Eos' Journal
[Most Recent Entries]
[Calendar View]
[Friends]
Below are 20 journal entries, after skipping by the 20 most recent ones recorded in
Eos' LiveJournal:
[ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
Tuesday, August 27th, 2024 | 11:09 am |
Par autismu Es beidzot sapratu, kas ir autisms un par ko notiek sabiedrības izglītošana. Runa ir par maskēšanos.
Cilvēki vēlas dzīvot pasaulē, kurā viņiem nav jāslēpj savs autisms un kurā viņi var mierīgi veikt stimulēšanu/stimošanu (mierināšanas darbības, kas viņus nomierina). Kurā viņiem nav jāpaskaidro, ka neskatīšanās acīs nav necieņa un autiska izdegšana nav epilepsija, bet tas ir ļoti nopietni.
Kur cilvēki var dalīties savās īpašajās interesēs ar citiem, nebaidoties, ka viņus sauks par dīvainiem. Kur cilvēki var justies saprasti no to 95%+ iedzīvotāju puses, kas nav autiskajā spektrā.
Ikviens vēlas justies brīvs paust savu individualitāti, un cilvēkiem ar autismu pašreizējā sabiedrībā tas ir grūtāk.
Zāles ir sapratne un izglītošana. Pret autismu medikamentu nav, bet ir iespēja mācīt par autismu skolās psiholoģijas un sociālo zinātņu stundās, jo ASV aptuveni 3% bērnu ir autiskajā spektrā, savukārt par Eiropu dati saka, ka skaits ir 0,8% vai vairāk.
Bez nepieciešamības maskēties cilvēki ar autismu var būt daudz, daudz laimīgāki.
Cilvēkiem ar autismu ir savas mīlestības valodas, savs domāšanas veids, kas parasti ir ļoti tiešs, jo viņi daudzos gadījumos neiekļauj informāciju no žestiem.
No antropoloģijas viedokļa cilvēki ar autismu man ir ļoti interesanti.
Viņi patiesi var kļūt par speciālistiem vienā šaurā jomā un veikt milzīgus sasniegumus zinātnē/sportā/mākslā. | Sunday, August 25th, 2024 | 9:56 pm |
Par grāmatas "Kāpa" otro daļu Stāsts par mesiju Muad'Dibu man patika tā cilvēciskuma dēļ.
Lai arī visa grāmata man atgādināja Troņu Spēles, un es zinu, ka grāmata ir sarakstīta stipri pirms Troņu spēlēm, tāpēc ir otrādi - šī grāmata bija iedvesmas avots tām, tomēr uz tās beigām varēja saprast, ka vara un imperatora statuss ir labs tikai tad, ja cilvēks ir mierā pats ar sevi.
Gaišredzība reālajā dzīvē ir tiem, kas kalpo gaismas spēkiem, to dara ar atbildību. Gaišredzību ar narkotiku palīdzību iegūt var tikai īslaicīgi, un tā ir daudz zemākas kvalitātes gaišredzība kā grāmatā šīs spējas deva spaiss.
Ģimenes drāma un dievišķības falšums ir galvenās tēmas otrajā daļā.
Lai pārtrauktu vardarbību Muad'Dibs izlemj upurēt sevi, un tas ir saprotams, jo viņš 15 gadus dzīvojis kā paša negribēts, likteņa uztiepts džihāda imperators.
Pati Kāpas pasaule ir ļoti brutāla. Es pieņemu, ka tajā valdošie likumi ir anti-utopija, nevis sci-fi.
Visvairāk identificējos grāmatā ar Alijas tēlu.
Viņa piedzima zinoša, pildīja priesterienes lomu, cīnījās, gribēja būt arī māsa, māte un sieviete, ne tikai amata izpildītāja.
Mēs paši uzņemamies atbildību par to, kādu darbu darām, ar ko pelnām maizi.
Paši esam atbildīgi par tēlu, ko radām citu cilvēku acīs.
Alija jutās likteņa piesmieta, tāpat kā Muad'Dibs, taču viņas ciešanas šķita mazāk glorificētas.
Es parasti šādas grāmatas, kurās ir tik daudz vardarbības, nelasu. Taču, tā kā es pats rakstu sci-fi stāstus, klasiku zināt vajag.
Paldies cilvēkam, kas grāmatu ieteica. | Friday, August 23rd, 2024 | 11:28 am |
Dejošana Vakar ap 19.00 man pēc darba dienas sāpēja galva un vajadzēja restartu.
Iegāju vannā, veicu visas SPA procedūras.
Pēc tam kārtīgi izdejojos no 21.00 - 0.00. Gan galvas sāpes pārgāja, gan sajutos ļoti priecīgi.
Rīgas Valda Zālīša pamatskolā balles dejas mums 5 - 6. klasē bija obligātas. Pamatus dejošanai man iemācīja tur.
Ap 16 gadu vecumu pašmācībā centos iemācītos break-dancing. Dejoju skolā, diskotēkās un citur.
Ap 18 gadu vecumu mācījos industrial dancing. Dejoju klubos.
23 gadu vecumā aizgāju uz baleta klubu amatieriem. Tieši baletā man bija visnopietnākie treniņi, kas muguru un stāju salika vietā.
Baleta kustības esmu iemācījies uz mūžu, un tas ir jauki, jo tā stiepšanās mērenos daudzumos ļoti palīdz.
Plānoju atsākt balles dejas, kad būs iespēja. | Tuesday, August 13th, 2024 | 1:14 pm |
Atgadījums ar grāmatu ( "Atklāta saruna" Bents Falks ) Biju rezervējis "Kāpas" otro daļu. Šorīt 10.05 Ierodos bibliotēkā, man pasaka, ka kāds cits bija rezervējis pa nakti. Grāmatu tāpēc dabūt nevaru. Drudžaini sāku meklēt citu grāmatu, jo man 12.00 bija jāvada nodarbība, un es lasu, kamēr bērni rēķina. Atradu grāmatu, ko laukos man ieteica viens psihologs " https://lina.lv/shop/atklata-saruna/" Tur ir par harmonisku sarunas vešanu. Kā vest sarunu psihoterapijā, kapelāna darbā un ārstniecības atbalsta situācijās. Tas saskan ar tēzi, ka psihoterapijas metodes ir pēdējos 15 gados uzlabojušās. Ko saka doktors K. šajā video: https://www.youtube.com/watch?v=TSBd_Ku1Zf0 (Kāpēc Tavas domas nav Tev ienaidnieces) Es kā skolotājs arī esmu mērķauditorijā, jo man ir jāspēj ieklausīties bērnos un viņu vecākos, lai izprastu problēmas, paturot savu viedokli par tām pie sevis. | Monday, August 12th, 2024 | 10:10 am |
Lauku ieraksts 10 dienas celties ap 5.40. Gulēt ap 22 - 23.
Darbi, ko darīju tur:
1. Mācījos pirts lietas. Sēju slotiņas un pēru. Tas, izrādās, man ļoti patika. Arī masēt.
2. Atklātas sarunas ar citiem cilvēkiem uz vietas. Visvairāk ar vienu inženieri, 56 gadus jaunu, par to, kā būt vīrietim. Tas man ļoti noder. Viņš teica, ka redz, ka man ir lielas bailes nespēt uzturēt ģimeni. Vēl bailes, ka nebūšu pietiekami labs jaunajai sievai. Ka ar savām bailēm bloķēju jaunu attiecību izveidošanos.
3. Meditējām un pārrunājām dažādas problēmas. Varēju gūt pieredzi, kā citi ar sevi tiek galā.
4. Uz lauka vācu Kolorādo vaboles, lai kartupeļi labāk augtu.
5. Izlasīju grāmatu "Kāpa". Tur ir par vīrieti, kurš cenšas iegūt tikai sievietēm-gaišreģēm paredzētas zināšanas. Viņam iet ļoti grūti, taču beigās viņam tas sanāk, un viņš kļūst par hercogu. Lasīšu arī turpinājumu.
6. Bija laiks reflektēt par savu dzīvi un sarakstīt plānus nākamajam gadam līdz augustam. | Wednesday, July 31st, 2024 | 10:01 pm |
Aseksualitāte Šodien klausos 2.3h lekciju par aseksualitāti. Profesors saka, ka no 25 cilvēkiem, kas jaunībā identificējas kā aseksuāli, tādi paliek līdz 60 gadiem tikai apmēram 3 statistiski. Šo cilvēku, kas ģenētiski ir aseksuāli, esot tikai ap 1%. Tā kā aseksuāli cilvēki bieži vien grib bērnus vai ģimeni, vai vismaz romantisko partneri, tad viņiem nākas ļaut savu ķermeni izmantot partnerim, to pieciešot, jo tādejādi viņi attiecībās var sniegt to, ko vēlas otrs. Aseksualitāte korelējas ar: 1. Autisma spektru 2. Būšanu kreilei/abrocei 3. Emocionālām traumām bērnībā 4. Nespēju aprakstīt savas emocijas 5. Hormonāliem traucējumiem Aseksualitāti ārstēt šobrīd nav iespējams, tā tiek uzskatīta par normālu seksualitātes izpausmi. Galvenā problēma aseksuāliem cilvēkiem bieži vien ir sabiedrības neizpratne. Cilvēki mēdz neizprast, kā tas ir "Negribēt, nefantazēt". Cilvēki jauc zemu libido, dzimumorgānu defektus, psiholoģiskas traumas ar aseksualitāti. Aseksuāliem cilvēkiem ir savas kopienas, forumi, viņi meklē iespēju izveidot attiecības ar otru aseksuālu cilvēku, lai būtu mazāk kompromisu. https://www.youtube.com/watch?v=B_2pmMwX9lc | Monday, July 29th, 2024 | 5:29 pm |
Par svara audzēšanu, nomešanu, stabilizēšanu. Sakarā ar skeitbordu, taču der visiem Galvenais 1. Beigt dzert alkoholu, jo tas izjauc miega ritmu un apetīti 2. Ēst neapstrādātus pārtikas produktus vai minimāli apstrādātus 3. Vingrot, skriet, staigāt, braukt ar riteni, dzert daudz ūdens 4. Samazināt cukura daudzumu 5. Rīta vingrošana, rīta rosme pirms 9.00 6. Elpošanas vingrojumi/meditācija vismaz 5 minūtes dienā 7. Veselīgs miegs naktī, 15-30 minūšu snauda pa dienu der Izņēmuma gadījumos 1. ir zāles, kas samazina apetīti Stresa mazināšanai: Katru rītu labākajiem draugiem novēlēt foršu dienu mesendžerī, saņemt laba vēlējumus pašam! Rada kopības un drošības sajūtu. https://www.youtube.com/watch?v=TIxFwDZs9cc | Friday, July 26th, 2024 | 10:49 pm |
Kā Tu uzdrošinies gribēt vairāk?! Šodien apmēram 4 stundas runāju ar dzīvokļa biedreni un labāko draudzeni par tēmu, kā noticēt savai intuīcijai, beigt prasīt ekspertu viedokļus par lietām, kā rast drošību, balstoties uz saviem lēmumiem.
Dzīvē pienāk brīdis, kad Tev ir daudz, ko zaudēt. Ir bailes, kā pareizi ieguldīt savu naudu, laiku, veselību, uzmanību.
Tāpat kā ar bērniem citās jomās, vienīgais ceļš ir mēģināt un dokumentēt rezultātus.
Cilvēki kļūdās, taču mācās no kļūdām, ja ir saprātīgi.
Dienasgrāmatas rakstīšana ir viens no atskaites punktiem.
Cits ir draugu satikšana, kuri Tevi redz reizi mēnesī vai retāk. Prieks ir pārejošs, laime un miers ir nolasāmi sejā uzreiz.
"Laime nāk no iekšējā kompasa, savas sirds, intuīcijas mērķu piepildīšanas.
Sabiedrības gaidas rauj cilvēku uz visām pusēm, un ir vajadzīgs spēcīgs mugurkauls, lai darītu to, ko Tu vēlies, nevis sabiedrība. Ja sabiedrība Tev nepiedāvā nodarbošanos, profesiju, kas Tevi dara laimīgu, Tev pašam/ai ir tā jārada. Jāreklamē, jāpiedāvā un atradīsies cilvēki, kas to novērtēs, ja arī Tu pats/i to novērtēsi.
Tā ir Tava atbildība par savu dzīvi, to vadīt no iekšienes, uzklausot savu sirdsbalsi. Atjaunot saikni pašam/ai ar savu dvēseli ir tas, kas cilvēkiem, kas ir gadiem ilgi pavadījuši laiku pie ekrāniem, var palīdzēt. Izdegšanu rada nevis pārstrādāšanās, bet bezjēdzīga darba darīšana."
Current Music: Bleachers - How dare you want more | Wednesday, July 24th, 2024 | 11:34 pm |
“Kad ir spēles beigas, parādās bosi” Viņš bija nobriedis beigt tērēt savu laiku izklaidēm. Viņa bija gatava mācīties. Apmācības bija intensīvas. Fiziskie treniņi divreiz dienā, telepātijas treniņš, gaišredzības treniņš. Dzejas rakstīšanas meistarklase.
Viņai bija jābūt daudz izglītotākai par princesi. Sagatavotai kāpt kalnos, izdzīvot mežā un risināt dažādus rēbusus rogaininga sacensībās.
Pa vidu viņi kopīgi gatavoja ēst un brauca ar tandēma divriteni lielā ātrumā pa šosejas velosipēdu trasi.
“Lieto to ikdienā, vai tas atrofēsies” ir lozungs, kas pieprasa uzturēt možu saprātu, garu, disciplīnu, asu redzi un atjautību.
Kāpēc tas viss? Jo mums patīk darīt lietas, kas ir aizraujošas, kas dzīvi dara dzīvu.
Viss bija pakārtots garīgajai attīstībai. No rīta meditācija, noskalošanās kontrastdušā, vingrošana, tēja. Pēc tam darbs, satvisks ēdiens un pastaigas pusdienlaikā mežā.
Pēc darba treniņš - jāšana ar zirgiem, batuti, skriešana pa mežu, peldēšana, boulderings.
Pēc tā došanās mājās, otrā duša, vakariņu pagatavošana, brīdis garīgajai literatūrai, otrā meditācija. Ejam gulēt ap 23.00, ceļamies ap 7.00.
Tajā visā konsultācijas ar cilvēkiem, dažādu dzīvesstāstu piņķerēšana vaļā no likteņa pinekļiem. Cilvēku motivēšana un iedrošināšana gribēt un varēt vairāk. Pašdisciplīnas kā laimes burkāna audzēšana un sēklu nodošana tālāk.
Mums abiem ir privātprakses katram savā jomā. Mēs nelietojam vārdu “perfekts”, jo tas aptur augšanu. Augšana ir strauja, ātra, pastāvīga, dažos brīžos augļi tiek nogriezti, tad var svinēt un doties tālāk.
Darbs ar cilvēkiem ir interesants. Cilvēku mūsdienās ir palicis maz. Biorobotiem mūsu pakalpojumi šķiet šarlatānisms.
Tu prasi gaismas skolotājiem: “Parādiet, kā es varu sevi mīlēt vēl vairāk? Kas man jādara?” Viņi parāda, un katru reizi ir “Wow” sajūta.
Divatā ir pozitīvo emociju pārnese. Mājās atnāk viens tāds pārlaimīgs, otrs vēl galvā šketina klientu pinekļus, pirmais paņem un sāk skandēt odu otrajam, abi sāk smieties, un viss sastājas kā akrobāti uz vienas kājas augstu gaisā – stabili, droši.
Mēs mūs mīlam. Mēs rūpējamies viens par otru. Mēs pelnām viens par otru. Mūsu laime ir mūsu tautas laime. Mūsu tauta ir balti, krīvi, vaideloši, mēs radām jauno klasiku.
Apmācības notiek visu laiku. Ir par maz zināt un just, vēl ir jāprot runāt to cilvēku valodā, kas pie Tevis atnāk. Jāprot uztaustīt tos slāņus, kas viņiem jau stabili, lai uz tiem būvētu ko jaunu. Jaunus savienojumus smadzenēs, uzvedības modeļus, ieradumus.
Beznosacījumu mīlestība baiļu vietā. Materializācija trūkuma vietā. Sadarbība skaudības vietā. Uzslavas aiz muguras kritikas vietā.
Visu, kas sabiedrībā apgriezts kājām gaisā, mēs griežam atpakaļ tagad. Visi, ko mēs redzam, ir vai nu potenciāli sabiedrotie, vai potenciāls resurss, izziņas, kā dzīvot vēl labāk.
Visu mēs piepildām ar rūpību, uzmanību, gādību, pacietību, laimi. Visur ielīst gaisma. Vai vismaz tiek norauts tumsas plīvurs pār šo Zemi.
Divi cilvēki, vīrs un sieva, savienība, jauda, laime un darbs. Ar četrām rokām var paveikt tik daudz. Ar četrām ausīm var sadzirdēt vissīkākās skaņu pārmaiņas dziļajā klusumā.
Bija miers, miers, un pēkšņi Tu jūti - “Ir īstais brīdis iemest zelta gabaliņu ezerā. Tas rada viļņus visā pīļu dīķī”. Īstā brīža sajušana prasa vakuuma dzirdi, kura jūt smalkas kustības augstajās sfērās.
Divatā mums ietaupās resurss par visu. Prieka ir vairāk, miera ir vairāk, Tu palīdzi man izskaidrot to, kas mani uztrauc, tāpat kā es Tev izskaidroju nianses, ko Tu esi palaidusi garām.
Katram savs lācis uzkāpis uz ausīm. Mēs ejam pie šiem zvēriem, tos samīļojam, pabarojam ar dabīgu medutiņu, un tie lēnām atkāpjas. Tā vietā, lai cīnītos par teritoriju mūsu dzirdes laukā.
Kad es atceros no rīta, ka esmu Tev blakus pamodies, ka Tu otrā istabā jau aud, klusi klab stelles, taču siltums blakus gultā vēl palicis, kad es atceros, ka man jādodas vārīt Tev otrās brokastis, jo tā esam norunājuši: “Kurš pamostas otrais, vāra otrās brokastis”, es atveru logu, ielaižu svaigu gaisu, pabaroju mājdzīvniekus un dodos uz virtuvi.
Ko Tu ar labo roku iesāc, to es ar kreiso pabeidzu. Tāpēc ir svarīgi trenēt abas rokas visu laiku. Var spēlēt klavieres, galda tenisu, badmintonu, rakstīt.
Vai Tu vēlētos šo dienu vienatnē? Es dodos prom uz laukiem, uz mežu, ogās. Tu paliec un lasi pie loga uz pļavu. San sienāži.
Pirms gulētiešanas ēdam mellenes ar medu. Lina gultas veļa, vīgriežu tēja, logs uz Dabu pa nakti vaļā. Pie kājām saritinās kaķis. Blakus guļ suns. Visi grib ar mums būt kopā, kad uzausīs rīts. | 2:29 am |
Pirmais uzvarētais šautru turnīrs
.
Trenējos 6 mēnešus. Kopš 2024.gada janvāra. Pa labi pamatturnīra trešā vieta Madara, tad pirmā vieta Raimonds, otrā Vladislavs, ceturtā Kaspars. "Double in formāts nepiedod kļūdas ne tikai lega beigās, bet bieži arī sākumā. Par to Edgars pārliecinās uz savas ādas, pārāk lēni iesākot legu, kas ļauj Jevgēnijam tikt pie spēles pirmā lega ar krietnu atstatumu punktos. Jau otrais legs varēja kļūt par pēdējo, bet Jevgēnijs aizmet garām mačbultas, kamēr Edgara šautriņa lido nepieciešamajā D8 sektorā un panāk izšķirošo legu. Pēdējā legā abiem spēlētājiem ar pirmo piegājienu izdodas iesākt legu un pēc 18 šautriņām Jevgēnijs skatās uz 58 punktiem, bet Edgars uz 40 punktiem. Ar trīs piegājieniem pie dēļa izrādās par maz, lai Jevgēnijs izmantotu sava lega sākuma priekšrocības. Edgars tiek pie kārotā dubultā un pirmo reizi tiek pie Teapot turnīra uzvarētāja goda!" http://dartsriga.com/2024/07/rihards-vosulis-grigulis-raimonds-zunda-un-edgars-efeja-kroneti-par-sis-nedelas-pepsi-darts-turniru-cempioniem/ | Friday, July 19th, 2024 | 12:18 pm |
Prestižs Skola 112 raidījuma/podkāsta veidotājs Mārcis Bendiks runā par skolotāja profesijas prestižu.
Jau 1971. gadā tie, kas netika inženieros, gāja uz fizikas skolotāju programmu. To sauc par negatīvo atlasi.
Gribas gan teikt: "lūzeri".
Kuram interesē, ka man ir A līmeņi matemātikā, angļu valodā un latviešu valodā tagad 37 gadu vecumā?
Latvijā, pēc raidījuma veidotāju vārdiem, ir stigma, ka par skolotājiem strādā tie, kas neko ienesīgāku darīt neprot.
Tajā pat laikā psihologi saka, ka cilvēkiem šķiet pievilcīgi, ja zini savu dzīves plānu 5, 10 un 20 gadus uz priekšu. Tāpēc to jautā darba intervijās.
Ja mans plāns ietver privātās vidusskolas/ģimnāzijas atvēršanu, tad, vai tas ir prestiži un, vai tur būs peļņa?
Peļņa ir vajadzīga, lai dzīvotu komfortabli.
Raidījuma beigās izteiktas bažas, ka, ja skolotāja profesijas prestižs necelsies, tad izglītības joma paliks uz entuziastu pleciem.
Raidījumā pieaicinātā Rīgas Doma kora skolas matemātikas skolotāja saka, ka slodze ir liela un, lai nodrošinātu kvalitāti, viņa strādā 15 kontaktstundas mēnesī.
Tas izklausās pēc hobija.
***
No šī raidījuma varu izdarīt secinājumu, ka, iepazīstoties ar potenciāliem biznesa partneriem, jāsaka: "Esmu uzņēmējs". Tā ir patiesība. Un to, ka nodarbojos izglītības pakalpojuma sniegšanu, varu delikāti noklusēt. | Wednesday, July 17th, 2024 | 5:49 pm |
| Monday, July 15th, 2024 | 2:26 pm |
15. jūlijs Vasaras vidus pēc LV kalendāra.
Nodokļi par aprīli-jūniju samaksāti. Brīvprātigo darbs beidzies.
Dzīvošu laukos augusta sākumā. Daudz kas atsāksies augustā.
Divas nedēļas.
Privātstundas vadu 3x nedēļā, treniņus 3x nedēļā. Gribas strādāt VĒL!
Pamodos 7.00 no rīta no vēlmes strādāt.
Vajadzētu noveli uzrakstīt par to, cik ļoti katru cilvēku individuāli definē tieši viņa ciešanas, kas ir unikālas, ko viņa/viņš pieredz savā unikālajā veidā.
Vakarā noteikti vismaz 6km. Plus gatavošanās sacensībām/turnīram šautriņu mešanā.
Ir sajūta, ka apkārt rit dzīve, taču es kā visuresošs punkts esmu saslēgts ar mītisko laiku, kas ir ciklisks. Redzu, kā draugiem izaug bērni, kā bērnībā satiktie jaunie cilvēki ir vecvecāki.
Sarunas ar Rumānijas pareizticīgo priesteri nomierina. Arī debesīs laiks ir ciklisks.
Current Music: Walking in my shoes - DM | Thursday, July 11th, 2024 | 12:48 pm |
Par dzimstības krīzi Eiropā/ASV/Skandināvijā Radīšanas sadaļa:
Cilvēki ir beiguši lietot telefonus pār mēru, satiekas atkal dzīvē kopienās, klubos, koros, talkās, sporta nodarbībās, kopā mācās un strādā, sadarbojas, iepazīstas drošā vidē.
Jaunieši ir iemācījušies manieres, kā arī emocionālo inteliģenci, takta sajūtu, prot izturēties pret pretējā dzimuma pārstāvjiem. Komunicē atklāti, sirsnīgi, laipni un tieši. Sievietes ir pārstājušas gaidīt sapņu princi baltā zirgā, vīrieši ir pārstājuši skatīties pornogrāfiju.
Jaunieši ir priecīgi, ka var izpausties tajā dzimumā, kurā ir. Androgīnais stils ir izgājis no modes.
Daudz vairāk sieviešu staigā kleitās/svārkos, rotaslietās, vīrieši rūpējas par savu ārējo izskatu un arī velk vīrišķīgas drēbes.
Jaunieši rīko pārgājienus, ekskursijas, braucienus, kur draugu draugi un paziņas var iepazīties.
Jauniešu vecāki rīko mājas viesības, kur iepazīstina savus pusaudžus, tie pēc tam draudzējas, atrod kopīgas intereses, kopā apmeklē sporta nodarbības. Mūzikas skolu, sporta skolu pedagogi rūpējas, lai mācību vide veicinātu lepnumu zēnos dziedāt zēnu korī, meitenes meiteņu korī. Tas pats ar zēnu un meiteņu sporta komandām un izlasēm.
Latvijā jaunieši iziet apmācības, kur uzzina kādi, saskaņā ar tautasdziesmām, ir krietni vīri un sievas.
Balles deju un tautas deju kolektīvos jaunieši iemācās manieres un komunikācijas prasmes.
Skolā jau 7. - 9. klasē māca ekonomikas pamatus, kur pusaudži uzzina, kādi ir ieguvumi dzīvojot laulībā, kā divatā ietaupīt naudu. Veselības mācībā pusaudžiem māca, kuri produkti, pārtika samazina testosteronu un estrogēnu.
Jaunieši prot izturēties ar cieņu un laipnību gan savā starpā, gan pret pieaugušajiem un bērniem, jo katrs cilvēks ir liela vērtība. | Wednesday, July 10th, 2024 | 9:06 pm |
| Monday, July 1st, 2024 | 2:37 pm |
| Saturday, June 29th, 2024 | 9:04 pm |
| Wednesday, June 26th, 2024 | 6:19 pm |
Publisks paziņojums Divi no maniem stāstiem būs pieejami
literatūras žurnālā Domuzīme
no 28. jūnija Narvesen kioskos visā Latvijā.
Paldies tiem, kas atbalstīja un atbalsta! | Saturday, June 22nd, 2024 | 2:02 am |
“Zudušo bērnību meklējot” Viņa man liek justies kā vidusskolā, kad man bija draugs, ar ko tusēties. Mēs gājām uz parkiem, lēcām pa maliņām. Runājām par nindzjām un to, ko darīsim, kad izaugsim. Viņam bija jau savs dzīvoklis, un man tas šķita ļoti forši.
Kaut kas, ko varētu nosaukt par tusēšanos un laba laika pavadīšanu. Klausījāmies mūziku, viņš stāstīja par spēlēm, ko spēlē, un saviem draugiem.
Man tādi draugi, kas dzīvo tuvu, tuvu ir bijuši laikam divas reizes. 1. - 6. klasē un tad 11.klasē.
Tik daudz kontaktu bijuši internetā. Cilvēki braukuši pie manis ciemos no dažādām Latvijas vietām, es braucu ciemos, taču tāda normāla draudzēšanās ar cieņu, abpusēju izpratni, man bijusi tikai divas reizes ar tiem, kas tepat.
Kad ir tik interesanti, ka ar otru cilvēku vari darīt teju jebko. Spēlēt cūkas uz kārtīm, volejbolu, klausīties mūziku, visikdienišķākās lietas, un visu laiku atrodas par ko runāt.
Vai ir tik daudz prasīts, lai draugiem būtu darbs, attiecības, ģimene un sakarīga atpūta?
Lai satikšanās būtu par to, kas dzīvē sagādā prieku?
Tie draugi, kas darbojas kā katalizatori. Kuri nevis mani iepriecina, bet ar ko mijiedarbojoties vienmēr Abiem paliek jautri un droši, un silti.
Tik daudz cilvēku, kas centušies būt par maniem draugiem, man stāstījuši par kaut kādu straglu – vai nu glābt pasauli no homofobiem, vai glābt Zemi no plastmasas, vai glābt no varmācīgiem vīriešiem, vai nu tikt galā ar despotiskiem priekšniekiem, vai vispār atrast darbu, kur izmantojama gan sirds, gan intuīcija.
**
Ir cilvēki, kuri ir atraduši savu jēgu dzīvei. Un ir gatavi parādīt, kas viņuprāt pasaulē ir skaists. Jā, vienmēr daudz kas varētu būt labāk, taču daudz kas jau ir ļoti, ļoti skaists, jāprot tikai ieraudzīt un novērtēt.
Cilvēki, kas ir pateicīgi par visu, ko viņiem sabiedrība devusi. Par to, ka viņi piedzimuši Latvijā. Ka viņiem ir abas rokas un kājas, un galva strādā.
**
Vai tiešām dzīvē vissvarīgākais ir tas, ko kāds par Tevi ir padomājis un vēl Tevi aizvainojis ar to, ka nenovērtē Tavu unikalitāti?
Vai tiešām Tavas mietpilsoniskās problēmas ir tā vērtas, lai par tām stāstītu, tā vietā, lai atklātu savus sapņus un to, ko jau dari, lai tos realizētu?
Ja Tev būtu piecpadsmit teikumi dienā, kā Tu tos iztērētu? Vai priekš tam, lai tad, kad no rokām izkrīt maize, nolamātos? Vai, lai pateiktu tuvākajam, ka mīli viņu? Pateiktu komplimentu?
**
Man tieši tāpēc Viņa patīk, ka vismaz cenšas. Stāvēt pāri savam maziskumam. Ir normāli gribēt nejusties vientuļi. Ir normāli dot, jo dodot gūtais neatņemams.
Mēs esam cilvēciski, kad esam ievainojami. Mēs esam laimīgi, kad raudam prieka asaras. Mēs esam ģimenē, kad Tev saka “Tu esi īsts draugs”. | Friday, June 14th, 2024 | 3:07 am |
Foto var būt mānīgs, skaistums nāk no iekšām Tātad, otrdien mani nofotografēja skolas direktore pie kafejnīcas. Es biju ļoti, ļoti noguris, taču pieklājības pēc pasmaidīju.
Nomainīju bildi telegram, lai ir kas jauns. Iepriekšējā bilde man bija no janvāra.
Draudzene nokomplimentēja bildi, mani tas pārsteidza.
Parasti labas bildes sanāk tiem, kas mani mīl. Sievai un māsai. Var jau būt, ka skolas direktorei es kā cilvēks tiešām patīku.
Padomāju, ka man jāsāk reklamēt Radošuma skola jaunajai sezonai, tāpēc ieliku šo bildi arī FB.
Tur cilvēks atsūta ziņu, ka bilde ir super. Citiem arī patīk.
Es esmu mazliet samulsis. Man ar bildi ir maz sakara. To fotografēja kāda cita, un mani dzemdēja arī kāda cita.
***
Droši vien tāda skepse uz bildēm man ir no vidusskolas laikiem, kad es mēdzu iemīlēties, un manī mēdza iemīlēties.
Kad satikos uz tēju ar personu, kura bija iemīlējusies manī, vai es viņā, tā iemīlēšanās parasti ļoti ātri pārgāja.
Lai aiztaupītu šādas situācijas, pārstāju likt draugiem.lv ļoti labas bildes. Sāku likt savu dzeju. Par ko arī bija interese.
***
Var jau būt, ka daļa cilvēku FB tā arī lieto, lai ik pa dažiem mēnešiem pie savu paziņu bildēm saliktu laikus.
Es lieku laikus, ja kāds uzraksta savu viedokli par kaut ko vairāk kā dažās rindiņās. |
[ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
|