laiks pārvākties' friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 50 vecākus

Saturday, August 1st, 2015


kaarl

12:31p
es esmu kaķis, eju nokārtoties

(ir ko piebilst)

Friday, July 31st, 2015


anonymous

9:53p
Godalgotais jaucējkrāns, kā tas nodēvēts "Latvijas Architektūrā", turpmāk varētu kuplināt mūsu mājā notiekošās vakariņas sveču gaismā.

(3 comments | ir ko piebilst)

toadbeauty

7:02p
— Почему ты за собой не следишь?
— А я таки себя ни в чем не подозреваю!

(1 comment | ir ko piebilst)

kaarl

6:28p
petardes zieds

(ir ko piebilst)

teja

5:27p
complicated tooth extraction fashion (now I know how you do that bitchface)

(4 comments | ir ko piebilst)

teja

5:26p
narkotikas apēdu, nesanāk vairs nekādas gudras domas

(ir ko piebilst)

teja

5:05p
šodien atļāva ēst tikai saldējumu un narkotikas

(ir ko piebilst)

toadbeauty

4:23p
Ipiķi ir štruns, bet es esmu bijusi Felicianova un Maltā.
Un es zinu, kur ir Lielie Muļķi, Mazie Muļķi, Dibena ezers un Pasaules gals!
Vot!

(12 comments | ir ko piebilst)

toadbeauty

11:30a

(3 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
10:19a
Redzēju sapnī, ka pieeju pie kioska un prasu: "Man, lūdzu vienu..." Un saminstinos, vai nu tādēļ, ka nevaru īsti atcerēties, kas ir tas, ko es gribēju, vai arī mani kāds iztraucē, pienācis no kreisās puses. Bet pārdevēja jau sniedz kaut ko, laikam čeku ar cenu, kas man jāmaksā. Es vēl paspēju padomāt - re, cik dīvaini, kā viņa izdomāja, ko es gribu pirkt, bet jau nākamajā mirklī saprotu - viņa ir pārklausījusies un domājusi, ka es saku: "Man lūdzu Dienu." Bet es negdibu pirkt Dienu, es pat īsti neatceros, ko gribēju, jo saprotu, ka man līdzās ir Sarmīte Ēlerte (jā, es arī sapnī saprotu situācijas komiskumu - nu, ka man dod Dienu, bet tajā mirklī pienāk klāt Ēlerte). Un Sarmīte sāk kaut ko nesakarīgi stāstīt, no kā es saprotu, ka laikrakstam Diena paliek 25 gadi (šķiet, 5. augustā) un viņa rīko kaut kādu pasākumu tam par godu, un prasa, vai es nevarētu piedāvāt kaut ko, es pat nezinu, ko - mūziku, video, kaut kādu uguņošanu. Beigu beigās es iedomājos, ka varētu Sarmīti intervēt, pat sarunāju konkrētu tikšanos. Tad pamodos un domāju - interesanti, bet ir Dienai kaut kāda jubileja vai nav? Un kāpēc Ēlerte to vēlas atzīmēt, ja reiz Diena ir pārdota un pārdevusies.

p.s. ieguglēju, tiešām, šogad paliek 25 gadi, tikai pirmais numurs iznāca 23. novembrī. tad jau vēl ir laiks sarunāt interviju

(4 comments | ir ko piebilst)

Thursday, July 30th, 2015


toadbeauty

8:50p
Latviešu valoda ir viena fanīga padarīšana.
Skūpsts - atgādina pašu skaņu "skūpst" "šmūkst".
Čurāt. Tā pa īstam sapratu, kad mana radiniece no Valkas pateica ar savu vietējo akcentiņu "čurrrāt".
Nuja - čurrrr. Tek, ka čurkst. Čurrrr.
Un bezdelīgas? Nē nu ir jau tā skaņa - prrr. Stāsta, ka sakot "Kamēr māte viesus vada, tikmēr bērni gaļu cep. Iztek tauki ugunī - vidžu vidžu čurrks". Beet varbūt tiešām tas nav nekāds čurrks, bet prrrr?
Un papēži? Pa-peži? Kad dāmas apsēžas, tad tie tiešām ir zem...
Bet kas tad ir vīriešiem?

(2 comments | ir ko piebilst)

teja

1:45p
nedz izglītībā nedz arī audzināšanā mums nemāca nedz arī tuvākajā apkārtnē praktizē šās 3 lietas: piedošana, pieņemšana un palaišana vaļā. es viņas visas biju dzirdējusi, bet pagāja atkal 3-4 gadi kamēr sapratu, kā tas tieši praktiski izpaužas. piedošanas vietā mums notiek tās vietas aizaugšana (bet grūtībās plēš vaļā un sāp un met (sev) sejā); pieņemšanas vietā - zobu sakošana un samierināšanās jo nav jau izvēles (bet pie izdevības atkal uzpeld un sāp un met (sev) sejā), savukārt "letting it go" vietā notiek vai nu izmisīga mēģināšana kontrolēt un ietekmēt vai arī bezspēcīga roku nolaišana ar paliekošu traumu un zaudētāja sajūtu.
vissarežģītākā no visām šīm man liekas piedošana. piedošana var notikt tikai ja vairs nav bail no otra cilvēka, tikai ja tu jūties stiprs un mazliet pārāks. man tā liekas grūtākā lieta pasaulē: izvēlēties līdzjūtību dusmu un sāpju vietā.

(3 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
9:42a
DELFI. Engurē cilvēkus pārbiedē atbaidošs zirneklis.

(4 comments | ir ko piebilst)

ulvs

3:15a
Jā, un, ja kas, mani nevarēs sazvanīt. Un nebūšu pie neta. Tā kā atā uz brīdi visiem!

(3 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 29th, 2015


ulvs

11:49p
Opā, sanāk no rītdienas laikam kādas 10 dienas nebūšu Latvijā. Getting off that grid.

Katrā ziņā visvairāk vēlējos pateikties siltajām sirdīm - visiem cilvēkiem, kuri uzturēja ar mani atvērtu komunikāciju. Pēdējā laikā tika pateikti tik maz vārdi, bet ticība to jēgai un tās pilnumam vien pieauga. Tas tā - paraugoties uz tiem dažiem cilvēkiem, kuri satikti pēdējās pāris nedēļās. Un mīlestība. Tik kvēla un kaisles pilna. Hehe, šis posts nez kāpēc man šķiet tāds grim, t.i., ka kāds varētu uztvert to kā kaut kādu vēstuli. Es vienkārši būšu out off touch īsu brītiņu (10 dienas nav daudz), tāpēc, ja piemirsu tev pateikt = ZINI.

(ir ko piebilst)

kants

12:29p
britu versija true detective

apgalvojums diezgan neprecīzs, bet, ja kāds definētu "jauno seriālu" kā tumšu (bezcerīgu), kinovalodiski izsmalcinātu, un balstītu pamatā kopējā, nevis no sērijas-uz-sēriju sižeta vilkmē, tad kaut kas tur sanāk. bbc the shadow line (2011) pārsteidza gan ar visu augšminēto, gan ar izcilu un neparastu skaņu režiju. 
titri šeit


(1 comment | ir ko piebilst)

teja

11:06a
pēdējā laikā novēroju interešu sašaurināšanos pilnīgi visās jomās.
no visām pusēm nākošais troksnis noklust
nepaies ne gads kā speršu soli

(1 comment | ir ko piebilst)

Tuesday, July 28th, 2015


teja

4:52p
domāju ko lai vēl pagatavo no biešu lapām, jo visas nav kur likt.

vakar uztaisīju mērcīti no turku zirņiem, kokosriekstu piena un biešu lapām, garšīgi

un mežā ir kaut kādi ogu svētki

šitādus aveņu un melleņu apjomus es neatceros

nemaz nerunājot par lācenēm, kuras vispār redzēju pirmo reizi dzīvē

(5 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
8:18a
Kāds mūziķis varētu pastāstīt par "Krievijas mūzikas tirgu" - cik daudz autortiesību procentu saņēmis par viņa skaņdarbu izpildīšanu radio, televīzijā un kafejnīcās? Cik legālus kompaktdiskus pārdevis? Vai par "mūzikas tirgu" saucam samaksu "uz rokas" par dažiem koncertiem un uzstāšanos privātās vai "korporatīvajās" ballītēs?

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, July 27th, 2015


teja

10:14p
dzīve laukos

izgājām vakar ar tēti caur kapiem, uz veikalu, iegājām baznīcā, kur notika dievkalpojums.
kapos bija vairāk cilvēku nekā baznīcā. kur bija trīs. bumbiera formas mācītājs kancelē sprediķoja ar tādu seju un žestiem, it kā runātu visai latviešu tautai. kura bija kapos.
vēl es izdomāju, ka tomēr vēl esmu kristiete. tomēr pavelk (liturģija). pustundas laikā, kuru pavadījām baznīcā, piedzīvoju enerģijas krūtīs un galvā, atcerējos visas savas lūgšanas un dievkalpojumus un vakarēdienus un svētdienas, un sapratu, ka viss ir viens, ka es neesmu nekad bijusi uz nepareizā ceļa.
ja visa baznīca būtu tikai liturģija, mums kopā būtu labi mūžīgi. problēma ir ka vēlas paust savu tā saukto viedokli - kurš ir tikai vecmodīgu un losīgu cilvēku frustrācija par varas zaudēšanu un skaudība pret seksīgumu.
duālisms ir visa ļaunuma sakne, bet kristus nāve taču simboliski nojauc duālismu. bet tad nāk tāda baznīca un visus tiesā Kristus vārdā un vairo naidu starp cilvēkiem un pati pret sevi.

(1 comment | ir ko piebilst)

teja

12:35a
robotiņš var dzīvot baltajā istabiņā

(1 comment | ir ko piebilst)

Sunday, July 26th, 2015


apjukums

6:02p
plāns braukt dzert alu meža kafejnīcā nojuka, jo noplīsa riteņa ķēde. tā vietā iepazinu pilsētu no vēl nebijuša skatu punkta, tas ir, ar riteni pie rokas, meklējot atvērtu riteņdarbnīcu, kas svētdienā ir tā neko izaicinājums. pēc tam apmklējām patīkamu hipsternīcu (ar ne tik patīkamām cenām), tiku pie nažu asināmā verķa un, vakariņas gādājot vietējā vulgāris supermārketā, pamanīju Ekselences saldējumu. Jājā, no Latvijas.
atbraucu mājās, uztrinu nažus un uzskatu šo dienu par izdevušos.

(ir ko piebilst)

dienasgramata
9:19a
DELFI. Gulbenes morgā apbedīšanas biroja darbinieki īsi pirms kādas aizgājējas ievietošanas saldētavā atklājuši, ka sieviete ir dzīva, piektdien vēsta reģionālais laikraksts "Dzirkstele". Par mirušu noturētā kundze visu dienu mājās bija gulējusi ciešā miegā.

(5 comments | ir ko piebilst)

ulvs

2:38a
norauts īkšķa nags

Šonakt laikam piedzīvoju vislielākās īslaicīgās sāpes, kādas esmu piedzīvojis (jā, sāpīgāk par rokas salaušanu). Uzlēju zeļonku un tikko pilnībā norautā kājas īkšķa naga. Jeb vietas, kur tam būtu jābūt. Un tad smuki uzliku nagu atpakaļ un apbintēju. Ceru, ka nenomiršu.

Jā, bet sāpes. Bļin, es izdvesu tādu Vaidu, ka tas ilga kādu nepilnu minūti. Pats nolaušanas process nebija sāpīgs. Bet apstrādāšana ar zeļonku - elle. Palasīju mazliet internetā - pilnībā ataugs pēc vairākiem mēnešiem. Tas totāli sūkā. Atā peldēšanās un citas nodarbes. Bet pats esmu vainīgs - ejot uz istabu, izlēju mazliet ūdeni uz grīdas, un tad, skrienot noņemt makaronus no uguns, es vienkāršī ar pēdu ieslīdēju virtuves durvjapakšā, un tā noņēma manu nagu pilnībā. Skaisti un ķirurģiski precīzi - bez jebkādiem bojājumiem uz paša naga.

Man likās, ka sāpes pārgājušas pēc zeļonkas, bet, bļin, patiesībā smeldz diezgan nepatīkami. Nu fak, bļaģ. Nahuj tam bija jānotiek.

(5 comments | ir ko piebilst)

teja

1:32a
P.s. Pēc dažu dienu elpošanas sirds čakrā visiem piedevu. Paldies dievam. Es arī cerēju ka tā būs. mums visiem ir vienādas sirdis, tikai atškjirīgas kultūras. Turklāt introverti (kãdi LV ir gandrīz visi) daudz lēnāk iemācās sevi adekvāti paust; aiz uztraukuma saka par daudz un neīstu, izliekas daudz stulbāki nekā patiesībā ir, jo nerunā no sirds bet kā sūdīgi aktieri tēlo ekstrovertus. Nemelot pašam sev, sevi redzēt, saprast un pieñemt - tas ir łoti daudz.

(6 comments | ir ko piebilst)

teja

1:20a
Man no klasiskās simfonijas ir garlaicīgi, viña visa attēlo mežu, lai kāds būtu nosaukuma vai komponists

(11 comments | ir ko piebilst)

Saturday, July 25th, 2015


teja

11:54p
Gada nosaukums: time is art

(ir ko piebilst)

Friday, July 24th, 2015


kants

11:06p
ceļi

vaniljas debesis tik labi atspīd zasulauka sliežu ceļos, un katru reizi, kad saņemos skriet, man paliek žēl, ka to daru tik reti. bet tagad pīrātlīcī ir ienācies arī lielisks pavadījums - ričarda rora jesus and buddhe audiogrāmata. prien!


current music: tarantella: un ano de amor

(2 comments | ir ko piebilst)

apjukums

5:56p
Runājot nīderlandiski ar svešiniekiem, man ir paradums aizmirsušos vārdus aizstāt ar tiem līdzīgi skanošiem. Bieži gadās tā, ka es momentā nevaru atrast īsto vārdu, bet atceros, kā aptuveni tas skan. Un tad speru ārā buldurējumu, kas attālināti līdzinās tam, ko vēlējos pateikt.
Tas notiek neapzināti, reizēm nokaunos, bet ja izdodas buldurēt pārliecinoši, sarunbiedrs parasti mani saprot ;)

(ir ko piebilst)

Thursday, July 23rd, 2015


teja

7:08p
Jā brašais mednieks lai izklaidē tās ar škjipsnās balinātiem vidēja garuma frizētiem matiem

(3 comments | ir ko piebilst)

teja

4:52p
Bet vajadzētu laist to visu całā (malt gałā) jo mani taču tāpat neinteresē gulēt ne ar brašāko mednieku un pat ne ar ciema šamani bet gan ar ākstu vai tuksneša vientułnieku
Labi mūzikis arī ir ok bet tikai ja vinjam interesē mūzika nevis sanjemt zelta mikrofonu
ES VIENKĀRŠI UZ VINU VAIRS VISPĀR NESKATĪŠOS

(ir ko piebilst)

teja

3:58p
Man liekas es tik nenormāli nevāru tos džekus (big IQ-big paranoia-big ego) jo kā spogulī redzu tur sevi: krampjaina prāta darbība bailēs no nezinåmā; īpaši bailēs par savu nespēju kontrolēt otra viedokli par sevi

(2 comments | ir ko piebilst)

toadbeauty

11:18a
Ak, kaut es tā naudu mācētu krāt kā atvaļinājuma dienas!
40 dienas iekrātas!
Kwii!
Usjo, nākamnedēļ pampšu mājās!

(4 comments | ir ko piebilst)

teja

12:48a
Džeki vnk ahujenna visu zina ahujenna
Par medu par zālēm par VID visu

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 22nd, 2015


teja

6:41p
Ir tā ka pēc atgadījuma ar Karlosu mana seksualitāte ir mainījusies, kłuvusi viltīgāka, mērkjtiecīgāka, 'vīriškīgāka', un man tas nepatīk; jo es negribu būt viens no tiem cilvēkiem kas salauztas sirds dēł kłūst rūgti; bet tikko pamanīju, ka mēdzu cilvēkus uzlūkot ar domām 'losis pilnīgs bet pārgulēt var'. Agrāk es ne par vienu šādi nedomāju. Visur meklēju pestīšanu. Vai arī es patiešām vairs negribu dzīvot LV, jo katrru dienu par kaut ko dusmojos, nav līdzjūtības, jo īpaši pret vīriešiem kas mēgina īstenot šo pārpratumu kas saucas 'būt īstam vīrietim". I'm like: OK bye, man pret tavu strjomu ir nulle tolerances, embrace your pussy and then we talk.
Un jā man tās riebjas. Es gribu lai caur mani plūst mīlestība, lai pazūd šī pārspīlētā aizsargpoza bet es arī ceru ka dievs man pieskaitīs to ka es esmu atradinājusies no vīriešu nedrošības diktētām sarunām ar otrā klausīšanās līmeni nulle. Man ir vairāk jāiet tusēt uz to telti kur tusē mūzikji un full time hipiji, I want to lose this perspective

(ir ko piebilst)

kants

6:56p
škērssvītra

praida izstāde kim? izrādījās pozitīvi grafiski gejiska (ne velti tikai 2 sieviešu darbi un tie arī tukšākie un garlaicīgākie); ne tā, ka esmu kāds mākslas šovinists, bet acīmredzami zēni šinī konkrētajā queer/art dīķī peld pa virsu, kamēr dāmas iet dibenā kā gludeklis (iespējams. somijas toma kontekstā būtu jāsaka otrādi). pats somijas toms gan izskatījās pēc pārāk liela kauliņa sulīgajā izstādes mīkstumā, lai kurators to norītu - mēģinot apvienot balto kubu ar klasisku queer-popu, tā nonākot neveiklā ačgārnībā. bet citādāk laikam šī gada interesantākā un foršākā kim? izstāde.

(ir ko piebilst)

toadbeauty

12:21p
padomju veļa

Man tā tēma sen krīt uz nerva.
http://www.draugiem.lv/lilit/news/apaksvela/

Nez, tā Inga Sarma cik veca? Pati ir tos padomjlaikus piedzīvojusi?
Kaut kā baigi modē visu no tiem laikiem tik šausmīgi nokritizēt.
"Kauna izjūta un veļa bija saaugušas kā Siāmas dvīņi. Kauns bija par debeszilajām vai sivēnsārtajām «bumbierenēm» ... "
Eita nu, eita!

Ne nu bij tik traki nekā!

Man šķiet, ka šo viedokli visi pārņem no krievu TV. Pieļauju, ka Krievijā patiešām bija sūnaini.
Bet Rīgas dāmas tērpās špicotos kombinē. Bērniem bija forša krāsaina veļa. Man bija par baltas mežģīņu apenes.
Bija kaut kādi mūsu un igauņu trikotāžas uzņēmumi, kas ražoja smukas vešas.

Ek, ka derētu šo mītu vienreiz apgāzt un uztaisīt smuku fotosesiju ar padomijas vešām, bet man ir tikai 2 apakšsvārki saglabājušies! Varbūt mātei archīva kauč kas ir.

(7 comments | ir ko piebilst)

kants

12:14a
par mūziku un sievietēm

ir tādas dienas, kad īpaši asi sajust mūzikā palikušos nospiedumus no visādām attiecībām un emocionālajiem stāvokļiem, un ļoti gribās no tiem atbrīvoties, būt pašam un tagad. visa tā mūzika, ko kāda tev parādījusi un ierādījusi, pie kuras jūs kopā dzērāt, dejojāt, aizmigāt, mūzika, ar kuru tu esi iemīlējies, dziesmas, kuras viņa tavā ādā ar pirkstgaliem, zobiem, lūpām ir ierakstījusi mīlējoties, vai kāda cita, vai dziesmas no škiršanās, izmērcēta burbōnā un naktī. visas tās dziesmas dziesmas, kas ir skanējušas kopīgās pasaulēs vai nejaušās kāda vakara krustcelēs.
we are ugly but we have the music. un tā ir pasaulē skaistākā mūzika.


current music: rome: herbstzeitlose

(3 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, July 21st, 2015


teja

7:43p
I came I really wanted to see you I wanted to show you how I've become a happier person at least I hope I have I hope I'm not pretending

(ir ko piebilst)

teja

2:46p
Piedod Dievs bet mani neinteresē sasniegt apgaismību. Teorētiski es jau zinu, kas tur ir. Ir jāzina, kur apstāties, jo dzīve pēc tam vairs nav iespējama. You cannot unsee. Mani vairāk interesē labi dzīvot: mīlestība, brīvība, mūzikas un dzejas plūsma, čiliñš, Bez šo lietu ēnas pusēm. Dievs nedusmojies par šo tāpēc jau tu mani liki miesā

(3 comments | ir ko piebilst)

teja

2:37p
Šamanīša džemperītis

(ir ko piebilst)

dienasgramata
12:10a
Agrs rīts. Rihards ir piecēlies un pošas uz darbu. Viņš uzvelk kreklu, stāv pie izlietnes, tīra zobus, izspļauj ūdeni izlietnē, skatās spogulī. Alīna guļ pustumsā – dzīvoklī valda romantiska nekārtība, taču redzams, ka tas ir vienkāršs un noplucis. Rihards atskatās uz guļošo Alīnu un iziet pa durvīm. Rihards nokāpj pa trepēm, viņam rokās – instrumentu soma. Smidzina. Uz ielas sejā iesitas mašīnu, cilvēku un putnu skaņas, Rihards iekāpj trolejbusā un ieliek ausī austiņu – troksnis pieklust. Rihards piezvana Alīnai.

RIHARDS Mosties!
ALĪNA Es jau esmu pamodusies.
RIHARDS Tev miegs balsī.
ALĪNA Es ceļos.
RIHARDS Ko tu šodien darīsi?
ALĪNA Es nezinu. Ir apmācies.
RIHARDS Mazliet līst.

Alīna sēž pie loga. Viņa aizsmēķē cigareti. Domīgi skatās pa logu.

ALĪNA Ko tu šodien darīsi?
RIHARDS Apzeltīšu eņģeļiem spārnus. Gala istabā ir palicis pavisam nedaudz un mēs būsim pabeiguši rietumu pusi. Tu smēķē?

Alīna neatbild, nodzēš cigareti un iet uz tualeti.

ALĪNA Es sapnī redzēju, ka mums ir bērns.
RIHARDS Ēriks teica, ka šomēnes būtu jāpabeidz, bet es tam neticu. Tādos tempos nav iespējams. Es jau arī nevaru tur caurām dienām strādāt, tu taču zini, man ir vēl citi darbi. Bet, protams, būtu labi. Ātrāk beigsim, ātrāk saņemsim naudu.

Alīna apsēžas uz tualetes poda, čurā.

RIHARDS Ko tu dari?
ALĪNA Pagaidi.

Alīna skatās uz grūtniecības testu. Tas rāda kaut ko neskaidru. Arī Alīnas reakcija ir neskaidra. No turpmākās sarunas var saprast, ka viņa nav stāvoklī, taču tas viņu arī īpaši neuztrauc. Viņa uzliek vārīties kafiju, piesēžas pie liela koka galda, kas vienlaicīgi ir ēdamgalds un mākslinieka darba galds. Uz tā ir dažādi papīri, mākslinieku piederumi, materiāli.

RIHARDS Es tikai gribu parunāt.
ALĪNA Runā, tu man netraucē.
RIHARDS Bet ko tu tur dari?
ALĪNA Es? Kārtoju papīrus. Kāds skaists, balts papīrs!
RIHARDS Parādi! Kur?
ALĪNA Šeit. Un šeit. Tev jāpārstāj runāt, ja gribi dzirdēt.

Alīna čaukstina papīru.

RIHARDS Tev patīk kārtot papīru?
ALĪNA Man patīk skaists, balts papīrs. Dzirdi, kā čaukst? Pagaidi, man kafija uzvārījusies.

Rihards izkāpis no tramvaja, ieiet Vāgnera zāles telpās, ar žestiem pasveicina kolēģus. Pārģērbjas.

RIHARDS Tu tur vēl esi?
ALĪNA Jā, te… un tur… Man izlija kafija.
RIHARDS Piedod, es negribēju tevi satraukt.
ALĪNA Nekas, tas ir pat patīkami.
RIHARDS Jā? Tad es piezvanīšu vēl kādu reizi.
ALĪNA Pagaidi! Šodien ir trešdiena?
RIHARDS Jā, izskatās, ka tā.
ALĪNA Dina var atnākt. Tu būsi vēlu?
RIHARDS Būšu.

Rihards strādā. Viņš ārkārtīgi lēni un uzmanīgi atdala zelta papīra plēvītes un uzklāj tās alabastra eņģelīša spārniem, kas atrodas pie griestiem lielā zālē. Viņš atrodas pusguļus uz sastatnēm. Ausī joprojām brīvroku austiņa. Zvana Alīna.

ALĪNA Tev mūzika vispār patīk?
RIHARDS Jā. Ļoti.
ALĪNA Kas tev patīk visvairāk?
RIHARDS Visvairāk? Nu, Šūberts. Vāgners.
ALĪNA Vāgners?
RIHARDS Jā, es viņu esmu diezgan daudz klausījies.
ALĪNA Bet Bahs?
RIHARDS Bahs? Es nezinu. Neko nezinu par Bahu.
ALĪNA Bahs ir pats izcilākais.
RIHARDS Ja?
ALĪNA Tev viņš ir jādzird. Man ir ielūgumi. Šovakar. Mateja pasija.
RIHARDS Jā.

Rihardam iekrīt acī zelta drumstala, viņš pagriežas un cenšas to uzmanīgi izņemt, taču turpina runāt.

ALĪNA To spēlēs tikai vienu reizi. Tikai šovakar un tad viss. Tev jāatnāk.
RIHARDS Jā.
ALĪNA Tu nāksi?
RIHARDS Jā.
ALĪNA Tas ir šovakar.
RIHARDS Jā.
ALĪNA Tu izklausies jocīgi. Es tevi nedzirdu.
RIHARDS Te ir diezgan auksti. Velns, viņi to apkuri ieslēdz tikai uz žāvēšanu. Mēs te visi saķersim gripu vai ko tamlīdzīgu.
ALĪNA Tas ir tāds stāsts par Kristus ciešanām.
RIHARDS Jā.
ALĪNA To vispār nedrīkst spēlēt pārāk bieži. Tikai uz Lieldienām. Es tevi uzaicinu.
RIHARDS Jā.
ALĪNA Brīnums, kā es vispār dabūju tos ielūgumus. Es pieteicos konkursā feisbukā un vinnēju, saproti?
RIHARDS Es gribētu.
ALĪNA Tu gribētu?
RIHARDS Jā, noteikti. Man tikai jāpabeidz darbi. Es vēl nezinu.
ALĪNA Tev tas noteikti jādzird.
RIHARDS Jā.
ALĪNA Tu mīli mani?
RIHARDS Jā.
ALĪNA Tu mīli mani?
RIHARDS Jā.

Rihards pabeidzis darbu, kāpj lejā no sastatnēm, skatās pa logu, slauka rokas netīrā, vecā lupatā. Viņa pirksti ir pārklāti ar zeltu. Zelta driska pielipusi arī pie vaiga. Viņš atkal ieslēdz telefonu, paņem savu instrumentu somu un dodas āra.

RIHARDS Kā tev iet?
ALĪNA Skatos filmu.
RIHARDS Esi ēdusi?
ALĪNA Jā, ābolus. Mums ir beidzies brī, tu zini?
RIHARDS Es atnesīšu.
ALĪNA Un kaut kas vēl, es tikai neatceros, kas tieši.
RIHARDS Labi, es atnesīšu arī to.
ALĪNA Tu nāksi uz koncertu?
RIHARDS Laikam tomēr nē. Man šodien daudz darba.

Alīna sēž uz grīdas, skatās laptopā filmu un ar nagu knaiblītēm griež nost kājām nagus.

RIHARDS Pastāsti kaut ko par sevi!
ALĪNA Par sevi?
RIHARDS Nuja. Es taču neko par tevi nezinu.
ALĪNA Tu zini!
RIHARDS Es nezinu galveno.
ALĪNA Ko tu gribi zināt?
RIHARDS Kur tu tāda radies?
ALĪNA Es piedzimu.. pirms kāda laika. Kad es piedzimu, vecmāte iekliedzās: "Ak, Dievs, kādas šausmas!" un izlaida mani no rokām. Es biju zaļganvioleta un krunkaina.
RIHARDS Cik krunkaina?
ALĪNA Tā kā plūme!
RIHARDS Plūmes nav krunkainas. Tās ir gludas un pūkainas.
ALĪNA Nē, pūkainie ir persiki.

Alīna iegriež pirkstā. Maza asins lāsīte nokrīt uz grīdas. Viņa tam nepievērš uzmanību.

ALĪNA Kā tu piedzimi?
RIHARDS Mazliet par ātru.
ALĪNA Tu piedzimi dažus gadsimtus par ātru?
RIHARDS Nē, pāris mēnešus. Mani turēja stikla inkubatorā un baroja ar caurulīti.
ALĪNA Tu izaugi liels un saplēsi stiklu?

Rihards brauc tramvajā un piespiež pieri stiklam, aiz loga ņirb cilvēki, suņi, mašīnas, koki, reklāmas stabi.

RIHARDS Nē, reizēm man ir tāda sajūta, ka es joprojām esmu aiz stikla. Es – vienā pusē, bet visi pārējie – otrā.
ALĪNA Un es?
RIHARDS Ko – tu?
ALĪNA Kurā pusē es?

Rihards neatbild. Garām aizbrauc ugunsdzēsēju mašīna. Pēc brīža tai seko ātrā palīdzība. Visi cilvēki tramvajā atskatās pa logu, it kā tur varētu redzēt ugunsgrēku un upurus. Ar Rihards skatās.

ALĪNA Kāpēc tu klusē?
RIHARDS Manis nav.
ALĪNA Nē, tu esi šeit.
RIHARDS Kur?
ALĪNA Tu esi ar mani.
RIHARDS Es esmu Armani?
ALĪNA Tu esi ar mani.
RIHARDS Tad jau labāk Versače.
ALĪNA Versače?
RIHARDS Viņš vismaz ir miris.
ALĪNA Tu neesi Versače.
RIHARDS Kāpēc?
ALĪNA Tu esi ar mani.

(12 comments | ir ko piebilst)

Monday, July 20th, 2015


teja

11:33p
Medum viss pazūd

Jums ir tēja?
Jā tikai jāpagaida
Ja jūs gribat es jums ieliešu pusi no savas un tad kad jums būs gatava iedosiet man pusi
Vai tas gan jauki
Es tikai medu pieliku
Vai hmm medu... Karstā tējā... Vinjam jau viss labais tad zūd visas īpašības
Saldais jau nezūd
Jā nu nē es labāk tad pagaidīšu
Ā ok
Es vienkārši pagājšnedēl ar vienu bitenieku tieši runāju viñš teica ka ja virs 30 grādiem tad medum viss pazūd un ka pie tējas medu labāk pieēst tāpat
Ā ok

(2 comments | ir ko piebilst)

muzons

[ blackantlers ]
2:41p

Latviešu "swamp folk" blice.


(1 comment | ir ko piebilst)

kants

1:11p
par pozitīvo

visas tās aizlietās sejas ar tukšajām acīm, nejēdzīgā klīšana, degošu tauku, urīna un alus smirdoņas mākoņi, grīļīgi mīzēji pie kokiem, protams, bija sagaidāmi. bet nenormāli draņķīgā skaņa no lielās skatuves piektdien mūs abas ar molliju tā šokēja, ka aizmukām līdz pat sāremā salas otram galam, ar uzviju izgulēt bezmiega nakti kuresāres nomalē, pēc pieklājīgām vakariņām vietējā itālī. svētdiena, braukājot pa pa salām, barojot strausus no rokas un lasot strosu bija brīnišķīga, bet sv. vincents un plants tāpat sagādāja vilšanos.

(26 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
12:54p
APOLLO. Pusaudze, kas loterijā laimēja miljonu, saņem nejauku sabiedrības reakciju.

(ir ko piebilst)

dienasgramata
12:12p
DELFI. Rīga ir katra īstena Latvijas ballīšu zvēra un burziņu lauvenes sapnis.

(ir ko piebilst)

dienasgramata
11:38a
DELFI. Atveroties bankām, grieķi beidzot cer atgriezties pie 'normālas' dzīves.

P.S. Vai tad viņu mērķis nebija sagraut šo kapitālistisko lauptāju sistēmu?

(2 comments | ir ko piebilst)

toadbeauty

11:03a
Дом — это то место, где хранится наше барахло в то время, пока мы находимся вне дома, чтобы добыть больше барахла.

Источник: http://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/25-citat-neprevzojdennogo-cinika-dzhordzha-karlina-851860/ © AdMe.ru

(ir ko piebilst)

apjukums

8:14a
"Ar Plānta krāšņu koncertu noslēdzas devītais Positivus"
Latviešu valodas lielākais apdraudējums nav bēgļi vai jebkādi citi ienācēji, bet gan latvieši paši. Vārdu secība, pārlasīt, saprast, ka nav labi? Brēksim par krievu nākšanu, bet virsrakstus liksim kā pagadās.
No ir.lv, kauns un negods.

(8 comments | ir ko piebilst)


> 50 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system