Pēteris Caune, jaunumi ([info]cu) rakstīja,
@ 2009-01-11 20:11:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Lego Mindstorms

Pirms diviem mēnešiem Toms veica maiņas darījumu un kopš tā laika mums mājā ir Lego Mindstorms. Paldies Tom, mērkaķītis ir priecīgs!Trīs servo motori, sensori, vadības bloks. Motorus var griezt abos virzienos, dažādos ātrumos, tiem var likt bremzēt. Ir taustes, skaņas, attāluma, gaismas sensori. Papildus var nopirkt kompasu, GPS un droši vien kaut ko vēl. Vadības bloks ar datoru runājas pa USB vai Bluetooth, var darboties arī autonomi, bez datora. Vēl čupa ar Lego būvmateriāliem un vēl disks ar programmatūru datoram — Mindstorms programmu izstrādes vidi, radošo darbnīcu, kaut kā tā.

saite, ja video nerādāsViens no pirmajiem meistarojumiem — aizmugures piedziņas mašīna, kurai priekšējie rati stūrējas kā īstajām automašīnām. Vēlāk sanāca uztaisīt arī tādu, kas stūrējas līdzīgi, bet ir pilnpiedziņas.

saite, ja video nerādāsŠim stūrēšana notiek, kustinot visu vidukli. Parasti ir sanācis tā, ka vienkāršās konstrukcijas strādā labāk par sarežģītajām. Mašīnas, kas stūrēja kā kāpurķēžu traktori, ar fiksēti novietotiem ratiem, bija ātrākās, caurgājīgākās, izturīgākās.

saite, ja video nerādāsPirmais piegājiens zīmēšanas aparātam. Lēns un ne pārāk precīzs, bet kaut kas sanāk. Šo darbina gana sarežģīts kods, katra burta izskats ir aprakstīts fonta failā un ir programmiņa, kas burtus veidojošās līnijas pārveido kustēšanās, grozīšanās un marķiera cilāšanas komandās.

saite, ja video nerādāsOtrais zīmētājs strādā akurātāk un ātrāk. Lai to demonstrētu, fonts ir sarežģītāks un teksts garāks.

saite, ja video nerādāsTas pats robots, kas iepriekšējā filmiņā, vizualizē dziesmu. Dziesmu sākumā konvertēju uz 8 bitiem, saglabāju nekompresētā formātā lai no python koda vieglāk apstrādāt. Robots nevar tik strauji pakustēties kā video redzams, — augsts un nestabils, ātri kustoties apgāztos. Tāpēc vizualizācija patiesībā tika zīmēta lēnāk un video vēlāk paātrināts.Liekot lietā izdomu iespējas tiešām milzīgas. Papagailis, kas atsaucas vai paštaisīta radiovadāma sacīkšu mašīnīte vai prototipa modelis pirms “īsta” robota būvēšanas vai (lieliska Toma ideja) rakaris, kas dauzās apkārt pa māju un apķēpā sienas. Lego Mindstorms būtu lieliska dāvana mazam vai lielam bērnam, kam patīk ķimerēties, meistarot, konstruēt.Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?