Pēteris Caune, jaunumi ([info]cu) rakstīja,
@ 2005-08-12 15:46:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Reakcijas laika uzlabošanās, ja skatiens nav "fiksēts"

Pa gabaliņam lasu Mind Hacks (tur ir visādi padomi smadzeņu muļķošanai), un priecājos - aprakstītie triki sanāk. Nu, piemēram, reakcijas uzlabošanās, ja skatiens nav "fiksēts":

The gap effect can be spotted if you're asked to stare at some shape on a screen, then switch your gaze to a new shape that will appear somewhere else on the screen. Usually, switching to the new shape takes about a fifth of a second. But if the old shape vanishes shortly before the new shape flashes up, moving your gaze takes less time, about 20% less.

Es, īstenais rociņu spēles (varbūt to spēli sauc citādi) spēlētājs, varu apstiprināt, - jā, tā ir. Īsi par spēli: piedalās 2 spēlētāji, abi stāv kājās viens otram pretī. Vadītājs tur savā priekšā plaukstas, vienu otrai blakus, ar plaukstas pusi uz augšu. Otrs spēlētājs tur savas rokas, ar plaukstas pusi uz leju, virs vadītāja rokām. Vadītājam jāmēģina ar strauju kustību izraut rokas augstāk un ar plaukstu pēc iespējas stiprāk no augšas uzsist pa otra spēlētāja rokām. Ja tas izdodās, spēle tāpat turpinās. Ja otrs spēlētājs pamanās savas rokas paraut nost, spēlētāji mainās lomām. Vadītājam ir svarīgi sagaidīt "īsto mirkli", otram spēlētājam - sakoncentrēt visu uzmanību, lai īstajā brīdī parautu nost rokas. Nu lūk, spēlējot kā otrajam, daudz labāki rezultāti ir, nevis koncentrējot skatienu uz savām vai vadītāja rokām, bet skatoties tām it kā garām, neskatoties uz neko konkrētu.

Pie reizes, pastāstīšu par citu, daudz vienkāršāku spēli, ko pēdējā laikā iecienījuši mani brāļi. Spēlē tā - abi spēlētāji izmet ar rokām akmens-šķēre-papīrīt's. Vinnētājs ar vinnējušo figūru iegāž otram pa seju un spēli turpina. Pļaukas ir vissāpīgākās - ar dūri ir bail stipri sist, ar "šķērēm" vispār nevar stipri iesist.Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?