06 February 2023 @ 12:59 am
Iekšupvērstā dzīve  
“Izslāpuši pēc jauniem iespaidiem mēs dodamies pārgājienos, braucam ceļojumos, kāpjam kalnos, pieņemam dažādus izaicinājumus. Vēlamies piepildīt savas maņas ar jauniem iespaidiem, saviļņojumiem, pārbaudījumiem. Ar laiku pierodam pie piedzīvotā un vēlamies doties vēl tālāk. Uz Ziemeļpolu, mēnesi, zvaigznēm…. Meklējot sevi tālumā, nereti pazaudējamies. Nekā jauna, viss jau ir bijis. Ko darīt tālāk? “Nekur nav jāskrien un ne pēc kā nav jāsteidzas, ir tikai jājūt lietu ritms un jāatrod sevi pašu šajos ritmos” tā saka Imants Ziedonis. Pamēģināsim aizvērt acis un “doties pretējā virzienā."

Ginta Stavrovska
 
 
Current Music: Alanis Morissette - Thank U
 
 
( Post a new comment )
nova[info]nova on February 6th, 2023 - 07:26 am
Jā,un tas ir visaizraujošākais un visatalgojošākais ceļojums.
(Reply) (Thread) (Link)
木[info]dombrava on February 6th, 2023 - 11:40 am
Jā. Tikai droši vien jāmēģina izvairīties no jebkuras galējības. Bet kopš msns darbs ir diezgan ekstraverts, pēc iekšējās dzīves prasās vairāk.
(Reply) (Parent) (Link)
ctulhu[info]ctulhu on February 6th, 2023 - 10:40 pm
Neder, nedod jaunas zināšanas.
(Reply) (Thread) (Link)
木[info]dombrava on February 6th, 2023 - 11:10 pm
Nu savā ziņā pašizziņa dod jaunas zināšanas, ja to kārtīgi piefiksē, ja vien kognitīvās zinātnes uzskata par zināšanām. Bet arī nezinātniskā ziņā dod, jo reizēm cilvēks pat nenojauš,uz ko pat ir spējīgs, ja uz āru vērsts. Bet nu katram savs, tomēr katram unikāls prāts, līdz ar to veids, kā iepazīt pasauli.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
ctulhu[info]ctulhu on February 6th, 2023 - 11:12 pm
OK, to vajag, bet ar to nepietiek. Gatavot ekspedīciju uz Mēnesi un Marsu ir jēgpilnāk nekā sēdēt un meditēt. Nu okej sēdēt un meditēt MRI ierīcē arī ir labāk.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
木[info]dombrava on February 7th, 2023 - 07:08 am
Meditācija ir atpūta prātam, līdzīgi kā miegs. Tā arī palīdz pārvaldīt ķermeni, būt vērīgākai utt. Es jau iepriekšējā komentārā teicu, ka vajag līdzsvaru. Zināšanas mūsdienās pieaug daudz ātrāk, cilvēks var no tā nogurt, nemitīgi krājot info. Aizeks Azimovs bija daudz optimistiskāks par nākotni, kas pašreiz ir tagadne, tad nu sanāk, ka arī zinātnieki fantazē, lai gan bez sapņiem jau nav iespējams veikt lielas lietas.
(Reply) (Parent) (Link)