Previous 20

Jul. 7th, 2018

Kā uzlādēt libido un ne tikai

Vairāki jautāja, vai biju klāt un ko tieši runāja par libido uzlādēšanu. Labākt visu vienmēr dzirdēt no pirmavotiem. Te ir video - skatieties un spriediet paši.
Labāk gan patika Rītupa vadītā diskusija par interešu aizstāvību. Viņš diskusiju sāka ar interešu politekonomisku un provokatīvu definīciju - alkatības racionalizāijas forma. 
Vēl varat apskatīties sarunu par nāvi un pēcnāves dzīvi. Telts bija pārpildīta. 

Oct. 4th, 2017

RIP Andris Rubenis

Jul. 2nd, 2017

Jurģa Šķiltera gadījums

Jurģis Šķilters esot palūgts aiziet no LU SZF. Tagad būšo Datorikas fakultātē. Tā viņam jau trešā fakultāte. Sākumā palūdza Filozofijas nodaļa. Tagad to esot izdarījus Vita Zelča un Rozenvalds noskatījies. Akadēmiskās intrigas ņēmušas virsroku... kognitīvās zinātnes esot grāvušas komunikācijas studijas...

Jun. 23rd, 2017

Jāņi

Es nesaprotu, kas ir Jāņi?

Mar. 26th, 2017

Nacionālā teātra izrāde

Es noteikti neiešu uz jauno Nacionālā teātra izrādi par teātra žurku, bet tas, ka Ojārs Rubenis Panorāmas sižetā, viņam abās dotā vārda iespējās nepateica par šo izrādi neko labu, likās gan jocīgi. Tādu aizvainotu privātā teātra īpašnieku viņš atgādināja. Bijis dusmīgs, ka viņa vadītajā teātrī tiekot parodēts raidījums Labvakar un ka vispār politiskais saržs ir sevi izsmēlis, un vēl arī tas, ka šī 'žurka' visticamāk būšot pēdējā.

Feb. 12th, 2017

Intensitāte dzēš esošo. Intensitāte dzēš mūs pašus. Ātruma apokalipse.

Aug. 30th, 2016

Un tad tu uzliec grupu Сектор Газа...

Un uzliec dziesmiņu, kurā kādam jau pirms tavas sīkās niecības ir izdevies poētiskajā valodā noformulēt eksistenciālisma ontoloģiju, kas hērakleitiski plūst caur tevi, plūst un plūst, kā tāds rudens rūgtais pīlādzītis: Все заебло


Jan. 10th, 2015

Kad nav ko darīt, nu, kad galīgi, tad atveru un lasu cibu. Tas nomierina, turklāt vienmēr atklāju ne tikai kādus interesantus ierakstus, bet, spriežot pēc šiem ierakstiem, dīvainas personības un saprotu, ka es neesmu viens šai visumā.

Sep. 29th, 2014

Ir septembra nogale un gaisa temperatūra jau kritusi diezgan zemu, lai koka lapas no spilgti zaļās krāsas kļūtu viegli dzeltenas un lillā, tāpēc ir īstais laiks, lai dotos pie dabas lasīt kastaņus, zīles, sēņošanas bumu pārdzīvojošās bekas un medīt kļavas lapas ziemas herbārijam. Nu, ko, ņemam lielās klades un grāmatas, kurās iespiest lapas, opja pīto grozu un dodamies mežā. Protams, ar uztrītiem nazīšiem kabatā. Es dodos ārpus Rīgas, uz mežu, kur visticamāk neviens pilsētnieks nebūtu devies. Tātad – gaidāma liela sēņu pļaujas raža. Ceru mežā būt viens. Gan gaidāmā mašrūmu loma dēļ, gan, lai atgūtu spēkus darba nedēļai prom no ikdienas burzmas un kņadas. Viena priede, otra egle, taču izrādās neesmu mežā viens. Te jau viņa klumburē. Rūdītākā sēņotāja, kas nekad mežā nedodas viena, bet ar suni – ar dzīvi neapmierinātu, bet savā tuklumā diezgan neveiklu taksi. Zojas kundze – tā ir viņa, kas man nāk pretim aptuveni 10 kilometrus no šosejas 60 kilometrā uz ziemeļiem no galvaspilsētas. Zilganraibs lakats, zaļi gumijnieki, melns plašķis, balti celtnieku cimdi ar pretslīdes gumiju pumpiņām uz pirkstu galiem no vietējā veikala “Depo”. Uz acīm biezas brilles, liecinot par ielaisto tuvredzību, ap kaklu krellītes ar tādiem kā haizivju zobiem līdzīgiem kareklīšiem. Un grozs – pilns ar gailenēm un baravikām. Viņa nāk man pretim, sunīts elso, bet mēģina riet, brīdinot saimnieci par svešinieka tuvošanos, bet sanāk vien kas līdzīgs skaļai krākšanai. Saule mirdz, kokos tālumā čivina žubītes. Pēkšņi, viņa aizķeras aiz lūzušas egles zara un krīt. Grozs aizripo un sēnes birst. Zoja ir pie zemes kā liels pelēks zirneklis ar kājām un rokām kā kompasa rādītajiem uz visām debesu pusēm. Zoja elso un sten, cenšoties tikt augšā. Taksis skrien klāt un, laizot saimnieces seju, mēģina viņu uzmundrināt atgūt vertikālo stāvokli. Es, daudz nedomādams, skrienu klāt un palīdzu Zojai tikt augšā. Ātri salasu sēnes atpakaļ grozā. Un Zoja atkal ir formā. Stāv manā priekšā, viņas acis mirdz un lūpas viltīgi smaida. Taksis priecīgs elso.

- Paldies Tev puisīt par palīdzību. Par to es tev došu pretim pilnu grozu ar baravikām. Tu taču mani atceries, vai ne, Ansīt?

- Ragana, tā esi tu? Kā tu esi pārvērtusies! Nemaz nepazinu – toreiz tu biji jauna un skaista. Nespēju noticēt, ka tā esi tu. Kā, vai tad tu toreiz izdzīvoji? Nevar būt!

- Jā, toreiz, kad jūs abi ar Grietiņu mani iegrūdāt krāsnī, man tomēr izdevās izglābties. Es izsitu ar kājām krāsns durvis un izglābos no liesmām. Es ilgi dziedēju rētas, taisīju plastiskās operācijas un ieguvu jaunu pasi ar citu identitāti, bet izdzīvoju. Un te es atkal esmu – Zoja Sergejevna Liepiņa. Es zināju, ka tu šodien nāksi mežā, Ansīt. Es tev sekoju, tavs maršruts man bija zināms. Tu jau zini manu spēku – es varu ne to vien. Jā, es izdzīvoju, bet tu mani nodevi. Mana mīlestība toreiz, mūsu cukura namiņā, nebija naidīga, kā tu ar Grietiņu domāji. Es patiesībā tevi ļoti mīlēju. Ansīt, bet kāds tu tagad esi izaudzis liels vīrietis, ar tādiem lieliem muskuļiem. Tieši manā gaumē! Šoreiz Tu no manis neizbēgsi…

###

Ansis Liepiņš tika atrasts miris kādā Buenosairosas piepilsētas viesnīcas numuriņā aptuveni pēc mēneša ilgas intensīvas meklēšanas starptautiskā mērogā. Neviens tā arī netika gudrs, kā un kāpēc viņš tur bija nokļuvis un kāpēc miris. Viņa ķermenim nebija ne vainas, vien trūka kreisās kājas mazais pirkstiņš.

Zojas kundze joprojām tiek uzskatīta par savas sētas sirsnīgāko kaimiņieni, kas vienmēr atceras pabarot vietējā pagraba kaķus un cienā mazus bērnus ar bombongām. It sevišķi puisīšus.

Mar. 24th, 2014

Pētera dzīve un domas

Video par Pētera dzīvi.

Jan. 12th, 2014

Kad nav vairs spēka neko lasīt, es lasu cibu. Facebook un Twitter ir no kā pamācīties.

Dec. 28th, 2013

Cieņa LETAs ziņās dažās decembra dienās, 2013

"Kaut cienu visu, ko dāmas paveikušas, un viņas ir paveikušas daudz, nevar salīdzināt vīriešu un sieviešu futbolu. Saprotiet, tas pat nav smieklīgi," Francijas čempionvienību Parīzes "Saint-Germain" pārstāvošais uzbrucējs izteicies intervijā, kas trešdien publicēta laikrakstā "Expressen". "Kad esmu Eiropā, viņi mani salīdzina ar [Lionelu] Mesi un [Krištianu] Ronaldu. Kad esmu mājās, mani salīdzina ar sieviešu spēlētājām." (25.12.2013. Ibrahimovičs: Vīriešu futbolisti pelnījuši lielāku atzīšanu nekā dāmas)
###
Losandželosa, 21.dec., LETA--AFP. ASV federālais tiesnesis piektdien kā antikonstitucionālu anulējis geju laulību aizliegumu Jūtas štatā, kuru vēlētāji apstiprināja referendumā 2004.gadā. Tiesnesis Roberts Šelbijs pavēstīja, ka štata likums ir pretrunā ar viena dzimuma pāru tiesībām uz vienlīdzīgu aizsardzību, ko garantē ASV konstitūcijas 14.grozījums. Geju tiesību grupas atzinīgi novērtējušas spriedumu, kurš pieņemts dienu pēc tam, kad Ņūmeksika kļuva par 17. ASV štatu, kur legalizētas geju laulības. Tiesnesis 53 lappuses garajā spriedumā norāda, ka štata "pašreizējie likumi liedz tā pilsoņiem gejiem un lesbietēm viņu pamata tiesības precēties un tādējādi bez racionāla iemesla pazemo šo viena dzimuma pāru cieņu. Attiecīgi tiesa šos likumus atzīst par antikonstitucionāliem". Pēc Šelbija teiktā, štata juristi nav snieguši liecības, ka viena dzimuma pāru laulības ietekmētu pretējā dzimuma pāru laulības un "viņu bailes un spekulācijas nav pietiekamas, lai attaisnotu štata atteikšanos cienīt tā geju un lesbiešu pilsoņu ģimeniskās attiecības". (21.12.2013. Tiesnesis anulē geju laulību aizliegumu Jūtas štatā)
###
"Es sveicu biedru Raulu par šo spožo veikumu un it īpaši par viņa stingrību un cieņu, kad viņš ar draudzīgu, bet noteiktu žestu sveica Savienoto Valstu valdības vadītāju un sacīja viņam angļu valodā: "Prezidenta kungs, es esmu Kastro."" (19.12.2013. Fidels Kastro cildina brāļa sarokošanos ar Obamu)
###
Attiecības starp Latviju un Svēto Krēslu tradicionāli ir ļoti labas un balstās savstarpējā cieņā un izpratnē, pāvestam Franciskam teica Āboltiņa, uzsverot, ka Latvija augsti vērtē to, ka Vatikāns nekad nav atzinis Latvijas prettiesisko iekļaušanu Padomju Savienībā. (18.12.2013. Āboltiņa sarunā ar pāvestu Francisku uzsver valsts un baznīcas sadarbību Latvijā)
###
"Šobrīd atrodamies nopietnas Latvijas tiesu varas reformas procesā, tajā skaitā likvidējot AT Tiesu palātas," minēja Bičkovičs, uzsverot, ka tik nopietnu izmaiņu gadījumā bija jāņem vērā AT viedoklis, ar valstij atbilstošu cieņu risinot jautājumus, cita starpā par AT tiesnešu turpmākajām gaitām. (19.12.2013. Bičkovičs: Latvijas Senāts mantojumā atstājis uzskatāmi iezīmētu tiesneša misiju)
###
Rezumējot Bičkovičs akcentēja, ka AT vienmēr ir apzinājusies savu misiju un vienmēr to godam pildījusi un pildīs arī turpmāk. Viņš pauda cerību, ka tiem, kas "šobrīd stūrē AT Senāta uzbūvēto tiesību kuģi, izdosies ar cieņu noturēt pareizo virzienu un saglabāt arī vislabāko komandu". (19.12.2013. Bičkovičs: Latvijas Senāts mantojumā atstājis uzskatāmi iezīmētu tiesneša misiju)
###
Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 14.oktobrī noraidīja Lemberga prasību. Lembergs bija lūdzis atzīt par nepatiesām, viņa godu un cieņu aizskarošām divos prokuratūras 2005.gada paziņojumos izplatītās ziņas par prokurora iesniegumu saistībā ar valdības rīkojuma nepildīšanu Grinberga lietā un ar to saistīto kriminālprocesu. (19.12.2013. Par nepatiesu ziņu izplatīšanu par labu Lembergam no valsts piedzen vairāk nekā 400 latus)
###
"Atvainojos visiem, kas man uzticējās, un visiem, kurus neviļus pievīlu. No visas sirds apliecinu dziļu cieņu tiem daudziem simtiem pašaizliedzīgajiem darba veicējiem, kas vēl līdz pat šai dienai turpina palīdzēt cietušajiem un sērojošajiem," norāda Rubesa. (19.12.2013. Arī Rubesa pamet Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju)
###
"Balsošanas rezultāts par mūsu likumprojektu skaidri parādīs nodomu patiesumu un pagaidām vēl valdošās koalīcijas deputātu doto solījumu vērtību. Mēs aicinām visus deputātus neatkarīgi no partijiskās piederības spert soli pretī lielai Latvijas sabiedrības daļai un atzīt šos svētkus par oficiāliem, parādot cieņu nozīmīgas Latvijas iedzīvotāju daļas reliģijai un kultūrai," pauda Klementjevs. (19.12.2013. Saeima noraida ierosinājumu pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par brīvdienu)
###
Banku augstskola savā misijas vēstījumā ir ierakstījusi trīs vērtības - personība, sadarbība un piederība. Šīs vērtības esot arī rektora Sarnoviča ikdienas darba un dzīves pamats. Viņu raksturo augsts profesionālisms, kas apvienots ar izcilām sadarbības prasmēm un patiesu cieņu pret ikvienu kolēģi, studējošo un sadarbības partneriem, norāda Stīpniece. (17.12.2013. Banku augstskolas rektoram piešķir Ministru kabineta Atzinības rakstu)
###
Audzētājs: Šogad cieņā Ziemassvētku baltegles, pēc podiņu eglēm taujā mazāk (13.12.2013.)
###
Berlīne, 12.dec., LETA--BBC. Bavārijas federālās zemes valdība atteikusies no ieceres laist klajā Ādolfa Hitlera grāmatas "Mein Kampf" ("Mana cīņa") anotētu izdevumu, kad 2015.gadā beigsies tai nodoto autortiesību termiņš uz šo darbu. Savu negaidīto lēmumu zemes valdība pamatojusi ar cieņu pret holokausta upuriem. (12.12.3013. Bavārija atsakās no "Mein Kampf" jauna izdevuma)
###
Rīga, 11.dec., LETA. Prokuratūra saņēmusi vēl vienu iesniegumu, kurā padomju laikā psihiatriskajā slimnīcā ievietota persona lūgusi prokuratūrai atjaunot viņas godu un cieņu. Kopumā prokuratūra kopš likuma pieņemšanas vērtē trīs šāda satura lūgumus. (11.12.2013. Vēl viena padomju laikā psihiatriskajā slimnīcā ievietota persona lūgusi prokuratūrai atjaunot godu un cieņu)
###
"Latvijas zvejnieks vienmēr ir centies ar cieņu un rūpīga saimnieka vērību izturēties pret mūsu jūras dotajām veltēm, radot augstvērtīgu un eksporta tirgos pieprasītu zivju produkciju. Tam ir arī objektīvs pamats, kas veidojis attieksmi un saimnieka tvērienu. Pirmkārt, mūsu jūra nevar lepoties ar tādu sugu daudzveidību un bagātību kā Vidusjūra vai Atlantijas okeāns. Otrkārt, arī Latvijas sarežģītie ekonomiskie apstākļi ir mācījuši būt saimnieciskiem un radošiem. Šie Latvijas faktori ir paraugs Eiropas zvejas lielvalstīm, kā saimniekot un izturēties pret vidi un kā attiekties pret jūru ar cieņu," pauda Šadurskis. (11.12.2013. Šadurskis: Latvija ir labs piemērs jaunajai ES zivsaimniecības politikai)
###
ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paziņojis, ka Vašingtona izjūt "riebumu pret Ukrainas varasiestāžu lēmumu" vērsties pret demonstrantiem Kijevas Neatkarības laukumā ar "miliciju, buldozeriem un stekiem, nevis cieņu pret demokrātiskām tiesībām". (11.12.2013. Ukrainas drošības spēki iegājuši Kijevas Neatkarības laukumā)

LETA: "Sieviete izglābj dzīvesdraugu no degoša šķūņa" (28.12.2013.) Labi, ka tā, bet "no" nozīmi var pārprast.
Tags:

Dec. 11th, 2013

Piemērs argumentācijas lekcijām: "Tik daudz atmaskojošu patiesu faktu kā publicējis L.Lapsa nav neviena Latvijas žurnālista kontā, pie tam L.Lapsu neviens nav iesūdzējis tiesā par viņa rakstiem, tas tikai nozīmē, ka L.Lapsa raksta pamatojoties uz pārbaudītiem faktiem." http://www.pietiek.com/raksti/aicinajums_paustos_melus_izteikt_apgalvojuma_forma_-_ka_zinas/komentari
Tags:

Dec. 2nd, 2013

Par pēcnāves dzīves pamatojumu- Lato Lapsas versija

Lato Lapsa: Pavisam īss viedoklis par "morāli atbildīgo" Kalinku ģimeni
"Es patiesi ceru, ka ir kaut kāda aizkapa dzīve. Jo tad būtu skaidrs, ka pēc visa tā, ko šodien par arhitektu Kalinku ģimeni atklāj Pietiek publiskotie fakti, šie ciniskie, vienkārši neiedomājami alkatīgie draņķi vārīsies katlā mūžīgi mūžos. Punkts. Viedokļa beigas."

"Nākamreiz, kad mani vilks uz kādas jaunas iestādes vai objekta atklāšanu, būs jāprasa ziņas par nodokļu parādiem un nodošanu ekspluatācijā. Braucu uz turieni kā domes vadības pārstāvis, jo tās bija jaunas darba vietas, jauns objekts ne tikai pilsētas centrā, bet arī perifērijā," skaidroja Ameriks.

Oct. 25th, 2013

Kolēģi darbā sāka runāt par autoavārijām. Kāda, braucot uz darbu, bija redzējusi taisnā ceļa posmā ceļazīmē ieskrējušu auto. "Laikam bija palicis slikti ar sirdi," viņa skaidroja, brīnoties un nevarot atrast skaidrojumu it kā neveiklajai nelaimei.
Un tad es atcerējos šonakt redzēto sapni...
Bija saskrējušās divas autocisternas. Tieši viena ar otru kā tarānā. Vedušas vai nu benzīnu, vai gāzi. Bijusi eksplozija. Abas agāzušās. Cisternas saārdītas kā tādas skārda konservbundžas. Ielas tukšas un klusas, pilnas ar brūniem dūmiem. Skats kā caur 'sepia' objektīvu.
Apdegušie, puskailie ķermeņi bija izsvaidīti vairāku simtu metru rādiusā. Mani pārņēma apokaliptiska noskaņa. Arī nomodā. Viss, kā tajā grieķu režisora filmā par karu Dienvidslāvijā, kuras fragmentus redzēju Viktora Freiberga lekcijā doktorantūras skolā pirms gada.

Sep. 27th, 2013

Kolorīti_klipi.ru

Ва Банк Чёрное знамя

Ленинград — Заебал

Jul. 2nd, 2013

Dziesmu svētki ar visiem tiem velkošajiem meldiņiem ir tik ieaijājoši mātišķi, ka nevaru tos paklausīties, vismaz ne tad, kad jānodarbina prāts, lasot vai rakstot tekstus. Tās dziesmas nekad nevarētu kādu iedvesmot sarakstīt Kamī cienīgu absurdu uzvaroša dumpenieka stāstu. Tās pilnīgs plūdums un padošanās esamībai, faktiski padošanās nolemtībai... Brrr.

Jul. 1st, 2013

Ja kāds domā, ka latviešu literatūra ir mirusi, tad viņam ir jāpalasa ciba. Te ir vairāki slēptie talanti. Diez vai viņi paši to nojauš. Varbūt, ja paskaita savus sekotājus/lasītājus. Man nav tāda talanta, tāpēc neko nerakstu. Nē, varbūt vienkārši nav laika, nav verbālo uzkrājumu un ir nogurums. Apnikusi anonimitāte, nosacītā. Vispār biju domājis restartēties un sākt anonīmi ar citu vārdu rakstīt visu, kas ienāk prātā. Norakstīt uzkrājumus. Un neko vairāk. Tas, ka tomēr zinu, kas ir kas, un citi zina, kas esmu es, uzliek kaut kādas iekšējas barjeras izpausties. Ej, nu, un tu tagad raksti, ka gribētu pārgulēt ar studenti, kursa biedri vai kolēģi X, K, L vai B,, bet savukārt pilsonis Y vai Z jau ilgāku laiku tevi besī ar savu tukšvārdību, bet lielo bravūru vai bezpalīdzīgo neizlēmību.. Vai par to frustrējošo un biedējošo vientulību, kas moka, bet patiesībā ir konfortabla, jo ļauj būt brīvam no atbildības. Vai arī par visām tām maukā.... Ej, nu, un tagad to visu tā tiešā tekstā uzraksti. Sanāks sūdi un konflikti. Un vēl kas neprognozēts. Vai kādu tādi teksti vispār intersētu?! Nezinu, man vienalga. Tas nav galvenais. Vismaz, ja kāds draudzētos, tad pašu tekstu dēļ, nevis draudzīgās pieklājības dēļ. Jo pats sev jau var rakstīt arī rūtiņu kladē.

July 2018

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Syndicate

RSS Atom
Powered by Sviesta Ciba