Заметки алкоголика и придурка

Draugi

21.5.19 09:27 - [info]brookings - Albert Pike

England, innit?

21.5.19 09:21 - [info]unpy - Troņa spēļu vērotāja piezīmes.

Pozitīvais ir tas, ka visa šī sezona skatītāju rūpīgi gatavoja tam, ka brīnumu nav, arī fināls būs sūds, nejūtos vīlies, saņēmu, ko gaidīju.

21.5.19 08:30 - [info]batou - https://www.youtube.com/watch?v=qNNj1MjicQU

oh babe tramps iespējams sapisīs manu buildu, jo tie ķīnas tarifi iespējams atsauksies uz daļām (ne visām, es nezinu cik un kas ir taivāna utml). this past year, this whole past fuckin year. pagaidām it kā nekas nav diži mainījies cenās, dažas lietas pat krītas: ddr4 3000 rams un 660p 1tb.

varbūt arī nesapisīs un paliks lētāk? jo es godīgi sakot nezinu no kurienes mūsējie izplatītāji iepērk, caur štatu amazoni it kā ir baigie nodokļi ja šipo uz lv un vācijas amazonē godīgi sakot man cenas likās lielākas nekā no vietējiem "kaktu" kantoriem. gaidam to 3000 rizenu un tad šīgada E3 amd sola arī to jauno karti parādīt (lai gan es esmu vienmēr bijis teamgreen)
Tags:

20.5.19 22:48 - [info]pinjons - Šarikovisms nemirst

Uz šāda veida revolucionāri tiesiskajā apziņā balstītu apsūdzību pamata sovoki šāva nost "nepareizi" domājošos jau kopš Krievijas pilsoņu kara laikiem un arī okupācijas laikā Latvijai nolaida asinis, sevišķi 1941. un 1949.gadā. Konkrētais kadrs ne reizi vien jau ir paudis atbalstu "nepareizi" domājošo slepkavošanai, kā arī citu "nepareizu" cilvēku dehumanizēšanai.

20.5.19 22:29 - [info]pinjons - Nenovērtējiet par zemu nekompetences un mērķtiecības kombināciju

Why did the elites of Germany so consistently underestimate Hitler? Possibly because they weren’t actually wrong in their assessment of his competency - they just failed to realise that this wasn’t enough to stand in the way of his ambition. As it would turn out, Hitler was really bad at running a government. As his own press chief Otto Dietrich later wrote in his memoir The Hitler I Knew, "In the twelve years of his rule in Germany Hitler produced the biggest confusion in government that has ever existed in a civilized state.

20.5.19 20:02 - [info]pinjons

Jūkejam pat hokejā nesanāk breksitot kā nākas.

20.5.19 18:41 - [info]mapats

Laiks iesniegt platībmaksājumus.

20.5.19 18:22 - [info]ctulhu - Izglītības koncepts

Šādi:

Ir augstskolas. Viņās var iestāties. Priekš tam viņās ir iestāšanās pārbaudījumi. Pašas augstskolas nosaka kādi. Ja cilvēks nokārto iestāšanās pārbaudījumus, viņš iestājas augstskolā. Viss. Nekādu atestātu, vidējo atzīmju, vispār nekādu izglītības dokumentu priekš iestāšanās. Tikai iestāšanās eksāmeni.

Plusi, mīnusi?

20.5.19 13:53 - [info]brr rakstīja iekš [info]pajautaa - Audums priekš dīvāna

Kur Rīgā ir vērts meklēt audumu priekš mēbeles, uz kuras sēdēs un gulēs?

Vajadzētu vienā tonī, kaut ko modernos toņos ieturētu, bez puķēm un cakām, un "poļu dizaina" piesitiena.

20.5.19 11:18 - [info]chimera

bet nu lūgums pēc palīdzības: varbūt kāds zina kādu darbu deju indietim? principā jebkādu. cilvēks mēnesi nostrādājis smalkā vecrīgas viesnīcā, viņam (tāpat kā vēl trim turpat strādājošiem indiešiem) nesamaksāja, visu laiku solīja darba līgumu, bet tā arī neiedeva, un nupat tēlo, ka šādi cilvēki pie viņiem nekad nav strādājuši. situācija ir tāda, diezgan izmisīga.

gribēju viņu iefīrēt kafenē, bet pozīcija, kas bija vakanta vēl pagājušonedēļ, vairs nav pieejama.

20.5.19 09:57 - [info]chimera

kaut kādas trīs reizes sāku ierakstu un izdzēsu nah, jo lol, nau vērc.

tāpēc, runājot par rīgu, nevaru nepadalīties ar viģiku, ko man piesūtīja šohini jaunkundze - izrādās, rīga ir pārstāvēta vēl vienā bolivudas filmā! šajā gan ne uz ilgu laiku, turklāt te tā izliekas par londonu. haltūristi, es teiktu, varēja vismaz bigbenu piefotošopēt. bet nu jā, čista latviski sērīgs indietis klīst pa londonas centrāltirgu, gar londonas nacionālo operu un apsnigušajiem londonas vecāķiem (vai jūrmalu, hz).

https://www.youtube.com/watch?v=E9zaC--tLVs

19.5.19 23:40 - [info]mindbound

Vai kāds man varētu paskaidrot, kāds varētu būt iespējamais iemesls manas necilās personas bloķēšanai pēc šādas atbildes? Mani šādi starpgadījumi nekādā mērā nesatrauc, bet šoreiz, manuprāt, tēma ir tik ļoti neitrāla un atbilde – tik neagresīva, ka man pašam nesanāk uzmodelēt ticamu domu gājienu (atskaitot “bloķēju visus, kas uzdrošinās uzdot jautājumus maniem publiskajiem ierakstiem”).

... tālāk ... )

19.5.19 20:33 - [info]heda

Zviedrijas nacionālisti pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām: "Eiropu mīlēt nav grūti", gaišs un optimistisks patriotisms.
(Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz zobratiņa ekrāna apakšējā malā un blakus izvēlei "Undertexter" jāizvēlas "Engelska".)

Eiropu mīlēt nav grūti

19.5.19 10:17 - [info]snauts

Plaušu karsonis. Pirmo nedēļu pavadīju mājās dzerot ģimenes ārsta izrakstītās antibiotikas bez jebkādiem uzlabojumiem, mežonīgas temperatūras svārstības. Otro nedēļu pavadīju slimnīcā pie sistēmas, tas atrisināja temperatūras problēmu. Agrāk nekad nebiju gulējis slimnīcā. Bija labi palātas biedri. Tagad atkal mājās ar savādākām antibiotikām, palicis vien klepus, bet svars ir nokrities mazāks kā vajadzētu, pieceļoties kājās sareibst galva.

18.5.19 14:56 - [info]martcore

starp citu, japānā ir tāda rotaļlieta
godzilla sniedz preses konferenci, kurā domei un pilsētas arhitektam atvainojas par sagrautajām ēkām
... )

18.5.19 13:55 - [info]ulvs

Jūs to izdarījāt! Lokators šobrīd jau 7.vietā.

18.5.19 11:57 - [info]heda

Vai kāds ir redzējis jauno dokumentālo filmu par Ilmāru Blumbergu? Vai ir vērts skatīties? Komanda tā pati, kas fimēja vājo filmu par Fridrihsonu, tāpēc cerības mazas, bet ja nu tomēr.
Tags:

17.5.19 21:54 - [info]pinjons

American physicist Steven Weinberg famously remarked that ‘with or without religion, good people can behave well and bad people can do evil; but for good people to do evil – that takes religion’. It makes sense, then, to think of the social-justice movement as a kind of cult. Its members are generally decent people with good intentions. They have an unshakeable certainty that their worldview is correct. They feel the need to proselytise and convert as many of the fallen as possible. And even though they are capable of the most horrendous dehumanising behaviour, they think they are the good guys.

17.5.19 17:00 - [info]ulvs

Sasodīts, nesaprotu, kāpēc man pēkšņi ir vēlme noskatīties jauno k/f "Pikaču- Pokemonu
detektīvs". Ja godīgi, kad man bija 14, garlaicības mākts, skatījos 1. latviski tulkoto Pokemulteņu sēriju. Tas vecums asocējas ar spēju masturbēt uz multeņu tēliem, jā, es skatos uz tevi, Mistij. Vēlākos gados zaudēta spēja.

17.5.19 16:50 - [info]honeybee

"I provide an alternative look at tit" droši vien nozīmē, ka jābeidz rakstīt bakalaurs un jāiet mājās

17.5.19 14:59 - [info]svesinieks - #AbuseOfPublicOfficeForPublicGood

Valsts Kontroles 5. revīzijas departamenta sienas sārtos toņos iekrāsoja pievakares dzeltenīgi čurainā saule. Mārtiņš šķirstīja pašvaldību pārskatus par iestādēs nodarbinātajiem darbiniekiem. Šķiet, beidzot bija ko pamanījis - kādas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kopā darbojās 40 sētnieki, saimnieciskie darbinieki un apkopēji un cits atbalsta personāls, kas saņēma ne vairāk, ne mazāk kā 1 538 EUR pirms nodokļu nomaksas.

“Ir nu gan sētnieki, bļeģ – vecais priekšsēdis galīgi zaudējis modrību un bezkaunību, beidzot varēsim šamējo pienaglot aiz olām pie sienas.”, Mārtiņš nodomāja. Un, apmierināti klakšķinot tastatūru, rakstīja ziņojumu pārkāpumu izvērtēšanas daļai.  Šāda līmeņa lieta labi izskatītos vadības acīs un varētu viņam sarūpēt kādu sulīgu prēmiju vismaz viena “sētnieka” mēnešalgas apjomā. Ārā jau krēsloja un nepabeidzis ziņojumu viņš, līksmi domājot, par vēsu aliņu un apaļo sievas dibenu, ripinājās uz velosipēda cauri mijkrēslī slīgstošajai pilsētai. Krustojumā gaidot zaļo gaismu, viņš kļuva domīgs, jo saprata, ka ar jaunatklāto informāciju jābūt ļoti uzmanīgam. Tā ir gana liela summa, lai būtu piesardzīgs – nebūs pirmā reize, kad lietas norimst dziļākos ūdeņos, īpaši šajā pašvaldībā. Viņam vajadzēja publicitāti – ko skaļi kliedzošu un smirdīgu, kā apkakājušos zīdaini – ko tādu, ko nevar ignorēt un paslaucīt zem netīras naudas paklāja.

Viņš piezvanīja Ilmāram. “Sveiks, vecīt! Klausies man te viena, salda lietiņa trāpījusies – bail, ka iestādē nenorok. Vari uzzināt ko vairāk? Detaļas nosūtīšu uz privāto pastu.” Ilmārs bija paziņa, kurš strādāja Valsts ieņēmumu dienesta, Finanšu policijas pārvaldes daļā, bet dažkārt daļu no darba laika mēdza izpalīdzēt kolēģiem no citām kontroles institūcijām. Viņš varēja palīdzēt ar piekļuvi datiem, pierādījumu iegūšanu, mediju iesaisti un citām lietām. Īsti likumīgi tas, protams, nebija, bet tā kā mērķis bija cēls, teju vienmēr attaisnoja līdzekļus un, pats galvenais, sniedza augļus, Ilmāra vadības pārstāvji izlikās to neredzam. Arī šoreiz Ilmārs piekrita izpalīdzēt un teica, ka tuvākajā laikā dos ziņu.

Pēc 10 dienām viņš saņēma ziņu no Ilmāra – viņi pusdienlaikā norunāja satikties garāžu kooperatīvā netālu no Valsts ieņēmumu dienesta. Viņš iekāpa Ilmāra Volvo XC 70, kas smaržoja pēc ādas un ķiršu tabakas. Mārtiņš nepacietīgi vaicāja vaicāja “Kaut ko dabūji?”. Ilmārs smaidīja – “Dabūju  gan! Redzi, situācija ir visai interesanta.” Viņš izvilka mapīti kurā glīti sarindoti stāvēja visi fiktīvo darbinieku profili. Viņš uz labu laimi izvilka no kaudzītes trīs lapas:

Māris Smaidiņš – sētnieks pašvaldības 4.vidusskolā, Matemātikas skolotājs 4. – 7. klasei, 23 gadus vecs.

Iveta Zīmoga– apkopēja valsts ģimnāzijā – vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju skolotāja, 25, gadu veca.

Linda Dūre – sētniece, dārzniece – 1. internātpamatskolā – attīstības centrā – Mūzikas skolotāja un speciālais pedagogs, 29 gadus veca.

Sallija Dūitraita- trauku mazgātāja - angļu valodas skolotāja pirmsskolas izglītības iestādē - "Speķītis"

Glīti sakārtojis visus sētniekus, dārzniekus un apkopējus citu pie cita. Viņš pastāstīja, ka pašvaldība šādi risina problēmu ar pedagogu trūkumu un nespēju atrast cilvēkus ar pedagoģisko izglītību. Pirms 10 gadiem tie bija tikai divi cilvēki, pensionētu pedagogu vietā. Taču modelis strādāja tik veiksmīgi, ka tā ir teju paralēla Iespējamā Misija vienas pašvaldības vajadzībām. Jauni cilvēki, laba mācību programma, atbalsts metodiskajam darbam, daži juristi un konsultanti un, protams, pāris atslēgas ierēdņi, kas piever acis uz nesakritībām dažādos pārskatos. Neesmu drošs, bet pirmajā mirklī šķiet, ka tas viss tiek finansēts no kapitālsabiedrību peļņas un dažiem prasmīgi ieplānotiem ES projektiem. Mums abiem piedāvāja papildināt uzpirkto ierēdņu rindas, apmaiņā pret klusēšanu. Ilmārs, izvilka no mēteļa kabatas pasmagu aploksni un pasniedza to Mārtiņam.

Ziņojumu viņš izdzēsa ātri un bez sirdsapziņas pārmetumiem. Aploksne ar naudu gan nelāgi spieda žaketes kabatu un sirdsapziņu. Papīra korupcija viņu neinteresēja un gan jau valsts pārvalde itin drīz piespēlēs paaugstinājuma un prēmijas cienīgu lietu – par to viņš bija drošs. Mirkli pavalstījis naudas sainīti savos lielajos pirkstos, viņš ielika to brūnā sūtījumu aploksnē un uzrakstīja adresātu - “Lindai Dūrei, 1. internātpamatskolas dārzniecei." Un mazu piebildi: "Skaistiem ziediem vajag mazliet mēslojuma.” Atdevis paciņu kurjeram Mārtiņš piesēdās pie datora un ieslīga datu masīvos, domājot par vēsu aliņu un sievas apaļo dibenu.

 

17.5.19 14:53 - [info]klusums rakstīja iekš [info]pajautaa

Vai Rīgā vēl kaut kur zied ievas? Vēlams centrs.

17.5.19 14:23 - [info]sarkanvilks - keep it movin

title or description

17.5.19 14:12 - [info]ulvs

Nobalso par Lokatora jaunāko dziesmu NABA TOP 10.

17.5.19 13:54 - [info]pinjons - Šņuk

Grumpy cat devies uz labākiem medību laukiem. :(

17.5.19 11:46 - [info]ctulhu - Vot idioti

Uņa vadība idioti ajmīn

https://jauns.lv/raksts/sievietem/331749-vecaki-vaino-bristoles-universitati-meitas-nave-studente-baidijusies-uzstaties-300-cilveku-prieksa-tapec-izdarijusi-pasnavibu

Vot kāda X pēc piespiest cilvēku publiski uzstāties?

Demonstrēt savas zināšanas/ darīt savas lietas tak cilvēks var ne-publiski, rakstiski, attālināti etc.

kaut kādi bara dzīvnieki nah

17.5.19 00:01 - [info]santech rakstīja iekš [info]pajautaa - mikrofona skaņas kvalitāte

Sveiki, godājamie skaņu inženieri un radioelektroniķi un pārējie, par mani gudrākie cilvēki. Man šeku reku: https://soundcloud.com/u915figurines/ub2-8879/s-gWqsu maziņš paraudziņš ar skaņu, kāda ierakstās no mikrofona, kas piesprausts spogulenei. Ja pagriež skaļāk un ieklausās, tad var fonā dzirdēt tādu kā vibrējošu bļerkšķoņu. Mazliet. Bija vairāk, kad izmantoju elastīgo skrull'to vadu, garu gabalu. Pirms tam, praktiski pa taisno savienojot vadus, nekāda tāda fona nebija. Tikai šņākoņa, kuru ar Audacity varētu noņemt. Pielodēju vadiņus īsā variantā un tagad atkal ir tā vibrējošā skaņa fonā. Kas tur un kur īsti jāekranē vai kas jādara, lai nebūtu tās skaņas? Lai paliek kaut vai šņākoņa. Pats mikrofons izrauts no miniDV videokasešu Panasonic videokameras tālvadības pults.

16.5.19 21:29 - [info]ctulhu - Nais

Eu šitādu es gribu

https://ribalych.ru/wp-content/uploads/2019/05/tomas-merrilin_016.jpg

nu un pārējos exponātus arī :D

16.5.19 21:14 - [info]ulvs rakstīja iekš [info]pajautaa

Kur var skatīties hoķi (Latvija pret Čehiju) online for free?

16.5.19 17:19 - [info]10punkts15 rakstīja iekš [info]pajautaa

Kāds nezina, kur palika tas brīnumainais kurpnieks, kas pirms Rīgas cirka ugunsgrēka bija pieejams cirka pagalma ieejā?

16.5.19 15:31 - [info]martcore - f4

vēl ceturtajā follautā man ir piekomandēts Palīgs, tobiš, suns
pie tam bez četrkājainā drauga es nekādi nevaru, jo spēlēju survival modē (vishārdkorīgākais ultrarežīms, par niansēm pastāstīšu kaut kad vēlāk), un man ir "lone survivor" perks, lai varētu pastiept mantas
tā, ka citus personāžus es sev līdzi paņemt nevaru

tiesa, mantu stiepšanā Palīgs arī īpaši situāciju neuzlabo - ja normālā režīmā sunī var ielādēt miniganu un sešus automātus, tad te viņš tikai reizēm nes mājās šņabi un naudu
kas, protams, nav slikti
operācijas stealth modē Palīgs saprot tā, ka es gribu ar viņu spēlēties
reiz no lieliem priekiem viņš man ielēca krūtīs un iegāza radioaktīvā ezerā
olīvijas satelītstacijā suns pamanījās uzlidot kosmosā (tas ir slavens bags, bet kad to redzi savām acīm aiz sajūsmas nepārstāj aurot)
uz eksplozīvām lamatām viņam vispār ir ķēriens - lūk, visi taču zin, ka kembridžas santehnikas veikalā "plumber's secret" (viktorija, jā) īpašnieks ir nomīnējis savu labāko klozetpodu! aizgāja duksis pakakāt...

te vakardien taisīju ciematā elektrību vienai mājai, viss, kā pienākas - pieliku trepes, uzkāpu uz jumta, saliku pilonus, keramiku, vadus, pieslēdzu ģeneratoram, nokāpu lejā, noņēmu trepes, lampas deg, čaiņiks vārās
un pēc tam pusdienu staigāju pa teritoriju meklējot Palīgu - čuvak, jāiet medībās, sirds kāro pēc grilēta aļņa! 

ekrānā - konkurss viktorīna "atrodi palīgu"
... )

16.5.19 15:03 - [info]unpy - Politisko reklāmu vērotāja piezīmes.

Esmu vecs, nīgrs un no dzīves ne tikai noguris, bet arī atpalicis. Šeit taču noteikti ir kāds, kurš varēs apstāstīt, kāda lēmumu un pārdomu ķēde noveda pie šī https://www.facebook.com/Attistibai.Par/videos/630934184045003/ ?

16.5.19 11:41 - [info]neetiski rakstīja iekš [info]pajautaa - Skrūvgrieži

Kur Rīgā, uz vietas veikalā, var kopirkt mini skrūvgriežus (torx/zvaigznīte)?

UPD vajag tieši mikro. (tādu ar ko var atskrūvēt telefonu)

16.5.19 10:17 - [info]honeybee

Heinrich Heine

Der Asra

Täglich ging die wunderschöne
Sultanstochter auf und nieder
Um die Abendzeit am Springbrunn,
Wo die weißen Wasser plätschern.

Täglich stand der junge Sklave
Um die Abendzeit am Springbrunn,
Wo die weißen Wasser plätschern;
Täglich ward er bleich und bleicher.

Eines Abends trat die Fürstin
Auf ihn zu mit raschen Worten:
Deinen Namen will ich wissen,
Deine Heimath, deine Sippschaft!

Und der Sklave sprach: ich heiße
Mohamet, ich bin aus Yemmen,
Und mein Stamm sind jene Asra,
Welche sterben wenn sie lieben.

15.5.19 21:04 - [info]mazaa_mija rakstīja iekš [info]pajautaa - kurpnieks

iesakiet labu kurpnieku centrā,
mana Ņinas tante laikam jau ir kapos un kā nesen pamanīju arī viņas būdiņa ir nonesta pa tīŗo

15.5.19 14:09 - [info]10m_zem_uudens rakstīja iekš [info]pajautaa

izslāpums pēc dzejas. kaut ko jaunu, ko esat atraduši un patīk?
savējos un tulkojumus, dzejprōzu. visu. gribas ienirt  ;)


15.5.19 16:52 - [info]chimera

pamanīju baisu lietu kāda indiešu paziņas fb profilā - viņš izliekas, ka patiesībā atrodas parīzē, ne rīgā. tādā mērā, ka posto fotkas ar rīgas ainavām, nu tur daugava, vantinieks, vecrīga, pie kurām indijas indieši viņam prasa, kas tā par pilsētu, un viņš raksta: parīze.

laikam vairs nestalkošu cilvēkus, pat ne antropoloģisku iemeslu dēļ, jo es pat nezinu, kā pēc šitā lai skatās cilvēkam acīs (nerēcot kā hiēnai vai tml). lai gan, protams, kurš gan zina latviju; ja nu cilvēkam tik tiešām šķiet, ka viņš ir nonācis francijā?

15.5.19 16:30 - [info]ulvs

Mans jaunais ikdienas prieks un acu raugs ir kāda, pieņemu, 20.gs. sākumā celta ēnaina, koku ieskauta daudzdzīvokļu māja Palīdzības ielā 13. Es gribu to.

15.5.19 13:21 - [info]tiesibsargs rakstīja iekš [info]pajautaa - fb verification

vai kādam no cibiņiem ir izdevies dabūt savam facebook profilam verifikāciju? es pieteicos, un man momentāli pienāca atteikums - laikam kaut kāds robots atsita atpakaļ. kur ir āķis? kādu informāciju ir jāievada kā pamatojumu, ka tev pienākas tas verification?

"Thanks for your request to verify your account.

We reviewed your account, and unfortunately, it's not eligible to be verified at this time.

We encourage you to continue growing your public presence and reapply in 30 days."

15.5.19 10:24 - [info]kisswithafist rakstīja iekš [info]pajautaa

Vai ir jebkādi noteikumi, kas aizliegtu daudzstāvu mājas dzīvoklī, piemēram, regulāri lekt ar lecamauklu, ja tas rada troksni? Cik saprotu, laika ierobežojumus trokšņošanai vismaz Rīgā jau kādu laiku ir atcēluši.
Powered by Sviesta Ciba