interpretations
Novembris 2016
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
gedymin
gedymin
gedymin
Trešdiena, 22. Marts 2017 22:49
Var sūdzēties par to, ka zinātne nav pietiekoši apolitiska, bet kamēr tas notiek pasaulē, kurā zinātne nespēj apstādināt vai (caur tehnoloģiju) pat veicina feikās ziņas, labējo ekstrēmismu, vienkāršos strādniekus ekspluatējošus jaunus biznesa modeļus, Trampa ievēlēšanu (no ok, neizrādījās jau tik slikts, kā varēja sagaidīt, bet pati kampaņas taktika gan kā no padomju propagandas labākās tradīcijas), utt...

Tāpat kā jau agrāk bija tā, ka visekstrēmākais tiem laikiem modernais ļaunums radās pateicoties zinātnei un tehnoloģijām. Arī pasaules galu, ja tāds būs (un kāpēc lai nebūtu), noteikti palīdzēs izraisīt kāds zinātnes izgudrojums.

Tikmēr vienkāršajam zinātniekam savu politisko viedokli caur savu darbu paust vispār ir iespējams? Normālā gadījumā jau nu ne. Zinātnieks - tas sabiedrības kalps. Dara, ko vien sabiedrība uzskata par vajadzīgu (vai arī ko sabiedrībai liek "uzskatīt" dažādi malēji spēki...).

Bet "zinātnieki neesot pietiekoši apolitiski".

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

almighty_j
almighty_j
almighty_j
Trešdiena, 22. Marts 2017 23:28
Jetij, vells parāvis, Tu negribi vienreiz reģistrēties?! Aiziet ieraksti atslēgās zem tēmas, bet Tu nemaz neredzi.

FYI.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

almighty_j
almighty_j
almighty_j
Trešdiena, 22. Marts 2017 23:15
Stāsts par BulkGrāvi.

Kur mēs būtu, ja es laiku pa laikam neiegrieztos Tvaika ielā un [info]turbund darnīcā, kur nedzirdētu tur skanam šo - nefolk+?

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

telefontubbie
telefontubbie
telefontubbie
Trešdiena, 22. Marts 2017 21:37
bezdarbnieka dienasgrāmata [part4]

Šis būs pēdējais bezdarbnieka dienasgrāmatas ieraksts, jo dabūju darbu viena muzeja krātuvē. Tur pat prasīja augstskolas papīru. Pirmā reize, kad tas s__a papīrs kaut kur noderēja!

Pagājušajā vīkendā sanāca tā teikt,"notusēties".Māsa atkal pēc Braingames izcēlās *vienu* aliņu, tā nu sanāca pagulēt kādas 5 stundas un visu piektdienu notusēt,vazājoties pa botānisko dārzu, spēlējot hārdkōrīgās spēles un cepot picu.:) Trīs pasākumi vienā dienā man tagad liekās par daudz, it īpaši, ja iepriekšējā vakarā koncerts un maz gulēts. Likās jau, ka pēc visiem pasākumiem iekritīšu gultā un aizmigšu, bet nē!!!Līdz trijiem naktī youtube skatījos Čino Moreno best screams un tādā garā. Bet nu bezdarbnieki drīkst līdz nakts vidum klausīties jaunībsdienu mūziku.
- - -
Šī nedēļa palikusi pēdējā, kad esmu savvaļā. Izmitināšu koučserferi no Ķīnas(kuram patīk postroks!Ha!Nu tik jams dabūs redzēt Tesu Nabaklabā, ja neaizstopēs ar fūri pa taisno uz Pleskavas šoseju). :)
Mēģināšu pārdot vairāk grāmatas,jo būs neiespējami pārcelties ar pilnu grāmatu skapi, galu galā to skapi vajadzēs salikt un saturu atsevišķi kkur nest augšā,eh. Tad vēl ar fočiku vairāk jāpavazājas, šodien itin jauki sanāca pastaiga uz Reaģents-A.
- - -
D.atbrauks atpakaļ jau kā trīsdesmitgadnieks. Liekās tik jocīgi,ka viņam jau 30! Nolikšu saldētavā saldējuma kasti,ruma-riekstu vai kaut kādu fancy rupjmaizes-dzērveņu. Nav ne jausmas, pa kuru laiku cilvēki apkārt palikuši tik veci.

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Trešdiena, 22. Marts 2017 21:29
Sausais atlikums:
izrādās, ka "cietajās" zinātnēs vispār ir problēma ar domu "zinātne un ētika ir apspriežamas lietas", nu tb viņiem pat nav properlīga kursa par zinātnes ētiku, kur nu vēl "katrā kursā atgādinām par ētiku", kas man šķiet reāli mulsinoši => un attiecīgi arī nespēja jēgpilni diskutēt par zinātnes "sekām", jo "wtf, kādā sakarā zinātne ar ētiku, ko tu aiztiec manu zinātni, ar ko nekas, nekas nav saistīts!!!"
(kamdēļ zinātnes/politikas korelācijas ir vispār ārpus domājamām kategorijām)
(kamdēļ viss diskurss nāk no kaut kādām debīlām redditīgām "āāā, eiblisma karodziņi, āāā, sjw, āāā, ko tu gribi aizliegt, āāā, tūlīt pasaule ies bojā, jo zinātniekiem būs jādomā!, āāā, vienkājainā-melnādainā-lezbiete-ar-z" līnijām, kas, piedodiet, bet ir totāli garlaicīgas, jo nedomā vnk defoltā, ne viena, ne otra puse)

Well, ja nebūtu tik nogurdinoši, varētu papētīt antropoloģiski, bet āāā, tas "es visu zinu, jo STEM" un "vicinos ar karodziņiem, jo viss, kas ir ētika, ir SJW" ir tik bēdīks pasākums, ka labāk nemaz nepētīsim, jo daloj to visu
Un tā mēs nogalinājām potenciālās zināšanas, khhhh

17CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Trešdiena, 22. Marts 2017 19:55
kā aklai vistai grauds

šodien, stresojot par savu laicīgi nenokārtoto sanitāro grāmatiņu, tiku pie jaunas ģimenes ārstes, kurai ir absolūti fantastiskas māsiņas, ar kurām izpļāpājos kā ar veciem draugiem, gaidot savu rindu, un viņas pašas arī kaut kā mani netieši uzvedināja uz domu, ka varētu pierakstīties te, pajautājot, vai man nav ģimenes ārsta (tbh though, es gan līdz šim nemaz nebiju aizdomājusies, ka to grāmatiņu raksta ģimenes ārsts, likās, ka to dara arodārsts). kopš mana ģimenes ārste mēģināja mani aizsūtīt uz trakonamu, es viņai nespēju uzticēties, tāpēc neesmu pie viņas bijusi kopš, hm, laikam kopš "saindējos ar gaļu" 2015.gada decembrī un man vajadzēja slimības lapu par semestra pēdējās mācību dienas neapmeklēšanu.

lūk, tagad atlicis tikai smagais darbs aiziet pie esošās ārstes un paņemt savu kartiņu, un pierakstīties uz izrunāšanās vizīti pie šīs. viņa ir ļoti jauna, ļoti skaista krieviete vārdā jūlija. man viņa jau patīk, lai gan mēs parunājām daudz īsāku brīdi ar viņu pašu, nekā ar māsiņām. viņai bija skaisti, puķaini svārki un patīkami mierīga balss. bet man ir labs pamatojums, man ir daudz ērtāk pierakstīties un ieiet pie ārsta centrā pa ceļam uz mēģinājumu vai pēc terapijas, darba laiki sakrīt ideāli. plus, veselības centrs "možums-1" taču reāli izklausās pēc manis :D un tā ir vienīgā medicīnas iestāde manā mūžā, kur man ne reizi nav sanācis saskarties ar nelaipnu apkalpošanu. tas arī īstenībā mans galvenais kritērijs, sajūta par iestādes atmosfēru un 100% pozitīva iepriekšējā pieredze.

saņēmu arī rituālo jautājumu, ko man vienmēr prasa mediķi, kas man pirmo reizi mēra asinsspiedienu un pulsu - "vai jūs esat sportiste?". nekad īsti nezinu, ko atbildēt, jo neesmu jau. tā arī viņām teicu - nē, bet es peldu un braucu ar velosipēdu, un dziedu.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

hedera
hedera
Hedera helix L.
Trešdiena, 22. Marts 2017 17:57
Šodien ar lielu interesi lasu šo diskusiju un daudz domāju. Beigās izdomāju, ka neko jaunu neizdomāju, lai cik daudz argumentu tur izlasīju par labu vienam vai otram viedoklim.

Mani uzskati par šo jautājumu īsumā:

1) Neeksistē "apolitiska zinātne", jo pētījumus finansē, dizainē, veic un publicē nevis pārdabiska, neitrāla būtne "zinātne", bet cilvēki.

2) Zinātnes pētījumu izmantošana praktiskā politikas ievirzes ietekmēšanā nav zinātnieku atbildība, jo viņi pat teorētiski nevar būt atbildīgi par to, kādā neiedomājamā viedā kāds tomēr var izdomāt izmantot viņu pētījumus.

3) Tai pat laikā, zinātniekiem ir jārēķinās gan ar 1), gan 2) un jāveic savus pētījumus pēc labākās sirdsapziņas atbilstoši augstākajiem zinātniskās metodes standartiem, jo pat neliela vieglprātība var radīt katastrofālas sekas tajā, kā viņu pētījumus kādam var ienākt prātā izmantot.

3a) Nu, un visiem pārējiem, kas nav zinātnieki, arī jārēķinās gan ar 1), gan 2), jo frāze "zinātnieki izpētījuši" nav nekāds "amen", ja.

48CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ingmars
ingmars
Ingmārs
Trešdiena, 22. Marts 2017 16:14
skyrim civil war anniversary

Jau sešus gadus Skairims ir pilsoņu kara stāvoklī.

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ingmars
ingmars
Ingmārs
Trešdiena, 22. Marts 2017 16:11

Куда не плюнь.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chrono
chrono
chrono
Trešdiena, 22. Marts 2017 14:33
Šodienas interneta citāts

"Bet homoseksuālisms tagad pie mums uztrauc visus.
Piemēram, jaunās konservatīvās partijas vērtību sarakstā, neļaut gejiem precēties, ir 4. punkts no 5. Pirms labklājības valsts. Tā teikt, kamēr geji neprecas, ar nelabklājību vēl var samierināties. :D"

Šī partija, protams, ir vienkārši smieklīga, bet tendence vērojama ne tikai viņiem. Ar putām uz lūpām cīnīties pret tā ieviešanu, kas ne-gejus iespaidos tieši par 0%.

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

virginia_rabbit
virginia_rabbit
virginia_records
Trešdiena, 22. Marts 2017 08:19
nav kafijas un dezodoranta.

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Trešdiena, 22. Marts 2017 07:56

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Trešdiena, 22. Marts 2017 07:27
Šis ir smieklīgi (nu, pareizāk, būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi): ka cilvēki pieņem, ka "zinātne ir apolitiska", tb ja tu citē kaut kādus pētījumus, statistikas, korelācijas un turklāt vēl spried "ko varētu darīt, lai to uzlabotu", tas ir apolitiski, un tev nav nekādā veidā jāatskaitās par to, ko tu ar savu politiku gribi izdarīt (piemēram, kuras grupas tu gribētu diskriminēt, pamatojoties uz savu "diemžēl tas ir fakts").
Un tas ir nenormāli interesanti savā ziņā, kurā brīdī šitā ideja vispār uzradās? Visa pasaules vēsture tak kindof liecina par to, ka zinātne *nav* apolitiska, nekādā faking veidā, Openheimers nav izņēmums, Galtons nav izņēmums, Darvins arī nav izņēmums (un tie, kas interpretēja Darvinu pa savam, arī nav izņēmumi). Bet, teiksim, es, ja tā padomā, 36 gadus dzīvoju ar implicītu pārliecību, ka "statistika nav politika".
Tas ir apmēram tā, kā "māksla ir apolitiska", nu kādas glupības, protams, ka nav. (Šito es sapratu drusku agrāk, un tas nāca kā Totāls Pārsteigums pēc tam, kad visu bērnību biju lasījusi tādas grāmatiņas kā "Viscilvēcīgākais cilvēks".)

Ar ko es gan negribu teikt "beidziet taisīt savu politnekorekto zinātni/mākslu". Es gribu teikt tieši un tikai "taisot mākslu un/vai zinātni, nedirs bumbiņas, ka tas ir apolitiski, tas nozīmē tikai a) nedomāšanu par to, ko dari b) apzinātu mēģinājumu nolekt no atbildības".

Also es gribu teikt "jēziņ, es taču esmu bijis tāds idiots visu šo laiku".

162CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

malvine_truse
malvine_truse
C1>C4
Trešdiena, 22. Marts 2017 00:46
Pārmaiņu laiks


Tags:

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Trešdiena, 22. Marts 2017 00:38
DELFI. Kartupeļus var pagatavot garšīgi arī bez gaļas.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Otrdiena, 21. Marts 2017 23:50
HUROMLATVIJA.LV Aizraušanās ar slow juicing ir vēl viena intelektuālisma pazīme pilnvērtīgas dzīves kvalitātes baudīšanai.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

almighty_j
almighty_j
almighty_j
Otrdiena, 21. Marts 2017 23:42
Gan jau, ka šo kāds vēl nav paspējis izlasīt.


CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Otrdiena, 21. Marts 2017 23:42
HOKEJS.LV Praktiski jebkura sieviete kādreiz ir sapņojusi iegūt formīgu un tvirtu augumu, taču reti kura sieviete zina, kā to visefektīvāk un vienkāršāk izdarīt.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Otrdiena, 21. Marts 2017 23:30
DELFI. Diāna, būdama trešajā grūtniecības mēnesī, apzināti nokritusi pa kāpnēm, lai sev pievērstu vīra uzmanību. Tiesa, Čārlzs un viņa personāls ignorējuši Diānas uzvedību un nav likušies zinis par viņas omas svārstībām. Tā vietā, lai atbalstītu sievu, princis ar pilnu krūti meties dēkā ar Kamillu, un viņa sieva ne tikai vairākkārt noklausījusies abu telefonsarunas, bet arī mājās atradusi vīra mīļākās rokassprādzi.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Otrdiena, 21. Marts 2017 23:11
- Mammu, kas ir anatēma?
- [paskaidro]
- Man likās, ka tam ir kaut kāds jocīgs vārds latviski, šļūpgene?

Tags:

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend