Es pat nemāku pateikt, kā es saku, bet droši vien, ka "kā-amis" (esmu pirmos 18 gadus nodzīvojusi Latgales un Malēnijas robežjoslā, tāpēc manā leksikā ir daudz vārdu ar lauzto intonāciju;)
Nu, nav tūkstotis, bet nav arī septiņi kilomei. Bet, jebkurā gadījumā, pirms došanās uz laukiem noteikti kaut ko par to ierakstīšu un tad, ja Tavā galā radīsies interese, atliks tik padot ziņu. Ja nu radīsies, varu noorganizēt tāāās kotletes. :D
klau, bez stieptās un lauztās tak vēl ir kāpjoši krītošā, sēļu. es nezinu, kuru - lauzto vai kāpjošo es lietoju vārdā sīpoli un vēl dažos, bet zinu, ka citi man to aizrāda. jo raugi, mans tētis ir no Sēlijas, dzīvē runā it kā literāri, bet telefonā/audio ierakstos ir tā kāpjoši krītošā. un ir vēl daži Jēkabpilī dzimuši, kuriem šis piemīt. turklāt esmu sevi pieķērusi, ka mana attieksme pret izloksni ir atkarīga no attieksmes pret attiecīgo personu - intonācija var gan kaitināt, gan šarmēt.
Pilnīgi iespējams, ka mans KĀMIS ir ar kāpjoši krītošo. Es tik smalki nezinu terminoloģiju. Es neizrunāju gluži tik krītošlauzti kā īsts malēniets, es tā mazliet palauzti. Pie tam visu mūžu esmu domājuse, ka tā pareizi iraid. Kamēr neiegādājos kāmju pārīti. Un tad visi sāka mani apcelt. :)
jo raugi, mans tētis ir no Sēlijas, dzīvē runā it kā literāri, bet telefonā/audio ierakstos ir tā kāpjoši krītošā. un ir vēl daži Jēkabpilī dzimuši, kuriem šis piemīt. turklāt esmu sevi pieķērusi, ka mana attieksme pret izloksni ir atkarīga no attieksmes pret attiecīgo personu - intonācija var gan kaitināt, gan šarmēt.