ja mums vajag stabilus regulējamus jaudas avotus kas nav atkarīgi no tā kā vējšpūš/ saule spīd/ cik upēs ūdens.

Nu un es gribētu redzēt kā viņa pabaros elektrometalurģiskās rūpnīcas ar to vēju teiksim :D

P.S.

Un kas notiks kad viss transports kļūs elektrisks?

Riski tātad esot jāatceras? Ta riski ir visiem enerģētikas veidiem, katram savi. Ar atomelektrostacijām ir apmēram tāpat kā ar aviāciju - tas ir drošākais transporta veids, bet aviokatastrofas ir skaļi notikumi, visi zina. Te līdzīgi - tas ir drošākais [un godīgi sakot vienīgais ja atmetam TEC] lielu enerģijas daudzumu iegūšanas vaids, bet atomelektrostaciju katastrofas ir skaļi notikumi, visi atceras.

26.11.22 08:16 - [info]extranjero

Tiešām neticami, ka nelielu krāpniecību atklāj un notiesā nieka 6 gadu laikā. Vēl tikai mazliet, un Truksnis būtu ticis sveikā noilguma dēļ.

Man jau prieks, ka beidzot ir vismaz kaut kāds progress. Tas ir jāapzinās visiem, ka ir jāpieliek ļoti daudz enerģijas un apņēmības, lai bīdītu lietas uz labo pusi, un jābūt gataviem uz daudzām neveiksmēm un kavējumiem.

Šajā sakarā man joprojām nav skaidrs, kā pirmās instances tiesa varēja viņu attaisnot? Nebija iesniegti visi pierādījumi vai arī tiesa vienkārši paskatījās – nu, šis ir foršs džeks, tāpēc attaisnosim?

Visa tā spriešana par to, ko tad īsti nozīmē viltots dokuments, ir kā no Ostapa Bendera folkloras. Vienkāršā izpratne ir tāda, ka viltots dokuments ir jebkurš oficiāli izdots dokuments, kurā apzināti ir iekļautas realitātei neatbilstošas ziņas. Ja viņš lika izdot dokumentu ar rīkojumu doties komandējumā, kurā viņš nekad nedevās un nebija plānojis doties, bet tikai lai attaisnotos par darba kavējumu, tad tas ir pietiekami uzskatīt, ka tā ir krāpniecība un dokumenta viltošana.

Šis ir vēl labāks. Truksnim absolūti nav nekādas nožēlas. Viņš atzīst, ka ir krāpies, bet turpina apgalvot, ka tas neko nenozīmē, jo formāli šādu dokumenta izdošanu nevar uzskatīt par viņa vainu. Bet vēl interesantāki ir komentāri, ka tas viss ir tikai politiskais pasūtījums, atriebība, ka Truksnis ir tik labs mērs, ka ir jāpiedod utt. Jā, var piedot tam, kurš nožēlo un atzīst, ka ir kļūdījies. Truksnis neapstrīd faktus, bet joprojām uzskata, ka šādi krāpties ir pieņemami. Kamēr sabiedrība atbalstīs šādu domāšanu, kamēr atbalstīs skaidru krāpšanos, progress nebūs iespējams.
 

25.11.22 21:11 - [info]formica - Penetratoru lakstiigala

https://youtu.be/nKuz6JNQ2yI?t=222


#DéjàVu
#CentralPlanning
 

25.11.22 20:12 - [info]formica - zinaatnes virtuve un oksimoroni

https://youtu.be/Z-lC6If-gWg

#prostitution
#$18million
#EffectiveAltruism

25.11.22 13:51 - [info]mapats

Ja komūnismu apskata kā uzņēmējdarbību, kā biznesa projektu, tad viņš kļūst loģiskāks. Riskants, bet ļoti ienesīgs bizītis izdošanās gadījumā.
Tags:

25.11.22 13:45 - [info]snauts

Dienas citāts: "Cancel kultūra nepieņem, ka cilvēks varētu arī mainīties. Izņemot no meitenes uz puisi."
 

24.11.22 14:55 - [info]formica - dry eye, sweet tooth

https://youtu.be/MYp2rAFZpkA?t=623

https://youtu.be/2HREcmQfNEw?t=2026

#PHD
#AgingBackwards
#MildCognitiveImpairment
#AverageAge23
#Alzheimer's

24.11.22 15:38 - [info]zvaigznjustari rakstīja iekš [info]pajautaa - Terapeits

Cik jūs maksājat terapeitam un cik gara ir sesija?

24.11.22 11:58 - [info]mapats

Turpinās baiļporns.

Nebrīnīšos, ja izrādīsies, ka šis vīruss būs sasodīti nāvējošs mobilo telefonu tuvumā un raksturīga pazīme būs miokardīts/perikardīts. Saistība ar plaši uzspiestām špricītēm protams netiks meklēta :).A ko darīt? A neko, šprīcīts ir neatgriezenisks.

Varu protams kļūdīties un viņi tikai gribēja paspēlēties ar Sibīrijas ebolu kāda ziemassvētku tirdziņa tuvumā.

24.11.22 10:45 - [info]aborigens

1. Mozus grāmatas tulkošana: Tekstu viemēr gribas uzlabot, izmantojot sinonīmus, lai izvairītos no atkārtošanās, un aizstājot neizteiksmīgus vārdus, piemēram, "ir" un "bija", ar nozīmīgākiem. Taču tas apdraud oriģinālā teksta struktūru un skanējumu. Kad 1. Mozus grāmatā teikts "un visas lidojošās radības, katru pēc savas kārtas, visus putnus, visas spārnotās radības" mēs šajā tautoloģijā saklausām "pārāk liekvārdīgu sajūsmu par lidojošo radību pārpilnību"
/ Sams Brejs, The Volokh conspiracy, RL novembris.

24.11.22 09:12 - [info]mapats

Ja propogandoniem ļauj runāt zinātnes vārdā, tad zinātne izskatās tikpat muļķīga, kā propogandoni.
Tags:

23.11.22 22:56 - [info]mapats

Būtiski samazinājies info daudzums no Ukrainas, dēļ sabumbotās elektrības apgādes.

23.11.22 10:27 - [info]malvine_truse - Pēdējā laika atjauninājumi

aizmigu asto'ņos, pamodos divos, aizmigu pussešos, pamodos pusastoņos. kas man vainas? es man liekas pārāk daudz laika pavadu vienatnē un dzīvojot savā galviņā jūdzos nost, jo es nepārtraukti sevi graužu un graužu un anksis tikai pieaug līdz tādai stadijai, ka nevar neko padarīt. es uzņēmos visādus pienākumus lai nav laika šitādam bulshitam, bet es neaizdomājos, ka lai risinātu šos pienākumus man vajadzēs pavadīt laiku vienatnē, domājot par šiem risinājumiem. un tagad liekas, ka es uz ļodzīgām kājelēm esmu sakrāmējis pārāk lielu nastu un tās kājeles tūlīt salūzīs. bet nu es it kā sev esmu iestāstījis, ka esmu ļoti stiprs vīrietis, kas visu var panest un nav salaužams. līdz šim pa lielām šaibām tā ir bijis, bet es nezinu cik labi ir tā par sevi domāt.

citās ziņās - vakar pienāca analīzes un man visas holesterīna pozīcijas ir nenormāli augstas, tas man laikam ģenētisks stafs
 

23.11.22 09:54 - [info]snie rakstīja iekš [info]pajautaa - acsstarotāji

labrīt!
kur Rīgas centrā nopērkami forši atstarotāji? Karināmi, līmējami, ap roku liekami, visādi - dāvanām.

23.11.22 08:48 - [info]mapats

Eiropas savienība pārvērtusi Latviju par atpalikušu(no R Eiropas) lauksaimniecības reģionu ar samazinošos iedzīvotāju daudzumu, kas dzīvo uz pabalstu naudas pretī dodot resursus un darbaspēku - kolonnija. Dzīves līmenis pieaudzis, salīdzinot ar Padumjo savienību, bet nekad nesasniegs R Eiropas līmeni esot kolonnijas statusā.

Es balsoju pret iestāšanos, ja kas.
Tags:

23.11.22 00:14 - [info]aborigens

Pārbraucu mājās. Aiz loga sniegs. Pēdējais tomāts iesārtojies. Laikam gaidīja atpakaļ.

22.11.22 12:39 - [info]ulvs - Why Russia can't be a democracy

Piefiksēju, lai noskatītos vēlāk https://youtu.be/5hOZ74kij2M

22.11.22 07:22 - [info]extranjero - ģenētiskais determinisms (par māti – hederai nelasīt)

Manai mātei ir dvīņu māsa, kura izskatā ir tik līdzīga, ka padomju laikos, kad manai mātei bija jāiet kārtot lietas uz dažādām iestādēm, viņa to varēja darīt manas mātes vietā. Interesanti, ka arī vecuma slimības viņām ir līdzīgas, lai gan abas ir dzīvojušas diezgan atšķirīgu dzīvi. Mana māte apprecējās, dzīvoja laukos, laida pasaulē 8 bērnus, ir daudz strādājusi, kamēr viņas māsa dzīvoja tikai Rīgā, nekad nav precējusies un viņai ir tikai 2 bērni un ar fizisku darbu īpaši nav aizrāvusies.

Šis vēl vairāk pastiprina ideju, ka vismaz 30% no mūsu fiziskās veselības ir ģenētiskā loterijā iegūta. Pārējie ir dzīvesveids un veselības aprūpe apmēram vienādās daļās. Šī nav kontroversiāla ideja.

Interesantākais ir, ka manas mātes un viņas māsas raksturs ir ļoti atšķirīgs. Viena ir pēc rakstura aktīva, stingra, nedaudz valdonīga, ar lielu motivāciju sasniegt mērķus, ļoti čakla, reizēm neiejūtīga, tomēr vienmēr aktīva runātāja un arī nedaudz trauksmaina. Savukārt otra dvīņumāsa pēc rakstura ir ļoti mierīga, laipna, nekad nepacels balsi, daudz nerunā, arī mazāk aktīva, daudzi pat teiktu paslinka, tomēr ar pietiekamu interesi izmēģināt jaunas lietas.

Vai tas varētu liecināt, ka ģenētiskais profils ietekmē raksturu vai mentālo stāvokli daudz mazākā mērā nekā fizisko ķermeni? Es nezinu, kāpēc tāda atšķirība, bet tēlaini runājot raksturs ir kā programma, kuru ielādē smadzenēs noteiktā bērna attīstības posmā.

Kāpēc es šo rakstu? Iebraucot Latvijā, var ļoti just, ka latvieši ir daudz lielākā mērā rupji attiecībās nekā citās Eiropas valstīs, kā UK vai Spānijā. Nedomāju, ka tas ir tautas ģenētiskais vai kultūras mantojums, drīzāk jau kultūras trūkums. Īpaši mani kaitina, kad Stradiņu slimnīcā, ejot vizītē pie kardiologa B3 korpusā, pie ieejas sēž pārbaudītāji, kas ar apmeklētājiem runā ļoti rupji. Es ar to nedomāju rupjus vārdus, bet tādu nepieklājīgu uzrunāšanu, piemēram, ko tu gribi? Es nekā nesaprotu? Tā ir tipiska padomju laika attieksme, kurai nav vietas Eiropas sabiedrībā.

Es domāju, ka pacientu apmierinātību par veselības aprūpi nosaka ne tikai speciālistu profesionalitāte, bet arī saskarsme ar personālu. Lūk, šajā gadījumā to varētu ļoti uzlabot bez lieliem ieguldījumiem. Nebūtu vajadzīgas ne dārgas iekārtas, ne telpu remonts, bet tikai vajadzīgs nomainīt vai apmācīt šos darbiniekus, kas sagaida apmeklētājus.

Es atceros laikus, kad lielveikalos pārdevējiem tika doti norādījumi sveicināt pircējus, un sākumā tas daudziem likās ļoti neierasti, un pat neērti, jo viņi nezināja, kā uz to reaģēt un kā atbildēt. Nu lūk, šobrīd pircēji jau dabiski atņem kasieres sveicienu. Varbūt tam bija vajadzīgi 10 gadi, bet ir panākts liels progress attiecību kultūrā. Kad nu cilvēki būs iemācīti sasveicināties, lielveikali varēs droši pāriet uz pašapkalpošanās kasēm :) Protams, tas nav ideāli, bet no inflācijas samazināšanas viedokļa es varu saprast, kāpēc lielveikali grib samazināt darbaspēka izmaksas. Maximā Siguldā viena pārdevēja pārbīdīja mūs uz pašapkalpošanās kasēm un lēnām un ar lielu pacietību mācīja, kā svērt un noskenēt katru nopirkto produktu. Šīs pārdevējas prasmes būt pieklājīgai pat ar šķietami bezcerīgiem pircējiem šim veikalam ilgtermiņā noteikti atmaksāsies.

Citās vietās vēl šī apkalpošanas kultūra ir jāuzlabo. Es atceros, ka pat padomju laikos bērnībā, kāpjot autobusā, sveicinājām autobusa šoferi, jo tā bija pieņemts. Gadījās, ka nesen braucu ar autobusu no Siguldas, un šoreiz autobusa vadītājs bija ļoti nerunīgs. Pie skolas kāpa iekšā bērni un sveicināja viņu, bet viņš pat neatņēma sveicienu. Manuprāt, neatņemt sveicienu ir ļoti rupja uzvedība. Protams, viņam darba līguma droši vien nebija ierakstīts, ka ir jāatņem pasažieru sveiciens. Bet mēs atgriežamies pie tā, ka cilvēku apmierinātība ar transporta pakalpojumiem nav tikai par to, ka viņus nogādā no punkta A uz punktu B. Arī pakalpojuma sniedzēja attieksme ietekmē šo vērtējumu, un sveiciena atņemšana (vēl labāk jau uzreiz sveicināt pasažierus) prasa vismazākās pūles un no tās būtu vislielākā atdeve.
 

21.11.22 16:07 - [info]formica - Neocon cheerleader for war

https://youtu.be/cUW2SLz6_dk

https://henryjacksonsociety.org/media-centre/ecuador-justified-in-preventing-julian-assanges-attempts-to-subvert-us-democracy-with-stolen-material/

#MIC
#PropagandaPiece
#HenryJacksonSociety

21.11.22 17:06 - [info]mapats

Pneimokoka vakcīnā grafēna oksīds?

Jā, ļoti iespējams, zinātniekiem vēl jāizpēta un jāizstrīdas, kas tieši ir tā viela, kurai nekādīgi nav jābūt šajās pudelītēs, bet viņa tur IR. La quinta columna pētnieki saka, ka grafēna oksīds.

https://www.bitchute.com/video/g1ZRFtwmdSRa/

Ja kāds veic apzinātu visu vakcīnu un "vakcīnu" diskreditāciju, tad viņam tas izdodas ļoti labi.

21.11.22 10:50 - [info]brookings

Labs neitrāls pārskats: datorspēles, bērni, tētis un tēta draugi. Ja neesat politkorekts, vienmēr vari savienot dot(us).

21.11.22 10:38 - [info]ctulhu - cpt obv.

https://www.apollo.lv/7652586/interneta-nopludinata-ilona-maska-vestule-darbiniekiem-pametiet-bezjedzigas-sapulces?cx_testId=4&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=4&cx_experienceId=EX8131HYFEBK#cxrecs_s

Vēl 2 lietas varētu piebilst:

- bezjēdzīgas atskaites
- bezjēdzīgi noteikumi [ noteikumu skaitam jābūt minimāli nepieciešamajam]

21.11.22 10:13 - [info]mapats

 

20.11.22 10:49 - [info]formica - Operation Mass Appeal

https://youtu.be/O9Z1ls62oNU?t=4254

#MassFormation
#Ritter

20.11.22 05:00 - [info]extranjero

NFT ir vienkārši skams, kurš jau ir zaudējis popularitāti.

Es nesaprotu, kāpēc cilvēki cibā tik maz runā par FTX bankrotu. Iespējams, tas ir tāpēc, ka tad būtu jāatzīst, ka principā visas kriptovalūtas ir tādas pašas ponzi shēmas. No tām nav nekādas ekonomiskās atdeves un to vērtība ir balstīta tikai cerībā, ka kāds par tām maksās vairāk. Bet varbūt arī tāpēc, ka SBF uzpirka (ar reāliem dolāriem nevis kripto) žurnālistus un politiķus, daudz ziedoja dažādām labdarības programmām utt. (Šeit jājautā mazeltov, ar kādu krāpniecību nodarbojas tie, kas uzpērk satori – bet tie jau droši vien ir tādi krāpnieku pasaules sīki gariņi).

Šeit ir tāds video, kur SBF atklāti pastāsta, ka viņš nodarbojas ar ponzi shēmas krāpniecību, bet intervētājs vienkārši to pieņem kā biznesa ģēniju. Kāds neievērojams kanāla komentētājs vienkārši nespēj noticēt, ka pat pēc tam, kad SBF izstāsta, kāda ponzi shēma tā ir, tas tiek uztverts kā gudra biznesa taktika, nevis paziņots policijai.

Acīmredzot ir cilvēki, kuru nekaunībai nav robežu. Arī mans strīds ar gedyminu nesākās, kad es pateicu, ka apšaubu mājsēžu efektivitāti (un man izrādījās taisnība). Tas iesākās jau tad, kad es apšaubīju kripto noderīgumu, un arī šajā man būs izrādījusies taisnība. Es neesmu par to, ka šīs lietas ir jāaizliedz vai jāpadara nelegālas, jo tās tikai turpināsies pagrīdē un nodarīs vēl lielāku kaitējumu, tāpat kā karš ar narkotikām. Šīs lietas ir jālegalizē, bet kontrolētā veidā, lai mazinātu nodarīto kaitējumu. Ir jāapmāca cilvēki vismazāk kaitējošos spekulācijas veidos ar bitcoinu, NFT un citiem kripto.

20.11.22 01:10 - [info]ctulhu - Aunieši un ``klimatrīcība``

Jā nevis jaunieši bet aunieši, speciāli bez J

https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/latvijas-jauniesu-delegate-ano-anete-bike-kadu-klimatricibu-sagaida-jauniesi.a482890/?utm_source=lsm&utm_medium=article-bottom&utm_campaign=article

Tātad raksts par klimata krīzi un par attiec. konferenci.

Bla bla bla bla, lozungi saukļi.

Cik reizes rakstā parādās vārds `` atomelektrostacija``?

Pareizi, ZERO.

//Veicot neformālu aptauju[1] par to, kādu klimatrīcību vēlas redzēt Latvijas jaunieši, vairākums kā prioritāti norāda atteikšanos no fosilajiem energoresursiem un siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanu, kā arī sauszemes un ūdens piesārņojuma mazināšanu. Vairāk nekā 40% aptaujāto jauniešu uzskata, ka atbildība jānes individuāliem komersantiem pēc principa "piesārņotājs maksā", valstij – jānodrošina šis process. Individuālajām rīcībām jāpapildina sistēmiskas izmaiņas.//

Atkal zero konkrētikas un ``atteikšanās``.

// Tāpat Eiropas aktīvie aicina arī uz sistēmisku jauniešu iesaisti klimata politikas veidošanā. Šos aicinājumus katrs turpināsim otrajā konferences nedēļā uzsvērt gan savu valstu delegācijām, gan citām uzklausošām ausīm COP27.//

A ko tas vispār nozīmē ``jauniešu iesaiste``? Man tas izklausās pēc ``klimatošanās``, nu tātad omulīgi tusējam, pievēršam sev uzmanību, ah kādi mēs afigennie cīnītāji un kāda mums klimatrīcība, iedodiet naudu un mēs jums vēl plakātus uzzīmēsim un varbūt kādu performanci kas līgani pāriet afterpārtijā sarīkosim. Šarmelšeihā. Tur klimats kāreiz atbilst. Par atsevišķu samaksu paraudāsim par Tuvalu.

Cirks.

Neomulīgi precīzi atgādina PSRS pionieru un komjauniešu cīņu par mieru uz zemes. Tāpat speciāli atlasīti jaunieši [ No rietumu puses piemēram šī meitene https://en.wikipedia.org/wiki/Samantha_Smith ] tusēja, grozījās ap ANO prezidijiem un pieprasīja šito te mieru uz zemes. Un jutās aktīvi un atbildīgi. Labi pavadīja laiku.

19.11.22 18:16 - [info]virginia_rabbit rakstīja iekš [info]pajautaa - sloka

kāds rīt nebrauc uz Pūres pusi un negrib aizvest šo ievainoto sloku uz "Putna spārnu"?

19.11.22 16:33 - [info]sarkans0987 rakstīja iekš [info]n_komentari

Man Tevis šoruden ļoti pietrūkst
 

19.11.22 07:42 - [info]formica - Grooming camps

https://youtu.be/I_7_BNl7sI4?t=760

https://decrypt.co/99088/ftx-ceo-sam-bankman-fried-crypto-bahamas "politicians see someone they're willing to engage"

https://unherd.com/2022/11/how-effective-is-william-macaskills-altruism/
https://www.philanthropydaily.com/sam-bankman-frieds-downfall-is-more-than-a-black-eye-for-effective-altruism/

"Bill Gates has endorsed MacAskill as a “data nerd after my own heart”. Elon Musk already funds the FHI, and described MacAskill’s book as “a close match for my philosophy”. Billionaire crypto-trader Sam Bankman-Fried has appointed MacAskill as an advisor to his organisation The FTX Future Fund, dedicated to funding “ambitious projects to improve humanity’s long-term prospects”."
https://unherd.com/2022/09/effective-altruism-is-the-new-woke/

#coup
#subversion
#psyops

19.11.22 00:02 - [info]mapats

Kādas ziepes sagaidāmas no klimatkonferences Ēģiptē, kura pagarināta par vienu dienu. Piedalās arī NVO(nevalstiskās organizācijas), kas pēc būtības ir korporāciju pārstāvji un šo korporāciju interešu lobētāji(uzspiedēji) valstīm, kad valstis, savu pilsoņu vārdā, paraksta kautkādas apņemšanās, ko šīs NVO piedāvā.

18.11.22 12:16 - [info]ctulhu - Resursu un varas koncentrācija

Zazis raksta:

//resursu un varas koncentrēšanās dažu indivīdu rokās ir totāls aizgalds un kaitniecība. //

Tas nav pareizi. Resursu un varas koncentrācija kompetentu indivīdu rokās ir laba un vajadzīga lieta.

Piemērs:

Ja man ir teiksim 10 miljoni dolāru tad es varu rīkoties 2 veidos:

a) Izdalīt tos trūkumcietējiem, teiksim ņemam miljonu trūkumcietēju, katrs dabū 10 dolārus. OK, vienu dienu viņi paēd, nākamajā dienā viss pa vecam. Mums joprojām ir miljons trūkumcietēju bet nav vairs 10 miljonu dolāru.

b) Uzcelt pretvēža klīniku vai izpētes laboratoriju, tajā laboratorijā tikt pie jaunām pretvēža zālēm, tās būs visiem un vienmēr - ja reiz ir atklātas/ izgudrotas.

b >> a

b nozīmē varas un resursu koncentrāciju.

18.11.22 09:53 - [info]mapats

Sveiciens svētkos, dārgie līdzcilvēki!

18.11.22 08:47 - [info]zazis rakstīja iekš [info]n_komentari

tikpat labi pilnā nopietnībā varētu gaidīt ieteikumus kā uzlabot feodālismu.

18.11.22 08:42 - [info]extranjero

Atbalsojot Cthulhu teikto:

The bending of that curve, he claims, constituted self-inflicted injury. Our midcentury dreams of future progress — flying cars, nuclear power too cheap to meter, moon bases and underwater cities — didn’t fail to materialize simply because we were lousy at guessing how technology would actually develop. They failed to materialize because the anti-Promethean backlash, aided by with loss-averse apathy, left them strangled in their cribs.

He is especially convincing on nuclear power. My prior impression was that nuclear power had always been a high-cost white elephant propped up only by subsidies, but Hall documents that back in the 1950s and 60s, the cost of new plants was falling about 25 percent for every doubling of total capacity — a classic learning-curve trajectory that was abruptly halted in the 1970s by suffocating regulation. In 1974 the Atomic Energy Commission was abolished and the new Nuclear Regulatory Commission was established. In the almost half-century since then, there has not been a single new nuclear power plant approved and then subsequently built.


no: https://marginalrevolution.com/marginalrevolution/2022/11/the-anti-promethean-backlash.html
Powered by Sviesta Ciba