Comments: |
Tāds "aizpildi šablonu" vingrinājums kā tas PoMo rakstu ģenerators jau nu gan ne tuvu nav tas, kas jauno neironu tīklu radošā darbība ziņu, dzejoļu un citu lietu sacerēšanā.
Kādā veidā tas principiāli atšķiras no sofisticētākas, ātrākas mašīnas, kas dara to pašu 10x magnitūdē? AI neko nesacer, jo tas neko nejūt un nedomā, bet izmanto jūtošu un domājošu būtņu ieprogrammēto. Tas atkārto uzdotus paternus un "mācās" to darīt ar vien no kvantitatīvi lielāka "poola". Tas ir besiklī 'miljons mērkaķi ilgā laika posmā raksta Hamletu' variants. Tā taču ir rupja kategoriju kļūda teikt, ka dators "raksta dzeju". Ja cilvēks JAU nebūtu rakstījis dzeju, tad datoram nebūtu šablonu, ko kopēt, nemaz nerunājot, ka dators nav sentiet, līdz ar to dzejošana nav tā naturālais stāvoklis, so what the fuck vispār te ko runāt.
ja datoram iesprauž sensorus viņš ir sentient
Valoda ir nozīmju tīkls, jebkurš mākslas darbs ir atsaukšanās uz neskaitāmu daudzumu citu darbu utt.
Vispār cilvēkiem dzejot arī nav dabīgais stāvoklis
Cilvēkiem dzejot ir pats dabiskākais stāvoklis. Tieši viens no tiem stāvokļiem, kas definē cilvēka dabu un atšķirt to no zvēra vai mašīnas. Viss pārējais, konsumācija, utlitfunkcijas, pašaizsargāšanās trigeri u.c. "instinkti" var piemist visiem trijiem. Dzejošana - tikai vienam. Tu runā par valodas referentiālismu tā it kā, tas nebūtu kaut kas absolūti ekskluzīvs cilvēkam. :smh:
| |