25 October 2016 @ 07:33 pm
Latviešu literatūra nav makulatūra  
Pirms pāris nedēļām kāds šeit izteicās, ka latviešu literatūrā neesot nekā ievērības cienīga, neesot, ko tulkot un piedāvāt starptautiskajās grāmatu izstādēs. Iesaku Margaritas Perveņeckas darbu "Gaetano Krematoss". Liela auditorija uz to nepavilksies, bet tiem, kam teksts interesē kā mākslas darbs, būs aizraujoši. Turklāt tur ir arī nesenā cepiena tēma.

«Mākslinieks ieiet sētiņā, uzliek brošu ar savu vārdu, kaklā uzmet konduktora somu ar tās siksnai piestiprinātu biļešu blociņu, no viena sakvojāža izkrāmē un izstāda savus mākslas darbus. Liela daļa no tiem ir ārprātīgi nelietderīgi izstrādājumi un nejēdzīgi ķiņķēziņi. [..] Tā ap katru mākslinieku sētiņā izveidojas interesentu grupa ar vīna glāzēm, uzkodu šķīvjiem un aizgrābtībā pavērtām mutēm. No otra sakvojāža mākslinieki ceļ ārā, dala un rāda savu māksliniecisko prasmju katalogus, albumus, mapes un īpašus portfolio ar savu darbu fotogrāfijām, kritiķu recenzijām, sertifikātiem, kas apliecina viņu dalību nozīmīgos simpozijos, ennālēs, kā arī karalisko mākslas biedrību biedra apliecības, viņiem veltītas monogrāfijas un grāmatas, kurās viņi tikai pieminēti. Paralēli viņi referē par savas pavalsts kultūrpolitiku, dāļā vizītkartes, kartītes ar kāda sava darba fotogrāfiju vienā, īsu biogrāfisku aprakstu un iegūto apbalvojumu sarakstu otrā pusē, reklamē salonus, kuros ir izstādījušies. Pie katras niecīgākās lauskas un kroplākā sakušņa apmeklētāji ar mākslinieku izvērš zinātniski strukturētu diskusiju un diskursīvu polemiku (156./157. lpp.).»
 
 
( Post a new comment )
Zilog[info]3_5469mhz on October 26th, 2016 - 12:42 am
Jā, es arī par šito fanoju. "Visi koki aizgājuši" arī labs.
Ar latviešu mākslu viss ir kārtībā visās jomās, problēma drīzāk ir tā, ka (kā man šķiet), neesam īpaši aktīvi savas kultūras pasaulē nesēji.
(Reply) (Link)
atmiņas par domām[info]teja on November 5th, 2016 - 09:21 pm
Perveņecka un Pujāts manuprāt vienīgie, ko būtu jēga rādīt uz ārzemēm,
Ir jau arī citi OK, bet drīzāk lokālas nozīmes un varbūt vēl Baltijā/postpadomju telpā

Par Perveņecku domāju ļoti daudz, jo manuprāt viņa ir 3 galvastiesas pārāka par citiem, bet par viņu vispār nevienam nav nekādas intereses. Ģeniāls ir gan Gaetano gan iepriekšējais - stāstu krājums "Visi koki aizgājuši". Vai tas tiešām ir saistīts tikai ar to, ka viņa neatstāj mājas un vispār nemaz sevi nepičo. VIņa varētu būt no tiem, ko uzrok tikai pēc tam, kā Kafku
(Reply) (Link)