Akadēmiskā dzīve
Kas izglās Latviju? Maijas Kūles atbilde Delfos.
Vakar LU VFF Kūlis vēstīja, ka oktobrī iznāks TPK.
Vēl M.K. teica, lai ejot uz doktorantūras skolu, un nevajagot būt snobiskiem, kā tas esot bijis pagājušajā gadā.
Okupācijas tēmu skaidro vēsturnieks Inesis Feldmanis iekš NRA.
Vēl LU VFF ir jauns deknās - vēsturnieks A.Šnē, kurš ir uzrakstījis savu redzējumu par VFF - savas vadlīnijas.links.
No citas operas, pirm kāda laika biju rakstījis par politologa Andra Runča straujo notievēšanu, kas, acīmredzot, bijis saistīts ar viņa slimību, jo šodien jau ziņās raksta par viņu pagātnes formā.
darbā." (6.lpp.)
Protams, vecie profesori ir nenormāli mēģinājuši piesaistīt doktorantus :)) Tagad, kad ir pēdējais laiks (vai pat - nedaudz par vēlu), paaudžu nomaiņu sāk uzskatīt par problēmu.
Tāpat: "Lai sekmētu zinātnisko darbību fakultātē, būtu jāizvērtē iespējas fakultātes ietvaros veidot pētniecības centrus vai zinātniskos institūtus [...]" (6.lpp.) Šķiletrs tak biju uztaisījis kaut kādu nebūt zinātnisko centru, ne? Bet vienalga - neizskatījās, ka kādam tas no vecajiem baigi interesētu un viņi būtu pacentušies šo centru paturēt fakultātē.
Un tālāk ir nejēdzīga atrunāšanās, ka, tipa, naudiņas nav, lai piesaistītu jaunos zinātniekus. Nu, bļins, skaidrs, ka tā nav galvenā problēma. Vecajie kopš 80-to gadu vidus mēģinājuši rūpēties tikai par savām interesēm un stabilajām algām (protams, 90-tos tās bija mazas, bet tagad jau stipri virs vidējā).
Tieši tādēļ es nesaprotu, kādēļ universitātes vadība joprojām to bardaku pacieš, ja jau statistika ir tik draņķīga.
Vispār vakar Kūle bija apskaitusies uz doktoriem - uz kopējā fona neesot labs skats, jo esot 5, kas nav pabeiguši doktorantūru. Skaidrs, ka vienā brīdī to bodīti nebūs izdevīgi uzturēt un tos kādam pievienos - Humanitārajai fakultātei vai Rozenvalda Sociālo zinātņu katedrai.