brookings - cita profesija, citi hobiji [entries|archive|friends|userinfo]
brookings

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

cita profesija, citi hobiji [May. 8th, 2021|02:57 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:May 10th, 2021 - 04:23 pm
(Link)
Just one more thing. You wrote "Identificē jau gadījumus, ne saslimušos."

Could you tell SPKC this, because on their Twitter they wrote today "Latvijā ar Covid-19 kopumā saslimis 124 301 cilvēks"?

It would be very interesting to know how many of these 124,301 positive tests were high Ct. Today's 'Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 5.9%'.

If 20-30% positive tests failed to show a positive on the second analysis, then as I wrote earlier, a negative test stands a 6.25% of being positive on two runs. That 5.9% looks very dodgy to me.
[User Picture]
From:[info]chaj
Date:May 10th, 2021 - 04:55 pm
(Link)
SPKC to noteikti zin. Un, kā man likās, jau visai sabiedrībai tas ir zināms, ka iet runa par "inficēšanās gadījumiem" nevis saslimušiem.
Ir vajadzība un nepieciešamība izsekot tieši "inficēšanās gadījumus", pat "iespējamos pārnēsātājus". Nafig tie Ct? Vēža skrīninga gadījumā arī ieteiktu visiem biopsiju veikt? Daudz precīzāk, nekā parasta mamogrāfija vai kaku tests.

Runājot par mirstību - pretēji Tavām bažām, ka identificē par daudz gadījumu, pieraksta covid nāvi cilvēkiem, kas miruši no citiem iemesliem, situācija ir tieši pretēji. Ir daudz drūmāk, nekā statistika to uzrāda.
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:May 10th, 2021 - 06:04 pm
(Link)
Okay bet ja SKPC notekti to zin, tad kāpēc viņi raksta "saslimis"?
Es nesaprotu.

Par Ct, man liekas, ka ja pastav 20-30% iespēja, ka +ve test varētu būt -ve tad, kad paraugs tiek parbaudīts otrā reizē, tad es personīgi nerēdzu jēgas tam testām (ar augstu Ct). Īpaši ja tas tiek veikti intensivi un masveidā - no visiem neskatoties uz to vai viņiem ir simptomi vai nav.

Nespratu, ko tu gribēji teikt par 'nafig tie Ct'. Vienkārši domāju, ka tas ir nozimīgi, ka CDC tikai grib +ve paraugus ar Ct zem 28.

Kā ir tad situācija ar mirstību Latvijā? UKā notiek sādi: ja cilvēks nomira 28 dienu laikā pēc +ve testu, tad ir reģistrēta, kā Covid nāve. Vai tu apgalvo, ka vairāk cilvēki, kas it kā nomira no kaut kas cita, istenībā nomira no covid? Vai ir kāds pamatojums šim?
[User Picture]
From:[info]chaj
Date:May 10th, 2021 - 07:59 pm
(Link)
Nezinu, kadēļ SPKC raksta "saslimis', ja ir tikai inficējies.

"Vai tu apgalvo, ka vairāk cilvēki, kas it kā nomira no kaut kas cita, istenībā nomira no covid?" - es neapgalvoju, bet man ir pamats domāt, ka ļoti iespējams. Ka gan gadījumu, gan nāvju ir vairāk nekā statistika uzrāda.

Par testiem slinkums. Mērķis galvenais jau ir izsekot un kontrolēt slimības izplatību.

"ja cilvēks nomira 28 dienu laikā pēc +ve testu, tad ir reģistrēta, kā Covid nāve". Zviedrijā arī laikam pat ja transporta nagdījumā iet bojā, pie pozitīva testa raksta covid. Latvijā ir savādāk. Reģistrē gan nāvi no covid, gan covid min kā blakusslimību, ja nomiris no cita iemesla. Nāves sertifikātu aizpilda ārsts, kurš konstatējis nāvi.
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:May 10th, 2021 - 10:19 pm
(Link)
Vai Latvijā tās Covid nāves (2,213) ir nāves no covid + ar covid (covid kā blakusslimiba)?
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:May 11th, 2021 - 02:28 pm
(Link)
Starp citu, es tiešam gribētu uzzināt kāds ir tavs pamats domāt, ka ir ļoti iespējams, ka Covid gaījumu un Covid nāvju ir vairāk nekā statiska uzrāda.