"Reizēm šie aizliegumi sāk nonākt pretrunās, piemēram, aizliegums diskriminēt cilvēkus to reliģisko vai kādu citu atšķirību dēļ un aizliegums "rituāli nokaut" vai stāties homoseksuālās laulībās."
Piebildīšu divus citus pretrunu aspektus, kas šīs tiešām jaukās esejas autoram palikuši aiz kadra, bet nav mazāk svarīgi.
1. Pretruna ir "uz humānismu balstītā ekonomika" versus "eksportspējīgas tautsaimniecības attīstība".
Eksportspējīguma viens no pamatiem ir situācija, kad attiecīgai ekonomikai ir priekšrocības pret citām ekonomikām. Klasiskā gadījumā - dabas resursi. Modificētākā modernākā gadījumā - valsts protekcija nozarei, kurai citās valstīs protekcijas nav. Piemēram konfidencialitāte banku lietās Lihtenšteinā, vai Satiksmes ministrijas lobijs aviācijas lietās Latvijā, utml. Šai gadījumā, manuprāt, ja Latvija skaidri definē eksportspēju kā priekšnosacījumu, bet pasaulē daudzās valstīs gaļas kombinātos nedrīkst sagatavot gaļu, kas der musulmaņiem un jūdaistiem, tad paveras lieliska iespēja VISU Latvijas gaļas pārstrādes nozari mobilizēt uz šādas gaļas sagatavošanu un te arī būs tā ilgi gaidītā "Latvijas nokia".
2. Pretruna ir starp normatīvu likumdošanas aktu pieņemšanu plašākas sabiedrības interesēs versus konkrēta indivīda vai šauras grupas interesēm.
Par šo es sīkāk nevaru izteikties, jo man trūkst kvalifikācijas tiesību zinātnēs, taču, ja atceramies juridisko disputu, ka nedrīkst "vienam cilvēkam" mainīt kriminālprocesu, kas atbrīvoto Stepanovu no soda, ja viņš liecinās pret Lembergu utml gadījumus, tad manuprāt, likuma pieņemšana, lobējot vienu konkrētu gaļas kombinātu, kurš vienīgais nodarbojas ar šāda veida produkciju, ir bīstams precedents neveselīgai likumdošanas iniciatīvu praksei, kas nepavisam nav forši valstī ar tik lielu neuzticību politikas procesa korumpētībai.