laiks pārvākties' friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Tuesday, July 7th, 2015


teja

4:35p
ir 38 grādi - un to saka iPhons nevis saulē sakarsis termometrs. karstāks par mani

(ir ko piebilst)

teja

4:28p
Visvairāk žēl,ka man ir tikai viens ķermenis un es nevaru vilkt uzreiz visas savas kleitas.

(ir ko piebilst)

teja

4:26p
iekrājies restlesness

(ir ko piebilst)

anonymous

9:35a
Solītā vētra uzņem apgriezienus. Bet patīkami, ka saulains. Kaķīšiem, vējā raugoties, beidzot ir pilnīgs pamats domāt, ka vakardienas lietus ārs nav tas pats saulainais kustīgo un skaļo koku ārs. Tik kāpēc vienmēr tas zāles/spalvju kumšķis jāvemj tieši uz verandas sliekšņa?

(ir ko piebilst)

Monday, July 6th, 2015


anonymous

7:42p
Aizmirsu pastāstīt, ka "Prusta moments" var piezagties pat pie veļas striķa. Karināju žāvēties dvieļus, un mani sakaitināja vienā laidā uz striķa savirknētie dažādu materiālu un laidienu veļas knaģi - pavisam jauni un jau gauži veci no koka, tad vēl visādās krāsās no plastmasas u.tml. Atcerējos, par kādu neatņemamu ikdienas rituālu bērnībā bija kļuvusi izžuvušās veļas ienešana no āra. Un runa nebūt nav par tām reizēm ziemā, kad veļa istabā atgriezās sausa un sasalusi cieta kā tāss. Nē, jebkurā no šādām reizēm vienā no spilvendrānām bija rūpīgi no šņores nolasīti knaģi. Šis maisiņš tika iedots man, un es tos savēru uz auklas cilpas, kas ikdienā mēdza karāties vannas istabā pie sienas.

(7 comments | ir ko piebilst)

kants

12:39p
sex, drugs and random music

piektdienas iziešana ar draudziņu noveda pie jz. nistagams satikšanas labietī, kam sekoja piena terases (havanna) un nemiera (ex. kefīrs, kur rītausmā uz letes lielas meitenes dejoja, skanot knockin' on heaven's doors) ievērtēšana, šoti un tāds sestdienas rīts, ka aizmirsu visa veida drēbes braucienam uz cēsīm, ar no tā izrietošo iepirkšanos pa ceļam, bet cēsis ar vārtīšanos laukedionīsa planetārijā, kafiju malā, burguru zāļājā zālē un visām tām peldēm zelta maliņu uztaisīja platāku par mākoni. un mākslas festivālā fišera instalācija - pilnīgi priceless. zosāda no katarses.


current music: Lera Lynn - My Least Favorite Life

(2 comments | ir ko piebilst)

toadbeauty

10:09a
Berne ir smuka vieta, tikai karsta. Nevaru atjēgties pēc ceļojuma. Rīga - Berne = trīs samaļoti. Tas nozīmē, ka viena diena pilnībā tiek izķēzīta lidostās.

(ir ko piebilst)

Saturday, July 4th, 2015


dienasgramata
5:11p
DELFI. Ietīto pudeli var novietot uz krūtīm vai ar rokām aptvert, tad patīkamais vēsums pārņems visu ķermeni un uz kādu laiku par svelmi tik tiešām var aizmirst.

(5 comments | ir ko piebilst)

apjukums

4:10p
Tour de France baby

Publika svelmē ļoti draudzīga, tiku gan pie aukstas dušas, gan ūdens, gan saldējuma. Tāpat vien, jo tik karstā dienā kā šī pārmaiņas pēc svešinieks var kļūt tavs draugs.

(ir ko piebilst)

Friday, July 3rd, 2015


kants

7:42p
iesakiet foršu lasāmo, lūdzu

pretī varu dot īsu ieskatu pēdējā laika patēriņā:
leif gw persson: between summer's longing and winter's end. patiks politisko/spiegu kriminālromānu cienītājiem, kam interesē zviedrija 80tajos gados (jā, jā, kad palmi noblieza). slepenie dienesti, izlaidušies menti, mūžīgs slapjdraņķis un rudens. visu cieņu autoram, kurš tās lietas ir pētījis laikam 30 gadus, bet manai gaumei kā krimiķis pārāk lēns. 
malcom gladwell: david and goliath. gaudena un pagarlaicīga haltūra, ja salīdzina ar viņa vecajiem gabaliem tipping point un blink. vilšanās ar pāris interesantām epizodēm, varbūt. 
joseph conrad: heart of darkness. ne velti esot pasaulē visbiežāk komentētais vai pieminētais romāns. nav garšs, bet daudz vārdu un daudzi no tiem nepazīstami, bet to atsver brīnišķīgās, barokāli sulīgās ainavas (vārda plašākajā nozīmē) un atjausma, kā jēgas reģistros pārkārtojas hēga ceļojums uz tumsas sirdi un kopolas mūsdienu apokalipse. pēdēju uzliku jau vilkties svaigam skatam. 
saldaisēdiens beigās. robert guffey: chameleo. no jz. doora nācis, tik labs, ka pat lasu .pdf; tāda svaiga, mežonīga un refleksīva literatūra, kas plūdeni spēlējas reizē ar vairākiem kanoniem. apakšvirsraksts vien ir nenovērtējams: a strange but true story of invisible spies, heroin addiction, and homeland security.


(4 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
4:11p
Runājot par Imantu Kalniņu. Vai jūs gribētu, lai jūs vērtē un ciena par to, ko esat izdarījuši pirms 40 gadiem, vai par to, ko izdarījāt vakar?

(14 comments | ir ko piebilst)

ulvs

2:47p
Izskatās, ka nepaspēju notvert A. Viņas vairs nav. Būs laikam jāatnāk vienkārši ciemos. Kādreiz. It kā man pietrūktu kaut kas. It kā.

(ir ko piebilst)

dienasgramata
2:15p
DELFI. Pasaules bīstamākā taka pēc rekonstrukcijas kļuvusi par drošu pastaigu celiņu.

(ir ko piebilst)

dienasgramata
2:11p
DELFI. Nākamajā komisijas sēdē, kas sanāks pēc pirmo mežacūku noķeršanas, plānots runāt arī par lapsām, kuras, kā sūdzas iedzīvotāji, dažviet cītīgi medījot kaķus.

(ir ko piebilst)

ulvs

11:06a
Eh, jāpaslēpj lietas arī šeit. Man vairāk par visu besī tas, ka visi zina cits citu. Nē, nopietni. Man uzreiz kļūst tā kā mazliet pretīgi, iztēlojoties to visu ciklu. To Baru. Es gan nevienu baigi nepazīstu no konkrētajiem cilvēkiem un nevēlos arī baigi pazīt, bet, bļin, stulbā, mazā pasaulīte.

Un man ir apnicis piesaukt savu gr.biedru un visādi citādi biedru Simonu (saprotams, savos postos). Bezmazvai izklausos, it kā būtu saķēries viņā, hah!

Man ir draudzene, kuras draugs ir tavas draudzenes drauga draugs, un viņas māte ir tava tēva vectēva suns. Tā ir mana faking Latvija. Vismaz es tā to redzu.

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, July 2nd, 2015


ulvs

6:37p
Mana tiešā priekšniece teica, ka neesmu paredzēts šādam darbam. Ka esmu cilvēku cilvēks, nevis datu ievadītājs. Tā jau laikam sanāk. Viņai nav ne vainas. Ceru, ka šis muzejs prevalēs. Te visi bija diezgan normāli, atskaitot 2 meitenes - 1 blondīne ar tik skaisti zilām acīm, kura prot itāliešu valodu, un otra ir britu meitene, par kuru rakstīšu nākošajā postā. Ļoti žēl, ka nesanāca iepazīties ar blondo meiteni. Lai gan... pēdējās nedēļās man šķita, ka viņa vairs manī nav ieinteresēta. Es tādas lietas totāli jūtu. Savukārt britu meitene smaidīja katru reizi. Klasiski skaistāka ir blondā meitene, taču vienmēr ir patikušas meitenes, kuras neskaitās klasiski skaistas (nē, nu, labi, mazliet diršu, tā blondā meitene smaidīja tik ļoti izkausējoši).

Un es vispār neatceros cilvēku vārdus. Vispār. Nemaz.

Laikam cenšos sevi piemānīt. Jo es zinu, kā sauc to britu meiteni. Bet neteikšu (negribas, lai kāds pimpis saļečī viņai kārtējās stigmas par mani - jēziņ, kā es nicinu tos visus gļēvos aiz-muguras-par-mani-runātājus). Lai vai kā, zinu, ka tāpat tas notiktu, ja tam būtu jānotiek, jo Rīga ir maza. Un te ir maz britu meiteņu.

(1 comment | ir ko piebilst)

ulvs

6:28p
my work here is done, said jesus and left the building looking quite cool

Kopš rītdienas vairs nestrādāšu Okupācijas Muzejā. I was deemed by my sub-boss to not be the kind of person suited for this kind of job (foto negatīvu skenēšana, kategorizēšana, katalogu veidošana), bet es jau zināju, ka tā būs, jo es te pilnīgi pankojos, "filozofēju", teicu, ka šo darbu nākotnē darīs primitīvi roboti (smieklīgi, ka teicu to jau kaut kad 1. mēnesī), un tas, kāpēc vispār turpināju te strādāt bija fakts, ka ļoti vēlējos "pieredzi uz papīra", plus, iespēju iekotēties un tālāk strādāt tieši ar videoliecībām - transkribēt un tulkot tās angliski (te ir kaut kāda vienošanās ar Stenfordas u-v). Un galvenajai tulcei - ļoti jauka, diezgan veca kundze, kura iepriekš, šķiet, vadīja šo muzeju - patika mani tulkojumi, tā kā turpināšu te strādāt (bet tad, kad te tiks bišķi sakārtotas lietas; par nekārtībām klusēšu - to it kā nav, taču patiesībā ir, zināmā mērā ļoti lielas nekārtības taisa k-ce Z.Gaile, kuras dēļ 25000 EUR katru mēnesi aiziet pa tukšo, jo jāuztur divas telpas), taču uz, ē, aizmirsu, kā sauc to līgumu, kas ir temporārs un par gabaldarbiem. Jo te transkribējamais/tulkojamais materiāls ir tūkstošiem stundu apjomā, tā kā kaut kāds gandarījums man ir.

Vienīgais stulbi, ka nevarēju pastrādāt vēl mēnesi, tad būtu skaitījies, ka strādāju 1 mēnesi normālu darbu, jo līdz šim tas viss bija "pārbaudes laika" ietvaros (mani jau pārbaudīja patiesībā februārī, martā, aprīlī, kad strādāju te probācijas dienesta ietvaros; vismaz tā uzskatu). Un tad mana darba pieredze būtu 1 mēnesis, nevis "pārbaudes laiks". Bet, jā, šis darbs, ko darīju līdz šim, tiešām ir absolūti nepiemērots man. Es nezinu, cik garlaicīgam jābūt, lai mīlētu un darītu šādu darbu ilgi jo ilgi. Tam faktiski nebija nekāda sakara ar vēsturi, vienīgi tik, cik cilvēki, kurus "aprakstīju" un "skenēju", bija iz vēstures annālēm. Goda vārds, es daudz labāk taisītu maksimai reklāmas vai ko tādu. Bet, nu, kā saka - darbs ir darbs. Un tas mani izdarīja, hehe!

(5 comments | ir ko piebilst)

ulvs

12:42p
Par to, kā radās nēģeri (bibliski). Mazliet gandrīz apdirsos. 

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 1st, 2015


anonymous

7:12p
Un vēl šodienas grieķu programmā:


(ir ko piebilst)

anonymous

6:20p
Visādi kultūrcitāti nāk prātā šajās dienās

- Oh, dear.
- Who lives here, then? Zeus?
- Is all this stuff yours?
- No.
- All these pseudo Doric midgets with their novelty underpants.
- Oh, look at this one, touching time with a barge pole.
- I wouldn't.
- Is he a Homer-sexual, yeah?

(Mike Leigh. Naked.)


(1 comment | ir ko piebilst)

anonymous

6:15p
Jā, patiesi nevar vairs izturēt:

https://www.youtube.com/watch?v=t687knn03fY&list=RDt687knn03fY#t=5

(ir ko piebilst)

dienasgramata
3:48p
Artuss Kaimiņš: "Kas kontrolē antēnu, tas kontrolē prātu."

(3 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
3:46p
DIENA. Apreibis vīrietis peldbiksēs Mellužos izdemolē automašīnu.

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 30th, 2015


anonymous

11:44p
"Gulbis Vimbldonā piekāpjas Rosolam"

(6 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
8:09p
LETA. Kādas Austrālijā dzīvojošas putnu sugas pārstāvji izmanto dažādas skaņu kombinācijas, lai sazinātos cits ar citu, 29. jūnijā paziņojuši vācu zinātnieki.

(5 comments | ir ko piebilst)

muzons

[ _raagas ]
3:15p
rāgas #7 - Ram Narayan [20.06.2015]Klausamies sarangi virtuoza Ram Narayan ierakstus.
Programmā divas rāgas - mishra piloo un bhatiyar.

raidījuma ieraksts un papildinfo te


current music: Ram Narayan - rāga saraswati

(ir ko piebilst)

dienasgramata
9:29a
DELFI. Tiek ziņots, ka bojā gājušais vīrietis aplējis sevi ar "kaut kādu eļļu" un aizdedzinājies.

(2 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
9:17a


P.S. Šodien nav neviena Artusa Kaimiņa citāta.

(ir ko piebilst)

kants

2:33a
sajust

skaidrs, ka sense8 (2015) ievilka mani binge watching, kaut ko liekot padomāt par filmām - cik ļoti šīs sērijas piederas wačovsku pēdējiem darbiem (droši vien būs niekojušies ar sēnēm un dmt līdz ultima thule), par sevi - kā nesen sanāca nodominēt vienu mākslas projektu un vairāki skatītāji teica, ka ļoti reklāmiska filmiņa rezultātā iznāca, un tādas arī ir šīs tv sērijas, kā reklāma, pasaka ar vienādi smukajiem tēliem un dzidram sajūtām/jūtām, pareiziem uzsvariem - kā es būtu taisījis, jo sliktāk negribēt, bet labāk, tādu true detectiv, nespētu; un tad vēl par pasauli: mīlestība mūsdienās ir viena no liberal values, līdzās brīvam tirgum un tolerancei. just embrace!


current mood: maraska šlivovica

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 29th, 2015


kants

4:59p
dienas citāts

too drunk is why karaoke was born

(4 comments | ir ko piebilst)

anonymous

2:41p
Šo virsrakstu varētu ieteikt daiļrunas treniņiem: "Ogrē teltī dzīvojošās aizturētās sievietes māte paudusi gatavību pieņemt mazbērnus audzināšanai Krievijā".

(1 comment | ir ko piebilst)

kants

1:52p
atgriešanās

kopumā labs roadtrips bija: ar centrāleiropas neceļiem un to malā atrastu krievu popsas kaseti, dīvainiem moteļiem un peldēšanos gan balatona ezerā, gan adrijas jūrā (augoša mēness sirpim glūnot pār piejūras kalnu klinšainajām galotnēm), kolēģi kaitinoši un pārsteidzoši jauki, menti un apmaldīšanās - viss normas robežās. ja no tā visa izvēlēties vienu vienīgu perfektu pieredzi - tas ir atrast restorānu ar terasi uz klints virs tirkīzzilas jūras, kur notiesāt grillētus kalmārus ar pāris glāzēm auksta horvātu baltvīna.


current music: BRUTTO - Родны край

(2 comments | ir ko piebilst)

Sunday, June 28th, 2015


anonymous

11:25p
The Tribe (2014)


(1 comment | ir ko piebilst)

apjukums

12:45p
Naaktgeboren

Nu vai nav brīnišķīgs uzvārds! Tulkojumā 'piedzimis kails'.

(ir ko piebilst)

Saturday, June 27th, 2015


dienasgramata
12:48p
no koncerta organizatoriem: "Neviens neprot spēlēt saksofonu tā, kā Jans Garbareks. Viņa radītās skaņas kļuvušas par nekļūdīgu zīmolu un šīs skaņas kādu laiku jau uzskatāmas par kaut ko īpašāku, nekā vispārīga izpratne par džezu.

Viņam nekad nelikās interesanti, ka kritiķiem ir jāatrod ērtie apzīmējumi, lai izšķirotu cilvēkus pēc mūzikas kategorijām. Garbareks izvairās no šiem mēģinājumiem.

Viņa koncerti tiek veidoti ļoti organiskā veidā, pieaugot spriedzes līmenim. Šī mūzika elpo un ļauj elpot. Šī mūzika skan vienkārši un vienlaikus – sarežģīti. Mūzika skan gan svinīgi, gan izkliedēti, tā ir rotaļīga un nopietna, tā liek grimt un atvērties, tā ir kvēla, bet ne sentimentāla. Nepārprotama spriedzes un vides izjūta ģenerē skaņas telpu, kas atstāj pēdas ikviena cilvēka juteklīgākajos dvēseles dziļumos."

(2 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
12:30p
LAtvijas avīze: "Zinātnieki laboratorijā veica svētā un parasta ūdensvada ūdens fizisko un bioloģisko analīzi. Tad "svēto" pievienoja parastajam ūdenim dažāda tilpuma traukos, ievērojot attiecību: 10 grami svētā uz 60 litriem parastā. Gala analīze uzrādīja, ka parastais ūdens pārvērtās svētajā."

(5 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata
11:02a
Artuss Kaimiņš: "Jau miljono reizi es Jums saku, beidziet pārspīlēt un muldēt!"

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/artuss-kaimins-armagedons-pilu-diki.d?id=46146861#ixzz3eFPZyoSg

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 26th, 2015


dienasgramata
8:27p
Kaimiņš: "Uzskatu, ka neatkarīgi no tā, kāds ir Baibas Strautmanes viedoklis par mani, kā Saeimas deputātu un valsts varas pārstāvi, viņai nav tiesību publiski paust nepatiesas, apmelojošas ziņas par manu veselības stāvokli."

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, June 25th, 2015


dienasgramata
9:11p
DELFI. Nedaudz šņabja var izmantot pēc šampūna lietošanas.

(ir ko piebilst)

toadbeauty

4:49p
Slapjumam ir savi plusi. Redīsi padevušies perfekti! Bez neviena tārpa.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, June 24th, 2015


dienasgramata
8:37p
Kā pagatavot vjetnamiešu Phō:
... tālāk ... )

(10 comments | ir ko piebilst)

apjukums

5:49p
uz vecumu sentiments uzdarbojas

Lai cik banāli arī nebūtu, bet ik reiz izdzirdu brāļa kāzu dziesmu, pasaule šķiet labāka.
Dziesma bija no Ed Sheeran un skan tā visai bieži.

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 23rd, 2015


kants

11:22p
zagreba 2

svešā un lietainā aizkapa pilsētā klīst sociālisma rēgi: zagrebā man nebūtu žēl vairs neatgriezties, te veikalus slēdz jau deviņos, zīmoli ir tie paši, kas visur, un vecpilsēta tāda pati kā visur, rajonos neglītas mājas kā visur. ļoti trūkst pabūt vienam: jau cik dienas vienā busiņā un dzīvoklī ar kolēģiem, pazīstamiem svešiem cilvēkiem, jau trešo dienu kongresā ar 900 dalībniekiem, pietrūkst klusuma, pietrūkst apķerties, pietrūkst svaiga gaisa: kamēr nav tveice un līst, tāpat smacīgi.
tajā pat laikā vīni te ir pārsteidzoši lēti un lieliski, jau sesto degustējot visi nevainojami: maigāki kā mani mīļie itāļi. ēdiens gan veikalos, gan restorānos neatstāj vietu kritikai. kongresa ēdināšana atbilst SIEF standartiem, sojas piena opcija kafijas pauzēs tikai tāda odziņa.

(ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system