making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[29. Maijs 2017|13:36]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:29. Maijs 2017 - 19:46
(Link)
Tas nav tas, manuprāt. Cilvēks, kurš spēlē futbolu, parasti apzinās, ka viņš spēlē futbolu, bet nedara to caur Conscious Reasoning, kā tajā viki sauc otrā līmeņa sistēmu. Neredzu jēgu skatīt šo gadījumu caur šādu teoriju binārajām opozīcijām
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:29. Maijs 2017 - 19:50
(Link)
Futbola spēlē ir diezgan skaidri iesaistītas abas sistēmas. Attiecīgajā teorijā abas kognitīvās sistēmas nav opozīcijā, tās tikai ir atšķirīgas un atšķiramas.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:29. Maijs 2017 - 23:41
(Link)
Points ir tāds, ka reasoning is not necessary daudzās situācijās, īpaši, ja tās balstītas uz spontaintātes. Reason tur prosta nepiedalās. Messi nav ''izrīzenojis'' kā spēlēt fudbolu labāk, nekā visi pārējie fudbola spēlētāji, iespējams, visā fudbola vēsturē. Viņam vienkārši sanāk. Ģēnijs ir 100% intuīcijā balstīts. Cilvēks dara tā kā dara, jo nemaz nezina, ka varētu darīt citādi.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:29. Maijs 2017 - 23:59
(Link)
Vispārīgajam pointam piekrītu, vismaz tuvinājumā*. BTW, Tev varētu patikt Vatsa "Blindsight" un "Echopraxia" hard sci-fi grāmatas, kur, citu lietu starpā, ir ļoti sakarīgi un interesanti apskatītas arī tieši šīs tēmas.

*Tehniski intuīcija un reasoning ir vienas un tās pašas datu apstrādes shēmas dažādas daļas, starp kurām ir pārklāšanās un lielākajā daļā gadījumu runa ir drīzāk par to abu proporciju, nevis striktu either-or situāciju.