Pēteris Caune, jaunumi ([info]cu) rakstīja,
@ 2005-08-26 10:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Django!

Man piedāvāja uztaisīt nelielu sistēmiņu - noliktavas uzskaitei, pavadzīmju taisīšanai. Zinot, kāda ķēpa var sanākt, un, pēc dabas slinks būdams, domāju atteikt. Bet tad, izgudroju - varētu apvienot patīkamo ar lietderīgo - samācīties Ruby on Rails un uztaisīt tajā.

Rails is a full-stack, open-source web framework in Ruby for writing real-world applications with joy and less code than most frameworks spend doing XML sit-ups

Pēc pamācības taisot vienkāršu prototipa sistēmu, sapratu, ka vajadzētu pamācīties arī pašu valodu - Ruby. Why's (poignant) guide to Ruby var lasīt kā lasāmo grāmatu - tur ir daudz literāru atkāpju un ik pa laikam jauki komiksi (!). Tas krietni ievilktos, tā vietā izlasīju Ruby user's guide.

Jā, un tad man pateica par Django.

Django is a high-level Python Web framework that encourages rapid development and clean, pragmatic design.
Django focuses on automating as much as possible and adhering to the DRY principle.

Lasīju par Django, un, jo vairāk lasīju, jo vairāk iepatikās. Automātiski ģenerētā, pielāgojamā administrācijas saskarne ir briesmīgs spēks. Aprakstīju savas vienkāršās prototipa sistēmas datu modeli un šādus tādus sīkumus (~ 50 rindiņas "koda"), un, tā sistēma ir jau, var teikt gatava - jāuztaisa šādas tādas atskaites un paliktu pavisam maz, ko vēl vēlēties. Paraudziņi:

Django - Invoice list


Django - Edit invoice


Django - Change history

Noslēgumā: Django un Rails salīdzinājums.Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?