Nepabeigtā dienasgrāmata


5. Marts 2010

(bez virsraksta) @ 09:20

izrādās, biju palaidis garām VUGD varonīgo rīcību, cenšoties nepieļaut Rammstein koncertu atūdeņotajā Rīgā, atzīstama ir arī koncerta organizatoru pašaizliedzīgā nepakļaušanās varas diktātam, tagad kļūst skaidrāks viņu teiktais par to, ka diez vai drīz atkal varēs sarīkot Rīgā tik vērienīgu šovu.

LETA. Pretēji Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aizliegumam sākt populārās vācu grupas "Rammstein" koncertu "Arēnā Rīga", mākslinieki šovakar tomēr kāpuši uz skatuves, līdz ar to VUGD izdevis rīkojumu par koncerta organizatora darbības apturēšanu.

Kā ziņots, šovakar Rīgā pie Brasas stacijas notikušā maģistrālā ūdensvada plīsuma dēļ "Arēnā Rīga" ir pazeminājies ūdens spiediens un nedarbojas automātiskā ugunsdzēsības sistēma un sprinkleri. Turpretim "Rammstein" koncertus pavada vērienīgi gaismu, specefektu un pirotehnikas priekšnesumi.

Kā aģentūrai LETA norādīja VUGD preses pārstāve Inga Vetere, lai arī dienesta ugunsdrošības speciālisti kategoriski uzstājuši, ka koncerts nedrīkst notikt, jo tas ir pretrunā ar ugunsdrošības normām, pasākuma organizatori to tomēr nav atcēluši, bet taisnojušies, ka šovā izmantošot mazāk pirotehnikas.

Iepriekš gan VUGD bija interesējies, vai koncertā nav iespējams iztikt bez pirotehnikas elementiem, uz ko saņemta atbilde, ka ar datora palīdzību jau iepriekš viss saprogrammēts, un kaut ko mainīt vairs nav iespējams.

Kā aģentūrai LETA atzina Vetere, viņa neatceras līdzīgus gadījumus, kad pasākuma rīkotājs tik klaji būtu pārkāpis VUGD norādes par ugunsdrošību.

Šādai koncerta organizētāja rīcībai sekos administratīvā lietvedība, piebilda VUGD preses pārstāve.

Kā ziņots, šovakar ar vērienīgu koncertu sava jaunākā albuma "Liebe ist für alle da" popularizēšanas tūres laikā "Arēnā Rīga" uzstājas pazīstamākā un veiksmīgākā vācu grupa "Rammstein". Grupas koncerts iecerēts kā tehniski sarežģītākais un vizuāli iespaidīgākais šovs arēnas vēsturē.

p.s. bet tas, ka koncertu aizliedz ugunsdrošības noteikumu, nevis pornogrāfiskā šova, rupjo tekstu, nacistiskās simbolikas vai pārāk skaļās skaņas dēļ, jau vien liecina, kādā šovbiznesā ir kritusi mūsdienu rokmūzika
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]kemune
Date: 5. Marts 2010 - 09:25
(Link)
ar datora palīdzību viss saprogrammēts!
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 5. Marts 2010 - 09:26
(Link)
labi, ka tas dators tāds izpalīdzīgs
From:[info]ibiza
Date: 5. Marts 2010 - 10:34
(Link)
vispār šādos šovos gan gaismas, gan pirotehnika tiešām tiek saprogrammēta & lai to pārprogrammētu vajadzīga vismaz puse dienas kā minimums. dators napadziņš varētu rīstīdamies ņemties, tāpat nepaspētu neko izmainīt. :)
[User Picture Icon]
From:[info]kemune
Date: 5. Marts 2010 - 11:03
(Link)
a vienkārši izraut štepseļus no pirotehnikas mūsdienās nevar?
From:[info]ibiza
Date: 5. Marts 2010 - 17:54
(Link)
var, bet tādā veidā var arī nopietni sačakarēt attiecīgo tehniku, kas pilnīgi noteikti ir stipri dārgāka par VUGD uzlikto sodu... :)))
From:[info]divi_g
Date: 5. Marts 2010 - 09:28
(Link)
Iedomājos, kā visi lamātu pažarniekus, ja kaut kas noietu greizi un kāds sadegtu/nosmaktu.
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 5. Marts 2010 - 09:31
(Link)
vienīgā reize, kad kāds ir slikti izteicies par pažarniekiem, bija tad, kad televizorā parādīja, kā viens no viņiem nospēris degošā mājā virtuves dvieļus un nes uz mašīnu
[User Picture Icon]
From:[info]junona
Date: 5. Marts 2010 - 22:56
(Link)
Nē, tā nav vienīgā reize. Otra bija tad, kad viņi nevarēja izglābt cilvēkus, kad bija aizdedzies kādas tur daudzstāvu mājas dzīvoklis un iemītnieki izvēlējās izbeigt savas šīs zemes gaitas izlecot pa logu.

Nepabeigtā dienasgrāmata