Mani mazie draudziņi, parunāsim par vāverēm!

« previous entry | next entry »
Nov. 14., 2017 | 03:09 pm
ēterā: Einstürzende Neubauten - The Garden

Atvainojos visiem, kas iegriezās Bļannas Baklažannas dzīvoklī (alef!), cerēdami, ka mēs šeit pārrunāsim vāveres kā eifēmismu čožiņām. Nekā nebūs! Šoreiz jūsu uzmanību vēlējos vērst uz tām vāverēm, kas dzīvnieki, hordaiņi, zīdītāji, grauzēji un vāverveidīgie. To šeitan ir vēl vairāk, nekā Latvijā kaķu - dabisko ienaidnieku pilsētā nav, dzīvošana, lēkājot no viena koka uz otru, no vienas miskastes uz otru, šķiet, viņām rit vienās dzīrēs. Šeit mājo pelēkā vāvere, kura bieži vien ir melna - mans nezinātniskais novērojums liecina, ka jo urbānāka vide, jo vairāk melno, tiklīdz pabrauc ārā uz piepilsētām, vairāk parādās arī pelēkās. Lai nu kā, viņas ir neizsakāms prieka un jaukuma avots, kas allažiņ uzlabo omu. Nē, jūs tikai viņas pavērojiet! Straujas, mazliet nervozas un ļoti ziņkārīgas dabas radījumi ar maķenīt izvalbtām acīm, kas neirotiski šaudās uz visām pusēm! Lielāko daļu savas dzīves pavada nevis bezbēdnīgi, bet gan drīzāk tramīgi stumjot vaigos ozolzīles vai kādus ēdienu pārpalikumus no misenēm (Leduslaikmets vāveres attēlojumā ir bijis ārkārtīgi precīzs). Tomēr jāatzīst, ka, ik reizi viņas vērojot, es nespēju atslēgt savu karnivoro dabu un ļauju vaļu viņu izteiktās muskulatūras novērtējumam, kas parasti manā galvā izskatās kā uz iesma uzsprausta un virs liesmas rotējoša, apbrūnināta, sulīga un čurkstoša miesiņa, kuras ciskiņā es labprāt iecirstu zobus. Vai es jau minēju, ka es šeit ēdu gaļu apmēram reizi mēnesī? Lai nu kā - vāveres ir baigais prieciņš. Es vēl aizvien runāju par Sciuridae.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Comments {24}

Krāšņais Kurvjziedis

(bez virsraksta)

from: [info]krii
date: Nov. 14., 2017 - 10:25 pm
Link

Man ir vāveru stāstiņš no kādas n gadu pagātnes, kad mēs ar draudzeni U staigājām pa kādu no Edinburgas (vai Londonas? Katrā ziņā - tas bija UK) parkiem, un mums somās bija riekstiņi. Kad mums pietuvojās pirmā vāvere, mēs, neko ļaunu nenojauzdamas, pacienājam viņu ar riekstiņiem. Pēc mirkļa mēs stāvējām vāveru bara ielenkumā, un viens trekns vāveru alfa-tēviņš mežonīgā ātrumā skrēja apļus ap mums kā tāds Huseins Bolts. Ik pa brīdim viņš iepauzēja, lai trasi iezīmētu. Viņa nolūks bija nepārprotams - darīt mums zināmu, ka esam iegājušas viņa teritorijā, kuru bez atļaujas nedrīkstēsim atstāt. Atļauju, protams, var mēģināt nopirkt par riekstiņiem.
Brīdī, kad U, atgaiņājoties izšļuka soma, resnais alfa-vāveris ielēca tajā iekšā un patstāvīgi ķērās klāt riekstiņu tūtai.
Iebiedētas un apkaunotas mēs atkāpāmies un pametām parku...

Atbildēt | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Nov. 14., 2017 - 10:27 pm
Link

Āāā, burvīgs stāsts! Redzu kā dzīvu! :D

Atbildēt | Iepriekšējais