Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.21 at 12:40
Man liekas, ka "Visu gaišu" ir vispasīvagresīvākais sveiciens latviešu valodā. Kad e-pastos raksta "Ac" ar cieņu vietā, tad skaidrs, sūtītājs vnk aizņemts lohs, bet "Visu gaišu" jau prasa zināmu apņēmību :D

Posted by [info]smille in [info]pajautaa on 2020.10.21 at 11:14
Kura ir plašākā Zvaigzne ABC grāmatnīca? Vai arī - pēc jūsu pieredzes, kur vislielākā sākumskolas vecumam piemērotu grāmatu izvēle?

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.20 at 09:39
Jetlag, hangover, malnutrition, you can't fly in this condition

Baismīgs nogurums ne no kurienes. Tas arī viss. Centīšos glābties ar magniju un vitamīniem. Vai arī moš kovids klāt un tur nekas neglābs.

Posted by [info]yulungu on 2020.10.19 at 14:50
Es: atkal man jādzer auksta kafija.
Vīrs: auksta kafija ir garšīga.
Es: arī auksta sieviete, tad ir laba.
Vīrs: nē, tas ir pret likumu.

simboliskā Latvija

Posted by [info]ulvs in [info]pajautaa on 2020.10.18 at 19:39
Kāpēc RS biļešu kontrole nekontrolē masku nēsāšanu sab.transportā? Kāds ir piedzīvojis, ka to kontrolētu?

Sverot pārtiku, jautājums par kādu niansi

Posted by [info]dailiga in [info]pajautaa on 2020.10.17 at 18:55
Varbūt šeit arī kāds rēķina, cik tad nu proteīna dienā vajadzētu uzņemt, un uzņem to ar zirņiem vai pupām, ko iepriekš mērcē un pēc tam vāra. Kurā brīdī ir pareizais svars, pirms mērcēšanas, vārīšanas vai kad gatavs?

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.17 at 14:35
Beidzot, tā teikt "nokodu lodi" un pasūtīju pasaules slavenāko uzacu zieķi – Dipbrow. Laikam pēc atlaidēm šis ir dārgākais, kas ir manā kosmētikas arsenālā – veseli 19 eiro :D (par to, cik maksā visa kosmētikas atvilktne, labāk nerunāsim. Piecītis šur, piecītis tur, beigās viss aiziet simtos... bet nu labi)
Ar Maybelline analogu nevar ne salīdzināt. Vajag stipri mazāk, klājas stipri līdzenāk un iespējams piemeklēt vajadzīgo toni. Nav arī tik mitrs. Redzēs, kā turēsies, bet pagaidām esmu ārkārtīgi apmierināta.

Par ēdienu un atkarībām

Posted by [info]dumshputns on 2020.10.16 at 14:54
Šodien esmu izlobījusi un apēdusi 150g saulespuķu sēklu. Kopā ar lasi un olām brokastīs sanāk tāds keto, ka nu, tikai jau dienas vidū limits ir noēsts, vairāk nevar. Problēma ir vakariņas, kurās vīrs ielūdzis ciemiņu. Iešu laikam gulēt, lai paši ciemojas.

Posted by [info]hedera on 2020.10.16 at 09:11
Ak un jel. Latvijas Pasts pamatīgi izblamējies, izdodot piemiņas pastmarku fiktīvam vēstures stāstam.

Nu ko. Šis ir viens konkrēts piemērs, kas atbild uz jautājumu, kādēļ mums vispār tur kaut kādi vēsturnieki (un citi humanitārie) vajadzīgi. Diezgan bēdīgi, ka Latvijas Pastam pat prātā neienāca konsultēties ar kādu vēsturnieku, pirms vienbalsīgi atbalstīt pastmarkas izdošanu.

Posted by [info]windrider on 2020.10.15 at 11:00
Tags:
Covid ir ienācis arī mūsu ģimenes paziņu lokā un personīgi pazīstu dažus slimniekus. To starpā ir arī meitas krusttēvs. Tomēr, arī šeit neiztikt bez paradoksiem. Lai arī viņš ir slims, viņa sievai un trim dēliem tests negatīvs. Kaut arī visi dzīvo vienā dzīvoklī.

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.14 at 22:58
Gāju uz veikalu maskā jau no dzīvokļa durvīm, lai nav pēc tam somā jāmeklē. Vispār maskā ir kaut kas mierinošs. Vari šņaukāties, cik gribi, un aiz maskas visus klusi nolādēt, neviens nepamanīs. Nu un tonālajam var netērēties. Smirdīga elpa arī tālu netiek.

Vispār vieni ieguvumi, ka es jums teikšu.

Bet kāpēc es velku masku? Tāpēc, ka neesmu dirsa, kam pontu vairāk nekā smadzeņšūnu. Tieši tik vienkārši.

Posted by [info]auksts_entelekt in [info]pajautaa on 2020.10.14 at 19:16
kas varētu būt visjaukākā dāvana apmēram pusotru gadu vecam bērnam?

Latīņu teicieni latviski

Posted by [info]pikaczu in [info]pajautaa on 2020.10.14 at 18:07
Kā tiek tulkoti sekojošie latīņu spārnotie teicieni latviski:

Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur.
(https://ru.wikipedia.org/wiki/Concordia_parvae_res_crescunt,_discordia_maximae_dilabuntur)

Virtus unita maior est, seipsa dispersa.

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.14 at 16:14
Gribu māju. Reizēm liekas, ka tādas pienākas tikai tiem, kas tādas manto vai sapelnījuši ar privāto biznesu. Es kļūdos? Jo, godīgi sakot, nepazīstu nevienu, kurš dzīvotu mājā un kam nebūtu mantojumu un/vai biznesa. Bieži vien abi. Bet nu nevar būt, ka ir tikai tā, ne?

Skaidrs, ka arī naktssargs var tikt pie miljona, tikai jāstrādā 200 gadus, bet nu...

Posted by [info]windrider on 2020.10.14 at 15:35
muzikālais pavadījums: Evoken
Tags:
Visos pēdējā laika covid jaunumos ir daudz pretrunu un viena no asākajām ir tā, ka sēdēt krogā un pļurkstēt pie maza galdiņa drīkst, bet tie paši cilvēki sporta zālē kustēties un vingrot nedrīkst. Šīs pretrunas protams fiksi ir paķēruši visādi margināļi ar Gobzemu priekšgalā un tādējādi automātiski diskreditējot un padarot par saviem atbalstītājiem visus citus, kas mēģina uz to norādīt. Tomēr šoreiz pilnīgi piekrītu savai mātei, kas jau vairākus gadus ir cigun vingrošanas instruktore, ka šis ir diezgan absurdi. Protams, ka viņa ir ieinteresēta persona, jo viņai radikāli samazinās apmeklētība un līdz ar to ienākumi. Vingrošanai ārā nu jau kļuvis drusku par vēsu.
Šķietamās rūpēs par sabiedrības veselību aizliedz nodarboties ar veselīgu dzīvesveidu. Jā zinu, ka individuāli drīkst, bet tam vajag stipru gribasspēku. Liela daļa sabiedrības ir gatava kustēties tikai kolektīva ietvaros, kur viens otru motivē un uzmundrina. Te gribot negribot jāsāk ticēt sazvērestības teorijām. Kaut gan tas, ka alkohola lobijs Latvijā ir ar ļoti spēcīgu politisko aizmuguri arī ir skaidrs. Sportam diemžēl tādas nav.

Un vēl viena lieta, ka visa šī covid pandēmija spilgti izgaismojusi šķietami jau sen zināmo, ka cilvēks ir bara dzīvnieks. Tieši spēja saskaņoti darboties plaša kolektīva ietvaros padarīja Homo Sapiens par vadošo sugu. Distancēšanās un sociālo kontaktu ierobežošana savā ziņā ir pilnīgi pretēja cilvēka dabai. Zinu, ka intraverti domā savādāk (laikam arī es piederu pie viņiem), bet lietas būtību tas nemaina.

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.14 at 14:37
Radiatori kaut ko lēni žļurkst, bet jēgas nekādas. Iestājusies "varbūt nolakot nagus, lai neredz, ka violeti" sezona. Ar ko arī visus apsveicu.

Upd: also, man šonedēļ jau divas reizes kaut kur bija jābūt. Un pagājušo vienu, toties uz vairākām dienām. Ļoti besī kaut kur iet! Pat, ja var ar kājām. Ja obligāti vajag, tad nav fun.

Posted by [info]chaj in [info]pajautaa on 2020.10.14 at 14:06
Ar ko Džordžs Soross ir slikts? Kāpēc bija jākaunās no Sorosa naudas?

Posted by [info]lavendera in [info]pajautaa on 2020.10.13 at 19:10
Tā kā Honor band 6 iznākšana ir bezcerīgi atlikusies uz neprognozējamu laiku, tomēr ņemšu mi band 5. Šai sakarā man ir jautājums kādam, kas varbūt to mi band lieto. Vai tā ir, ka sporta aproces ķīniešu versija pārliek aproces valodu automātiski uz hieroglifiem, ja sapārotā telefona valoda nav angļu, bet latviešu?

(es te esmu pārdomās, vai gaidīt sūtījumu no aliexpress mūžību un trīs dienas; pirkt lietotu ss.com vai arī "precīzu kopiju, ražotu tai pašā fabrikā"; nu un, protams, vai ņemt ķīniešu vai globālo versiju)

Posted by [info]kisswithafist on 2020.10.13 at 11:36
Vakar tā nosalu, ka ne tikai sagribēju garu vilnas kleitu (pārgribēju, dārgas, nav man īsti kur tādas vilkt, par dārgu, lai pa mājām nēsātu), ka iegādājos tēju. Es! Tēju! That never happens. Sildošais efekts īss, bet čurāt gribas vēl ilgi.

Iespējams, pie vainas ir tas, ka es gandrīz vairs nedzeru kafiju – tikai reizi nedēļā, kad ļoti sagribas, nevis katru rītu. Visos citos laikos pat var iztikt. Kuņģis ir bišķiņ priecīgāks. Bet nu gaidu gastroenteroga vizīti. Pārsteidzošā kārtā par maksu ātrākā vieta, kur varēja tikt, ir Stradiņi. Populārajās maksas vietās kā 1. slimnīcā un ARSā rinda par 1-2 nedēļām ilgāka. Interesanti. Bet vispār sākt ar Stradiņiem ir ļoti laba doma, jo iepriekšējā reizē pie LORa ar citu problēmu tiku diezgan operatīvi pierakstīta uz visām vajadzīgajām operācijām par valsts $$. Pie šī ārsta it kā operācijām nevajadzētu būt, bet varbūt tāpat būs kas efektīvāks. Un viņu jaunajā korpusā ir tīri patīkami, priecē sistēma, kurā iedod vienu numuriņu pie reģistrēšanās un tad tas parādās uz displeja ar attiecīgo kabinetu, kur jāiet, kad ārsts gatavs pieņemt. Nekāda "kurš pēdējais" vai uzvārdu nosaukšanas, kas man nekad nav patikusi.

Vienīgi mani pārsteidz, cik slimnīca slikti savienota ar sabiedrisko transportu. Reāli tur pietur viens trolejbuss, kas iet 2-3x stundā, un mikriņš, kas ir šeidīgākais no visiem transportiem. Labi, man ta kas, es varu atnākt no Āgenskalna tirgus, kur brauc gandrīz viss (lai arī prom tikt ir relatīvi grūtāk – viss vienmēr pilns), bet vecie cilvēki, kam grūti? Nezinu, kā viņi tiek galā. Teritorija arī ir milzīga un nav pārskatāma cilvēkiem ar sliktāku redzi. Cikreiz nav bijis tā, ka stāvu jaunās ēkas reģistratūrā (ēka ir pašā teritorijas galā), kad veci cilvēki meklē acu ārstu, kas ir ēkā pašā teritorijas sākumā. Un pārdzīvo, ka ļoti ilgi būs jāiet. Bet nu eh, gribēt, ka kaut kas šai valstī ir sakārtots un strādā, kā vajag, laikam būtu pārāk daudz.

Upd: well, that backfired. Enerģijas pieplūdums tāds, ka nevis klabināt taustiņus, bet dancot un tizloties apkārt. Hm, interesanti.

Posted by [info]asiize in [info]pajautaa on 2020.10.13 at 11:15
Kas ir spēcīgākās, niknākās, iedarbīgākās bezrecepšu klepus zāles, ko jūs esat dzēruši?

Previous 20